Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.04 03:59:20

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Egy VX-18 as moci lendkerék gond
HozzászólásElküldve: 2011.08.10 23:58:38 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.07.13 01:16:17
Hozzászólások: 27
Sziasztok!

Egy VX-18 mocival kapcsolatban van olyan problémám, hogy bármilyen lenkereket teszek rá eldarálja a tengely csatlakozó lyukat, majd átforog a tengelyen végül leáll a moci. Aztán nem indul be. Ismét lendkerék csere és megint megy míg megint 2 perc alatt el nem nyalja benne a lyukat. Most egy kisebb alumínium lendkereket tettem rá, viszont ezzel meg az a baj, hogy ha beszerelem a blokkot, akkor már nem indul. Kocsin kívül pedig igen. Mi lehet a gond? Segítsen valaki. Nekem már nincs ötletem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Autó
HozzászólásElküldve: 2011.08.12 14:24:57 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.07.13 01:16:17
Hozzászólások: 27
Sziasztok!

Egyéb problémába is belefutottam, ami lehet okozhatja a lendkerék gondomat is. A csapágyak egy kicsit lötyögnek. Ki vannak kopva egy csöppet. Hogyan tudom kivenni a helyéről úgy hogy lehetőleg semmit se sértsek meg? Tud valaki rá valamilyen trükköt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.08.12 14:38:51 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

A mociban lévő első és hátsó főtengely csapágyra gondolsz, vagy a kuplung csapágyra?

A lendkerék felrakásának egyik fontos része, hogy a főtengelyt előre kell húzni, a lendkereket hátra tolni, és csak úgy szabad meghúzni az anyát.
Ezzel meg gátlod az axiális lógást ami a hajtókar és a hátlap vesztét okozhatja.

A lendkerék kúpot és egyéb alkatrészeket mosd el féktisztítóval és szárazon szereld be.

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Motor
HozzászólásElküldve: 2011.08.12 15:20:56 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.07.13 01:16:17
Hozzászólások: 27
Szia!

Köszönöm a tanácsot. Ezeket már kipróbáltam. Ha az előre a lendkerék fele van. Akkor ez megtörtént, de mégis ledobálja. A mentek épeknek néznek ki. A csavar meghúzható. De ahogy a képeket nézegettem olyan mintha hiányozna a mociról egy alkatrész. Ami a lendkerék mögött helyezkedik el, Ami felül a tengelyen lévő kimarásra és recés a lendkerék felőli oldala. Igen a mociban lévő csapágyak cseréjére gondoltam. Mert véleményem szerint mintha lógnának egy csöppet. A másik hiba, hogy nincs alapjárat, nem karburálási probléma, mert a gyári beállításokkal is pörög annyit a motor , hogy kint beindul padon, de kocsiba szerelve már nem. Sőt ha a gyári lendkerék van rajta be sem akar indulni, csak roto startal, de azzal is nehezen. Egy nagyobb nehezebb lendkerékkel indul kb 10. rántásra pullstartal. De azzal sincs alapjárata. Ha csökkentem a pörgését azonnal megfullad. Gondolom mert lefogja az autó. A beállításai gyárilag a fődúsítója kopig be és 3 egészet ki. Az alacsonya pedig szintig kicsavar majd egyet fordulatot be, valamint az alapjárati csavar 1 mm-re nyisson ki. Sajnos nincs alapjárat így sem, gáz adás nélkül el sem indul, sőt ha elindul lecsavarja a lendkerék előtti kuplung tengelyét 2 perc után. Olyan szinten fellazítja, hogy kézzel erőlködés nélkül letekerem az egész kuplungot tengelyestől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Lendkerék
HozzászólásElküldve: 2011.08.13 20:36:36 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.07.13 01:16:17
Hozzászólások: 27
Sziasztok!

Megoldottam a problémát. A motor több sebből is vérzik. Az első ok, egy alkatrész hiány, a második ok a főtengely el volt görbülve, mely padon volt kimutatható. Ezen okból kifolyólag ekcentrikus forgás jött létre. Ez lerázta a lendkereket. A tengely ki lett cserélve. Ez a probléma megoldva. Az alkatrész ami hiányzott már megvan. Viszont van egy harmadik hiba is. Amihez kérném a segítségeteket. Elkopott a hüvely és a dugó elkopott. Majdnem átesik a hüvelyen. Szeretnék vásárolni felújító készletet hozzá, de nem tudom honnan tudnék rendelni. Minden segítséget szívesen veszek.

Szegoka


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.08.13 20:59:53 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szia!

A csapágyakról se feledkezz el. Egy ilyen használtsági fokban lévő motornál, szinte biztos, hogy az is kuka.

Így viszont, ha mindent összeadsz, nagy valószinűséggel, olcsóbban jönnél ki, ha vásárolnál, egy új motort.

Üdv:

Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Moci
HozzászólásElküldve: 2011.08.14 09:31:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.07.13 01:16:17
Hozzászólások: 27
Köszönöm, megfogadom a tanácsot.

Üdvözlettel : Szegoka


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Levél
HozzászólásElküldve: 2011.08.25 23:57:16 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.07.13 01:16:17
Hozzászólások: 27
A lendkerék ledobálásra az ok, a hibás váltó működése. A váltó féktisztítóval való kitakarítása megoldotta a váltó és motor gondot is egyben. Azóta nem dobálja el a lendkereket a moci. :)

A topik törölhető, köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levél
HozzászólásElküldve: 2011.08.26 00:00:27 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.07.13 01:16:17
Hozzászólások: 27
Persze kelet hozzá az új főtengely is. :) A régi szemmel nem láthatóan görbe volt. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség