Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.17 17:13:30

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: SEGÍTSÉG!!! TRX 2.5 beröffentése
HozzászólásElküldve: 2005.01.03 19:09:35 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.02.17 14:38:19
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budaörs
hello
Rövid kis történetem úgy kezdődött, hogy éreztem az erő velem van és mindent tudok, ígyhát belevágtunk faterral nagy vidáman az autó bejáratásába. Letettem a kocsit a földre megtankoltam, starter a jukba, gombnyomás, forgatja-forgatja de semmi. Ezt játszottam egy ideig, amikor attértem a rezó (kiömlő) lyukát befogni,elengedni módszerre(mer olvastam ilyesmit "PRIMING" név alatt amikor manuálisan jut a benzin a karburátorba). És ekkor csodák-csodájára felröffent egy pillanatra. Ezt követően kis idő multán mégegyszer akkor picit hosszabb időre olyan 1,5-2 mp-re.
Azután semmi. Ez alatt miközben megtörténtek a indítási próbálkozások többször lépett "PROTECTION" módba a starter aztán vólt amikor a starteren csak "GLOW PLUG" led égett volt amikor csak "MOTOR" led égett, egyszóval minden tötrtént csak beindulás nem, pedig mindent ugy csináltam ahogy az a nagy könyvben megvolt írva. :( Ahogy kell szóba hőmérsékleten tartottam addig amíg ki nem szállltam vele a kocsinkból.
Nem tudom mit nem csináltam meg vagy, hogy mit csináltam rosszul.
megorulok dehulyevagyok vagyok. Bármilyen tapasztalatot, tanácsot nagy örömmmel fogadnék ami ide tartozik. Elöre is köszönöm
Üdv.: Gábor

_________________
Hali


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SEGÍTSÉG!!! TRX 2.5 beröffentése
HozzászólásElküldve: 2005.01.03 20:00:05 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
A gyertyát mindenképpen vedd ki és nézd meg, hogy tényleg izzít-e, vagy csak a visszajelző led mondja, hogy izzít. Gábor T-Maxx-ával szívtuk ezt meg, vagy fél órán keresztül csak pöfögött, de nem indult be. Utána rátettünk egy külső izzítót (mint pl. egy Savage-re) plusz az Easy Starerter, ami csak az elektro motort forgatta és rögtön beindult. Állítsátok a karburátort a gyári értékekre és ezek után próbáljátok újra.

gaba_ írta:
hello
Rövid kis történetem úgy kezdődött, hogy éreztem az erő velem van és mindent tudok, ígyhát belevágtunk faterral nagy vidáman az autó bejáratásába. Letettem a kocsit a földre megtankoltam, starter a jukba, gombnyomás, forgatja-forgatja de semmi. Ezt játszottam egy ideig, amikor attértem a rezó (kiömlő) lyukát befogni,elengedni módszerre(mer olvastam ilyesmit "PRIMING" név alatt amikor manuálisan jut a benzin a karburátorba). És ekkor csodák-csodájára felröffent egy pillanatra. Ezt követően kis idő multán mégegyszer akkor picit hosszabb időre olyan 1,5-2 mp-re.
Azután semmi. Ez alatt miközben megtörténtek a indítási próbálkozások többször lépett "PROTECTION" módba a starter aztán vólt amikor a starteren csak "GLOW PLUG" led égett volt amikor csak "MOTOR" led égett, egyszóval minden tötrtént csak beindulás nem, pedig mindent ugy csináltam ahogy az a nagy könyvben megvolt írva. :( Ahogy kell szóba hőmérsékleten tartottam addig amíg ki nem szállltam vele a kocsinkból.
Nem tudom mit nem csináltam meg vagy, hogy mit csináltam rosszul.
megorulok dehulyevagyok vagyok. Bármilyen tapasztalatot, tanácsot nagy örömmmel fogadnék ami ide tartozik. Elöre is köszönöm
Üdv.: Gábor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.01.03 20:18:47 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.02.17 14:38:19
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budaörs
Azt még elfelejtettem, hogy amikor haza mentünk próbálkoztam még sokat és mindig megszívta magát a motor. Szóval amit írt a katalógus
a "FLOODED ENGINE" rovathoz az végrehejtottam. Gyujtó kábel :arrow:
gyertya :arrow: tömítés :arrow: Kocsit fejre, papír törlőt a hengre fej juka fölé mocipörgetés és sok benzintőlk átnedvesedett papírtőrlő lett a végeredmény. Azt nem értem egyébként, hogy amint írtam picit beindult még az elején, szóval a gyertyának működnie kellett..... megorulok
Még miután kilötyiztem minden nitrót a hengertérből, megpróbálgattam a fél gáz-ig huzáos indulást, de az sem segített. Lehet h ezek amiket most leírtam hasznosak lehetnek. De azért megnézem a gyertyát még ma!
Köszi, Gábor

_________________
Hali


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.01.03 20:36:35 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
mindenkeppen. foleg bejaratos motornal fordulhat elo, mivel jo dus, hogy izzik az a gyertya, de egyszercsak kap egy adag naftat, es kieg, mivel "raomlik" a sok hideg uzianyag. ergo lehet a gyertya a hibas.

aztan valoban, erdemes megprobalni a kulso izzitast, vagyis a gyari "pipat" huzzatok le, helyere egy normal izzito (uj gyertya mindenkeppen szerintem ha a masik egy kicsit is betegnek tunik) es hajra.

amit leirtal az teljesen jo modszer. amikor beroffent pillanatra, aztan megint kicsit hosszabb idore, az teljesen normalis, utana kellett volna annak jonnie, hogy beroffen, es ugy is marad.

Godzi javaslata alapjan (ha eltekertetek plane) vissza kellene allitani a gyari beallitasra a karit, aztan megprobalni.

mennie kell, egyszeruek ezek a motorok, mint a faek, nem szabad feladni, Te fogsz gyozni, az a motor meg be lesz torve, akarom mondani be lesz jaratva :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.01.03 21:16:18 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.02.17 14:38:19
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budaörs
Hálás köszönet a segítségek-ért!!!!! :)
Sajna a gyertya mijenségének ellenőrzése csak holnap jöhet szóba leghamarabb, mer a starter akksija lemerült(legalábbbis a jelek szerint erre következtettem), tőtőt meg holnap suli után nézek egy számomra új modell boltban a Budafoki út 10/c alatt. Ha ott nem, akkor marad a macerásabb és távolibb nyócker Thomas-nál.
Mégegyszer köszönöm a segítségeket, már azt hittem elbarmoltam vmit. :lol:
Üdv.: Gaba_

_________________
Hali


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.01.03 21:34:18 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.02.17 14:38:19
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budaörs
Még annyit kérdeznék mennyire számítsak egy gyertyaért?
És hogy inkább vegyek új multi funkciós/csatlakozós töltőt vagy töltők terén nem számít ez hogy használt?
Üdv.: Gaba

_________________
Hali


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.01.03 22:00:48 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
gyertyadat vidd magaddal, eleg speci a traxx gyertya, de csak valaszol valami komolyabb traxxasos kollega is :-)

tolto? abbol jo ha jobb van, a multifunkcio mit jelent? foz vagy vasal?

bocsi, ez rossz vicc...

de megis, mit?

Cs.,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.01.03 22:57:20 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Csacsi írta:
gyertyadat vidd magaddal, eleg speci a traxx gyertya, de csak valaszol valami komolyabb traxxasos kollega is :-)

Egyszer rá kell eröltetni egy "normál" gyertyára azt a kis rugó szerű csatlakozót a kábel végén, és onnantól fogva nem lesz gondod a gyertyával, nem kell a speckó gyári traxxas. Esetleg egy kiszedett gyertára eröltesd rá fogóval, mert ha be van tekerve, akkor nehezebben férsz majd hozzá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.01.04 07:32:19 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.02.17 14:38:19
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budaörs
Csacsi írta:

tolto? abbol jo ha jobb van, a multifunkcio mit jelent? foz vagy vasal?

de megis, mit?

Cs.,


Hát h tud akupakkot & külön 8 db ceka(AA) akksit. Szóva vagy ezt vagy, azt.

_________________
Hali


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.01.04 07:42:36 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.02.17 14:38:19
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budaörs
Godzilla írta:
Egyszer rá kell eröltetni egy "normál" gyertyára azt a kis rugó szerű csatlakozót a kábel végén, és onnantól fogva nem lesz gondod a gyertyával, nem kell a speckó gyári traxxas. Esetleg egy kiszedett gyertára eröltesd rá fogóval, mert ha be van tekerve, akkor nehezebben férsz majd hozzá.


És ha ráraktam a gyertyára a kábelt, akkor h tudom becsavarni?
Gaba

_________________
Hali


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.01.04 07:52:19 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
gaba_ írta:
Godzilla írta:
Egyszer rá kell eröltetni egy "normál" gyertyára azt a kis rugó szerű csatlakozót a kábel végén, és onnantól fogva nem lesz gondod a gyertyával, nem kell a speckó gyári traxxas. Esetleg egy kiszedett gyertára eröltesd rá fogóval, mert ha be van tekerve, akkor nehezebben férsz majd hozzá.


És ha ráraktam a gyertyára a kábelt, akkor h tudom becsavarni?
Gaba


Először kiveszed a gyertyát, és rányomod a kábel végét. Így kitágul a "rugó" vége. Esetleg csináld meg többször is, vagy hagy rajta hosszabb ideig. Ezek után csavard vissza a gyrtyát és utána már rá fog menni egy csipesszel, vagy kis fogóval.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.01.20 21:11:08 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.21 22:36:21
Hozzászólások: 492
Tartózkodási hely: Cork, írország
Megoldottuk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség