Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 18:20:37

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 139 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.10.16 15:07:19 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12 13:18:51
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Győr
sajnos ebben nem tudok segíteni, mert csak 1 hónapja vettem meg használtan a verdát, még elég kezdő vagyok az offroad gumik terén.
Nekem a gyári gumik vannak fenn, de az a baj hogy elég gyenge a motor az offroadozáshoz. Aszfalton viszont megy mint állat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.29 06:37:48 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.23 15:48:15
Hozzászólások: 325
Tartózkodási hely: Bécs, Győr, Csícsó , Komárom-Komárno
Helló mindenkinek!

Ezzől a mociról kérnék tapasztalatot ha valakinek van ilyen mocija:
http://www.offshoreelectrics.com/prodde ... d=leo-4074

A válaszokat előre is köszönöm!!!!

_________________
Carson CV10
Caster Fusion F18T
Durango DEX410v3
Losi LST2+BL
LRP SHARK18
Robitronic Mantis+BL
Tamiya: NitrageBL, TNX5.2, TT01
TRX: E-max, Summit, Mini E-revo
Merlin-F
Griffin 450


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: a
HozzászólásElküldve: 2011.01.23 11:43:17 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.06.27 14:18:18
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: budapest
sziasztok,van egy HSP brontosaurusom 3300 kv 70 A-es szabival,és egy kicsit erősebbet gyorsabbat szeretnék bele,a kérdésem milyet tegyek bele,de tényleg csak kicsit erősebbet szeretnék,hogy bírja a difi meg a többiek.kösz a választ.üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.01.23 14:10:19 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Hány cellával hajtod? A szabi 3S-t elbír?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: a
HozzászólásElküldve: 2011.01.23 15:00:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.06.27 14:18:18
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: budapest
2s-el megyek,
azzal nem akarok variálni


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.02.05 17:24:25 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.05 16:38:38
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Salgótarján
Sziasztok!

Ehhez a mocihoz milyen szabályzót tudnátok nekem ajánlani???

http://www.traxxas.com/products/parts/m ... n3500motor

Nagyon köszönöm a válaszokat.


A gyári szabályzón kívül persze....


Köszönöm!!!

_________________
www.nogradrc.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: xerun
HozzászólásElküldve: 2011.02.08 18:12:23 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.06.27 14:18:18
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: budapest
sziasztok,meg tudná valaki mondani,hogy a hobbywing xerun 8.5T 4000kv-s,szenzoros motor mennyi watt-os,vagy hogy hol tudnám megnézni?üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen motor??
HozzászólásElküldve: 2013.06.01 23:49:12 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
Sziasztok!

Újrakezdésen töröm a fejem, viszont csak elektromos BL buggy 1/8-ban gondolkodom. Nagyon megtetszett a DEX408 és csemegézek az opciók között. A Team Orion egyik új fejlesztésén esett meg a szemem:

http://www.teamorion.com/vortex-vst2-pr ... kv-en.html

93%? Hmmm... Jónak hangzik! Szimpatikusak a szabályzói is, például vízálló mind. A márka a kyosho hivatalos motor beszállítója, szóval biztos jó a cucc... szerintetek?

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen motor??
HozzászólásElküldve: 2013.06.02 09:52:09 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
A motort állítólag jövő héten kerül boltokba, úgyhogy sok személyes tapasztalatra ne számíts róla :) Sajnos a belsejéről még képet sem láttam, lehet jó, lehet nem jó. A szabályzóikat a Hobbywing készíti, így elég megbízhatóak, érzésre is jónak modják őket. Viszont csak az vízálló, amelyiknek ez a nevében is benne van. Egy problémát látok; a programozódobozt horror áron adják. Amúgy jó pár lehet belőle.
Az autóról Szanyi Norbi jó kis topciot tart fent, onnan bármit megtudhatsz. (Június végére ígérik a v2-t.)

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen motor??
HozzászólásElküldve: 2013.06.02 09:56:29 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
Bocs az új hozzászólás miatt, az előtt kifelejtettem: a 93% maximum jól hangzik, de a jelleggörbékről semmit sem tudunk, és az autóknál a motorok jellemzően elég széles fordulatszám- és terheléstartományban kell jól dolgozzanak. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy bármi gond lenne a motorral (a dupla szenzorport is kifejezetten tetszik, így könnyebb bármilyen autóban jó kábelvezetést találni), csak hogy ez a szám önmagában nem jelent sokat.

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen motor??
HozzászólásElküldve: 2013.06.02 17:14:25 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
Hmmm... úgy tűnik a hozzászólásodból több dolgot kell figyelembe vennem, mint gondoltam eddig... :?

Hol lehet hozzáférni ilyen teljesítmény görbékhez, különböző motorokhoz?

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen motor??
HozzászólásElküldve: 2013.06.02 18:34:46 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Szerintem teljesítmény görbéhez nem igazából tudsz hozzáférni sehol.
Én eddigi tapasztalatom alapján ajáénlom neked a Hobbywing Xerun Competition szériát. Ebben csak szenzoros motorok vannak, de abból nem engednék. A 150A-es szabi, a szenzoros 2250 kv-s motorral szerintem egy isten. Erős, s tökéletesen vitte a nehéz GS truggy-mat is. Adják hozzá az LCD-s programozót - ami a PC-re kötést is lehetővé teszi.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen motor??
HozzászólásElküldve: 2013.06.02 20:35:21 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Több autóba raktunk leopard 4065 1800kv és xerun sct 120A-és szabit.
Ez a konfig tokeletes. Szenzor nélkül szépen adagolhato. És szenzor nélküli motor annyit forog csúcson amennyit csak bír. :)

Nincs olyan mezőny ma itthon, ahol előny lenne egy hi-tech set. Vagy akkor ez is az.

Van itt Durangos topic. Ott találsz infot a verseny gepemrol.

Motor erőre meg legyen példa az a video amit multheten készítettünk a Balaton Ringen a DEX408-ról. Ez a RCOR 2013 topicban van.

Lényeg hogy nem szabad túl motorizalni és misztifikalni ez a témát.
Kevés embernek vannak atomora pontossagu reflexei.

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen motor??
HozzászólásElküldve: 2013.06.03 21:08:54 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Teljességgel igazat adok abban, hogy nem kell túlmisztifikálni a motor kérdést. Én a saját tapasztalatomból tudom mondani, hogy a szenzoros motor sokkal nyugodtabban mozog kis fordulatokon, jobban szabályozható, finomabban reagál a szabályzó beállításaira.
Az említett szabályzó egy Ezrun szenzor mentes motor páros nagyon jó, de nekem hiányzik belőle a szenzoros visszacsatolás. Hajlamos arra, hogy kis fordulaton idegesen rángatózik a motor, de persze ez nagyobb fordulatnál már eltűnik. Ez a szénkefe nélküli egyenáramú motorokra jellemző, hisz szenzoros megoldásnál a hall jeladók pontosan jelzik az elektronika felé a forgórész helyzetét, míg szenzor nélküli motoroknál ezt egy bonyolult matematikai képlet segítségével kikövetkezteti. Kis fordulaton nehezebb ez a meló, de nagyobbnál már gondmentes.

Én ezt a típust használtam:
http://www.rcecho.com/HOBBYWING-XERUN-S ... ME239.html

Nagyon elégedett voltam vele, s ha nem állok át SCT-re, meg is tartom.
Egy viszont igaz, hogy egy szenzoros Xerun motor 30-40$-al drágább, mint egy Leopard szenzor mentes.

S még egy, a motor maximális fordulatszámát a benne használt tekercsek jellemzői határozzák meg. A motor az egyensúlyi állapotáig forog, azaz pont addig a pontig, ameddig a "nem használt" szegmensekben annyi áram indukálódik, mint amennyit kinntről kap. A szenzor csak a pontos helyzet infóért felel. Fordulatszámot minden szabályzó kezeli, függetlenül a szenzortól, azaz ha korlátozni akar a szabi, megteszi azt gondmentesen szenzor nélkül is.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen motor??
HozzászólásElküldve: 2013.06.03 21:18:50 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
Fac3 írta:
Hmmm... úgy tűnik a hozzászólásodból több dolgot kell figyelembe vennem, mint gondoltam eddig... :?

Hol lehet hozzáférni ilyen teljesítmény görbékhez, különböző motorokhoz?


Sajnos jobbára sehol, néha láttam egyet-egyet fórumokon elszórva.
Ahogy a többi hozzászólásból is kiderült, nagyon sok motor van 50$ környékétől a csillagos égig, ami tökéletesen megfelel egy átlag modellezőnek. Az 1:8 buggyknál, különösen a hazai porosabb pályákon a motorok teljeseítménye nem jelent szűk keresztmetszetet, sőt. A lényeg annak megtalálása, hogy ne legyen túl sok és át tudd vinni a talajra a kraftot. (Például az egyik legismertebb motorforgalmazó, a Tekin most fogja kihozni a visszafogottabb 1:8-as motorjait, mert erre volt igény.)

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen motor??
HozzászólásElküldve: 2013.06.03 22:58:31 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
Kíváncsi vagyok az új Tekin szériára, azokat is nézegettem már korábban. Köszi az infót a V2-ről, biztos, hogy megvárom!

Alapvetően a precízitás vezérelt mindig amikor modelleztem, még ha ez a teljesítmény rovására is ment. Egyszerűen szórakoztat a tökéletesség és a kifinomultabb techika. Mivel egyenlőre még csak keresem az időt erre a hobbyra, jobbára a weben térképezem fel a lehetséges opciókat. Ezért kérdezősködöm amerre tudok. Köszönöm is Nektek az összes választ! Remélem élőben is lesz alkalmunk találkozni!

Mindenképp szenzoros megoldás érdekel. Jó lenne, ha az ESC vízálló lenne, mert télen is ki szeretném tenni a hó veszélyeinek. :) Az elérhető legjobb hatásfok is mozgat, az amúgy is szűkös áramból minnél kevesebb alakuljon hővé, valamint a hosszabb futás idő is számít. Ezért is tervezek valami brutál akksi párost venni az elején gyakorolni. Később, ha esetleg versenyzésre adnám a fejem, akkor persze valami kissebb-könnyebb akksi is kell majd. Alapvetöen én is 2000kv vagy ez alatti motorokban gondokodom, ezért is volt szimpatikus a lent említett 1900-as értékű Orion. No meg szép is! ;) előnyben részesíteném azt a szabályzót amihez forrasztás nélkül csatlakoztatható a motor kábelezése. Így egyszerűbb a tisztítás, elvégre az autó a szabadidejében a lakás dísze lesz! :) Láttam olyan szabályzót is amit okostelefonról lehet beállítani, egy bluetooth kiegészítő segítségével... Na az nagyon szimpatikus húzás volt a gyártótól!

Infó:

http://www.skyrc.com/index.php?route=pr ... uct_id=178

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen motor??
HozzászólásElküldve: 2013.06.05 20:23:32 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Az a baj, hogy én is "kütyü" mániás vagyok, s nagyon tetszik ez a vezérlő, de alig alig kell állítgatni a szabályzót. Az első nekem is az volt, hogy lementettem a beállításokat, számítógéppel állítgattam....
Majd utána semmi....

De tényleg jól néz ki ez a szabi....

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen motor??
HozzászólásElküldve: 2013.06.06 21:13:41 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
Hát igen... Ha nem lennénk kütyü mániások nem lennénk it... Erről a szabályzóról letettem. Utánaolvastam az RCtech fórumon, ahol Dtr kolléga is képviselteti magát. Sok ember írja, hogy a legfinomabban adagolható és a 180 amper nem szab határt semminek, de nem megbíztható. Lehal a venti pillanatok alatt, amit nehéz cserélni, aztán lehal az egész szabályzó rövidesen. Van akinek működik, de a negatívak vannak többségben. Viszont találtam egy másik kiszemeltet időközben. Viper R/C márkájú. Nyitottam is egy topicot a szabályzók menü alatt. Ez a szabályzó nem hagy semmilyen tekintetben kívánnivalót maga után... Csak beszerezni nehézkes. És nincs még 1/8-as motorja a gyártónak... Ezért is került a másik topicba.

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen motor??
HozzászólásElküldve: 2013.06.10 19:27:31 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Ha megbízható, s jó kell - s az ára se legyen csillagászati -, akkor Hobbywing Xerun.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 139 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség