Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.04 02:49:13

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kompresszio javitas?
HozzászólásElküldve: 2004.03.15 21:45:01 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
Hali

Most, hogy kompresszio hianytol doglodik a mocim eszembe jutott egy regi csodaszer. A nevet nem tudom sajna, kb. 10-15 eve volt meno dolog egy darabig lestrapalt 1:1 autokba (Lada, Trabi, ...). Halvany emlekeim szerint valami lotty volt, amit a tankba ontott az ember fia, aztan motorterben szep csillogo, vekony retegkent lattuk viszont a dugattyun es a henger falan. Ez amolyan olcso, es ideiglenes "csoda" megoldas volt az oreg motorok feljavitasara.
Na kerdesem a kovetkezo lenne, kiserletezzek en vele? Ha nem valik be, akkor ugye meg vehetek uj dugattyut, meg perselyt... Avagy ez a szar lerakodik a fotengelyre is, amivel jo sokat artok es vehetek abbol is ujat?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.15 23:45:47 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.22 21:29:38
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Gyál
Hi Pajzi!

Nekem van egy drasztikus megoldásom, de nekem bevált.
Esztergáltattam egy egy félgömböt, azt rátettem a dugóra és egy
kiba...szottnagyot rávertem..Hüjjjén hangzik, de már több motornak is sikerült így megnövelnem az élettartalmát. Ha gondolod, kölcsönadom ezt a "precíziós" szerszámot. A tmaxxomba lévő tamiya mocit is így "javítottam" és még mindig működik.

üdv tech


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 08:17:02 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
Logikusan hangzik, csak az a fura, hogy ilyen barbar modon mukodik... :)
Szal az ember varna, hogy csak valami precizebb megoldas a mukodo kepes.
Tech erdekelne a dolog, de most egyelore a hengerfejet kellene valahogyan leoperalni, mert ott meg a 4bol 2 csavar feje megadta magat. Ha ezzel megvagyok es latom, hogy dugo, vagy persely gond van kapcsolatba lepnek veled. Nem akarok en orok eletu motort. Csak legyen jo amig megjon az uj. Itt a tavasz, erre varok honapok ota, erre tologathatom otthon a vasat. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 10:19:38 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.22 21:29:38
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Gyál
Hi Pajzi!

Egy kis fúróval fúrd le a csavar fejét, elég merad kint, hogy miután levetted a hengerfejet, egy fogóval ki tudd tekerni a többit.

üdv tech


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 10:28:45 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
Ezen a reszen eppen most vagyok tul, koszonom.
Hat nem tul szep latvany belul... :cry:
1. Lathoatoan van kis res a dugattyu es a persely kozott
2. A persely fenyesre van kopva par helyen
Most nagy hirtelen nem tudom mi lesz vele. Minel olcsobban szeretnem csak mukodesre birni meg 1 honapig kb.

Tech ezt a raveros modszert osszerakva eszkozolted rajta? Mert en felek, hogy torom a fotengelyt, vagy a con rod-ot igy... Viszont benne kell lennie a dugattyunak, mert ha nincs akkor meg tul nagy is lehet... A perselyt meg ha kromoztatom lehet, hogy tul vastag lesz, az ujabb szopi.

Blaisetol varok most infot, remelem jo az a "mester", akit ismer.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 10:41:31 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
Ehh minel tobbet nezegetm, annal inkabb mast latok.
Szal elozo hozzaszolasom "res"-et mar nem latom, sot igazabol most semmi nagyon rossz dolgot nem latok rajta.

Valoszinu az a legnagyobb baj, hogy meg nem lattam jot, igy nem tudom, hogy mi a rosszasag, amit latnom kene...
8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 10:46:21 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
pajzi írta:
Ehh minel tobbet nezegetm, annal inkabb mast latok.
Szal elozo hozzaszolasom "res"-et mar nem latom, sot igazabol most semmi nagyon rossz dolgot nem latok rajta.

Valoszinu az a legnagyobb baj, hogy meg nem lattam jot, igy nem tudom, hogy mi a rosszasag, amit latnom kene...
8)


Hi!

A dugó és a henger között max az alsó holtponti helyzetben láthatsz rést, ha a felső holtponti helyzetnél is rést látsz, akkor az azt jelenti, hogy -100 a kompressziód. Az ABC-s motoroknak enyhén kúpos a dugójuk, így a felső holtponti helyzet fele közelítve egyre nagyobb lesz a kompresszió. Ha a dugó már "megnyúlik", illetve ha a hüvely már elkopik, akkor szokták azt csinálni, amit a Tech említett, hogy szétfeszítik a dugót. És valóban nem egy preciziós eljárás, de jópár órát még elmegy így azért, és meglehetősen olcsó is.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 10:48:22 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.22 21:29:38
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Gyál
Hi Pajzi!

a chromoztatás nekem nem sikerült, nem találtam olyat, aki megcsinállta volna rendesen. Ha alap motorról van szó, akkor lehet, hogy a dugó lenyalta a perselyröl a chrómot. Akkor hiába ütöd a dugót. A dugót pedig ki kell venni ahoz hogy ráverjél. Azt pedig úgy csináld, hogy ne a szoknyája alatt támaszd fel.
Ennek az a lényege, hgogy a dugó felső pereme deformálódik, és mint egy gyűrű fog működni..

üdv tech


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 14:08:03 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Szia Pajzi!
Nem tudom, hogy ez mennyire biztonságos de önts a nitróba egy kis kenőolajat! Inkább öntsd nyakon vele! Így a rés megszűnik de füstöl mint az állat.....asszem a Trabiknál is ezt szokták csinálni! :roll:

Üdv: Dodge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 14:16:36 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Dodge írta:
Szia Pajzi!
Nem tudom, hogy ez mennyire biztonságos de önts a nitróba egy kis kenőolajat! Inkább öntsd nyakon vele! Így a rés megszűnik de füstöl mint az állat.....asszem a Trabiknál is ezt szokták csinálni! :roll:

Üdv: Dodge


Te Dodge, szerintem ez itt nem megy. Ez más :) Az olajat nem lehet (itt) tömítőanyagnak használni, továbbá jó ha pöfögne vele a motor, nemhogy még menne is...szal'....

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 14:30:04 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Ramses írta:
Dodge írta:
Szia Pajzi!
Nem tudom, hogy ez mennyire biztonságos de önts a nitróba egy kis kenőolajat! Inkább öntsd nyakon vele! Így a rés megszűnik de füstöl mint az állat.....asszem a Trabiknál is ezt szokták csinálni! :roll:

Üdv: Dodge


Te Dodge, szerintem ez itt nem megy. Ez más :) Az olajat nem lehet (itt) tömítőanyagnak használni, továbbá jó ha pöfögne vele a motor, nemhogy még menne is...szal'....

:Ramses Ramses :Ramses



Szia Ramses!
Ez csak egy ötlet volt! :shock: Te tudod jobban! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 14:42:54 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
nem vagyok benne biztos hogy komprasszió probléma a kopásból eredne.felöntöttem denszesszel a mocit mikor szétszedtem pajzinak és nem folyik le a dugó mellett.azért a denszesz elég híg nem?nekem inkább a bordanál lévő tömítettgség gyanús.vkinek vmi ötlet?

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 14:46:07 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
nagyg írta:
nem vagyok benne biztos hogy komprasszió probléma a kopásból eredne.felöntöttem denszesszel a mocit mikor szétszedtem pajzinak és nem folyik le a dugó mellett.azért a denszesz elég híg nem?nekem inkább a bordanál lévő tömítettgség gyanús.vkinek vmi ötlet?


Huh...alakul...egész jó ötletek vannak :)))))))))

>nem vagyok benne biztos hogy komprasszió probléma a kopásból eredne: hanem? Mitől lenne mástól?
Denszesz: gondolod, hogy nyomás alatt is így viselkedik? Gondolj bele kicsit...
Bordánál lévő tömítettség: ez meg mi akar lenni? Mijjen borda? Mijjen tömítettsÉéÉéÉéÉéÉég.

:Ramses Ramses :Ramses

Ui.: Pajzi, vidd el egy olyan emberhez, akiben megbízol, és kérd ki a tanácsát. De persze előtte hajlandó vagyok fogadni, ok?

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 14:50:30 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
ahogy a hengerfej szerű képződmény rá van húzva a tetejére van alatta alátét.szerintem ez nem tömíthet rendesen mert égés nyomk vannak olyan helyen ahol zárnia kéne.azt sajnos nem tudom kipróbálni hogy mit szól nyomás alatt a denszesz,de ha nem folyik le a dugó mellett ezer év alatt se akkor nagyon megkopva nem lehet.arról nem is beszélve hogy prostituált sok kenést kapott és kevesett ment a moci.a denszesz volt a leghígabb amit bele tudtam önteni úgy hogy ne tegyem tönkre

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 14:58:30 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
nagyg írta:
ahogy a hengerfej szerű képződmény rá van húzva a tetejére van alatta alátét.szerintem ez nem tömíthet rendesen mert égés nyomk vannak olyan helyen ahol zárnia kéne.

Hát...meg kell azokat a csavarokat húzni+egy kis szappanbuborékokkal meg lehet nézni, hogy nem fúj-e ki körbe.

nagyg írta:
azt sajnos nem tudom kipróbálni hogy mit szól nyomás alatt a denszesz,de ha nem folyik le a dugó mellett ezer év alatt se akkor nagyon megkopva nem lehet.arról nem is beszélve hogy prostituált sok kenést kapott és kevesett ment a moci.a denszesz volt a leghígabb amit bele tudtam önteni úgy hogy ne tegyem tönkre

Én erre továbbra is azt mondom, hogy baromság. Ez nem bizonyít semmit sem, hogy a denszesz nem folyik le...de te tudod.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 15:09:03 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.22 21:29:38
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Gyál
Hi!

Ez a felöntéses dolo 1:1-nél működik, de itt ha kopott a motor, akkor is csak századok vannak.Legegyszerübben úgy tudjátok megnézni, hogy a dugót bedugjátok a hüvelybe, és nem szabad túlmennie a kopáshatáron. Ha felmegy egysíkba a hüvely tetejével, az határeset, ha ki is lóg akkor már gatya.

üdv tech


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 15:09:31 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
az a baj, hogy szerintem nem feltetlenul kell szemmel lathaonak lennie a problemanak ahhoz, hogy az megis adott legyen.

"sajnos" nem volt meg hozza szerencsem, hogy a kompresszio elfogyott volna a mociban, de mivel ez szinte 100%os, hogy itt errol van szo, ezert a dugotagitason kivul nem hiszem, hogy felujitas nelkul barmi is segithetne. Az tuti, hogy abban igaza van nagyg nek, hogy a hengerfej nem kello illeszkedese is ugyanugy kompresszio betegseg tuneteti produkalja.

S-25 mocin legutobb velem tortent meg, hogy lehetetlen volt bekarburalni a mocit....egeszen addig, amig ra nem jottunk :) hogy egy csavar hianyzik a hengerfejbol, egy pedig laza....maris nem volt kompresszio. Beindul ugyan, de ugy ment, mint egy kalap kaka, leallt, rofogott, minden baja volt neki.

egy probat meger, hogy csak a csavarokat cserelitek, es jol meghuzzatok a hengerfejet, aztan ha az nem lett eleg, meg mindig ugyanott vagytok, ahol most.

De en elso korben ezt tennem meg, ha ezzel meg nem jatszottatok.
udv,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 15:27:14 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
összeraktam és csináltam egy nyomáspróbát.feltöttem folyadékkal és megforgattam.sajna kijön a cucc a dugó mellett :( a denszeszes megoldást egyébként azért próbáltam ki mert 1:1 ben működik benzinnel.
Ramses:Teljes mértékben elismerem hogy neked volt igazad de sajna túl konok vagyok és túlságosan nem értek 1 et a vegyél újat hozzáálással.bocsi

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 15:30:21 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
nagyg írta:
Ramses:Teljes mértékben elismerem hogy neked volt igazad de sajna túl konok vagyok és túlságosan nem értek 1 et a vegyél újat hozzáálással.bocsi


Én ilyen mondtam volna (vegyél újat)??? Nem emléxem...

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.16 15:41:40 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
ez tény hogy ilyet sose modtál csak amiket mondtál azok minden milyenek voltak csak nem pozitív hozzáálásuak és ez jött le belőlük.szerintem itt fejezzük is be ezt a témát mert nem akarok balhézni és azt is tudom hogy te sokkal több mocit láttál szétszedve.megsérteni sose akarnék senkit aki nem szolgál rá ezért téged sem karatalak megsérteni.ha ez véletlenül sikerült akkor elnézésedet kérem.ok?

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség