Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.28 13:55:42

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.26 22:13:28 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Big írta:
Eszembe jutott még egy kérdés.
Elvileg minél kevesebb egy elektromotor tekercsszáma annál rosszabb a htásfoka és a nyomatéka de annál nagyobb a teljesítménye (persze csak
relatív viszonyításban). Szóval ha egy X11-es 3 körös lrp mocit tennék a gépbe,akkor meredekebb helyen ill. kigyorsításokkor nem lenne olyan jó mint mondjuk egy 6.5 körös?
Ez a kérdés nem hagy aludni (ugyhogy már nagyon fáradt vagyok :) )!


Hi!

Ezt nagyon rosszul gondolod. Ha egy motornak kevesebb a tekercsszáma, akkor kisebb a belső ellenállása, nem beszélve arról, hogy a fránya gyártók még ráadásul vastagabb huzallal tekercselik a motorkat (kevesebből ugyanakkora helyen vastagabb is elfér), ami tovább javítja az ellenállását.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.27 21:48:53 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.11.22 19:24:10
Hozzászólások: 484
Tartózkodási hely: BP.16.ker.
Ramses írta:
Big írta:
Eszembe jutott még egy kérdés.
Elvileg minél kevesebb egy elektromotor tekercsszáma annál rosszabb a htásfoka és a nyomatéka de annál nagyobb a teljesítménye (persze csak
relatív viszonyításban). Szóval ha egy X11-es 3 körös lrp mocit tennék a gépbe,akkor meredekebb helyen ill. kigyorsításokkor nem lenne olyan jó mint mondjuk egy 6.5 körös?
Ez a kérdés nem hagy aludni (ugyhogy már nagyon fáradt vagyok :) )!


Hi!

Ezt nagyon rosszul gondolod. Ha egy motornak kevesebb a tekercsszáma, akkor kisebb a belső ellenállása, nem beszélve arról, hogy a fránya gyártók még ráadásul vastagabb huzallal tekercselik a motorkat (kevesebből ugyanakkora helyen vastagabb is elfér), ami tovább javítja az ellenállását.

:Ramses Ramses :Ramses

Értem.Ezek szerint a kevesebb körös jobban pörög (ez tény) és az ellenállása is kisebb,tehát jobb a hatásfoka, ez utóbbiból viszont az kellene,hogy következzen,hogy a nyomatéka is jobb lesz. Ezek után mi szól a nagyobb körszámú modellek mellett? Hiszen az azonos típusú motorok ára egyezik.

_________________
Teamlosi Mini-T-mamba competition xpackage,
full alu,full csapágyazás-ELADÓ
Mátyásföld reptér!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.27 22:51:45 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
Big írta:
Ramses írta:
Big írta:
Eszembe jutott még egy kérdés.
Elvileg minél kevesebb egy elektromotor tekercsszáma annál rosszabb a htásfoka és a nyomatéka de annál nagyobb a teljesítménye (persze csak
relatív viszonyításban). Szóval ha egy X11-es 3 körös lrp mocit tennék a gépbe,akkor meredekebb helyen ill. kigyorsításokkor nem lenne olyan jó mint mondjuk egy 6.5 körös?
Ez a kérdés nem hagy aludni (ugyhogy már nagyon fáradt vagyok :) )!


Hi!

Ezt nagyon rosszul gondolod. Ha egy motornak kevesebb a tekercsszáma, akkor kisebb a belső ellenállása, nem beszélve arról, hogy a fránya gyártók még ráadásul vastagabb huzallal tekercselik a motorkat (kevesebből ugyanakkora helyen vastagabb is elfér), ami tovább javítja az ellenállását.

:Ramses Ramses :Ramses

Értem.Ezek szerint a kevesebb körös jobban pörög (ez tény) és az ellenállása is kisebb,tehát jobb a hatásfoka, ez utóbbiból viszont az kellene,hogy következzen,hogy a nyomatéka is jobb lesz. Ezek után mi szól a nagyobb körszámú modellek mellett? Hiszen az azonos típusú motorok ára egyezik.


Szia!

Minél nagyobb átmérőjű a forgórészre feltekert rézdrót, annál nagyobb a motoron átterelhető áram mértéke, és ezzel a motor nyomatéka, fordulatszáma és teljesítménye is. Sokszor láthatod, hogy egy motor mondjuk 23x2 körös. Ez azt jelenti, hogy 2 párhuzamos vezető szálat 23x tekernek fel a forgórészre, így ügye a viszonylag nagy átmérő mellet kevesebb holttér keletkezik, így nő a hatásfok.
Megpróbálom leegyszerűsíteni 2 példára 1 kevés és 1 sok körös motorra, hogy miként határozza meg a motor teljesítményét a tekercselés.
A eset: Vékony, de hosszú drótot sokszor tekersz fel, ekkor nagy lesz a villamos ellenállása a motornak pontosan az előbb leírt 2 tényező miatt, ennek az eredője a kis nyomaték és fordulatszám.
B eset: Vastag, de rövid drótot kevésszer tekersz fel, ekkor kicsi lesz a motor villamos ellenállása, ennek következtében nő a fordulatszám és a nyomaték.
Remélem idáig tiszta a dolog, mert most jön a lényeg.
A körszám csökkentésével, tehát a teljesítmény növelésével a hatásfok romlik!! Persze nem olyan arányban, mint amilyen mértékben a teljesítmény emelkedik. Tehát ha 23 körös motort lecserélsz egy 17esre, igaz, hogy rosszabb lesz a hatásfoka, de a teljesítmény növekedés összességében nagyobb mint a hatékonyságromlásból eredő teljesítményvesztés.
A hatásfok a melegedés szempontjából fontos, minél rosszabb egy motor hatásfoka, annál jobban hajlamos a melegedésre.

A kérdésedre válaszolva több dolog is szól a nagy körszámú motorok mellett. Az egyik a nagyobb hatásfok, aminek jótékony hatásait már leírtam. A másik a kisebb átmenő áram ill. pontosabban fogalmazva kevesebb felvett áram. Tehát tovább bírja az akkud.

Remélem így már érthető.

Üdv

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.28 09:31:31 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.09.24 19:21:38
Hozzászólások: 500
Akkor ezek szerint a Brushless-ra is érvényesek ezek???
Mert azoknak a mociknak 80-95% között van a hatásfokuk.
Mert Big úgy kérdezte hogy brushless-ra.

_________________
Carson Specter Race Factor SH Engines
AM.40.735


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.28 15:22:41 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
Nitrorush írta:
Akkor ezek szerint a Brushless-ra is érvényesek ezek???
Mert azoknak a mociknak 80-95% között van a hatásfokuk.
Mert Big úgy kérdezte hogy brushless-ra.


Fogalmam sincs, ahhoz nem értek. Teljesen más elven működnek. Én pl. most tudtam meg Francci által, hogy egy 12 "körös" BL-ben több 100x van feltekerve a vezetőszál, tehát fölösleges körökről beszélni, mert ez nem meghatározható.

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.29 13:18:48 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.11.22 19:24:10
Hozzászólások: 484
Tartózkodási hely: BP.16.ker.
Nagyon szépen köszönöm ezt a leírást,most teljesen letisztázódtak a dolgok a fejemben!!! :-D
Szóval nekem inkább kevés körös kéne, hogy jobban menjen a gép.
De a leírtak alapján tényleg érdemes mérlegelni!
Viszont még egy kérdés felmerült bennem a témával kapcsolatban: az lrp gyárt egy 'truck-puller' nevű mocit aminek a körszáma ha jól tudom 80 körül van. A név-, a fordulatszám- és a teljesítmény alapján ennek a motornak nyomatékosnak kellene lennie, nem?Viszont a magas ktekercsszámból a kisebb nyomaték is következi. Talána a fejlesztők a játékidőt tartották szemelőtt?

üdv
Big

_________________
Teamlosi Mini-T-mamba competition xpackage,
full alu,full csapágyazás-ELADÓ
Mátyásföld reptér!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.29 15:28:00 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Big írta:
Nagyon szépen köszönöm ezt a leírást,most teljesen letisztázódtak a dolgok a fejemben!!! :-D
Szóval nekem inkább kevés körös kéne, hogy jobban menjen a gép.
De a leírtak alapján tényleg érdemes mérlegelni!
Viszont még egy kérdés felmerült bennem a témával kapcsolatban: az lrp gyárt egy 'truck-puller' nevű mocit aminek a körszáma ha jól tudom 80 körül van. A név-, a fordulatszám- és a teljesítmény alapján ennek a motornak nyomatékosnak kellene lennie, nem?Viszont a magas ktekercsszámból a kisebb nyomaték is következi. Talána a fejlesztők a játékidőt tartották szemelőtt?

üdv
Big


Hi!

Ennek a motornak valszeg nagyon jó a hatásfoka, így szinte alig melegszik, éppen ezért teljesen máshogy kell áttételezni is. Gondolom az alacsonyabb áttétel miatt fejt csak ki nagyobb erőt.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2008.10.29 15:57:03 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.27 18:57:48
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Komarno
nagyobb a nyomateka alacson fordulatnal
mivel a kevesebb koru motoroknak azert nagyobb fordulaton kell forogni hogy leadja a nyomatekot mert alacsony fordulatnal alig van nyomateka


mivel a truckpuller kamionokba, trialokba van azert nagy ero kell az indulasnal es a kisseb koru motoroknal meg nem az indulasnal kell a nagy nyomatek hanem pl a kanyar utan a kigyorsitasnal es akkor mart a motor rendessen forog es nem allo helyzetbol indul

_________________
http://rckomarno.tym.sk

Asso B44, gtb,BL5.5 ontheroad
on thasso RC18T, mamba 8000,
Futaba 3pk


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.29 16:08:31 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
Big írta:
Nagyon szépen köszönöm ezt a leírást,most teljesen letisztázódtak a dolgok a fejemben!!! :-D
Szóval nekem inkább kevés körös kéne, hogy jobban menjen a gép.
De a leírtak alapján tényleg érdemes mérlegelni!
Viszont még egy kérdés felmerült bennem a témával kapcsolatban: az lrp gyárt egy 'truck-puller' nevű mocit aminek a körszáma ha jól tudom 80 körül van. A név-, a fordulatszám- és a teljesítmény alapján ennek a motornak nyomatékosnak kellene lennie, nem?Viszont a magas ktekercsszámból a kisebb nyomaték is következi. Talána a fejlesztők a játékidőt tartották szemelőtt?

üdv
Big


Szia!

Jóllátod a kérdést. Ezek a motorok nagyon nagy nyomatékkal rendelkeznek már nagyon kicsi fordulaton, nem melegszenek, hisz ügye kicsi a fordulat, viszonylag nagy a hatásfok. Igen rövidre szokták őke áttételezni, így tökéletesek triál autókba. Egyébként fogyasztani se fogyasztanak sokat, de cserébe nem is mennek. Fordulatszámuk úgy 8.000 körül van, viszont egy ilyen motorral felmászik a kocsi a fára is.
És, ami fontos, hogy magyon jól adagolható lesz a gáz, egy ilyen motorral. Ez főleg triálnál fontos.

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.09 11:50:54 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.11.01 15:46:59
Hozzászólások: 66
cs oceanhearth a df-03-ba ami neked van milyen motort tettél?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.01 18:21:39 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.09 19:22:34
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Siófok
Érdeklodnek mert sehol nem talaltam rola informaciot.
Firebolt 15t 540 motor adatai.

Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.01 18:31:09 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
Peet14 írta:
cs oceanhearth a df-03-ba ami neked van milyen motort tettél?


Szia!

Már nincs ilyen kocsim. Eladtam. Én egy TZ-vel hajtottam, de most biztos vmi Bl szettet vennék bele, mert nagyon jó áron vannak.

Üdv

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség