Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 22:45:21

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011.06.21 20:55:17 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.17 13:37:05
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Szolnok
Üdv Mindenkinek!

Ebbe a topicba nem jó írni, remélem, most teszem utoljára! :-D
Na a viccet félretéve megosztom a délutáni afféromat,amiben majdnem rámégett az egész autó. És nem az RC!!! :-D
Szóval Kosina Peti barátom meghozta a majd 3,75l-es 33-as TEAMSAXO-mat pestről. Átadta a motyót, majd én a már hétvégi jászberényi RCOR-ra bepakolt cuccok mellé beraktam a csomagtartóba. Nem sok hely volt már, így oda raktam, ahol a beszélgetés mellett talált neki helyet a kezem. Hát persze, hogy a strartpad mellé sikerült elhelyezni.
Na gurulok hazafelé, amikor megcsapott egy laza füstszag. Ilyet kilóméterenként érehet az ember leengedett ablakkal, szóval én is azt hittem, kintről jön. Viszont amikor már a lábamnál némi füstöt is láttam, akkor már éreztem, hogy itt nagyobb a baj. Gyorsan félreálltam és látva, hogy nem a beltér és a motortérből jön, szaladtam hátra. Nyitom fel az ajtót és mit látok? Széééépen lobog a tűz a kis Mazda hátuljában. (akkor nem voltam ilyen vicces és nyugis hangulatban :? !!!)
Égett a startpad, égett a Mazda-s szervízeszsák, égett a nitrós doboz oldala, égett a kárpit és olvadt a sörsátor zsákja. Dobáltam kifele mindent, majd oltani kezdtem a kárpitot a kezebe akadt, lapos szerelő dobozzal. Sikerült! esedezem Két ujjam elég komoly, valamint a többi viszonylag kisebb égésével, egy rommá égett startpaddal, egy kidobható szervízzsákkal és egy szintén szarrá égett pótkerék feletti kárpittal megúsztam.
A tűz okozója több, mint valószínű, hogy a startpad hegyes sarka volt. Az kiszúrta egy gombostűnyi részen, a nitró belefolyt, zárlat és tűz.
Most lehet, hogy sokan azt mondják, "hülyegyerek, minek rakod oda"?, de én azért saját bőrömön tapasztalva leírom ,hogy:
1.: A LEHETŐ LEGKÖRÜLTEKINTŐBBEN KELL ÜZEMANYAGOT ELHELYEZNI AZ AUTÓBAN, MINDENFÉLE ÉLES, SZÚRÓS TÁRGYTÓL ELSZEPARÁLVA.
2.: POROLTÓ LEGYEN AZ AUTÓBAN (NEKEM SEM VOLT)

_________________
Team Durango DEX408 / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Team Losi 8ight-e 2.0 EU / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Traxxas Slash 4x4
Sanwa M11X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.21 21:03:40 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.17 13:37:05
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Szolnok
Ja még annyit, hogy köszönet az összes (kb. 50-100) autósnak, akik lelassítva, mellettem elgurulva, szájtátva nézték, ahogy a hülyegyerek próbálja eloltani az autója égő picsáját és földön szétdobált dolgokat!

_________________
Team Durango DEX408 / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Team Losi 8ight-e 2.0 EU / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Traxxas Slash 4x4
Sanwa M11X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Nitró szállítás
HozzászólásElküldve: 2011.06.22 00:04:05 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.06.06 11:33:20
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: 2310
shep írta:
Ja még annyit, hogy köszönet az összes (kb. 50-100) autósnak, akik lelassítva, mellettem elgurulva, szájtátva nézték, ahogy a hülyegyerek próbálja eloltani az autója égő picsáját és földön szétdobált dolgokat!


Hali. Kemény lehetett. Én is ismerek vkit, aki Szolnokon így járt :)

Majd nem füstbe ment az Rcor 3 versenyed tesi!!
Hála istennek túlélted Te, meg az Rc d is!

FIGYELEM!!! MELEG AUTÓBA / HELYEN SE TARTSATOK SOHA A NITRÓT!!!!!!

Ja , Igen MI MAGYAROK CSAK EZT TUDJUK Csinálni : lesni a másikat és nem pedig ugrani hogy mit segítsünk ! Ez a magyar összetartás manapság! Sajnos! ( Tisztelet a n kevés kivételnek !!!)

SZóval! SOHA NE FÉLJETEK SEGÍTENI EGY IDEGENEN HA BAJBAN VAN!

Bocsi a kis kitérőért. Üdv. P.

_________________
---- Email: tlrpeti@gmail.com -------- Mobil: 06309198767 ----------
TLR 8ight 3.0
TLR 8ight 2.0 EU
TLR TEN-SCTE 2.0
LOSI JRX-S Type R
RB Concept 21. , SANWA M12
AKA, Proline, Xceed, Savöx, HI-TEC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.22 00:39:45 
Offline
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.24 08:02:05
Hozzászólások: 479
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Nagy szerencséd volt, hogy időben észrevetted és nem lett nagyobb baj!
Az elektromos dolgok szállításánál tényleg vigyázni kell.

Nekem egyszer az izzító akkum záródott rövidre a kocsi csomagtartójában, egy műanyag szatyorban. Éppen hajómodell versenyre mentem, dugig a csomagtartó a modellekkel és a motyókkal. Hozzáteszem, én sebességi hajózok is és a hétvégi versenyekre kb. 15-20 liter üzemanyagot szoktam vinni, mert sokat fogyaszt az FSR hajó.
Én is először a büdösre, később a füstre reagáltam. Szerencsére csak a szatyor olvadt, nem keletkezett tűz, de én is igencsak megijedtem.

Tehát egy fostos izzító is tud bajt okozni, vigyázzatok!

Üdv: SYL

_________________
http://www.sgmodell.hu
http://www.sylmax.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség