Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 21:20:28

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: RCOR - Apaj
HozzászólásElküldve: 2008.04.16 10:53:11 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Itt lehet a pályával kapcsolatos kérdeseket feltenni. Hamarosan lesz leírás is képekkel illusztrálva. Addig is: viewtopic.php?t=10358


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.16 10:55:20 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
tlacika írta:
Sziasztok
Én is kint voltam a versenyen vasárnap , igaz egyenlőre csak mint néző, le a kalappal a szervezők illetve a pályaépítők előtt. A kérdésem az lenne, ha nem vagyok tag akkor van lehetőségem kipróbálni a pályát, természetesen anyagi térítés fejében?

Köszi Laci


A régi pályánkon történtekből okulva elméletileg nem lesz "napijegy", vagyis csak tagok használhatják, illetve azon versenyzők akik indulnak az RCOR Kupasorozaton.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.16 12:00:12 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.12 16:20:40
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: dunakeszi
Godzilla írta:
A régi pályánkon történtekből okulva elméletileg nem lesz "napijegy", vagyis csak tagok használhatják, illetve azon versenyzők akik indulnak az RCOR Kupasorozaton.


Hali!
az újszülöttek kedvéért, lehet tudni, mik voltak ezek a tapsztalatok?

_________________
annyi eselyetek van mint bolcsesznek a command promptnal ...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.16 13:18:48 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
iwanabady írta:
Godzilla írta:
A régi pályánkon történtekből okulva elméletileg nem lesz "napijegy", vagyis csak tagok használhatják, illetve azon versenyzők akik indulnak az RCOR Kupasorozaton.


Hali!
az újszülöttek kedvéért, lehet tudni, mik voltak ezek a tapsztalatok?


Természetesen.
A pálya munkálatai milliós nagyságrendre rúgtak, amin egyáltalán nem enyhített az, hogy valaki kiment autózni, és mondjuk egy 1000 HUF-ost otthagyott. Szanaszét dobált szeméthalmazok, szétb..ott kerítés (mármint a biztonsági kerítés), stb, stb, stb. Magyarul: egyáltalán nem kifizetődő a dolog. Több kár keletkezik, mint haszon a napijeggyel.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.01 17:34:51 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy holnap vagy holnap után lesz valaki a palyán?
A palyát csak akkor lehet hasznalni, ha valaki befizeti az éves pályahasznalati díjat? Én egész évben max.1-2 alkalommal mennék, így nemszívesen fizetném ki az éves díjat. Az egysületbe szeretnék belépni(ha lehet a helyszínen intézném is), és a következő versenyen is elindulnék. Mivel a hetvégén Dömsödön vagyok, gondoltam kimennék kicsit megismerkedni a pályával ha van rá lehetőseg.(Ma voltam kint, megelepetésemre a pálya teljesen üres volt sehol egy lélek, így inkább eljöttem)

Udv,
Zsolt

u.i.: ha valahol volt már róla szó elnézést, nem találtam

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.01 18:18:23 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
A meghirdetett rendezvényeken bárki jöhet modellezni az éppen aktuális feltételekkel.
Mivel a korábbi évek tapasztalata az volt, hogy a napi jegyesek sajnos több kárt okoztak mint amennyi bevétel származott az alkalmi bevételekből, és a becsület kassza sem igazán működött ezért a napijegyet egyesületünk megszüntette.

Igen rendezvényen kívüli modellezésre csak akkor van lehetőség, ha valaki megfizeti az éves vagy féléves pályahasználatot.

Erre nem csak azért van szükség, mert szigorúan vesszük, hanem azért mert a pálya megépítése és üzemeltetése hatalmas összegekbe kerül(t). Ezeket a költségeket fedezni, csak a bevételekből van lehetőségünk.

Kivételt nem tehetünk, mert akkor hamarosan rendszer lesz belőle. Híd el még én is befizetem az éves pályahasználatot minden évben, pedig a rendezvényeken kívül nekem csak dolgozni volt szerencsém eddigi pályáinkon, modellezni nem.
Továbbá egy szűk kőr számos bemutatót tart (pedig besegíthetnének többen is), melynek bevételeit szintén a pálya emészti fel.

Sajnos ilyen világot élünk, minden pénzbe kerül. A modelledbe sem kapsz sehol sem ingyen üzemanyagot sem alkatrészt.

Sajnos a pályaépítés és az üzemeltetés költségeire, egyetlen kereskedő sem áldoz, egyesületünket ilyen téren nem támogatja egyetlen hazai modell forgalmazó sem.

Egyébként ezen a hétvégén te vagy a sokadik aki megkeres ez ügyben, kérem mindenkinek a megértését, egyszerűen másképpen nem megy.

A tagságra és a pályahasználatra vonatkozó információkat itt http://www.rcoffroad.hu/tagsag.php megtalálod.

Üdv:

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.01 19:13:03 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Köszönöm a gyors választ F_Gyuri.

Idézet:
Mivel a korábbi évek tapasztalata az volt, hogy a napi jegyesek sajnos több kárt okoztak mint amennyi bevétel származott az alkalmi bevételekből, és a becsület kassza sem igazán működött ezért a napijegyet egyesületünk megszüntette.


Sajnálattal veszem tudomásul az álltalad irtakat, ugyanakor maximalisan megértem az álláspontotokat. Kár, hogy vannak olyan modellezők akiknek a viselgedése miatt kialakult ez a megítélés.

Mint írtam megértem az álláspontotokat, és minden tisztletem a tiétek, a kialakult helyzet miatt vagyok nagyon csalódott.

Üdv,
Zsolt

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.01 19:14:19 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
OK!

köszönöm!

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.03 07:20:45 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.03.20 19:00:48
Hozzászólások: 34
Szia Gyuri ! Érdeklődnék, hogy vasárnap lesz-e kint valaki akivel esetleg a helyszínen Rendezni lehetne a pályahasználatot. Vagy a helyszínen ez nem működik? ÜDV. MIHU


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.03 08:12:14 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
mihu írta:
Szia Gyuri ! Érdeklődnék, hogy vasárnap lesz-e kint valaki akivel esetleg a helyszínen Rendezni lehetne a pályahasználatot. Vagy a helyszínen ez nem működik? ÜDV. MIHU


Sasjnos nem tudom ki lesz kint, én bíztos, hogy nem tudok menni.

üdv:

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.20 20:52:47 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.10.12 19:57:45
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Apaj
Sziasztok!

Ma elkészült a pálya villamosítása! Lefektetve a földkábel, és elkészült a csatlakozó és elosztó szekrény is, külön kiállással a hidrofor részére, így lassan víz is lesz (bár ha ilyen marad az időjárás, akkor hétvégén nem kell locsolni)!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.20 22:51:08 
Offline
RCOR Alelnök

Csatlakozott: 2004.07.23 01:08:25
Hozzászólások: 428
Tartózkodási hely: Budapest IX.ker.
Szia giraffe.
Hálás köszönet neked a mai fáradozásodért! esedezem Komoly munka volt!

_________________
KépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.21 07:36:17 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
giraffe írta:
Sziasztok!

Ma elkészült a pálya villamosítása! Lefektetve a földkábel, és elkészült a csatlakozó és elosztó szekrény is, külön kiállással a hidrofor részére, így lassan víz is lesz (bár ha ilyen marad az időjárás, akkor hétvégén nem kell locsolni)!


esedezem esedezem esedezem esedezem

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.21 07:50:30 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2005.01.16 18:12:58
Hozzászólások: 641
Tartózkodási hely: Bp xv.ker +3620 575 23 61
magam, és a monsteres csapat nevében is köszi! 8)

_________________
Olyan sokoldalú vagyok, hogy az már szinte gömb!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.21 08:08:56 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Köszönjük szépen Pali!!! esedezem


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.21 18:51:31 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.10.12 19:57:45
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Apaj
Sziasztok RCOR-osok!!

Szívesen!

És ez még csak a meglepetések kicsiny része!! Szépül és rendeződik a pálya :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.21 19:02:16 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.10.12 19:57:45
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Apaj
Néhány csak ízelítőül:

Lefestve, lekezelve a lelátó, dekor a konténeren, felezővonal a boxutcában, piros-fehér terelőgumik, stb. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.21 19:34:51 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
És egy kis képsoroza is Giraffe jóvoltából! Köszönjük!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: hy
HozzászólásElküldve: 2008.06.23 01:52:24 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.18 18:57:10
Hozzászólások: 421
Tartózkodási hely: Nagykáta
hellósztok! szeretnék édeklődni hogy a pálya milyen hosszú? milyen szélesnek kell lennie egy hivatalos pályának?
válaszotokat várom! kössz császtok!

_________________
LOSI 8IGHT 2.0 EU BUGGY KIT
RB SHARK
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hy
HozzászólásElküldve: 2008.06.23 09:19:45 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Nemes írta:
hellósztok! szeretnék édeklődni hogy a pálya milyen hosszú? milyen szélesnek kell lennie egy hivatalos pályának?
válaszotokat várom! kössz császtok!


Kimásolom neked a teljes versenyszabályzatból, amit itt találsz meg: http://www.rcoffroad.hu/versenyszabalyzat.php A nemzetközi EFRA szabályzat ettől kicsit szigorúbb. Az apaji pálya annak is megfelel!

1.3.18 Versenypályaa) A pálya egybefüggő (végtelenített) ív. Alakja tetszőleges, de a hossza minimum 200 m, az
ajánlott hosszúság 240-300 m. Szélessége minimum 4 m, maximum 6,5 m. Anyaga természetes
föld, amely 40 %-ban tartalmazhat fát, sódert, homokot, murvát és betont.
b) A rajtvonal és az első kanyar távolsága minimum 10 m legyen, és a pálya tartalmazzon egy
minimum 45 m hosszú egyenes szakaszt.
c) A pályának tartalmaznia kell technikai elemeket, ugratókat és rázókat. A pálya veszélyes és
szakaszain biztonsági hálókat kell elhelyezni a nézők és résztvevők testi épségének megóvása
érdekében.
d) A pálya mellett tíz versenyző befogadására alkalmas vezetői emelvényt kell létesíteni, melynek a
földtől mért magassága min. 2 méter. Az emelvény minden egyes pontjáról azonos kilátást kell
biztosítani a pálya bármely szakaszára. Az emelvényt be kell fedni, hogy az a rossz időjárástól,
illetve a napfénytől óvja a versenyzőket. Az emelvény maximális távolsága a pálya legtávolabbi
pontjától 60 m, járófelületének méretei min. 8 m x 1,5 m.
e) Létesíteni kell egy un. szervizboxot (depót), ahol az adott futamon résztvevő versenyzők
mechanikusai és segítői tartózkodnak. A szervizbox helye az emelvény és a pálya között van
úgy, hogy minden versenyző az emelvényről vizuális kapcsolatban lehessen mechanikusával és
segítőjével.
f) Biztosítania kell egy helyet az időmérő/körszámláló számára ahol az védett az időjárás
viszontagságaitól, és zavartalan működése biztosított. Ez csak a sportbírók számára nyitott hely,
versenyzők vagy nézők számára nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség