Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.09 16:52:24

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 962 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 49  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.21 15:48:12 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.10.04 19:19:53
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
Szia honda130!
Az "új üzenet" gombra kattintva tudsz idézet nélkül beírni! Ekkor csak az jelenik meg, amit Te írsz.
Üdv: Peti

_________________
MT-2 G3.0
Tamiya CR-01
Easy copter V6 luxe

Kik hajtják az autókat?
Nyomaték...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.21 16:00:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.05.05 19:36:07
Hozzászólások: 33
Szia!
Ezt értem, csak az a baj, hogy akkor megszólítás nélkül nem ússza meg az ember. Ezek szerint a kettő közti megoldás nem létezik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: gumi forgásirány
HozzászólásElküldve: 2010.05.21 19:53:28 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.05 18:22:06
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Budapest-Mátyásföld
Hazudnék ha azt mondanám, hogy éreztem különbséget.
Csak az on-road-ot próbálgattam betonon, egy tank így egy amúgy.

Viszont laza talajon lehet valami benne, persze olyan talajon ami nem tömíti el a mintát. Kimondottan "lapát" formája van a mintának:
http://www.youtube.com/watch?v=IiIe1ywMFfg

Én kiszoktam törölni, azt az egészet amit oda beír nekem, vagy új üzenet. Általában kitöltöm a téma rovatot tudom ez nem valami feltűnő. Persze ha oka van az idézésnek, akkor kell idézni szerintem is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.23 19:10:21 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.18 18:57:10
Hozzászólások: 421
Tartózkodási hely: Nagykáta
Sziasztok!
Szeretnék vásárolni olyan 30cm x 10cm-es karbon lapot ~2mm vastagságban.
Érdeklődnék hol lehet ilyet kapni?
Esetleg van-e ilyenje valakinek?

Segítőkész válaszaitokat előre is köszi!
Helló!

Üdv.: Nemes

_________________
LOSI 8IGHT 2.0 EU BUGGY KIT
RB SHARK
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 08:39:18 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.12.09 09:27:43
Hozzászólások: 99
Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy veszek egy 2.4ghz-es távot, de lenne 1-2 kérdésem:
A 2.4-es vevőknek is van antennájuk, de elég pici, ezt nem kell kivezetni?
Valamint miért jó az ha táv antannáját egyenes helyzetből igy el lehet "hajlitani" az miért jó?láttam sokan igy használják.
Előre is köszi!

_________________
Kyoso Fazer nitrózabáló

The life starting at 180km/h, and lasts until a spoiled bend.

Futaba 2pl 2.4ghz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 08:54:56 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.13 12:42:41
Hozzászólások: 149
Tartózkodási hely: Dunakeszi
.TT01E. írta:
Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy veszek egy 2.4ghz-es távot, de lenne 1-2 kérdésem:
A 2.4-es vevőknek is van antennájuk, de elég pici, ezt nem kell kivezetni?
Valamint miért jó az ha táv antannáját egyenes helyzetből igy el lehet "hajlitani" az miért jó?láttam sokan igy használják.
Előre is köszi!


Ez azért jó, mert ha borulsz, nem törik az antennarúd. Esés után pedig visszaáll függőbe. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 09:53:19 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.05.05 19:36:07
Hozzászólások: 33
Sziasztok!
Én is kérdezgetnék töletek. Nem olyan régen regisztráltam ebbe a fórumba, mert nagy rajongója lettem a modellezésnek. Készülök szorgosan az első modellem megvételére, de még sok kérdés nyitott számomra. Igaz, hogy az elképzeléseim már egyre konkrétabbak.
A nyitott kérdések egyike a kocsik gyártmányával kapcsolatos. Egyszer, de lehet többször is kaptam már olyan tanácsot, hogy Japán gyártmányú kocsit vegyek. Nos, az a baj, hogy nem tudom melyik modell Japán és Melyik nem? Egyáltalán jó lenne tudni, hogy milyen gyártmányú modellek léteznek? Sajnos a modell forgalmazók honlapjai nem túl sok információt szolgáltatnak erről a dologról. Valaki leírhatná nekem, hogy melyik márka milyen gyártmányú.
Legfőképp érdekelne a HPI, Tamiya, Hobao, LRP, Carson. De láttam Mugen autókat is és a Stadium is érdekelne. A gyártmány mellett az is érdekelne, hogy szerintetek milyenek ezek a márkák és hogy lehet-e rendesen kapni hozzájuk alkatrészt? Ha van valamelyik, amelyiket nem ajánljátok, vagy valamelyik, amelyiket nagyon is, az is érdekelne.

Köszönöm az esetleges válaszotokat! Nem várom, hogy egy valaki válaszoljon minden kérdésre, mert egyáltalán nem biztos, hogy egy valaki minden felsorolt márkáról tudja, hogy hol készítik. Ha valaki csak egyre tudja a választ, légyszi ő se tartsa magába!

Köszönettel.
Csabi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 09:57:44 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Kérdés hegyek, melykre szinte kivétel nélkül itt a válasz a fórumban.Erről szól az egész fórum. Javaslom olvassál.

Üdv:

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Gyurinak
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 12:23:08 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.05.05 19:36:07
Hozzászólások: 33
F_Gyuri írta:
Kérdés hegyek, melykre szinte kivétel nélkül itt a válasz a fórumban.Erről szól az egész fórum. Javaslom olvassál.

Üdv:

F_Gyuri


Azért merészeltem kérdezni, mert hittem, hogy választ kapok egyszerűen. Értékelendő, hogy nem nyitottam egy új topikot. Elég nagy katyvasz már így is ez a fórum, gondoltam elkerülöm a szénakazalban tűt keresni helyzetet.
De azért köszi!
Lehet hogy rossz helyen rossz időben tettem fel a kérdést. Mit csináljak? Most érek rá és ez a topik tünt viszonylag univerzálisnak. Azt gondoltam, hogy ide azok jönnek, akik kicsit beszélgetni akarnak a modellezésről. Esetleg büszkék arra a tudásra, amit a nagy modellezés közben megszereztek. Remélem csak te vagy ilyen passzív és a többiek nem így gondolják.
Bocs az off-ért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 15:06:40 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.11 17:13:49
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Szolnok
.TT01E. írta:
Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy veszek egy 2.4ghz-es távot, de lenne 1-2 kérdésem:
A 2.4-es vevőknek is van antennájuk, de elég pici, ezt nem kell kivezetni?
Valamint miért jó az ha táv antannáját egyenes helyzetből igy el lehet "hajlitani" az miért jó?láttam sokan igy használják.
Előre is köszi!


Szia.
Tudom,van most egy kis feszkó köztünk,kizárólag szakmai oldalról közelíteném meg kérdésedet.
Nekem is 2.4G-s távom van,az antennát nem vezetem ki a kasznin kívülre,felesleges.Maximum az antenna sérülhet meg.
Talán elég az is ha még a rádióboxból sem vezeted ki,elég ha bennehagyod.


Üdv.

_________________
-Maverick Strada TC Hobbywing Ezrun 9T Combo
-Carson Specter alu tuningos
-GM TC4 PRO2000
-Zosy kolléga által készített modellhajó
-Futaba 2PL 2.4G


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyurinak
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 15:35:02 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
honda130 írta:
Azért merészeltem kérdezni, mert hittem, hogy választ kapok egyszerűen. Értékelendő, hogy nem nyitottam egy új topikot. Elég nagy katyvasz már így is ez a fórum, gondoltam elkerülöm a szénakazalban tűt keresni helyzetet.
De azért köszi!
Lehet hogy rossz helyen rossz időben tettem fel a kérdést. Mit csináljak? Most érek rá és ez a topik tünt viszonylag univerzálisnak. Azt gondoltam, hogy ide azok jönnek, akik kicsit beszélgetni akarnak a modellezésről. Esetleg büszkék arra a tudásra, amit a nagy modellezés közben megszereztek. Remélem csak te vagy ilyen passzív és a többiek nem így gondolják.
Bocs az off-ért.


Hali!
Nos, a modellek (és a mocik és kiegészítők) nagy része kínában meg taiwan-on készül. Hiába "Made in USA" "Made in Japan"...stb. De ettől függetlenül gyártanak kint minőséget és silány gagyit úgyszintén.
Ha nem gáz én nem írnék véleményt a márkákról (legalább is nyilvánosan nem), azt megtalálod a kocsikhoz tartozó topikokban.
Amit ajánlanék kezdésnek: HPI, Kyosho, Hong Nor (OFNA/Jammin/HoBao mindet ugyan az gyártja). Ezek megbízhatóak. Szerintem nincs értelme hulladékkal kezdeni mert azzal csak szívás van. szerelszés szerelsz de aligjátszol valamit.
Nemtom, hogy elektrósat vagy nitrósat szeretnél de ha nitrósat (én ezt ajánlanám) akkor mindenféleképpen keress valakit aki ért hozzá és elmagyarázza az alapokat és megmutatja hogyan kell beállítani a mocit mert full kezdőnek ez nem ajánlott. Te is rá fogsz jönni a dolgokra csak az sok cash-be kerül ("tanulópénz").

Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyurinak
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 16:55:53 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.05.05 19:36:07
Hozzászólások: 33
Amit ajánlanék kezdésnek: HPI, Kyosho, Hong Nor (OFNA/Jammin/HoBao mindet ugyan az gyártja). Ezek megbízhatóak.
Szia!
Köszönöm a válaszod!
Jól olvasom, hogy azárójelezett márkák is jónak számítanak?

Egyébként én is így gondolom, amit írtál. Nem szeretnék egy olyan tipust, vagy márkát megvásárolni, amire csak azt mondják, hogy "kezdőnek pont jó" Ez a kijelentés szerintem nagyon sokmindent tud maga mögött rejteni. Szerintem, azért mert valaki kezdő ebben a hobbiban, nem biztos, hogy a legegyszerűbb kocsival kell kezdenie. Végig játszok vele egy szezont és télen már gondolkodhatok az új példányon, vagy azon, hogy milyet kellett volna venni, hogy jobb legyen. Akkor inkább várok addig, míg lesz pénzem egy rendes gépre.
Egyébként robbanós off roadot szeretnék. Ebből is a truddy érdekel, mert az én szemeimnek ezek mennek látványosabban. a Monsterek kétkerékre állásáért és a bukdácsolásáért annyira nem vagyok oda. Biztos annak is meg vannak a maga élvezetes tulajdonságai, de én inkább egyet-kettőt gyorsulgatni szeretnék, aztán kisebbeket ugratgatni, persze szépen földet érni, stb. Nem akarok szaltókat csinálni, mert szerintem felesleges. Inkább élvezném szerintem, ha a füvet tépi a kis kerekeivel. Egyébként a HPI-k és a Kyosho-k között szerintem tudnék választani. Még a Taiyma 5.2-es is nagyon jól néz ki, de picit elriaszt az 5.2-es motor és hogy volt aki itt leszólta a robbanósait a taiyma-nak. Nem tudom. Végülis, hogy a Taiyma 5.2-es motorról semmit sem találtam a neten, az picit számomra felesleges titokzatosságnak tűnik. Vagy lehet hogy nem is olyan felesleges titokzatosság? Ha nem akarják titkolni, hogy csak parasztvakítás az 5.2-es motor és nem csak csalinak tették bele a kocsiba, akkor miért nem találok róla komolyabb adatokat? PL.: kiváncsi lennék rá, hogy teljesítmény, fordulat, ilyesmi. Miért nem írják? Persze lehet hogy én vagyok a hülye, és ha így van, akkor ezt vállalom is. Csak azért láttunk már ilyen dolgokat a kereskedelemben. El akarom adni, szépen kifényesítek egy pontját, aztán viszik mint a cukrot. Nem kell messzire mennünk, csak a Média Marktba. Nézd meg egyszer az autó erősítőket. Mér olyan külalakot kapott minden gagyi vékfok... Van amelyiken mutatós kivezérlés kijelző van, mint a frofi vékfokokon. Ledekvilágítanak a belsejében. Az más kérdés, hogy a led csak a fényt csinálja, a mutató ki tudja mit mutat, az erősítő házának a külsején meg a fröccsöntés sorjái meg horzsolást okoznak a kezeden, ha rosszul fogod meg.
Bocs egy kicsit elkalandoztam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 17:35:04 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.11 17:13:49
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Szolnok
Szia honda!
Nos azt hiszem egy márkát kihagyott Dodge és az a GS Racing.
www.sylkamodell.hu -n találod meg a GS Racing XUT truggyt.
Nem rendelkezem az autóval de sokan dicsérik.
Minőségi darab,érdemes rá egy pillantást vetni és az alkatrész ellátottsága is nagyon jó.Syl-ék pedig akár be is járatják neked,mindent elmagyaráznak.

(Lehet,hogy elírtad,lehet hogy rosszul tudod: az NEM TRUDDY,hanem TRUGGY!) Csak azért írom,hogy nehogy később félreértésre kerüljön sor,nem cseszegetésből.

Üdv: Zoli

_________________
-Maverick Strada TC Hobbywing Ezrun 9T Combo
-Carson Specter alu tuningos
-GM TC4 PRO2000
-Zosy kolléga által készített modellhajó
-Futaba 2PL 2.4G


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyurinak
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 17:43:31 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szia!

Kérem, tiszteld meg azzal modellező társaidat, hogy egy kicsivel jobban odafigyelsz arra, hogy mit írsz, és hogyan írod.

Köszönöm!

Az előző írásodban néhány hibát javítottam, a pontokkal és vesszőkkel nem is foglalkoztam.

Ha másképp nem megy, javaslom egy szövegszerkesztő program használatát.

Üdv:



F_Gyuri



honda130 írta:
Amit ajánlanék kezdésnek: HPI, Kyosho, Hong Nor (OFNA/Jammin/HoBao mindet ugyan az gyártja). Ezek megbízhatóak.
Szia!
Köszönöm a válaszod!
Jól olvasom, hogy a zárójelezett márkák is jónak számítanak?

Egyébként én is így gondolom, amit írtál. Nem szeretnék egy olyan típust, vagy márkát megvásárolni, amire csak azt mondják, hogy "kezdőnek pont jó" Ez a kijelentés szerintem nagyon sok mindent tud maga mögött rejteni. Szerintem, azért mert valaki kezdő ebben a hobbiban, nem biztos, hogy a legegyszerűbb kocsival kell kezdenie. Végig játszok vele egy szezont és télen már gondolkodhatok az új példányon, vagy azon, hogy milyet kellett volna venni, hogy jobb legyen. Akkor inkább várok addig, míg lesz pénzem egy rendes gépre.
Egyébként robbanós off roadot szeretnék. Ebből is a truggy érdekel, mert az én szemeimnek ezek mennek látványosabban. a Monsterek két kerékre állásáért és a bukdácsolásáért annyira nem vagyok oda. Biztos annak is meg vannak a maga élvezetes tulajdonságai, de én inkább egyet-kettőt gyorsulgatni szeretnék, aztán kisebbeket ugratgatni, persze szépen földet érni, stb. Nem akarok szaltókat csinálni, mert szerintem felesleges. Inkább élvezném szerintem, ha a füvet tépi a kis kerekeivel. Egyébként a HPI-k és a Kyosho-k között szerintem tudnék választani. Még a Tamiya 5.2-es is nagyon jól néz ki, de picit elriaszt az 5.2-es motor és hogy volt aki itt leszólta a robbanósait a Tamiya-nak. Nem tudom. Végül is, hogy a Tamiya 5.2-es motorról semmit sem találtam a neten, az picit számomra felesleges titokzatosságnak tűnik. Vagy lehet hogy nem is olyan felesleges titokzatosság? Ha nem akarják titkolni, hogy csak parasztvakítás az 5.2-es motor és nem csak csalinak tették bele a kocsiba, akkor miért nem találok róla komolyabb adatokat? PL.: kíváncsi lennék rá, hogy teljesítmény, fordulat, ilyesmi. Miért nem írják? Persze lehet hogy én vagyok a hülye, és ha így van, akkor ezt vállalom is. Csak azért láttunk már ilyen dolgokat a kereskedelemben. El akarom adni, szépen kifényesítek egy pontját, aztán viszik mint a cukrot. Nem kell messzire mennünk, csak a Média Marktba. Nézd meg egyszer az autó erősítőket. Mér olyan külalakot kapott minden gagyi végfok... Van amelyiken mutatós kivezérlés kijelző van, mint a profi végfokokon. Ledek világítanak a belsejében. Az más kérdés, hogy a led csak a fényt csinálja, a mutató ki tudja mit mutat, az erősítő házának a külsején meg a fröccsöntés sorjái meg horzsolást okoznak a kezeden, ha rosszul fogod meg.
Bocs egy kicsit elkalandoztam.

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 17:45:53 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Hali!
Nincs mit! ;)
Igen, a zárójelben lévők is jók mivel szinte ugyan azok csak a név más.
Jól látod, de nem is az összetettséggel van baj hanem a minőséggel. Sokan úgy kezdik ezt a hobbit, hogy jó lesz nekik valami olcsó. Aztán 2-3 hónap szívás után már játszani is szeretnének így vesznek egy normális modellt. Örülök, hogy Nálad nem ez a helyzet. Már nagyon sokan jártak így pedig én mindíg elmondtam, de hiába.
Tamiya robbanóst ne (elektromosba okés de nitrósba el kell felejteni). Egy 1/8-as Truggy-ba teljesen fölösleges egy 5.2-es motor. Egy 4,6 ccm-es (.28-as) tökéletesen elég azzal is "szántani" lehet. :-D

-> zoli_100!
igen, kihagytam mert nem ismerem a GS Racing termékeket és ha nincs vele semmi tapasztalatom akkor nem is ajánlom senkinek de nem is beszélek re róla senkit. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 19:06:09 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.05.05 19:36:07
Hozzászólások: 33
zoli_100 írta:
Szia honda!
Nos azt hiszem egy márkát kihagyott Dodge és az a GS Racing.
www.sylkamodell.hu -n találod meg a GS Racing XUT truggyt.
Nem rendelkezem az autóval de sokan dicsérik.
Minőségi darab,érdemes rá egy pillantást vetni és az alkatrész ellátottsága is nagyon jó.Syl-ék pedig akár be is járatják neked,mindent elmagyaráznak.

(Lehet,hogy elírtad,lehet hogy rosszul tudod: az NEM TRUDDY,hanem TRUGGY!) Csak azért írom,hogy nehogy később félreértésre kerüljön sor,nem cseszegetésből.

Üdv: Zoli

Szia Zoli!

Először is köszönöm, hogy kiegészítetted az előtted szólót. Utána fogok nézni a te általad javasolt márkának is.
Másodszor: Előre is elnézést, ha bántanék bárkit is azzal, hogy idézek. Ez a rendszer hibája, hogy nekem így áttekinthetőbb. Ha külön opcióként lenne az idézés és a válasz gombbal csak a megválaszolt hsz-nek bármilyen könnyen megismerhető hivatkozása jönne át az új üzenetbe, akkor nem kéne idézni. Nem sértésnek szánom, bár annyit sikerült kiderítenem mióta ezen a fórumon vagyok, hogy itt ezt sokan sértésnek szánják. Ez van. Minden fórumon ki szokott alakulni egy-egy fura szokás, de ezt kár kritizálni.
A Truggy-t valóban elhibáztam, és még sok mindent, de most érkeztem ebbe a fórumba, a modellezést is csak pár hete találtam meg magamnak mint új hobbit, ezért légyszi nézzétek el nekem, ha csak kis hányadban fogom jól írni a megfelelő szavakat, ami a modellezéssel kapcsolatos! Két hete még azt sem tudtam, hogy mi külömbség van a monster és a truggy között. ...Mondjuk azon kívül, hogy a monster magasabb mint a truggy, ma sem tudok sok külömbséget mondani. Ez természetesen nem csak az én hibám. Ahogy észrevettem: Tisztelet a kivételnek, de távol sem olyan közlékeny ez a fórum, amilyennek hittem. Megérthetitek, ha pillanatnyilag nem az számomra a legfontosabb, hogy truddy vagy truggy. Természetesen lesz olyan időszakom, amikor én is csak nevetve gondolok majd erre az időszakomra és behúzott nyakkal szégyenlem el magam. Most bátran vállalom, hogy egyenlőre ti vagytok a jobbak ebben a témában. Azok is lesztek sokáig, mert én azt is felvállalom, hogy két év múlva tervezek ilyen fenevadat venni. Szerintem sem előtte sem utána nem fogok venni. Hacsak a fiamnak nem, de ő még nincs is meg. :)
Maximális tiszteletem! honda130


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 19:07:38 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.11 17:13:49
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Szolnok
Oké,ez teljesen rendben is van Dodge!
Esetleg a Nanda NRT-3 még említésre méltó.
Vagy ha már a HPI-t említetted akkor vagy a Trophy 4.6,vagy a Hellfire-t tudom ajánlani.

Üdvözlet :Zoli.

_________________
-Maverick Strada TC Hobbywing Ezrun 9T Combo
-Carson Specter alu tuningos
-GM TC4 PRO2000
-Zosy kolléga által készített modellhajó
-Futaba 2PL 2.4G


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 19:41:15 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.05.05 19:36:07
Hozzászólások: 33
Dodge írta:
Hali!
Nincs mit! ;)
Igen, a zárójelben lévők is jók mivel szinte ugyan azok csak a név más.
Jól látod, de nem is az összetettséggel van baj hanem a minőséggel. Sokan úgy kezdik ezt a hobbit, hogy jó lesz nekik valami olcsó. Aztán 2-3 hónap szívás után már játszani is szeretnének így vesznek egy normális modellt. Örülök, hogy Nálad nem ez a helyzet. Már nagyon sokan jártak így pedig én mindíg elmondtam, de hiába.
Tamiya robbanóst ne (elektromosba okés de nitrósba el kell felejteni). Egy 1/8-as Truggy-ba teljesen fölösleges egy 5.2-es motor. Egy 4,6 ccm-es (.28-as) tökéletesen elég azzal is "szántani" lehet. :-D

-> zoli_100!
igen, kihagytam mert nem ismerem a GS Racing termékeket és ha nincs vele semmi tapasztalatom akkor nem is ajánlom senkinek de nem is beszélek re róla senkit. ;)

Végre valaki, akivel ugyanarról sikerül beszélni!
Amit most írtál, ahhoz annyit írnék, hogy 2-3 hónap után jó esetben jön rá az illető, hogy egy jobb modellt kell vásárolnia. Biztos vagyok benne, hogy a szenvedő felek legalább a fele inkább elpártol más irányba és felhagy a modellezéssel. Én pont ezt nem szeretném. Az első szezon után is örülni szeretnék a kisautómnak.
Az 5.2-4.6 viszonyáról a Tamiya esetében ezek után a vélemények után egyre jobban az a gyanúm, hogy a Tamiya 5.2-ese nem ér többet mint egy konkurens márka 4.6-osa. Ez persze csak feltételezés, de szerintem pont elég, mert nem valószínű, hogy bármikor is megfogom próbálni a külömbséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gyurinak
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 20:17:04 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.05.05 19:36:07
Hozzászólások: 33
F_Gyuri írta:
Szia!

Kérem, tiszteld meg azzal modellező társaidat, hogy egy kicsivel jobban odafigyelsz arra, hogy mit írsz, és hogyan írod.

Köszönöm!

Az előző írásodban néhány hibát javítottam, a pontokkal és vesszőkkel nem is foglalkoztam.

Ha másképp nem megy, javaslom egy szövegszerkesztő program használatát.

Üdv:



F_Gyuri



honda130 írta:
Amit ajánlanék kezdésnek: HPI, Kyosho, Hong Nor (OFNA/Jammin/HoBao mindet ugyan az gyártja). Ezek megbízhatóak.
Szia!
Köszönöm a válaszod!
Jól olvasom, hogy a zárójelezett márkák is jónak számítanak?

Egyébként én is így gondolom, amit írtál. Nem szeretnék egy olyan típust, vagy márkát megvásárolni, amire csak azt mondják, hogy "kezdőnek pont jó" Ez a kijelentés szerintem nagyon sok mindent tud maga mögött rejteni. Szerintem, azért mert valaki kezdő ebben a hobbiban, nem biztos, hogy a legegyszerűbb kocsival kell kezdenie. Végig játszok vele egy szezont és télen már gondolkodhatok az új példányon, vagy azon, hogy milyet kellett volna venni, hogy jobb legyen. Akkor inkább várok addig, míg lesz pénzem egy rendes gépre.
Egyébként robbanós off roadot szeretnék. Ebből is a truggy érdekel, mert az én szemeimnek ezek mennek látványosabban. a Monsterek két kerékre állásáért és a bukdácsolásáért annyira nem vagyok oda. Biztos annak is meg vannak a maga élvezetes tulajdonságai, de én inkább egyet-kettőt gyorsulgatni szeretnék, aztán kisebbeket ugratgatni, persze szépen földet érni, stb. Nem akarok szaltókat csinálni, mert szerintem felesleges. Inkább élvezném szerintem, ha a füvet tépi a kis kerekeivel. Egyébként a HPI-k és a Kyosho-k között szerintem tudnék választani. Még a Tamiya 5.2-es is nagyon jól néz ki, de picit elriaszt az 5.2-es motor és hogy volt aki itt leszólta a robbanósait a Tamiya-nak. Nem tudom. Végül is, hogy a Tamiya 5.2-es motorról semmit sem találtam a neten, az picit számomra felesleges titokzatosságnak tűnik. Vagy lehet hogy nem is olyan felesleges titokzatosság? Ha nem akarják titkolni, hogy csak parasztvakítás az 5.2-es motor és nem csak csalinak tették bele a kocsiba, akkor miért nem találok róla komolyabb adatokat? PL.: kíváncsi lennék rá, hogy teljesítmény, fordulat, ilyesmi. Miért nem írják? Persze lehet hogy én vagyok a hülye, és ha így van, akkor ezt vállalom is. Csak azért láttunk már ilyen dolgokat a kereskedelemben. El akarom adni, szépen kifényesítek egy pontját, aztán viszik mint a cukrot. Nem kell messzire mennünk, csak a Média Marktba. Nézd meg egyszer az autó erősítőket. Mér olyan külalakot kapott minden gagyi végfok... Van amelyiken mutatós kivezérlés kijelző van, mint a profi végfokokon. Ledek világítanak a belsejében. Az más kérdés, hogy a led csak a fényt csinálja, a mutató ki tudja mit mutat, az erősítő házának a külsején meg a fröccsöntés sorjái meg horzsolást okoznak a kezeden, ha rosszul fogod meg.
Bocs egy kicsit elkalandoztam.


Az előző néhány hozzászólásomban nyomon követheted azt, ami az általad írt dolgokról a véleményem, valamint az esetleges javuló tendenciát, ami az írásaim tartalmát és pontosságát illeti. Tisztelettel megköszönöm az instrukciókat amiket felém intéztél, igyekszem odafigyelni.
Picit belenézegetve a korábbi hozzászólásaidba arra a következtetésre jutottam, hogy te itt valami komoly moderátor szerepet tölthetsz be, aki rendszabályozhatja az embereket. Bár ennek megkülömböztető jelét nem látom sehol, ami vagy annak tudható be, hogy megint csak a rendszer hibája, vagy nem is vagy moderátor. Ha az első hiba áll fenn, akkor épp itt az ideje, hogy 2004 óta tegyél mást is a kioktatáson kívül az emberekért és csináld úgy meg a rendszert hogy látni lehessen hogy moderátor vagy. Ha viszont a második verzió érvényes, mi szerint te nem vagy moderátor, akkor csak az lehet, hogy te vagy itt a "Mindenki tanárbácsija", (sokak bánatára) akit már rég nyugdíjba kellett volna küldeni, csak igyekszik a nép tapintatos lenni veled, nehogy megbántódj az Istenért!

Kérésem ez lenne feléd:
Mivel többször kérdezgettem már ebben a fórumban, de nem tudom melyik topikban pontosan és konkrétan sosem tőled, viszont te többször is válaszoltál nekem valami negatívot ami nem is a kérdésekre volt válasz, hogy amennyiben ezentúl sem tudsz nekem érdemleges választ írni a kérdéseimmel kapcsolatban, úgy sziveskedjél magadnak mélyen megtartani a kioktató és rendre utasító "Hozzám szólásokat"! Nagyon tudnám értékelni, ha heti egy-két alkalommal mikor feljövök ide, nem az ilyen kötöszködő hozzászólásokat kellene emésztenem, hanem ténylegesen a hobbinak szentelhetném az itt tartózkodásomat. Tudtommal a fórum tagság feltételei között nem szerepel semmiféle gépírási és számítógép használatával kapcsolatos elvárás. Ez esetben ha olyan kedvem van, bármilyen betűt helyettesíthetek bármilyen betűvel. Akár számmal is, mert jogom van hozzá. Ugye? Toleranciádat előre is tisztelettel megköszönöm és elnézést kérek a többiektől!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.24 20:27:58 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Sikerült beszólnod a Magyar Offroad Szakbizottság Elnökének és az RCOR egyik alapítójának.
Nem kéne... évek óta komolyan dolgozik azon (nem csak itt a fórumban), hogy LEGYEN színvonalas magyar offroad versenyzés. És van is!!!!

Úgyhogy csak óvatosan! (Jelzem én is moderátor vagyok, és az a dolgom hogy betartassam a fórum szabályzatban leírtakat! Ha nem megy sehogy sem, akkor mindig találunk valami jó megoldást! Egyébként a fórum tartalomjegyzéskében alul -Ki van itt? menü- láthatod vastaggal szedve mikor melyik moderátor van jelen.)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 962 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 49  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség