Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.28 18:18:12

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kezdő
HozzászólásElküldve: 2004.04.27 20:29:21 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.04.27 19:33:00
Hozzászólások: 2
Üdv mindenkinek!

A nevem Kőrös Bendek, és most kezdtem el az RCOR iránt érdeklődni.
Egyébként repülőmodellezem, és van két gépem. Egyáltalán nem értek az autómodellekhez, mostanában pénzt sem keresek (12 vagyok), de elég régóta gyűjtök. Egyszóval szükségem van minden segítségre!

A legjobb az lenne, hogyha valaki megengedné, hogy versenyre való felkészülés közben nézzem ahogy bütyköl, közben esetleg magyarázna is, és ha megkér, akkor segítenék is neki: pl. szerszámot és alkatrészeket adogatnék, ha szükség van rá, akkor leírnám, hogy melyik körben hogy ment a kocsi, időt mérnék, meg ilyenek.

Sok képet nézegettem az interneten, és minden autómodell közül a két legjobb a nascar, és az RCOD. Végül is azért döntöttem az offroad mellet, mert az szinte akárhol elmegy, a nascasnak pedig különleges betonpálya kell!

ha valaki tudja a megoldást, írjon privát üzenetet, vagy az e-mailomra:
spiderwebnet@freemail.hu

Kösz!

_________________
Üdv:
Pocok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.04.27 21:27:59 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
Udv

Komoly versenyek meg nem zajlanak koztunk, de alakuloban a dolog. A legjobb szerintem, ha kijosz egy talira, es nyugodtan kerdezz barkitol barmit. Szerintem mindenki szivesen valaszol + mindig jol jon egy segito kez a palya mentem a megborult autokat talpra segiteni. :wink:

Szal nezd a villamtalikat, gyere el. Kis szerencsevel jo sok fajta autot lathatsz, eldontheted, hogy a stadium, a monster truck, avagy a buggy a legszimpatikusabb, es valaszt kapsz minden kerdesedre. Aztan a kovetkezo alkalommal mar autoval lathatunk ujra. hurra


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.04.27 21:29:26 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
hello!
egyszerűen kijössz egy talira és kérdezgetsz.....legalább is godzi-ék ezt szokták mondani... én régen on-roaddal zúztam,de azt kegyetlenul,durvábban mint bármelyik monsteres.....mint egy elmebeteg,de a kocsi mindent kibírt....

milyen géped van,mert nekem van egy Falconom,de hát az szar.,..de tanulásnak jó...

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.04.27 21:35:23 
Offline
Személyi titkár
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.05 20:50:43
Hozzászólások: 602
Tartózkodási hely: Madeira
Szerintem is az a legjobb mint amit pajzi és tücsök említett!! eljen eljen eljen De ha a tali nem megy én a fogarasi róna sarkon lakom és én itt is szoktam melegíteni a vasat ide is eljöhetsz és is 12 vagyok!!! hurra hurra

_________________
Sponsored by: UNICO MODELLSPORT
Losi 8ight 2.0
JP Racing & RB Concept Engines
Sanwa M11 DSSS Radio
Sanwa ERG-WX Servos
Proline Tires & Accesories
RB Revolution R2 Fuel


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdő
HozzászólásElküldve: 2004.04.28 00:35:31 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.01.21 15:59:37
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bp. XVIII.
ez kedves volt, igazán :)
bárki segít neked, egy percig se aggódj!

üdv a csapatban :) 12 évesen még sok jó kaland vár rád :wink:

_________________
http://www.croatia-sailing.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.04.28 10:21:11 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.04.08 12:36:59
Hozzászólások: 474
Tartózkodási hely: Budapest
Na örülök ,hogy már hárman vagyunk "kicsik" a csapatban ,mivel én is 12 éves vagyok. :P

_________________
Serpent 960
Serpent 950
GS Storm CL-1
Traxxas Bandit
Hot Bodies Cyclone
Serpent Excel MK2
+sebességi autók


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.09 21:14:46 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Szijjjasztok... biztos ki fogtok röhögni... de mi a teendő akkor ha nem indul a gép és a kipufogóbol is jön az üzemanyag??? :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.09 22:14:06 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
SeRoK írta:
Szijjjasztok... biztos ki fogtok röhögni... de mi a teendő akkor ha nem indul a gép és a kipufogóbol is jön az üzemanyag??? :oops:


Dehogy röhögünk...

De ebből nem lehet szerintem pontosan megmondani, hogy mi a gondja. Nézd át az alábbi dolgokat:
- gyerty jó-e (vedd ki, és teszteld az izzítóval)
- üzemanyag nem valami pancsolt, vagy nem nagyon régi-e
- kap-e egyáltalán üzemanyagot (ezt mondjuk szerintem kihagyhatod, ha folyik a rezón)
- nincs-e tele a robbanótér üzemanyaggal
- jó-e az izzítód...
- stb...

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.09 23:42:24 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
SeRoK írta:
Szijjjasztok... biztos ki fogtok röhögni... de mi a teendő akkor ha nem indul a gép és a kipufogóbol is jön az üzemanyag??? :oops:

Kérdés
Az üzemanyag folyik, vagy a maradék olaj az előző autózástól.
Én valószinöleg tarom, hogy az olaj ami az előző autózástol benne maradt.
Fel van-e töltve vagy jó-e az elem az izzítóba.
Ahogy Ramses mondta vedd ki az izzító gyertyát ellenőrizd, hogy izzik-e.
Ha igen akkor az izzító gyertya helyén önts be egy kis üemanyagot, és jól forgasd át a motort a berántóval, /Rotoval/ izzítógyertya nélkül. A friss üzemanyag feloldja a letapadt olajat. Tedd vissza a gyertát és indítsd ahogy szoktad.
Egyébként ha a rezó tele van olajjal előfordul, hogy az üzemznyag tankot nem tudja nyomás alá helyezni mert a sűrű olaj eldugította. Ilyenkor beidul ugyan de le is áll ahogy gázt adsz.
Serintem ennyi
Üdv
Thomas.
Vagy lehet hogy valamit eltekertél?

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.10 15:27:36 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Köszi... sikerült megoldani... ketyeg a gép...
Most az nemtom hogy probléma e... de 2-3 perc után annyira felforrósodik a hűtőborda hogy nem bírom megfogni! Mennyire lehet az meleg?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.10 15:31:28 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Szia!

Legyszives terj at a robbanomotros autok topikba ha nincs meg ilyen tipus ott felsorolva, akkor nyiss neki nyugodtan uj topikot.

max 130 fok legyen, nagyon szegenyen jar, ha annyira meleg, hogy egy pillanatra sem tudod megerinteni.

Nyalazd meg az ujjad, es erintsd oda, amennyiben a nyal elsistereg es eltunik 1 masodperc alatt, akkor az tul meleg az a moci, amennyiben szepen 2-3 masodperc alatt tunik el, az jo kb.

De ha nincs tapasztalat, jobb, ha veszel egy homerot.

Nyissal a csavarokon, hadd kapjon kicsit tobb naftat.

de igy latatlanba karburalni bazi nehez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.16 12:31:51 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.05.16 12:20:44
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Budapest VI. ker
Sziasztok. Én még új vagyok ezen a téren de most hogy olvasgatom a forumon írtakat egyre jobban értek a robb. autókhoz. :-D
Még nem biztos de lehet hogy idővel énis beszerzek egyett. A HPI nitro mt 2 nagyon király és az ára is jó de sajnos nem tud hátrafele menni.
Az 1/8 Monster truckok viszont igen de olyat semmiképpen nem vennék mert nekem már túl nagyok. A másik elég jó vas a Duratrax overdrive, már meg is néztem az oldalát de ott csak jókat írnak róla.
Kiváncsi lennék hogy szerintetek mik a hátrányai. Arról nem is beszélve hogy az ára tulságosan is olcsó, vagy lehet hogy tévedek? :roll:

_________________
Ford F-150+some tunning+fullgas!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.16 18:55:11 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 16:26:16
Hozzászólások: 2987
Tartózkodási hely: Budapest XXI.ker. Tel:+36-30/9410131
Szia Bali!

Az hogy az 1:8 túl nagy neked hmmmm majd idővel meglátod a többi milyen kicsi.
Az MT2 az valóban egy jól sikerült 1:10 a saját kategóriájában.
Az hogy nincs hátramenet. ÉS?
Egy biztos a döntés az tiéd de mindenképp törekedj a mximumra a lehetőségeidhez képest.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.16 19:38:51 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.05.16 12:20:44
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Budapest VI. ker
Berger írta:
Szia Bali!

Az hogy az 1:8 túl nagy neked hmmmm majd idővel meglátod a többi milyen kicsi.
Az MT2 az valóban egy jól sikerült 1:10 a saját kategóriájában.
Az hogy nincs hátramenet. ÉS?
Egy biztos a döntés az tiéd de mindenképp törekedj a mximumra a lehetőségeidhez képest.


JÓjó! De mégis mi a helyzet a duratrax-val. Ha valaki bebizonyítja nekem hogy nem érdemes ilyet venni én halgatok a profikra és mást választok. :integet

_________________
Ford F-150+some tunning+fullgas!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.16 20:57:30 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
bali írta:
Sziasztok. Én még új vagyok ezen a téren de most hogy olvasgatom a forumon írtakat egyre jobban értek a robb. autókhoz. :-D
Még nem biztos de lehet hogy idővel énis beszerzek egyett. A HPI nitro mt 2 nagyon király és az ára is jó de sajnos nem tud hátrafele menni.
Az 1/8 Monster truckok viszont igen de olyat semmiképpen nem vennék mert nekem már túl nagyok. A másik elég jó vas a Duratrax overdrive, már meg is néztem az oldalát de ott csak jókat írnak róla.
Kiváncsi lennék hogy szerintetek mik a hátrányai. Arról nem is beszélve hogy az ára tulságosan is olcsó, vagy lehet hogy tévedek? :roll:


En HPIt javasolnam. Mondja ezt az, akinek MTje van... :) De tenyleg eltalalt kis auto az MT. A duratraxrol rosszat mondani nem szeretnek, de ketto tulajjal beszeltem eddig es nem voltak eppen elragadtatva. Anti mester is azt mondta, hogy tapasztalatai szerint MTvel van a legkevesebb gond. A hatramenet hany ne zavarjon szerintem. Nem olyan nagy kaland. A palya mellett ugyis szoktak (szoktunk) lenni segitok, akik visszateszik a palyara a kocsit ha gond van.

Kettot javasolnek:
1. gyere ki egy talira es nezelodj
2. menj be a lehel u. M&Hba, es ott Anti biztos oszinten valaszol a kerdeseidre mind2 tipussal kapcsolatban


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.17 06:37:04 
Offline
Személyi titkár
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.05 20:50:43
Hozzászólások: 602
Tartózkodási hely: Madeira
Szerintem hogy ha hpi mellet választasz akkor nyugodtan vegyél mt 2!!
Nekem is az van és nagyon bírja a vas!!! :lol: De tényleg menj be antihoz és ő felvilágosít téged!!! :lol: :lol:

_________________
Sponsored by: UNICO MODELLSPORT
Losi 8ight 2.0
JP Racing & RB Concept Engines
Sanwa M11 DSSS Radio
Sanwa ERG-WX Servos
Proline Tires & Accesories
RB Revolution R2 Fuel


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.17 21:42:34 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.05.16 12:20:44
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Budapest VI. ker
Köszi a segítséget. Amúgy igazad volt a duratrax-val kapcs.ban. Érdeklődtem több helyről is is azt mondták sok baj van vele. Énis inkább a hpi mellett döntök ha veszek.
Amugy azt hallottam a hpi nitro rush evo-ról hogy nagyon megy,fürge és kis helyen is megfordul. Amik 4kerék meghajtásosak azok mennyivel fordulnak nagyobb helyen pl. a nitro mt, mint a nitro rush evo? Vagy ezeknek a fordulókörét lehet állítani?
Én eddig egy kisebb 2 csatornás on-road subaruval szoktam gurulni és abba azt bírtam hogy állati kis helyen is megfordul.
(Csak ezért érdekel.)
:lol: [/img]

_________________
Ford F-150+some tunning+fullgas!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.18 07:43:57 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
bali írta:
Köszi a segítséget. Amúgy igazad volt a duratrax-val kapcs.ban. Érdeklődtem több helyről is is azt mondták sok baj van vele. Énis inkább a hpi mellett döntök ha veszek.
Amugy azt hallottam a hpi nitro rush evo-ról hogy nagyon megy,fürge és kis helyen is megfordul. Amik 4kerék meghajtásosak azok mennyivel fordulnak nagyobb helyen pl. a nitro mt, mint a nitro rush evo? Vagy ezeknek a fordulókörét lehet állítani?
Én eddig egy kisebb 2 csatornás on-road subaruval szoktam gurulni és abba azt bírtam hogy állati kis helyen is megfordul.
(Csak ezért érdekel.)
:lol: [/img]


Szerintem ne vegyel ketkerek maghajtasu off-road autot. Rossz volt nezni nehany Duras kollegat, amikor lendulet nelkul akartak felmenni egy 50-60 centi magas dombra es a kocsi egyhelyben allt es a hatso kerek kapart mint az allat. 4 kerekkel meg siman felment volna.

A fordulokort szerintem nem tudod allitani, illetve a tavon valoszinuleg lehet "rontani" a teljes elforulason, de szerintem nem erdemes. Tehat teljes kormany elforditasra csak kevesebbet forul a kerek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.18 14:41:57 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.05.16 12:20:44
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Budapest VI. ker
Ja. Csak kiványcsiságból kérdeztem. Én sem vennék 2 kerék. kocsit.
Köszi az infót a fordulókörrel kapcsolatban. :-D

_________________
Ford F-150+some tunning+fullgas!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség