Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 11:03:35

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Ne töltsd túl a lengéscsillapítót
HozzászólásElküldve: 2009.01.03 20:10:20 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.24 18:31:52
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
Hello, mentem egy két kört mostanában a savage-el hogy kipróbáljam az új lengéscsillapítóolajamat. Kapott elég rendesen, de bírta a kiképzést gondoltam el lehet kezdeni ugratni. Ugratok egyet, ugratok kettőt és a harmadik ugrásra azt veszem észre hogy egy hatalmasat spriccel az autó hátsója. Megállítom és látom hogy a bal hátsó lengéscsillapító amit frissen töltöttem olajjal lyukas, pontosabban emberesen megrepedt. Amikor töltöttem kicsit sok ment bele úgylátszik mert emlékszem amikor töltöttem először a lengéscsillapítókat(kit volt a kocsim)akkor is ennyit töltöttem de akkor nem volt ilyen sűrű az olaj. Nah hát mind1 egy ezer forintos műanyag alkatrész készletet vettem és orvosoltam a hibát most megfelelően feltöltve raktam a helyére és kiválóan működik. Biztos valamennyire a hideg is közrejátszott mert -5°C volt. Maga a gép helyt állt nem melegedett túl és nem is járt hidegen a hidegben. Baleset és lengéscsillapítóspriccelés mentes vezetést kívánok.

Üdv: Memphis

_________________
I love flying in the air with the Balck Pearl!

Savage SS 4.6
Acoms Technisport Hayabusa 2.4 GHz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.03 21:57:35 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.08.17 16:42:40
Hozzászólások: 410
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Nos ez nálam nyáron is előfordult leginkább a gátló menetes tetején, ahol az öntőkeretre van felfogatva. Mert ha nem ügyesen veszed le a keretről, akkor ott keletkezik egy apró luk, ahol aztán szépen ereszkedik ki az olaj, mivel belül a menetnél simán fel tud oda kapaszkodni.
Nos, ezt úgy orvosoltam, hogy pillragasztóval beragasztottam mindegyik kupakon a kis lukakat, vagy még a nemlukakat és azóta nem eresztenek a gátlóim. Na persze, ez nem jelenti azt, hogy továbbra is ész nélkül lehet bele tölteni az olajakat.
Nálam a mérce: a ház tetejétől lefele 1cm légüres tér mindenképpen maradjon.

Ennyi.

_________________
Üdv.:20/470-5202
Savage S25 SH PT2802A-P3
LRP Shark Truggy 1:18E
FG 4WD Zenoah 26
Team Durango DESC410R+HW
Team Durango DEX410+SP+Turn
Team Associated Factory 4X4 SCT+TO+CSTL
Team Associated B4,2+SP


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség