Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 21:24:40

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 139 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Milyen motor??
HozzászólásElküldve: 2005.08.28 10:59:08 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.08.20 15:50:13
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Sándorfalva
Helló!

Még kezdő vagyok ebben a témában.
Megszeretném kérdezni hogy megtudná-e mondani valaki hogy ez milyen motor:
csak ez van ráírva: RC-260RA
2670


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.28 13:18:06 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.10.12 18:55:20
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Debrecen
Hello

Gondolom valami szénkefés 260 mm hosszú matt szinü elektromos motor.
Nem valami nikko autóbol szedted ki mert sok ilyen motor van 1/18-as és ilyesmi méretü nikko autókba.Vagy legalábbis az én nikko autómban ilyen motor van .De azért nem könnyü megalapitani kép nélkül hogy milyen motorról van szó,de szerintem valami ilyesmi lehet.


Roli

_________________
Roland
www.drct.atw.hu
www.rcparts.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.28 15:28:36 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.08.20 15:50:13
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Sándorfalva
Hello!

Ahogy mondtad 26mm-es motor.
Azt megtudnád mondani hogy hány körös lehet?
Itt egy kép:
http://./view/050828/ ... edited.jpg

Sajnos nem túl jó a kép sajnos a mobilomon nincs megapixel. :cry:
Nééhány nap múlva tudok felrakni talán jobb képet.

_________________
Üdv.: noad


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.12.07 19:41:51 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.07.10 17:06:59
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Portsmouth, Anglia
noad írta:
Hello!

Ahogy mondtad 26mm-es motor.
Azt megtudnád mondani hogy hány körös lehet?

Sajnos nem túl jó a kép sajnos a mobilomon nincs megapixel. :cry:
Nééhány nap múlva tudok felrakni talán jobb képet.


Hali, ez a motor egy Mabuchi motor. Azt nemtudtam kideriten hogy hany koros lehet. 3.0-4.5 Voltra ajanljak. 2 fajta van belole a 2670-es vegzodessel, van a RC-260RA meg a RC-260SA. Az elozo 18500-at porog percenkent a masik meg 13700-at. De viszont mind a ketto elg gynge. 3.20 W a masik meg 2.11 (21.8 g-cm meg 27.1 g-cm).
Altalaban jatekmodellben hasznalatos, meg egy ket kulonbozo haztartasi cikkekben
Remelem ez segitett.
Udv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.04 21:39:32 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.11.22 19:24:10
Hozzászólások: 484
Tartózkodási hely: BP.16.ker.
Sziasztok!
Tudom,ez nem teljesen ide tartozik,de mst nem nyitok egy kérdés erejéig új topicot.
Tudja valaki,hogy az elektromotorok elnevezése mi alapján történik?Mármint mit jelent az,ha 540-es vagy380-as ...stb?
Az 540-es az kb 5,4cm hosszú (ezt az osszefüggést a többi méretnél is tapasztaltam).

_________________
Teamlosi Mini-T-mamba competition xpackage,
full alu,full csapágyazás-ELADÓ
Mátyásföld reptér!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.04 22:26:59 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
hella
én csak annyit tok hogy a külső mérettel kapcsolatos...lehet az amit mondasz.....

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Milyen?
HozzászólásElküldve: 2006.02.25 18:24:21 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.03 11:21:35
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Sziasztok meg tudja mondani valaki hogy ez milyen motor hány körös?

Kép

_________________
http://www.cukorvirag.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.02.26 00:03:47 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.09.24 19:21:38
Hozzászólások: 500
Szia szerintem 21 mert ott van a volt mellet kiirva.

_________________
Carson Specter Race Factor SH Engines
AM.40.735


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: motor
HozzászólásElküldve: 2006.02.26 07:32:53 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.03 11:21:35
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Én is így gondolom de nem voltam benne biztos.

_________________
http://www.cukorvirag.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.24 22:05:46 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.05.24 21:57:27
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!
Most valószínű,hogy butaságot fogok kérdezni,de az mit jelent.hogy 21körös motor?
Jah és a 10 perces játékidőt egy nagyobb aksival lehet növelni?most egy 2100mili amperesem van,ha veszek mondjuk 3300-asat hosszabb ideig fogja bírni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.25 07:15:02 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.02 23:14:15
Hozzászólások: 452
Tartózkodási hely: Paks
Tintahal írta:
Sziasztok!
Most valószínű,hogy butaságot fogok kérdezni,de az mit jelent.hogy 21körös motor?
Jah és a 10 perces játékidőt egy nagyobb aksival lehet növelni?most egy 2100mili amperesem van,ha veszek mondjuk 3300-asat hosszabb ideig fogja bírni?


szia!

megpróbálok a kérdéseidre válaszolni, bár én sem a profik közé tartozom. a motorok körszáma alatt azt értjük hogy a belső forgórészre hányszor van feltekerve az a bizonyos rézhuzal. minél kevesebb körszámú egy elektromotor annál többet forog, viszont annál többet fogyaszt is, azaz előbb lemerül az akksid egy kevesebb körszámú motornál. a második kérdésedre a válasz igen, minél nagyobb teljesítményű egy akksi annál tovább lehet vele hajtani az autót, de ezáltal, hogy nagyobb a teljesítménye tovább is kell tölteni az akkut.

remélem tudtam segíteni! ha még van kérdésed akkor nyugodtan tedd fel!
üdv!

:arrow: hyperspale

_________________
Xray T2
Xray M18

Sanwa M8 - 40.975, 40.665, 40.695


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.25 08:58:49 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.05.24 21:57:27
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
szia!

megpróbálok a kérdéseidre válaszolni, bár én sem a profik közé tartozom. a motorok körszáma alatt azt értjük hogy a belső forgórészre hányszor van feltekerve az a bizonyos rézhuzal. minél kevesebb körszámú egy elektromotor annál többet forog, viszont annál többet fogyaszt is, azaz előbb lemerül az akksid egy kevesebb körszámú motornál. a második kérdésedre a válasz igen, minél nagyobb teljesítményű egy akksi annál tovább lehet vele hajtani az autót, de ezáltal, hogy nagyobb a teljesítménye tovább is kell tölteni az akkut.

remélem tudtam segíteni! ha még van kérdésed akkor nyugodtan tedd fel!
üdv!

Hello!
Köszönöm a magyarázatot!
Nekem most egy Tamiya Super Stock TZ 23körös motor van a verdámban.Mekkora aksit ajánlanál hozzá, hogy legalább a 20-30perces játékidőt elérjem vele?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.25 16:44:52 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.02 23:14:15
Hozzászólások: 452
Tartózkodási hely: Paks
Tintahal írta:
Idézet:
szia!

megpróbálok a kérdéseidre válaszolni, bár én sem a profik közé tartozom. a motorok körszáma alatt azt értjük hogy a belső forgórészre hányszor van feltekerve az a bizonyos rézhuzal. minél kevesebb körszámú egy elektromotor annál többet forog, viszont annál többet fogyaszt is, azaz előbb lemerül az akksid egy kevesebb körszámú motornál. a második kérdésedre a válasz igen, minél nagyobb teljesítményű egy akksi annál tovább lehet vele hajtani az autót, de ezáltal, hogy nagyobb a teljesítménye tovább is kell tölteni az akkut.

remélem tudtam segíteni! ha még van kérdésed akkor nyugodtan tedd fel!
üdv!

Hello!
Köszönöm a magyarázatot!
Nekem most egy Tamiya Super Stock TZ 23körös motor van a verdámban.Mekkora aksit ajánlanál hozzá, hogy legalább a 20-30perces játékidőt elérjem vele?



szia!

nemtudom hogy milyen akksi kell mert nekem még nem volt TZ mocim. de ez attól is függ hogy milyen az áttétel, milyen a pálya mennyire agresszívan húzod neki, stb. ha nem versenyezni akarsz hanem csak játszani vele az udvarban akkor mindegy milyen akksit veszel de minimum 3300mAh-s legyen. de ha veszel is akksit akkor se várd azt hogy 20-30 percet tudsz majd vele menni mert sztem olyan 15 percet lehet max. nekem a pályaautóm elmegy 20-22 percet egy saturn 20T-s mocival 4200mAh-s intellect factory válogatásokkal. ja és ennél a mocinál a TZ az többet "eszik"!
üdv!

_________________
Xray T2
Xray M18

Sanwa M8 - 40.975, 40.665, 40.695


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.26 07:04:37 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.05.24 21:57:27
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
szia!

nemtudom hogy milyen akksi kell mert nekem még nem volt TZ mocim. de ez attól is függ hogy milyen az áttétel, milyen a pálya mennyire agresszívan húzod neki, stb. ha nem versenyezni akarsz hanem csak játszani vele az udvarban akkor mindegy milyen akksit veszel de minimum 3300mAh-s legyen. de ha veszel is akksit akkor se várd azt hogy 20-30 percet tudsz majd vele menni mert sztem olyan 15 percet lehet max. nekem a pályaautóm elmegy 20-22 percet egy saturn 20T-s mocival 4200mAh-s intellect factory válogatásokkal. ja és ennél a mocinál a TZ az többet "eszik"!
üdv!

Hi!
TT-01 em van gyári áttéttel,(látom az aláírásodban neked is van egy ilyened,vagy tévedek?).Versenyzés annyi,h a az ismerősök ellen akarok vele. Szeretném azért, h jól mennyjen.
Az áttételezéssel kapcsolatban tudsz ajánlani valamit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.26 15:27:54 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.02 23:14:15
Hozzászólások: 452
Tartózkodási hely: Paks
Tintahal írta:
Idézet:
szia!

nemtudom hogy milyen akksi kell mert nekem még nem volt TZ mocim. de ez attól is függ hogy milyen az áttétel, milyen a pálya mennyire agresszívan húzod neki, stb. ha nem versenyezni akarsz hanem csak játszani vele az udvarban akkor mindegy milyen akksit veszel de minimum 3300mAh-s legyen. de ha veszel is akksit akkor se várd azt hogy 20-30 percet tudsz majd vele menni mert sztem olyan 15 percet lehet max. nekem a pályaautóm elmegy 20-22 percet egy saturn 20T-s mocival 4200mAh-s intellect factory válogatásokkal. ja és ennél a mocinál a TZ az többet "eszik"!
üdv!

Hi!
TT-01 em van gyári áttéttel,(látom az aláírásodban neked is van egy ilyened,vagy tévedek?).Versenyzés annyi,h a az ismerősök ellen akarok vele. Szeretném azért, h jól mennyjen.
Az áttételezéssel kapcsolatban tudsz ajánlani valamit?


szia!

igen jól látod hogy van tt-m nekem is. az áttétel az attól függ hogy milyen a pálya ha kanyargós akkor jó az alap áttétel ha meg sok benne a hosszú egyenes akkor javaslom hogy szerezz be egy 55, 58-as gyorsítóáttételt és hozzá még pár piniont hogy tudj variálni. mivel én nem próbáltam a tt-ben még nagyobb motort mint az alap ezért nem tudok konkrét áttételt mondani de ezt ki is tudod tapasztalni. úgy hogy mondjuk benne van a gyári áttétel és kihajtasz vele egy 3300-as pakk akksit és megnézed a "futam" végén hogy mennyire meleg a motor. ha nem olyan túl meleg (még meg tudod fogni és nem kell elrántani a kezed mert olyan meleg) akkor még lehet az áttételt nyújtani. nekem az alapmotorral a 27/55-ös áttétel jött be a legjobban! mondjuk majdnem ez a legnagyobb áttétel amit bele lehet rakni (még bele lehet pakolni állítólag 28-as piniont is). én úgy szoktam beállítani az áttételt hogy addig nyújtom hogy már csak 1-2 másodpercig tudom rajtatartani a motoron a kezem és ekkor visszateszek egy foggal kissebb piniont és már kész is az áttételbeállítás!

ui: csapágyazva van az autód? mert ha nem akkor az legyen az első amit veszel bele! nagyon nagyon sokat számít!

_________________
Xray T2
Xray M18

Sanwa M8 - 40.975, 40.665, 40.695


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.26 17:05:52 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.05.24 21:57:27
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
szia!

igen jól látod hogy van tt-m nekem is. az áttétel az attól függ hogy milyen a pálya ha kanyargós akkor jó az alap áttétel ha meg sok benne a hosszú egyenes akkor javaslom hogy szerezz be egy 55, 58-as gyorsítóáttételt és hozzá még pár piniont hogy tudj variálni. mivel én nem próbáltam a tt-ben még nagyobb motort mint az alap ezért nem tudok konkrét áttételt mondani de ezt ki is tudod tapaszt...

Hi!
Mint mondtam még kezdő vagyok az elektromos témában.Pontosan mi az a pinion?
"Gyorsítóáttétel" ezt ezzel a megnevezéssel tudok venni boltban?Hogy adják ezt külön-külön lehet megvenni különböző áttéteket, vagy szettben adják?
Kb mennyibe kerülne ez a téma?
Csapágyazás még nincsen(pénz hiányában),de kövi fizetésnél az lesz az első+egy nagyobb aksi.Egyenlőre a mocit vettem bele meg olajos csillapítóka,mert nagyon zavart a pattogás.

Ne haragudj,h ennyit kérdezek,de szeretem jól körbe járni a témákat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.26 18:17:30 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.02 23:14:15
Hozzászólások: 452
Tartózkodási hely: Paks
Tintahal írta:
Idézet:
szia!

igen jól látod hogy van tt-m nekem is. az áttétel az attól függ hogy milyen a pálya ha kanyargós akkor jó az alap áttétel ha meg sok benne a hosszú egyenes akkor javaslom hogy szerezz be egy 55, 58-as gyorsítóáttételt és hozzá még pár piniont hogy tudj variálni. mivel én nem próbáltam a tt-ben még nagyobb motort mint az alap ezért nem tudok konkrét áttételt mondani de ezt ki is tudod tapaszt...

Hi!
Mint mondtam még kezdő vagyok az elektromos témában.Pontosan mi az a pinion?
"Gyorsítóáttétel" ezt ezzel a megnevezéssel tudok venni boltban?Hogy adják ezt külön-külön lehet megvenni különböző áttéteket, vagy szettben adják?
Kb mennyibe kerülne ez a téma?
Csapágyazás még nincsen(pénz hiányában),de kövi fizetésnél az lesz az első+egy nagyobb aksi.Egyenlőre a mocit vettem bele meg olajos csillapítóka,mert nagyon zavart a pattogás.

Ne haragudj,h ennyit kérdezek,de szeretem jól körbe járni a témákat.



szia!

a gyorsítóáttételt azt így kéred akkor biztos tudják hogy miről van szó! a pinion az az a fogaskerék amit a motorra kell rakni! ha tudsz akkor előbb vegyél csapágyszettet mint akksit, hihetetlen hogy mennyivel jobban megy vele az autó (kissebb a surlódás)!!!
alu kardánod van a kocsiban? mert az is elengedhetetlen! az azért fontos mert a gyári műanyag kardán a nagy fordulatnál kileng és veri az alvázat még az alapmotornál is! egyszer nézd meg hogy felveszed kézbe a kocsit és húzol neki gázt és meglátod hogy mennyire veri az alvázat!
még van a fém motortartó ami nem "kötelező" tuning de azért sokat számít a hűtésben és a nagy motorok néha szeretik megolvasztani a műanyagot és ezáltal elmozdul a motor és a fogaskerekeknek is annyi!
nyugodtan kérdezz szívesen válaszolok!
üdv!

_________________
Xray T2
Xray M18

Sanwa M8 - 40.975, 40.665, 40.695


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.26 19:54:05 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.05.24 21:57:27
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
szia!

a gyorsítóáttételt azt így kéred akkor biztos tudják hogy miről van szó! a pinion az az a fogaskerék amit a motorra kell rakni! ha tudsz akkor előbb vegyél csapágysze...

Csapágyat,kardánt mindenképpen venni fogok az edig is tervbe volt véve.Csak az igen kecsegtetően olcsó 26000Ft os alap ár már így is 46000Ft körül jár erre a hónapra már kiköltekeztem magam.
Megmondom őszintén ezzel a TZ motorral most megvagyok elégedve egyenlőre az áttételezéstnemfogom babrálni.Viszont az alváz olvadás annyira nem tettszik remélem em fog bekövetkezni.
Minden esetre köszönöm szépen sokat segítettél.Most egyenlőre nem jut eszembe több kérdés,de biztosan lesz majd még a közeljövőben,akkor majd jelentkezem.
Köszi még 1x Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.26 20:04:28 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.05.24 21:57:27
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Ja,dehogynem lenne még egy kérdésem!
Azt atanácsot is kaptam, vegyem ki a csatlakozókat a moci és a szabályzó közül és forrasszam direktbe a kábeleket a motorra.
Ezzel látványosan észlelhető változás fog bekövetkezni,vagy vmi kis hangya f...nyi?Mert ha az utóbbi akkor inkább nem bolygatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.27 09:30:19 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.02 23:14:15
Hozzászólások: 452
Tartózkodási hely: Paks
Tintahal írta:
Ja,dehogynem lenne még egy kérdésem!
Azt atanácsot is kaptam, vegyem ki a csatlakozókat a moci és a szabályzó közül és forrasszam direktbe a kábeleket a motorra.
Ezzel látványosan észlelhető változás fog bekövetkezni,vagy vmi kis hangya f...nyi?Mert ha az utóbbi akkor inkább nem bolygatom.



szia!

jó tanácsot kaptál, én is így használom meg a környezetemben lévők is!
sőt nekünk az akksikon sincs csatlakozó azt is úgy forrasztjuk "direktbe"!
ha megnézed az alap motorcsatlakozókat azért annyira nem túl bíztatóak még kinézetre sem! érdemes forrasztani így lesz a legkisebb az áramveszteség, ha az akksikat nem is forrasztod de a motort mindenképpen csináld meg már azért is mert azt annyit úgy sem cseréled/szereled ki annyiszor mint az akksit!
üdv!

_________________
Xray T2
Xray M18

Sanwa M8 - 40.975, 40.665, 40.695


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 139 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség