Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 14:02:51

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Lendkeréknél szivárgás
HozzászólásElküldve: 2009.05.29 08:31:03 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Sziasztok!
S28-as Pro motorról van szó. Azt vettem észre tegnap, hogy a lendkerék és a motorblokk közötti részen, ahol kijön a főtengely a kuplingharang felé, vékony sávban olajos-üzemanygos cucc szivárog. A karbi alja és az alváz azon része olajos koszos dzsuvás lett. Először azt hittem, hogy a karbi-ból jön, de nem.
Ez normális dolog? A télen lett szétszedve a motor és cseréltem a főtengely csapágyakat, de azóta már mentem vele kb. 2 litert gond nélkül.
Kell oda valamilyen tömítés, vagy a csapágy tömít?

_________________
MTA4 S28, HB Lightning Stadium Sport


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.29 08:43:05 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.05.28 12:06:56
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv!

"Az üzemanyag azért szivárog az első csapágynál, mert a blokk pontosan illesztett, dörzsárazott furata a hibás csapágy(ak) miatt kikopott."

Üdv:Ádám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.29 16:10:21 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.11.07 21:38:22
Hozzászólások: 377
http://www.osengines.com/faq/faq-q687.html

"Some people believe that their engine is leaking air through the front bearing. This is not really possible. Almost all glow engines do not use the front bearing as a seal. Even if you see a metal shield on the front of the front bearing, this is not a seal, but a cover to keep dirt out. For years, many model engines had no shield on the front bearing at all.

Some fuel leakage from the front bearing is normal. That's how the front bearing gets lubricated. The fuel that works its way through the front bearing will be thrown away by the rotation of the drive washer while the engine's running. Some of this fuel will accumulate on the engine and may even form small 'bubbles' of fuel in areas of low airflow, such as behind the needle valve. We've seen engines do this that were returned to us because of a leaking needle valve. If the needle valve leaks, it usually won't leak fuel, but suck air. You'd need a high-pressure fuel system, like pumped engines have, to cause fuel to leak out of a badly-fitting needle valve. Most fuel found on the needle valve comes from somewhere else.

The actual seal is made by a thin film of oil between the crankcase and the crankshaft forward of the carburetor, and just behind the front bearing. If the engine is run too much in dirty conditions, dirt can get into the engine and erode the crankcase forward of the carb and loosen things up. The sigh of a worn fit is fuel spray from the front bearing. The fuel spray will be enough to cause the nose of the model to become wet with raw fuel. You may also be able to feel wetness on your hand if you put it next to the cylinder, behind the propeller. You don't have to get close to the prop at all to feel the fuel spray."

_________________
TALMAAAAAAAAA!!!!!!!!! :):):)

HoBao Hyper 9 - Novarossi Toro Nero 21T
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.06.01 11:58:06 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Köszönöm a válaszokat! Ilyenkor mit lehet tenni? Motor kuka, vagy azért még használható. Szemre nem tűnik kopottnak a csapágy "ágya", nagyon passzentosan bent van a helyén. Mikor cseréltem, sem azért tetem, mert már hibás lett volna, hanem megelőzésként. Akor is minden annyira a helyén volt, hogy csak melegítéssel lehetett kiszedni őket.

_________________
MTA4 S28, HB Lightning Stadium Sport


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.06.01 13:29:11 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Hali. Én is pont így jártam, de egy első csapágy csere csodákra képes (ideig, óráig).
Szenvedésem képekben is:
viewtopic.php?t=14389[url][/url]

_________________
infernoSOFT-GREEN 2,4GHz
infernoGT-BLUE FM 40.715Mhz
Short Course EP 1:10 2WD Kit
AXIAL AX10


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.06.01 16:16:18 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Ez azért érdekes. A téli karbantartás során cseréltem a csapágyakat direkt ennek a megelőzése céljából. Gondoltam, még mielőtt bármi baja lenne a csapágyaknak kicserélem. (kb. 7 -8 liter után) A kivett régi csapágyakat lecsekkoltam és nem kotyogtak, nem voltak töröttek, tehát nem értem, hogy tudtak galibát okozni? Vagy lehet, hogy egy picit már meg volt kopva valamelyik és attól?
Na mindegy kipróbálom a csapágycserét, bár ezzel még csak másfél litert mentem.

_________________
MTA4 S28, HB Lightning Stadium Sport


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: lendkerék
HozzászólásElküldve: 2012.05.09 10:01:37 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.04.09 07:03:33
Hozzászólások: 19
sziasztok. nekem olyan hülye kérdésem volna hogy lendkerékból töb fajta is van it gondolok a vastagságáról. azt tudom hogy átméröbe sok van. Aki tud a kérdéemre a választ annak nagyon megköszöném.


köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: lendkerék
HozzászólásElküldve: 2012.05.09 15:12:43 
Offline
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.24 08:02:05
Hozzászólások: 479
Tartózkodási hely: Budapest
jupi írta:
Aki tud a kérdéemre a választ annak nagyon megköszöném


Szia! Mi a kérdés?

_________________
http://www.sgmodell.hu
http://www.sylmax.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: lendkerék
HozzászólásElküldve: 2012.05.09 16:29:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.04.09 07:03:33
Hozzászólások: 19
A kérdés hogy milyen vastagságu lenkerekek vannak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lendkeréknél szivárgás
HozzászólásElküldve: 2013.03.10 21:00:55 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.03.09 17:06:18
Hozzászólások: 10
Nekem is szivárog kissé a Carson Stormracer extremem autómbol, a karbitól lefelé csupa mocsok. Én nem tartom akkora hibának, csak olajos marad.
Néha-néha lemosom kis nitróhígítós vagy benzines ronggyal és minden rendben vele. :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség