Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.16 06:05:34

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2005.08.22 10:44:03 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2004.11.16 10:47:18
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: Kaposvár
Üdv mindenkinek!

Kérdeznék 1et:

Ha bemegyek egy üzletbe és megvásárolok egy RC autót ami mondjuk épp most jelent meg az üzletek polcain (teheát egy új típus, megnevesítem: Savage SS 4.6) akkor meddig, hány évig kapok hozzá alkatrészeket?
Mert hát ugye nem mindenkinek van pénze havonta új verdát venni. Persze nem mondom hogy én 5 évig akarom hajtani, de mondjuk 2 évig még kapok hozzá cuccokat?

Válaszokat előre is köszi!
Legjobbakat!

_________________
Üdv.: Gab
palfi.g@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.22 11:43:33 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
A törvény szerint 8 évig kell a forgalmazónak bíztosítani az alkatrészeket, tartós fogyasztásí cikkek esetében.
Akkor kapod a legpontosabb választ, ha megkérdezed a forgalmazót.
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.22 12:21:28 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.03.15 21:50:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Szerintem biztosan kapsz hozzá alktrészt még jó darabig, hiszen rengeteg van belőle, és alapjaiban (sajnos!) semmit változott a 21-es óta.

_________________
HPI Savage 25 (eladó!)
Kyosho Alpha 3
Tamiya TT01
Futaba 3PM FM 40.665
www.inversia.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.22 14:03:47 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.05.16 14:21:12
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Budapest X.ker
Miért sajnos? Tökéletes konstrukciót minek változtatni kisebb nagyobb fejlesztéseken kívül? Mindenféle tuningot megkapsz hozzá amit csak akarsz.

_________________
SAVAGE28 Hemicuda (msn: spongyabob@vipmail.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.22 14:08:02 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 12:34:36
Hozzászólások: 772
Tartózkodási hely: Kuwait
Tomibácsi írta:
Szerintem biztosan kapsz hozzá alktrészt még jó darabig, hiszen rengeteg van belőle, és alapjaiban (sajnos!) semmit változott a 21-es óta.




Abban egyetértünk hogy még akár 5 év mulva is lesz hozzá alkatrész,hiszen a legsikeresebb és legjobb monster.
Rengeteget adtak el belöle.
Abban nem értek egyet,hogy nem cáltozott az auto.
Pont az változott,aminek kellett.
Nézz utána,hogy mi változott a 21 es ota,vagy akár a 1,5 évvel ezelötti 25 ös ota.
Pont azokon változtattak,ami szükséges....
Egyzso mint száz,ehhez tuti lesz alkatrész.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.22 14:29:50 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.03.14 21:37:51
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest XV.
Savy írta:
Miért sajnos? Tökéletes konstrukciót minek változtatni kisebb nagyobb fejlesztéseken kívül? Mindenféle tuningot megkapsz hozzá amit csak akarsz.


A tökéletes konstrukciótól elég messze van a verda!
Amikor megvettem még én is azt hittem, hogy elnyűhetetlen, de aztán jöttek a "konstrukciós" hibák:

Vehecc bele rohadt nagy motort, de hozzá difit meg hajtásláncot már nem. Ezáltal percenként cserélheted a kup illetve tányérkereket!

A difi is csak akkor lesz talán valamivel tartósabb ha házilag kihézagolod, hermetikusan lezárod majd fletöltöd kenőanyaggal mind a difiházat mind pedig a skidplate-et.

Természetesen veheccc bele tuning "erősített" kihajtásokat meg ilyesmit, de talán hamarabb szétkaszálta a gyári S25 motor mint a gyárit (lehet csak a színe más :roll: )

Tehát alapvetően egy sor egyéni újítást bele kell tenni ahhoz, hogy tartósabb legyen a gép. Inkább erre fordítottak volna nagyobb figyelmet mint az indokolatlan .28-as motorra.

Mégegy eszembe jutott:
-alu diffiház --> tök fölösleges soha nem megy szét, ha meg mégis 2.000huf körüli az ára szemben a tuning 10.000huf-val.
-alu lengőkarok --> minek? a műanyaggal gyakorlatilag életed végéig tudsz vele menni még ha ugratsz és nem kíméled akkor is.

üdv.: csumpy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.22 16:23:26 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 12:34:36
Hozzászólások: 772
Tartózkodási hely: Kuwait
csumpy írta:
Savy írta:
Miért sajnos? Tökéletes konstrukciót minek változtatni kisebb nagyobb fejlesztéseken kívül? Mindenféle tuningot megkapsz hozzá amit csak akarsz.


A tökéletes konstrukciótól elég messze van a verda!
Amikor megvettem még én is azt hittem, hogy elnyűhetetlen, de aztán jöttek a "konstrukciós" hibák:

Vehecc bele rohadt nagy motort, de hozzá difit meg hajtásláncot már nem. Ezáltal percenként cserélheted a kup illetve tányérkereket!

A difi is csak akkor lesz talán valamivel tartósabb ha házilag kihézagolod, hermetikusan lezárod majd fletöltöd kenőanyaggal mind a difiházat mind pedig a skidplate-et.

Természetesen veheccc bele tuning "erősített" kihajtásokat meg ilyesmit, de talán hamarabb szétkaszálta a gyári S25 motor mint a gyárit (lehet csak a színe más :roll: )

Tehát alapvetően egy sor egyéni újítást bele kell tenni ahhoz, hogy tartósabb legyen a gép. Inkább erre fordítottak volna nagyobb figyelmet mint az indokolatlan .28-as motorra.

Mégegy eszembe jutott:
-alu diffiház --> tök fölösleges soha nem megy szét, ha meg mégis 2.000huf körüli az ára szemben a tuning 10.000huf-val.
-alu lengőkarok --> minek? a műanyaggal gyakorlatilag életed végéig tudsz vele menni még ha ugratsz és nem kíméled akkor is.

üdv.: csumpy




Ez nem éppen erröl szolo topic,de azért leirom a véleményem erröl.
Azt hiszem hogy sokan örülnének,ha csak az autojuk diffijeét kellene idönként cserélni.
Az alu lengökarral egyetértek.
De!!!!!
Az én automban 1 éve ugyanaz a diffi van.
Hidd el nem kimélem ;)
Söt.Szoktam belerakni mindenféle motort,nem csak a gyári HPI 28 as mocit.Szoval kapja ám rendesen,azt amire van.
Viszont dog bone-t természetesen én is cserélek.
Ennek ez a sorsa.Szeretnék látni mégegy olyan autot ami azt kibirja mint a Savage...
Most szedtem szét a saját automat átnézni,ujrazsirozni stb.Ugyanugy raktam vissza mind a 2 diffit,ahogy szétszedtem.
Véleményem szerint nem igazán van ezzel baj...
Nem tudom láttad e már a Traxxas diffit??? kardánokat stb? Ha van valami jo ötleted,oszd meg velünk,hátha mi is akik már több éve nyuzzuk az autonkat,okosodunk kicsit.
Egy dolog,,,
A Radiodoboz,tényleg nem a legjobb megoldás.De ezt könnyen átlehet alakitani.
:integet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.22 19:23:00 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.17 14:44:32
Hozzászólások: 954
Tartózkodási hely: XXII-kerület
Egyetértek. :)

_________________
Kép
Design by www.rcpaint.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.22 19:41:55 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 12:34:36
Hozzászólások: 772
Tartózkodási hely: Kuwait
Mármint kivel ??? ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.22 19:54:26 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.17 14:44:32
Hozzászólások: 954
Tartózkodási hely: XXII-kerület
Veled.

_________________
Kép
Design by www.rcpaint.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.22 22:00:00 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.05.16 14:21:12
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Budapest X.ker
csumpy írta:
Savy írta:
Miért sajnos? Tökéletes konstrukciót minek változtatni kisebb nagyobb fejlesztéseken kívül? Mindenféle tuningot megkapsz hozzá amit csak akarsz.


A tökéletes konstrukciótól elég messze van a verda!
Amikor megvettem még én is azt hittem, hogy elnyűhetetlen, de aztán jöttek a "konstrukciós" hibák:

Vehecc bele rohadt nagy motort, de hozzá difit meg hajtásláncot már nem. Ezáltal percenként cserélheted a kup illetve tányérkereket!

A difi is csak akkor lesz talán valamivel tartósabb ha házilag kihézagolod, hermetikusan lezárod majd fletöltöd kenőanyaggal mind a difiházat mind pedig a skidplate-et.

Természetesen veheccc bele tuning "erősített" kihajtásokat meg ilyesmit, de talán hamarabb szétkaszálta a gyári S25 motor mint a gyárit (lehet csak a színe más :roll: )

Tehát alapvetően egy sor egyéni újítást bele kell tenni ahhoz, hogy tartósabb legyen a gép. Inkább erre fordítottak volna nagyobb figyelmet mint az indokolatlan .28-as motorra.

Mégegy eszembe jutott:
-alu diffiház --> tök fölösleges soha nem megy szét, ha meg mégis 2.000huf körüli az ára szemben a tuning 10.000huf-val.
-alu lengőkarok --> minek? a műanyaggal gyakorlatilag életed végéig tudsz vele menni még ha ugratsz és nem kíméled akkor is.

üdv.: csumpy



Nincs autó amely jobban bírná az ugrálást, mindenféle erőpróbát, gondolok itt mindenféle erőhatásra amit a tereptárgyak gyakorolnak az autóra, és Kriszhez kell csatlakoznom abban, hogy igen csekély ár néha egy kúptányér csere azért a sok sok örömért amit a Savage nyújt nekünk! Ezzel magát minden más monster fölé emeli!

((((A szerelés kicsit nehézkes a TVP miatt, mert nem egy könnyen hajló egynes tálcára vannak rádobálva a dolgok pl: T-Maxx, LST etc... , hanem egy terhelést kettéosztó (mert kettő van) és az egész autót felgyűrődni nem engedő párhuzamos lemezre))))

_________________
SAVAGE28 Hemicuda (msn: spongyabob@vipmail.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.23 07:54:32 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.02.04 13:55:12
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Budapest
F_Gyuri írta:
A törvény szerint 8 évig kell a forgalmazónak bíztosítani az alkatrészeket, tartós fogyasztásí cikkek esetében.
Akkor kapod a legpontosabb választ, ha megkérdezed a forgalmazót.
F_Gyuri


Sajnos gyuri ezt a részt már kivették a fogysztóvédelmi törvényből.

_________________
Üdv.

Gyula akit nem zártak ki mint Tomi Tomit csak Stop And Go-t kapott.
Aki a mai napon (2005-10-06) tiszteletbeli VSZK tagi címet kapott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.23 09:22:24 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.03.15 21:50:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Nekem is Savage-em van, egyetértek a strapabírással ami pl.:
a lengőkarokat illeti, soha nem kellett még cserélni, de továbbra is azt mondom, hogy a nagyobb motor helyett, egy sor nyilvánvalóan silány dolgon fejleszthettek volna: lötyögő difi (ki kell hézagolni), botrányos radio box kialakítás, váltóból kitekeredik a csavar és szétdarálja a házat,
oldalt van a kipufogó, így minden tiszta szötyi, lötyögő karbi, hirtelen ennyi jutott eszembe.

Szóval szeretem a készüléket, de ha versenyzésre használja az ember és nem a kertben (rudolf pálya muhaha ), akkor meglehetősen szervizigényes tud lenni, azt már nem is merem mondani hogy a revo-hoz képest.

:integet

_________________
HPI Savage 25 (eladó!)
Kyosho Alpha 3
Tamiya TT01
Futaba 3PM FM 40.665
www.inversia.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.23 09:36:55 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.03.14 21:37:51
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest XV.
Tomibácsi írta:
Nekem is Savage-em van, egyetértek a strapabírással ami pl.:
a lengőkarokat illeti, soha nem kellett még cserélni, de továbbra is azt mondom, hogy a nagyobb motor helyett, egy sor nyilvánvalóan silány dolgon fejleszthettek volna: lötyögő difi (ki kell hézagolni), botrányos radio box kialakítás, váltóból kitekeredik a csavar és szétdarálja a házat,
oldalt van a kipufogó, így minden tiszta szötyi, lötyögő karbi, hirtelen ennyi jutott eszembe.

Szóval szeretem a készüléket, de ha versenyzésre használja az ember és nem a kertben (rudolf pálya muhaha ), akkor meglehetősen szervizigényes tud lenni, azt már nem is merem mondani hogy a revo-hoz képest.

:integet



Igen-igen!

Tomibácsi helyesen kiegészítette az általam hiányosan felsorolt gyengeségeket.

eljen: eljen: eljen: eljen: eljen:

és aki azt állítja, hogy úgy jó ahogy van, az szerintem (szerintünk), csak húzgálja a nagyszobában mint egy csattogószárnyút :idea:

üdv.........


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.23 10:15:50 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.05.16 14:21:12
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Budapest X.ker
Egyszer menjünk el autózni, megmutatom hogy húzgálom... vele a füstcsíkokat 3 méter magasan a levegőben...

_________________
SAVAGE28 Hemicuda (msn: spongyabob@vipmail.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.23 10:48:23 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.03.15 21:50:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Savy írta:
Egyszer menjünk el autózni, megmutatom hogy húzgálom... vele a füstcsíkokat 3 méter magasan a levegőben...


:?: :?: :?:

_________________
HPI Savage 25 (eladó!)
Kyosho Alpha 3
Tamiya TT01
Futaba 3PM FM 40.665
www.inversia.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.23 10:51:09 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.03.14 21:37:51
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest XV.
Kedves Savy!

Azt hiszem félreértettél!

Én szeretem a savagét, tudom hogy ugrik, jómagam is ugrálással kezdtem a pályafutást és természetesen soha egy darab műanyag cucc nem tört el TEHÁT: nekem is az a véleményem, hogy starpabíró kis modell ugratáskor, DE indulj el vele a jövő évi RCOR versenysorozaton és négy futam után alkoss új véleményt.

A futóművel továbbra sincs semmi problémám az ég világon nagyon szeretem csak pont azok a problémák teszik iszonyatosan szervizigényessé az autót amin az ég világon semmiféle gyökeres újítás nem történt. Ilyen például az egész hajtáslánc a difiket is belevéve.
Mivel nem egy 5 perces művelet difit szétszedni és azt megjavítani vagy felújítani ezért igenis sz.r a konstrukció.
Miért nem lehetett már eleve a motorkínálathoz megfelelő hajtásláncot készíteni.
Acélspúrra arra volt esze a HPI-nek 12e-ért ami ismét teljesen fölösleges mivel az pont egy olyan része lenne a rendszernek, ami megvédené a hajtáslánc további részét a nagy erőhatásoktól, olcsó is és viszonylag ismétlem viszonylag egyszerű kicserélni. Miért nem csináltak eleve bazi erős kup ill. tányérkereket?

Konklúzió:

Magam részéröl szeretem a savagémat szeretem szerelgetni is csak azért elég bosszantó az amúgy kézenfekvő dolog hiánya és nem kell mérnökembernek lenni ahhoz, hogy ezekre rágyere.

üdv.:

Pelády Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.23 11:30:38 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.05.16 14:21:12
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Budapest X.ker
Nem neked szólt, hanem Tomibácsinak.
Aki azzal figurázott ki, hogy csak "húzogatjuk a nagyszobában".valami
Buggy difivel nem lehet helyettesíteni azt a 4 alutányért belül, mert azokban ha jól tudom acél az. De az általad említett fogaskerék igen az eléggé gagyi, de overallban még így is szerintem elfogadható a savage felépítése.

_________________
SAVAGE28 Hemicuda (msn: spongyabob@vipmail.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.23 12:07:49 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.03.14 21:37:51
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest XV.
A nagyszobás dolgot én írtam 8) persze csak poén :-D

Amúgy már eléggé körbejártam a dolgot és nem lehet bugi diffivel kicserélni. Gondoltam beledobok 2 torsen-t, de nem jó bele túl nagy, sehogy sem stimmel. Erre írtam amit írtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.23 12:17:10 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.03.15 21:50:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Savy írta:
Nem neked szólt, hanem Tomibácsinak.
Aki azzal figurázott ki, hogy csak "húzogatjuk a nagyszobában".valami
Buggy difivel nem lehet helyettesíteni azt a 4 alutányért belül, mert azokban ha jól tudom acél az. De az általad említett fogaskerék igen az eléggé gagyi, de overallban még így is szerintem elfogadható a savage felépítése.


Nem emlékszem a "húzogatjuk a nagyszobában" című írásomra, arra gondoltam, hogy nem mindegy hogy milyen körülmények között használja a gazdája, de nem rád gondoltam, csak általánosságban írtam.

Szerintem tényleg kár ebből vitát csinálnunk, szeretjük a vasat azért van még meg. :)

:integet

_________________
HPI Savage 25 (eladó!)
Kyosho Alpha 3
Tamiya TT01
Futaba 3PM FM 40.665
www.inversia.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség