Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 10:37:25

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Tower
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 17:55:15 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.06.04 15:32:10
Hozzászólások: 14
Kérlek segítsetek néztem a tower honlapját és a savage x 4.6 rtr 434dollárba kerül mennyi lenne rá a vám és a postaköltség? ezt szeretném megtudni üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tower
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 18:02:28 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.12 16:20:40
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: dunakeszi
beco15 írta:
Kérlek segítsetek néztem a tower honlapját és a savage x 4.6 rtr 434dollárba kerül mennyi lenne rá a vám és a postaköltség? ezt szeretném megtudni üdv.


az új topicod alatt kettővel van a boltról egy topic, ahol a legelső oldal majdnem elején ott a válasz a kérdésedre...

van olyan topic, hogy a fórum használata.javaslom átnézésre azt is:)

Üdw:iwan

_________________
annyi eselyetek van mint bolcsesznek a command promptnal ...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tower
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 19:02:06 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
beco15 írta:
Kérlek segítsetek néztem a tower honlapját és a savage x 4.6 rtr 434dollárba kerül mennyi lenne rá a vám és a postaköltség? ezt szeretném megtudni üdv.


SZia!

107$ a legolcsóbb posta. A VÁM asszem 3%, plusz 20% az áfa.
Mai árfolyamon kb. 100.000Ft-ra jön ki, de ekkor normálsiak a VÁMosok és a VÁM és ÁFA számítási értékét nem növeli a pk...

üdv

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: tévedés
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 19:14:39 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.04.05 02:02:38
Hozzászólások: 83
jujjjj....

milyen 20% áfa?

már elnézést, de kinn megfizeted az áfát nekik, itthon nem kell csak a vámot meg a szállítási költséget! de ezt már többször kitárgyaltuk, mert nem egy ember rendelt már tőlük.

_________________
Balage
+36204137506
bulu.kapitany@gmail.com

Traxxas Slash 4x4 BL
HPI Sprint 2 Drift Sport
http://www.youtube.com/watch?v=Gz3Rl1Zfa2s


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: tévedés
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 19:16:53 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.04.05 02:02:38
Hozzászólások: 83
Balage írta:
jujjjj....

milyen 20% áfa?

már elnézést, de kinn megfizeted az áfát nekik, itthon nem kell csak a vámot meg a szállítási költséget! de ezt már többször kitárgyaltuk, mert nem egy ember rendelt már tőlük.


és még annyit, hogy ha kártyával vásárolsz nem paypal-al, akkor a középárfolyamot nézd a bankodnál, az alapján vonják le. legalábbis a bankomnál ezt az infót kaptam és a tranzakció után átszámolva is azt az értéket kaptam.

_________________
Balage
+36204137506
bulu.kapitany@gmail.com

Traxxas Slash 4x4 BL
HPI Sprint 2 Drift Sport
http://www.youtube.com/watch?v=Gz3Rl1Zfa2s


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: tévedés
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 19:28:20 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
Balage írta:
jujjjj....

milyen 20% áfa?

már elnézést, de kinn megfizeted az áfát nekik, itthon nem kell csak a vámot meg a szállítási költséget! de ezt már többször kitárgyaltuk, mert nem egy ember rendelt már tőlük.


:) aham, oké.

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: tévedés
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 19:30:05 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.15 14:55:12
Hozzászólások: 650
Tartózkodási hely: Budapest, XIX. ker
Balage írta:
jujjjj....

milyen 20% áfa?

már elnézést, de kinn megfizeted az áfát nekik, itthon nem kell csak a vámot meg a szállítási költséget! de ezt már többször kitárgyaltuk, mert nem egy ember rendelt már tőlük.


Helló!

Kinnt nem fizetsz ÁFÁ-t, mert kihozod at országból. amit Te írsz az az EU-ban érvényes, de Amerika viszonylatában már nem.

Szóval kell itthon ÁFÁ-t is fizetni.

SzL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: tévedés
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 19:37:27 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
slm0001 írta:
Balage írta:
jujjjj....

milyen 20% áfa?

már elnézést, de kinn megfizeted az áfát nekik, itthon nem kell csak a vámot meg a szállítási költséget! de ezt már többször kitárgyaltuk, mert nem egy ember rendelt már tőlük.


Helló!

Kinnt nem fizetsz ÁFÁ-t, mert kihozod at országból. amit Te írsz az az EU-ban érvényes, de Amerika viszonylatában már nem.

Szóval kell itthon ÁFÁ-t is fizetni.

SzL


Köszönöm, h valaki más is megerősít, gondoltam nem állok le vitatkozni, mert a kolléga nagyon meg van győződve az igazáról...

Üdv

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: áfa-vám
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 20:04:20 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.12 16:52:31
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Uraim!

Kis segítség annak aki igényli:

"Áfa, vám, szállítási költség után is

Általános forgalmi adót minden, az unión kívüli országból rendelt áru után fizetni kell. Ezt úgy kalkulálják, hogy a termék árára előbb kerül rá a vám, és a vámmal növelt összegből számolják a 20 százalékos áfát. Bonyolítja a helyzetet, hogy a vámnak nem csak a termék ára lehet az alapja, hanem például a szállítási vagy postai költség és a biztosítási díj is. Ez utóbbiakat nevezik vámértéknövelő tényezőknek. Egyszerű példa szerint, ha egy eszközt vásárolunk az Egyesült Államokban, amelynek az ára 90 ezer forint, a szállítási-postai költségek további tízezret tesznek ki, és aminek mondjuk 3,5 százalék a vámja, akkor 24 200 forintot kell utána közteherként befizetni (3500 a vám és 20 700 forint az áfa). A vám mértékét a számla alapján állapítja meg a vámhatóság, ám bekérik a megrendelőlapot és a fizetésről (netes vásárlás esetén az átutalásról) szóló igazolást is - elkerülendő, hogy olcsóbbnak tüntethessék fel a terméket, mint amennyibe ténylegesen került. Irreálisnak tűnő árkülönbség esetén az is előfordulhat, hogy egyszerűen megnézik azt a weboldalt, ahonnan a terméket megrendelték.

Ha csomagban érkezik az áru - és a VPOP tájékoztatása szerint ez a gyakoribb, az utasként behozott és elvámoltatott kütyük aránya elenyésző -, a posta csak egy értesítést hagy, hogy hol vehető át a pakk (fővárosiaknak és Pest megyeieknek az Orczy téren működő postán). Ugyanott lehet megfizetni a vámot és a nem közösségi adókat és díjakat (pl. áfát) is. Vidéken az illetékes vámhivatal által kiadott igazolás alapján vehető át a küldemény a postán.
Ha utasként hozza be valaki az unión kívül vásárolt terméket, élhet a vámkedvezménnyel (hangsúlyos, hogy a számítástechnikai termékek zöme eleve mentes a vám alól.

Tehát ha utazóként személyesen jár valaki külhonban, és egy nem uniós országban vásárol valamit, 175 euró összértékig (kb 43 ezer forintig) hozhatja be minden hivataloskodás nélkül a határon. A Vám-Zoll című szakmai folyóirat arra is felhívja a figyelmet, hogy ha valaki például egy 140 és egy 90 euró értékű kütyüt vásárol, a 140 eurósat behozhatja, de a 90 eurós holmi árából csak 35 euró a vámmentes, azon túl vámköteles a fennmaradó 55 euró. Ám ha 200 eurós eszközt hoznánk be a határon, akkor - mivel az már nem bontható több részletre -, a teljes 200 eurós termék után kell vámot és adót fizetni. Ma már nincs összevonható, "családi" vámkedvezmény, a 175 eurós vámmentesség fejenként értendő."

Elnézést ha kicsit hosszú lett... :lol: :lol: :lol:

_________________
Kialakulóban


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: tömörebben,érthetőbben
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 20:12:14 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.12 16:52:31
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Vámszabályozásról

A megrendelt szállításhoz a küldeménynek meg kell felelnie a hatályos, amerikai és magyar vámszabályozásnak. A csomag érkezésekor vámeljárás alá vonják a küldeményt, és a megállapított vámot és áfát az államkincstár felé be kell fizetni. A gyakorlatban ez automatikus, külön utánajárást és költséget (maga a vámoltatás) nem jelent (kivétel ez alól a nagyméretű csomagoknál, konténeres, vagy légi gyűjtő szállítás, ott egyedi vámeljárásban történik a beléptetés). Mi feladjuk Nebraskából a csomagot az Ön nevére és címére. Magyarországra érkezéskor ez először a vámhivatalhoz kerül, vámolják, majd arról értesítik, hogy csomagja érkezett és a lakóhelye szerinti kézbesítő helyen átvételkor kell kifizetni a már megállapított és kiszabott vámot. A vám értéke tételenként változó, általában 3-7% között van, az ÁFA 20% (vámról még pontosabban: www.vam.hu - a telefonos ügyfélszolgálatukat ajánljuk, az igen megbízhatóan muködik, általában még hétvégenként is lehet érdeklődni).


remélem ezzel kitisztul a dolog... :bizonyitek :bizonyitek :bizonyitek

_________________
Kialakulóban


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: tévedés
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 22:02:08 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Balage írta:
jujjjj....

milyen 20% áfa?

már elnézést, de kinn megfizeted az áfát nekik, itthon nem kell csak a vámot meg a szállítási költséget! de ezt már többször kitárgyaltuk, mert nem egy ember rendelt már tőlük.


Én akárhányszor rendeltem mindig megáfázták. Te rendeltél már? Én két kezemen nem tudom megszámolni hányszor...Saját tapasztalatodból beszélj.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: tévedés
HozzászólásElküldve: 2008.06.25 05:57:49 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
már volt topik, de mindegy, majd torlom....

most jott meg toluk egy adag cuccom, megint vam es afa termeszetesen. kb a 10. rendelkesem toluk, meg soha nem usztam meg... ennyit errol.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: tévedés
HozzászólásElküldve: 2008.06.25 06:49:26 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
Csacsi írta:
már volt topik, de mindegy, majd torlom....

most jott meg toluk egy adag cuccom, megint vam es afa termeszetesen. kb a 10. rendelkesem toluk, meg soha nem usztam meg... ennyit errol.


Sziasztok!

Ti, hogy rendeltek? Én a multkor rendeltem tőlük festékeket egy barátomnak, 130$ értékben, bepipáltam, h gift order és bejött simán. Vagy ez még vámhatáron belül esett?

Üdv

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: tévedés
HozzászólásElküldve: 2008.06.25 08:28:13 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
ha - es most nem leszek pontos - 20 vagy 30 ezer alatti a tetel, akkor nincs vam. gondolom ezert. aztan azert volt olyan emberke is itt, aki rendelt, de nem ment vamra a cucc. ott is emberek dolgoznak, nyilvan elneztek es a "kikezbesitendo" kiskocsira dobtak a "vamkezelendo" kiskocsi helyett.

de nekem meg ez a neni vagy bacsi nem csomizott... :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: tévedés
HozzászólásElküldve: 2008.06.25 08:29:11 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.15 14:55:12
Hozzászólások: 650
Tartózkodási hely: Budapest, XIX. ker
oceanearth írta:
Csacsi írta:
már volt topik, de mindegy, majd torlom....

most jott meg toluk egy adag cuccom, megint vam es afa termeszetesen. kb a 10. rendelkesem toluk, meg soha nem usztam meg... ennyit errol.


Sziasztok!

Ti, hogy rendeltek? Én a multkor rendeltem tőlük festékeket egy barátomnak, 130$ értékben, bepipáltam, h gift order és bejött simán. Vagy ez még vámhatáron belül esett?

Üdv


Ez kb. 70USD-nak felel meg, nyilván akkor nem kell vámot fizetni!

Szerintem számítás kérdése, hogy esetleg két vagy több darabban rendeled meg pld. az autót. Veszel egy KIT verziót meg külön motort és eleketronikát, de ekkor nyilván a szállítási költség lesz magasabb.
SzL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség