Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.25 15:08:59

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.02 15:25:27 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2004.12.31 12:21:43
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XXII-ker.
szia

itt van a link. adatokkal.;)


viewtopic.php?t=14433

_________________
"Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az Ö szintjükre, és ott legyöznek a rutinjukkal!"
:integet

Mugen MBX5T PROSPEC Truggy & STS 28


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.02 15:57:25 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Igen, a hír igaz! :) Itt tudsz majd nevezni, ha szeretnél jönni.

http://www.rcoffroad.hu/versenyek/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.02 18:33:41 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2004.12.31 12:21:43
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XXII-ker.
dejó. :)

akkor lehet,hogy életem első versenyén fogok indúlni:)

_________________
"Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az Ö szintjükre, és ott legyöznek a rutinjukkal!"
:integet

Mugen MBX5T PROSPEC Truggy & STS 28


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.02 19:15:29 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.01 15:27:39
Hozzászólások: 135
Szóval a nyílt nap is egy verseny?
A nevezési feltételek ugyan azok mint a többi versenyre?

_________________
" A kisfiút a felnőtt férfitól csak a játékaik ára különbözteti meg!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.02 20:17:21 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Luc írta:
Szóval a nyílt nap is egy verseny?
A nevezési feltételek ugyan azok mint a többi versenyre?


Nem, a nyílt nap nem verseny. A program még nem tisztázott, de közzé tesszük majd azt is. A nyílt nap egy lehetőség arra, hogy kipróbáld a pályát, az autódat, magadat... és lesznek majd előre szervezett programok. Szokott lenni bográcsos kaja, valamilyen "Flúgos futam" és egyéb nem igazán vérre menő dolgok... nevezési díj nincs, a részvétel ingyenes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.17 17:21:43 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.01.27 17:46:32
Hozzászólások: 81
Sziasztok !

Bocsi ha tudatlan vagyok , de a nyiltnapra is kell biztosítás?

Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.17 17:40:45 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szia!

A következő a helyzet.

Gyakorlatilag a rendezvényre jöhet bárki, attól függetlenül, hogy rendelkezik tagságival vagy nem.

De a pálya területén modellezni csak érvényes biztosítással lehet, független a rendezvénytől vagy az időponttól.

A modellezés veszélyes üzem, senki nem szeretne azért börtönbe kerülni, mert valaki a pályán súlyos következményekkel járó balesetet okoz.

Kérem megértéseteket!

Példának felhozhatnám azt is, hogy a közúti közlekedésben is csak olyan járművel lehet részt venni melyre meg van kötve a kötelező biztosítás.
remélem kielégítő választ adtam.

Üdvözlettel:

Fally György


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.18 17:47:36 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.01.27 17:46:32
Hozzászólások: 81
Szia !

köszönöm szépen a kielégítő választ , akkor intézem a tagságit és a biztosítást ! Mindenképp ott akarok lenni a nyíltnapon és mennék is a pályán !

Köszönettel

Varga Károly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.18 18:27:05 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Várni fogunk!

És mi köszönjük!

Üdv:

F_Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.02 11:22:39 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.12.31 12:40:53
Hozzászólások: 12
hello!
bocsi, hogy ide írok, de nem tudom ez hova való, és az a kérdésem, hogy csömörön a kyosho katlan még működik-e, és ha igen, akkor vmi elérhetőséget tudtok-e adni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.02 11:44:48 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Nem ide való.

A válasz az, hogy kb 5 éve nem működik már.

üdv.

Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.08 18:05:41 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Szia Gyuri!

Többen azon tanakodtunk a legutóbbi jászberényi verseny után, hogy jó lenne gyakorolni az utolsó futam előtt Apajon. (Pénteken)

Látom, hogy lesz rendezvény az nap, de mondjuk ezt én ott alvósban tervezném és délután.

Ha meg nézed az összesített eredményeket, akkor a 2.-6.ig szoros a mezőny. Közölük többen is mondták, hogy jó lenne egy gyakorlós nap.

Én tapasztalatom az, hogy verseny közben nem tudom meg figyelni az autót, vagy kísérletezni, mert "biztonságosan" próbálok menni, és nem autózok a határon. Ez viszont azt is jelenti, hogy egy bizonyos pont után már nem tudja tovább csiszolni az autót az ember, azért hogy még jobb lehessen, hiszen kissem jönnek azok a negatív tulajdonságok, illetve nem arra figyel.

Az apaji pálya minőségét mindenki elismeri, és én úgy érzem ezen a pályán lehetne jól autót állítani, és tesztelni, mivel jó tempós, és kevés buktató van benne, ami megtöri a menetet.

Kérdésem, hogy látsz e esélyt arra, hogy 24. délután lehessen használni a pályát, akár használati díj ellenében is. Nem kérném ingyen, tisztában vagyok a használati feltételekkel, és az álltalatok befektetett energia nagyságával.
Ezt a kérdést általánosan is feltenném, a jövő évi futamok előtti napokkal kapcsolatban.

U.i.: Nem akarok értetlenkedni a pályaszabályzat felett, csak alternatív megoldást keresek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.08 19:30:38 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.09.16 16:23:14
Hozzászólások: 35
Szia Gyuri !
A web kamerával kapcsolatba lenne 1 kérdésem, hogy működik e és ha igen akkor azt hol lehet megnézni. A napokban szeretnénk kimenni autózni és jó lenne a pálya állapotát felmérni a sok esőzés miatt.
Üdv. Zoli

_________________
Kép
GS RACING STORM CLX


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.08 21:47:35 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

A Web kamera működik, de ahhoz, hogy lássuk, a szolgáltatónak el kellene végeznie egy port átirányítást, sajnos ez eddig rajtunk kívülálló okok miatt nem történt meg.

A pályahasználattal és gyakorlással kapcsolatban:

Szívem szerint mindenkit engednék mindig autókázni, de sajnos ezt nem tehetem meg.
Egyik ok, hogy a pályahasználatot vásárlók létszáma arról a kevésről is ami van, jövőre a nullára redukálódna. A pályát csak sok-sok pénzből tudjuk fenntartani. Úgy gondolom, nem lenne a tisztességes, ha a modellezők egy körétől elfogadjuk a pályahasználati díjat, míg egy másik részének megengednénk, hogy teljesen díjmentesen használja a pályát, még ha csak néhány alkalomról is lenne szó.

Higgyétek el a szívem megszakad, de nem tudom megtenni, hogy kivételt tegyek.

Az ifjúsági nap programjának a gerincét nem én állítom össze, és egyelőre nem is sokat tudok róla. Ami biztos az, hogy iskolás gyerekeket kell tanítanunk a modellezés fortélyaira, illetve meg is kell autóztatni őket.
Az autóztatásra három modellt viszek, viszont sok segítő kézre lenne szükség. Azt megígérhetem, hogy aki részt vesz a programon és segít annak lebonyolításában, azok a modellezők a rendezvény után (és csakis utána) használhatják díjmentesen a pályát.
Ebben annyi a kockázat, hogy egyelőre nem tudom megmondani, hogy meddig tart a rendezvény, de úgy gondolom maradni fog idő szabad autókázásra is.

Természetesen a pályán ott lehet aludni, nem szoktak unalmasan telni ezek az esték.

Aki úgy gondolja, hogy ez az ajánlat érdekes lehet számára, azt kérem, hogy regisztráljon az ifjúsági napra a versenyek menüpont alatt.

Szeretettel várunk mindenkit.

Remélem, tudtam segítení.

Üdvözlettel:

Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.09 08:34:23 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.06.06 11:33:20
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: 2310
Sziasztok
Az APAJ pályahasználattal kapcsolatban írnám Ötletemet elsőként GYURINAK és az RCOR-versenyző (most már mondhatom) társaimnak:

SZERINTEM MINDENT MEG LEHET OLDANI CSAK AKARNI KELL!!!:

Esetleg olyan megoldásban gondolkodni Gyuri hogy a jövő évi pályadíjat (éves) lecsökkenteni (csak egy példa : felére) annak fejében hogy mennyivel többen érdeklődnének.
(Szerintem a távoli versenyzők is megengedhetik maguknak hogy az úgymond dupla nevezési díjért használhasssák az ország egyik legjobb, legtöbbet használt pályáját úgy versenyek előtt, mint egyéb időpontokban, egy éven át.)
Pl lehetne szavazni, nevezni előzetesen ( mint a versenyeknél) elsőként statisztikai célból, hogy kik azok akiket érdekelne az általag kikalkulált ( új csökkentett ár), így tudnál számolni hogy érdemes e ezzel a kérdéssel foglalkozni. Esetleg a jelen állapotból kiindulva ezt egy minimum létszámhoz is köthetnéd ami fölött él az új ár alatta marad a régi éves díj.
VEGY MÉG JOBB: és/vagy egy időpontot kitalálni amitól él az éves díj, ha addig bejelentkezik (mint egy versenyidőpontra) a min. létszám akkor mehet a buli, ha nem akkor minden törölve! Ezután x.dátumra be kell fizetni a díjat és minden rendben lenne. (Én szívesen segítek több alkalommal is mindezek fejében a pályakarbantartásoknál is, ahogy azt tettem idén kezdetkor is.Talán ezt is többen bevállalják egy ezt követő edző-autózás fejében)

Nem tudom most hány pályahasználó van, de vagyunk csak rcor-versenyzők úgy Harmincan. A többiekről nem is beszélve. Talán megfontolandó.

Remélem segítettem felkelteni érdeklődéseteket! Hmmmmm?????????????

Üdv, P.

_________________
---- Email: tlrpeti@gmail.com -------- Mobil: 06309198767 ----------
TLR 8ight 3.0
TLR 8ight 2.0 EU
TLR TEN-SCTE 2.0
LOSI JRX-S Type R
RB Concept 21. , SANWA M12
AKA, Proline, Xceed, Savöx, HI-TEC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.09 09:33:20 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Köszönöm az ötleteket. Mindenre nyitott vagyok (vagyunk).

Nagyon szívesen venném, ha mondjuk A-tól Z-ig valaki vagy valakik bevállalnák a pályakérdést. Teljes körű jogkörben gondolkozzatok. Amennyiben úgy érzi (tek), hogy lehet ezt hatékonyabban, olcsóbban és nem utolsó sorban minimum ugyanolyan minőségben levezényelni, akkor, adott a lehetőség.

Úgy gondolom az Egyesület és a tagok is örömmel vennének egy a jelenleginél jobb megoldást.

Vagyunk néhányan, akik elmúlt hat évben mindig befizették a pályadíjat, ennek ellenére versenyeken kívül még egy métert sem mentünk a pályán, és mindezek mellett minden munkavégzés alkalmával ott voltunk és tettük a dolgunkat.

Jelenleg az éves üzemeltetési költség a pályahasználati díjakból, reklámbevételeinkből (weblap) és egyéb általam kitalpalt támogatásokból áll össze.
Nem rossz ötlet az sem, hogy pályakarbantartás fejében lehessen használni a pályát. Ebben az esetben viszont a pályahasználatosok biztos, hogy nem fognak éves bérletet váltani. Az folyamatos karbantartási munkálatokra sem igazán fog összeállni a forintosított költségek ellenértéke.

Tehát, ha karbantartás fejében pályahasználatot szeretnél vagy szeretnétek, akkor meg kell oldanod, vagy oldanotok az folyamatos éves karbantartást. Ne feled, minden idény első futama előtti karbantartást az egyesület még sosem úszta meg 300 000 Ft-os költség alatt (faanyag, festék, szerszám, bobcat stb…)

Ne feledd esős időben, akár havi kétszer is kell füvet vágni, és nem csak a pályán, hanem körülötte is. Továbbá meg kell oldani, hogy közös munkavégzéskor illetve az „ingyen+ autókázáskor nyitva legyen a pálya.



Azt hiszem a nehezét az elődök már megoldották, felépítették és harmadik éve üzemeltetik ezt a remek pályát, melyet korábban kettő másik pálya is megelőzött.

Nektek már csak üzemeltetni kellene, akár teljesen mértékben társadalmi munka elve alapján (én nem tudom, hogy, de szívesen látnám, hogy nektek sikerül). Úgy gondolom ez egy jelentősen könnyebb feladat annál, mintha most kellene elkezdeni az építést.

Lehet, hogy csak én látom rosszul, de a tapasztalataim alapján, nagyon kevesen vannak, akik segítenek mikor sok a tennivaló. Példának említhetném a versenyek előtti és utáni pakolást, gyakorlatilag a mezőny 95%-nak eszébe sem jut segíteni, annak ellenére, hogy a díjátadón mindig előre megköszönöm a segítséget.

Korábban már többször előfordult, hogy napi díjas használatot vezettünk be, becsület kasszával, hisz azt nem várhatja el senki, hogy valaki mindig ott legyen beszedni a pénzt. A kasszába gyakorlatilag nulla forint került bele, ellenben órákig szedhettem a szemetet a napidíjasok után.

Remélem, csak én látom rossz szögből a dolgokat, és a valóság teljesen más képet fog mutatni.

Egy szónak is száz a vége, szívesen látnám, ha teljes körűen megoldanád vagy megoldanátok a pályakérdést. Úgy nyithatnátok és zárhatnátok, ahogy akartok, az elvárás csak annyi, hogy a pálya mindig minden esetben az elvárt minőséget hozza.
Beszéljünk róla, és ha bevállaljátok, én szurkolok, hogy sikerüljön.

Üdv:

Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.09 10:16:04 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.24 17:08:12
Hozzászólások: 381
Gyuri,

Az segítség lenne, ha pénteken vinnék le autókat az autókáztatáshoz? (valami 1:10 elektromosakat)

üdv

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.09 12:08:39 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Elvileg a három járgány amit viszek az elég. De mível modellből sosem elég, igen az remek lenne köszönöm!

Üdv:

Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.10 09:04:12 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.06.06 11:33:20
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: 2310
F_Gyuri írta:
Köszönöm az ötleteket. Mindenre nyitott vagyok (vagyunk).
..............................
Beszéljünk róla, és ha bevállaljátok, én szurkolok, hogy sikerüljön.
Üdv: Gyuri


Gyuri, szerintem nézzük elsőként , hogy ki hajlandó 2011 módosított pályadíjat fizetni a jelenlegi 2010 pályabérlők mellett (ca.8fő).
Azután kalkulálhatnál egy éves díjat, persze ha lesz értelme.
Indítanál rá egy kiemelt topikot, hogy ez jól látszódjon mindenkinek? Kérlek!
(Pl. versenyek menüpontban , mert ott minden "leendő, komoly" pályahasználó megtalálható, de ezt rád bíznám.)

_________________
---- Email: tlrpeti@gmail.com -------- Mobil: 06309198767 ----------
TLR 8ight 3.0
TLR 8ight 2.0 EU
TLR TEN-SCTE 2.0
LOSI JRX-S Type R
RB Concept 21. , SANWA M12
AKA, Proline, Xceed, Savöx, HI-TEC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.10 15:57:04 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szia!

Mint írtam, nyított vagyok, de dolgozni kalkulálni és egyébb, nem szeretnék vele.

Amint meg van, hogy ki a felelőse, ki az aki teljeskörűen lekezeli a kérdést, máris nyítom a topikot.
Remélem nem haragszotok meg, de a jelenlegi feladatoknál már egy cseppel sem szeretnék többet felvállalni.

Olyan ötletelésnek nem igazán látom értelmét, még ha jó is, ha meg van az elképzelés, nincs aki megvalósítsa.

Tehát egy név és nyílík a topik.

Üdv:

Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség