Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 10:07:11

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Ausztriai lehetőségek
HozzászólásElküldve: 2012.09.16 23:09:36 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.08.30 22:19:18
Hozzászólások: 11
Sziasztok!

Nemrég csöppentem bele az offroadozás világába,sikerült egy 1/8 elektromos buggyt összeraknom,aminek a kezelését most tanulom.Azért vettem az autót,hogy megtanuljam irányítani.Sajnos a mi pályánk itt Győrben eléggé leharcolt állapotban van,amit azért remélem a helyi srácokkal sikerül majd mostanában rendbe hoznunk.Masik két pálya amin sikerült már mennem,az a fűzfői,és az apaji,amin most hétvégén voltam először.Mindegyik nagyon tetszik,le a kalappal a készítőik,karbantaróik előtt,belegondolni is nehéz,mi munka és szervezés áll mögötte.

Az első ausztriai pályával, egy Mugen kereskedőn keresztül jutottam,akinek van egy kis üzlete,leginkább telefonos egyeztetés alapján lehet ott találni.A pálya a bolttól pár száz méterre van a város szélén egy kukoricás mellett(érdekesség,hogy az utólsó körforgalomban egy kiöregedett vadászgép mered az ég felé...).Jelenleg a második átépített formájában létezik.Konkrét adatokat hosszra,szélességre nem tudok ,de szerintem szenzációs.Nagyon technikás,tele ugratókkal kicsikkel,nagyokkal egyaránt.Ma voltam ott,totál fel volt újitva a talaj,mivel a következő hétvégén Osztrák bajnoki futam lesz,kizárólag 1/8 nitró buggynak.Így is két napos lesz a rendezvény,nyolcvan indulóval!!!Érdekes,de ebben a régióban nem divat az elektro,pár éve meghírdettek ilyen kategóriát is,egyetlen jelentkező volt!Azóta nincs ilyen...Az is érdekes,hogy Ausztriának a nyugati részeiben pedig(a második pálya tulajdonosa szerint) ,tilos a nitrós autók használata,itt viszont csak az elektromos megy.Valószínüleg ezek a pályák valamilyen természetvédelmi terület közelében(vagy közepében...:-)lehetnek.Szóval a pálya jövő hét végétől használható újra,napi 10 Euro ellenében,ami szerintem nagyon méltányos.Viz,villany,levegő stb természetesen adott,rengeteg szerelőasztal,padok,asztalok,hatalmas fedett emelvény,szerintem tökéletes...

A helyszín egyébként Tulln an der Donau Königstetten strasse vége,Bécstől kb 40 km nyugati irányban a Duna partján,végig autópálya az utolsó 10 km leszámítva Praha irányt kell végig tartani.Ez az oldaluk:http://www.amc-tulln.com/és ezt a számot lehet hívni az egyeztetéshez:+4369981787851.Nagyon normális fazon,nyugodtan hívjátok!

Mivel ma nem tudtam itt meni,felhívta a barátját Wölblingben(egész pontosan Unterwölbling ,még kb 30 km nyugatra),ahol szeretettel vártak délutántól.Egyébként itt is minden nap lehet menni,csak kérik azért h email-en jelentkezz be.Ez egy kicsit drágább,náluk 15 euro a napi díj,de higgyétek el megéri...(sajnos a mai autózás végét egy első lengőkar törés jelentette,viszont a tulaj nem fogadott el pénzt a pályahasznáatért,mondván vegyek belőle lengőkart...)A pályáról csak annyit,hogy 2009-ben EB-t rendeztek itt,és még egy lapáttal rátesz a technikásságban.Nagyon brutál,és itt komoly szintkülönbség is van a pályában,aszfaltos döntöttkanyar a célegyenes végén,nagyon-nagyon változatos az egész.A dimbes-dombos alap+a sok kisebb,nagyobb(és nagyon nagy...ez lett a végzetem)ugrató miatt sokszor az autó nem is látható,jó esetben érzed hol vagy,és mit csinálsz.Nagyon izgalmas,jó ritmusú,és renkívül változatos.Találtam róla videóthttp://www.youtube.com/watch?v=oBZz2lsWquw,egy-két kisebb púpot beiktattak a pálya hátsó részébe,de azért nagyjából látszik miről is van szó.A kiszolgáló épület itt még egy fokkal jobb,itt még egy kis kocsma is van...tévé,darts,serlegek,meg csöcsös poszter,ha mégis unatkoznál...:-)

Az oldaluk:http://www.msv-woelbling.at/ A tulaj itt is renkivül barátságos,email-en kell bejelentkezni.Én biztos megyek még midkét helyre,ha valakit érdekel pü-ben írjon,vagy hívjon 70 519 2070,a többit majd megbeszéljük.Ma a családdal voltam(a hétéves fiam segített a borogatásban,háát jól megfutattam,este kapott is egy kis zsebpénzt:-),és nem tudom h legközelebb lesz-e nálam hely,vagy esetleg beugrok másokhoz(persze csak ha lesz ilyenre érdeklődés).

Remélem tudtam segíteni valakinek a friss információk közlésében.

Üdv. Zsolti

Ui.:Hazafelé(vasárnap,18:00,Ausztria)megvettem Tulln-ban a törött alkatrészeket,felhívtam a fazont,és odajött a bolthoz.Így holnap össze tudom rakni a gépet,egyébként ha Mugen,akkor természetesen Miki és Szombathely...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 17:24:46 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.08.30 22:19:18
Hozzászólások: 11
Sziasztok!

Honap új helyszínre készülök,Fehring(2012-es EFRA helyszín,Szentgotthárdtól 20km nyugatra)lesz a célpont.Családi kirándulás is lesz egyben,szóval momentán tele a kocsi,de ha valaki akar jönni esetleg jelezze.Nyolctól lehet menni,és tíz euro a napi díj.

Üdv Zsolti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.01 21:13:31 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.08.30 22:19:18
Hozzászólások: 11
Szisztok!

Amikor legutóbb írtam Fehringbe készültem,másnap el is utaztam oda a családdal.Az út simán ment,oda Szentgotthárdnak mentünk,visszafelé Szombathelynek jöttünk.Ez utóbbi egy kicsit györsabbnak tűnt,mert tudtunk egy kicsit oz osztrák autópályán menni,de mindenképpen messze van még Győrtől is.Viszont az élmény amit ott átél az ember azt hiszem mindenért kárpótol.Email-en egyeztettem a tulajjal,de ővele nem találkoztam egész nap.Két fiatal srác edzett 1/8 nitrós buggy-val,és egy ídősebb úr volt a segítőjük.Nagyon segítőkészek voltak,és volt is miért.Az első egy-két akksi után szétment a hátsó diffi meghajtójánál két csapágy,és igazi kezdőként persze nem volt nálam...Az "öreg" szerelőnél viszont igazi profiként minden volt,természetesen ilyen csapágy is,(pedig más márkával mentek) és szívesen adtak is.Elkezdett magyarázkodni,h ez jó minőségű,és egy kicsit drága,két euro volt darabja,örömmel fizettem ki neki... :-D.Pár perc szerelés után mehettem tovább.Itt jegyezném meg,hogy ahol szereltem,az (szintén)egy csoda volt,gyönyörűséges,és hatamas oldalak nélküli épület.Kivitelezését tekintve ennek az épületnek is ,ugyanúgy mint az "irányítótoronynak"a maximalista minőség,és nem az olcsó ár volt az elsődleges szempont.Elgondolkodtató,hogy ez a rengeteg pénz amit beletolt az ember,valaha visszajön-e vagy csak szerelemből építette?!A tiz euro-s napidíjat(amit egy kis becsüetkasszába kellet nap végén dobnom...) tekintve inkább ez utóbbi a valószínű.Van időmérő a pályán,fönt azt hiszem két helyen,lent pedig(a "mechások "háta mögött)kb. 6-8 helyen lehetett nézni monitorokon a köridőket.Már lassan én is unom a sok dícséretet,de ez van,a pálya nyomvonala,felülete,az ugratók íve is (szerintem)tökéletes,nagyon élvezetes rajta menni.A pályán a vízelvezetés nagyon-nagyon ki volt találva,szerintem ott nem nagyon létezik pocsolya eső után.Mondjuk nem is volt rajta sok sík szakasz,ahol pedig volt(egy kevés térburkolatos rész)ott is kis rácson vezették el a vizet.A globális pályát tekintve szinte az összes kanyar meg volt döntve,(még a hátsó nagy ugrató is)ami nagyban megkönyítette az autó irányítását,nem kifelé sodródik az autó,könnyű szűk kanyarokat venni.Sajnos a híd alatti részen sikerült nekivágnom az autót,aminek egy bal első lengőkar törés lett a vége.Mondjuk h ez az én vezetői hibám volt,de hogy pozitív hazai élményről is meséljek,ugyanezt a hidas megoldást (és az össszes kritikus részen,ahol törhet az autó)a kesziringen pehelypalackokkal "kipárnázták"amit nagyon-nagyon dícséretesnek tartok,és köszönet érte!!!Győriként (ha már itt a közelben nincs komoly pálya:-()ez egy nagyon szuper alternatíva,és a megközelíthetősége is számomra megfelelő.
Vissza az eredeti témához,ha valakinek van rá lehetősége,és egy kis újra vágyik,érdemes rááldozni időt,és egy kis pénzt,garantált az élmény!Nem véletlenül rendezték itt idén az EB-t...
Most olvasom az oldalt http://www.wmw-fehring.at/ ,egy két száraz adat:16 ember egy időben a toronyban,84 hely a szereléshez mindegyik külön árammal,világítással,székkel,egy helyen van egy falikútszerűség vizzel,levegővel(nem tudom mekkora nyomás van benne,de konkrétan meg kell tartani a pisztolyt,mert hátratolja a kezed...ja,és az összes koszt lefújja!...az otthoni 8 bar elbújhat mellette...),nagy parkoló kis kempingező hellyel 15 sátor számára,wc-vel tusolóval...szóval lehet több napra is menni.
A pályát egyébként 1:8 és 1:6 autóknak építették,de 99%-ban 1:8 autóval használják.Volt egy baja tulajdonos"kolléga"aki érdeklődött a pálya felől.Nem tudom h felengedik-e ,meg kell kérdezni.Az tuti viszont h náluk nagyon ritka a HPI baja,ott az FG az elterjedt.Kb olyan lehet a HPI vs. FG arány mint nálunk,csak éppen fordítva.Szerintem ez egy igazi 1:8-as pálya,én mint ex. HPI baja,és jelenlegi 1:8 buggy tulajdonos elég nehezen tudom elképzelni a baját itt,de biztos nektek is tetszene,persze másként autózva.

Üdv Zsolti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.02 10:53:38 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Szia!

Örülök, hogy bejártad Ausztria felénk eső részén lévő modell pályákat és bemutattad azokat. Tényleg nyálcsorgatva olvastam amiket írtál, és el is tudom képzelni, hogy ezek odakinn tényleg így vannak.

Sajnos ide haza, a sok lelkes pálya építő mögött nem áll ennyi szponzor mint amit a Fehring honlapon láttam. Pedig ez mindenképp jót tenne a pályáknak.
http://www.wmw-fehring.at/index.php?opt ... Itemid=176

Elgondolkodtató, hogy azokat a márkákat amiket most fejlesztenek, ilyen minőségű, pályákon tesztelik. Sokszor itthon erős túlzással triálozni kell a pályákon az utolsó döntőkben. :) Mi pedig próbáljuk a setup-ban, keresni a megoldást miközben a futómű kopttól-koppig kivan használva.

Felvetődik a kérdés, hogy itthon lehetne e egy! olyan minőségű pályát építeni, mint kinn van.

De sajnos itthon más probléma is van. Pl. A lopás. Nálunk nem lehet kinn hagyni a kompresszort, vagy az időmérő rendszert. Arról nem is beszélek, hogy a becsület kassza milyen sűrűn lenne ürítve. Ehhez minimum 24 órás kutyás őrszolgálatra lenne szükség.

Ezzel ellentétben idén még a bezárt konténert!!! is feltörték és kipakolták Apajon.

Magyarország ilyen szempontok szerint, egy vicc és sajnos az is marad még jó darabig. (Még leírni is rossz ezt, mert benne van a kilátástalanul szar jövő képünk.)

Várom a további beszámolókat.

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.02 13:47:53 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.08.27 20:20:46
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Gellénháza
Én lennék a Bajás "kolléga", amikor én beszéltem velük akkor említettem , hogy egy bajával mennék, és kizárólag azért, hogy gyakorolhassam a pályát az EB-re, ami ugye sajnos elmaradt, így én sem mentem ki, de tényleg nagyon segítőkészek, és nekem nagy előny , hogy "csak" 86km-re van...
Jövőre biztos kimegyek legalább 1 napra.

_________________
www.otthonimunka.biz/julianna


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.02 16:15:57 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.02 18:53:06
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: én sem tudom
Egy sátoros buliba benne vagyok,persze nem az idén 8) .Viszek mindent ami van :-D

_________________
LRP Shark 1/18
Hpi Baja 5b SS 1/5
Hpi E10
Tamya TT-01
06/20 923 18 38


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.05 20:53:24 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.08.30 22:19:18
Hozzászólások: 11
Sziasztok!

Október 26-27.-én szezonzáró verseny lesz Fehring-ben 1:8 elektromos és robbanós Buggy és Truggy kategóriában.A tulaj adott nekem egy szórólapot,és szeretettel invitált engem,minket h menjünk.A nevezési díj kemény EGY Euro!!!Én valószínüleg megyek.Ha valakit érdekel jelezzen!

Üdv. Zsolti
70/519 2070
zsoci7533@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.11 13:00:14 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Felraknád a szórólapot scannelve.

Milyen kategóriák lesznek?

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.11.24 10:58:05 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.08.30 22:19:18
Hozzászólások: 11
Sziasztok!

Én holnap kint leszek Fehringben,a családdal megyek,úgyhogy tele a kocsi,de ha valaki esetleg jönni akar szóljon!

Üdv Zsolti
70/5192070


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.11.24 21:15:17 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Zsolti!

Bakker én azt gondoltam, hogy fanatikus vagyok és ez már beteges.

De az, hogy Te ebben az időben mész és hajtod a vasat kinn szabadtéren, hát... :)

Jó szórakozást !!! :)

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.11.24 21:34:22 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.18 18:25:30
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Győr
Ahoj!

Még szerencse,hogy családdal mész :)
Különben csalnál engem is,de így,hogy most pucoltam le az utolsó lengőkaromat nincs az az isten,hogy földre tegyem a buggy-t.

Problémamentes jó csapatást kívánok :)

Üdv

_________________
Traxxas Revo RB TM523
Losi 8ight-T 2.0
Losi 8ight eu 2.0

7O-389-3O19


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.11.24 23:11:48 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.08.30 22:19:18
Hozzászólások: 11
Sok lemaradást kell behoznom hozzátok képest,és azt gondolom hogy csak sok vezetéssel lehet sokat fejlődni.Néha már azt érzem hogy elkapom a fonalat,most ezt kellene stabilizálni...Ameddig jó az idő addig szeretnék menni,engem a naptár nem érdekel,csak az időjárás...remélhetőleg kegyes lesz hozzám...
Egyébként sajnos az autót tényleg jól össze szoktuk koszítani,reggel még a párától kissé nedves a pálya,de ha nem esik,akkor délutánra már porzani szokott.Pár napig eltart egy alapos takarítás,de én úgy érzem megéri...Szépen lassan hazaviszem a Fehringi pályát...:-D

Üdv. Zsolti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség