Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 18:32:30

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.01 15:44:29 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.01.05 21:57:55
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: Győr
Runner írta:
Ez már nem egy utcai motor és ha ezt beleraknád a SavageX-be kiváncsilennék a végeredményre,de amúgy nem fikázni akarom a hpi mert télleg jó a savagex is csak itt ott a gyári alkatrészek minőségével van egy kis probléma,és nem véletlenül mert a tuning cumókkal már egész korrekt autót kapsz.
Üdv:Runner


Szia Runner,

Olvasgatva a rengeteg hülyeséget amit írkálsz kicsit elszomorodok.
A belinkelt OS moci a savagevel semmit se csinálna, kicsit jobban menne mint a gyári 25-ös és ennyi. Egyébként nem véletlen hogy a buggy mezőnyből csak 2en mennek ezzel a mocival!! 25 nevezőből. 3 liter után ereszt az első csapágynál, 5 liternél szétrázza a hátsót! Egy 28-as mocit meg se közelítene erőben.
Másik dolog az MBX5t-t, és az X1CRt-t ne hasonlítsd a savagehez. Mindkét autó verseny kategória, míg a savaget hobbyra fejlesztették ki.
Óriási különbség a terhelések közt. Míg a te autód attól megy szét hogy az utcában neki mész a villanyoszlopnak, addig nekünk a 30 perces futamokon kell teljesítenie.
A savage a buggyknál 60%-al a truggyknál 30%-al nehezebb. Ha emellé párosul egy, alul brutál erős moci (28-as) akkor az eredmény hamarabb kopó, fogyó alkatrészek lesznek.
Egy kicsit segíthetnél, mond már el mit cseréljek ki a "hajtásláncból" -ha egyáltalán tudod mi az - mert én a gyári difiket használom a gyári kihajtásokkal, és a gyári kutyacsontokkal.
Fogalmad sincs mit jelent a tuningolás!
Egy profi versenygép esetében a menetteljesítmények növelését, lásd x1crt.
Míg a savage esetében (hobby kategória) az optikai élvezet fokozását, és a hibalehetőségek tárházát hozza.
Persze lehet ezt ésszerűen is csinálni, de nem ez a jellemző.
Ma már ha valaki vesz egy savaget egy hét múlva már televan "hasznosabbnál hasznosabb" tunning alkatrészekkel.

Kiváncsian várom a mit kellene kicserélnem a hajtásláncban :lol: szerinted?

Thief

_________________
TESCO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.01 17:08:39 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.21 21:19:24
Hozzászólások: 178
thief 1 írta:
Runner írta:
Ez már nem egy utcai motor és ha ezt beleraknád a SavageX-be kiváncsilennék a végeredményre,de amúgy nem fikázni akarom a hpi mert télleg jó a savagex is csak itt ott a gyári alkatrészek minőségével van egy kis probléma,és nem véletlenül mert a tuning cumókkal már egész korrekt autót kapsz.
Üdv:Runner


Szia Runner,

Olvasgatva a rengeteg hülyeséget amit írkálsz kicsit elszomorodok.
A belinkelt OS moci a savagevel semmit se csinálna, kicsit jobban menne mint a gyári 25-ös és ennyi. Egyébként nem véletlen hogy a buggy mezőnyből csak 2en mennek ezzel a mocival!! 25 nevezőből. 3 liter után ereszt az első csapágynál, 5 liternél szétrázza a hátsót! Egy 28-as mocit meg se közelítene erőben.
Másik dolog az MBX5t-t, és az X1CRt-t ne hasonlítsd a savagehez. Mindkét autó verseny kategória, míg a savaget hobbyra fejlesztették ki.
Óriási különbség a terhelések közt. Míg a te autód attól megy szét hogy az utcában neki mész a villanyoszlopnak, addig nekünk a 30 perces futamokon kell teljesítenie.
A savage a buggyknál 60%-al a truggyknál 30%-al nehezebb. Ha emellé párosul egy, alul brutál erős moci (28-as) akkor az eredmény hamarabb kopó, fogyó alkatrészek lesznek.
Egy kicsit segíthetnél, mond már el mit cseréljek ki a "hajtásláncból" -ha egyáltalán tudod mi az - mert én a gyári difiket használom a gyári kihajtásokkal, és a gyári kutyacsontokkal.
Fogalmad sincs mit jelent a tuningolás!
Egy profi versenygép esetében a menetteljesítmények növelését, lásd x1crt.
Míg a savage esetében (hobby kategória) az optikai élvezet fokozását, és a hibalehetőségek tárházát hozza.
Persze lehet ezt ésszerűen is csinálni, de nem ez a jellemző.
Ma már ha valaki vesz egy savaget egy hét múlva már televan "hasznosabbnál hasznosabb" tunning alkatrészekkel.

Kiváncsian várom a mit kellene kicserélnem a hajtásláncban :lol: szerinted?

Thief


hali

Na akkor most én is kezthetném hogy nincs os motorod és mégis fikázod nemtudom mirefel :lol: nekem kb 15 liter van benne és még hozzá sem kellett nyúlni Sőt akár hiszed akár nem még a gyári gyertya van benne,ja és itt Debrecenben 6 embernek van és senkisem panaszkodik rá.
A Savagex ről meg annyit hogy haverom állandóan cseréli rajta a féltengelyeket,és a SPUR-t.
Egy kicsit félreértettél akkor mert nem összehasonlitani akartam őket,és a mocibol sem az enyémre gondoltam a savagex-be hanem pl egy sts d30m-es mocira. Szal a lényeg hogy az x1-be belerakhatsz akármilyen (Belevaló) motort legyen az verseny vagy utcai simán elbírja mindene, ellenben a savagex-el.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.01 17:46:27 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Kedves Runner!
Légy oly kedves maradj a topic témájánál!
üdv.
F_Gyuri

Tudod: Meik a jobb?:HPI Hellfire vs. MBX-5T Truggy

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.01 19:29:57 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.11.15 16:09:14
Hozzászólások: 132
Tartózkodási hely: Ajka
Runner én erre azt tudom mondani hogy nézd meg az árakat...!

_________________
Tamiya TT-01
Minizilla brushless 4500KW+Lipo
Carson max
Xray M18
Hot Bodies Lighting Sport Buggy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.03 19:17:47 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
az XMODS A LEGJOBB :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.06.01 12:39:50 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.06.14 20:15:31
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Runner írta:
Hát szerintem:

1. X1 és a Mugen (mindkettő nagyon jó de szerintem az x1 hez több a tuning ja és alapbol több benne az alu.)

2.X-ray

3.HPI (én a hpi-t azért nem szeretem mert jó verdái vannak de úgy dobják piacra hogy muszáj legyen rajta cserélni egy két cuccot lásd "Savage X szervó, hajtásláncbol ez az :-D gondolom tudjátok mire gondolok")

Üdv:Runner


Szia!
Az X1 hez igaz hogy több tuningot lehet venni, de a mugenen alapból rajta van az összes tuning. az aluról meg annyit, hogy ha az hajlik azt te már nem egyengeted ki soha, a műanyag vagy szénszálas cuccok meg visszanyerik egy bizonyos pontig a formájukat. Ráadásul a Világ élvonalában versenyzők közül is a legtöbben a mugent választották (vajon miért). szóval itt a tényeket kell figyelembe venni és akkor már rögtön egyszerűbb választani.

_________________
SAVAGE X Z28 Spec3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.06.02 05:04:52 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
Már hogyne lehetne visszaegyenetni?.....amug pont az alu hallik...a müanyag,carbon törik...

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.06.02 07:22:57 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.06.14 20:15:31
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Tucsok írta:
Már hogyne lehetne visszaegyenetni?.....amug pont az alu hallik...a müanyag,carbon törik...


Akkor ezekszerint te még nem próbáltad
Próbáld ki.
Hajlíts meg mondjuk egy felső lengőkart ami aluból van, lehet hogy ki tudod egyenesíteni de azzal már úgy elgyengíted hogy a következő esésnél valószínűleg el is törik-
Abban igazad van hogy hajlik az alu, ezt nem is mondtam.
De mindegy itt nem ez volt a kérdés úgyhogy ezt ne itt vitassuk meg.
Én a Mugenre szavazok!

_________________
SAVAGE X Z28 Spec3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.06.02 07:50:36 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Egy kis fizika:
1: Az alu ha hajlik úgy is marad
2: A kompozit ha hajlik, utána visszanyeri az alakját.
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.06.02 11:26:44 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.06.14 20:15:31
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
F_Gyuri írta:
Egy kis fizika:
1: Az alu ha hajlik úgy is marad
2: A kompozit ha hajlik, utána visszanyeri az alakját.
F_Gyuri


Köszi!

_________________
SAVAGE X Z28 Spec3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.06.02 20:31:11 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
M & H Nyh írta:
Tucsok írta:
Már hogyne lehetne visszaegyenetni?.....amug pont az alu hallik...a müanyag,carbon törik...


Akkor ezekszerint te még nem próbáltad
Próbáld ki.
Hajlíts meg mondjuk egy felső lengőkart ami aluból van, lehet hogy ki tudod egyenesíteni de azzal már úgy elgyengíted hogy a következő esésnél valószínűleg el is törik-
Abban igazad van hogy hajlik az alu, ezt nem is mondtam.
De mindegy itt nem ez volt a kérdés úgyhogy ezt ne itt vitassuk meg.
Én a Mugenre szavazok!


Nekem betonon sikerült az 5 mmes rugótornyomat hátrahajtanom....
a titok: MELEGEN kell visszahajtani....akkor nem törik el....felmelegíted pl hőlégfúvóval

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.02.10 19:36:32 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.30 18:41:48
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Komárom
Halli!

Hiába melegíted fell az anyag "állaga" soha nem lesz a régi, és csak legközelebb hamarab eltörik!Ráadásul ha viszahajlítod egyből el is törhet mint nekem....

Mugen nagyon jó versenyzésre!Te rakhatsz bele magad választott mocit,távot,servokat.

Hellfire inkább hobbyra van.Nekem is van egy.ÁM DE!.Ez egy nagyon jó strapabíró szerkezet!2.5 éve van meg ha nem több...és kb 10L megevet már.Csináltam én már mindent vele.Soha semit nem kellet cserélnem.

De ennek elenére is mugen!

Üdv!

_________________
Autók:
HPI Hellfire
HPI Baja 5b ss tuning
Spektrum dx3s
Multiplex Minimag
---------------------------------------------
06702190195


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség