Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.19 01:57:28

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Lazaságom története
HozzászólásElküldve: 2004.04.05 06:02:11 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Amikor kezdtem a modellezést, az egyik legkritikusabb pontja a kiztonsági intézkedéseimnek az üzemanyag volt. Kínosan ügyelem mindig arra, hogy csak arra az időre legyen nyitva az üzemanyagot tartalmazó kanna, amíg tankolok. Sőt, minden egyes indulás előtt (amikor befejeződött a modellezés) menetrendszerűen ellenőriztem ezt néhány más dologgal együtt.
Az idő során azonban ez valahogy kikopott, és Murhpy törvénye szerint PONT akkor nem ellenőrzi az ember azt a bizonyos, fontos dolgot, amikor kéne. Velem is így történt. Az üzemanyagos kanna zárókupakja nem volt rendesen rátekerve a kannára, a kanna belekerült a szerszámosdoboz aljába (a helyére) a rádió mellé. Néhány hét nem-modellezgetés után viszont szomorúan láttam, hogy a szerszámosláda alsór szésze teljesen olajos, gyakorlatilag ~1 liter nitro kilötyögött, és mindenre szépen ráragadt, ahogy kell. Az első ilyedtség után azért hamar rájöttem, hogy túl nagy baj nem történt, mert a rádió nem ázott el, a műanyagokat pedig nem kezdte el oldani a nitro. De azért a nitro valszeg elillant a kannából, így azt dobhattam ki. Továbbá az üzemanyag semmire nem való, a motor ugyan beindult tőle, de lehörgött, amikor egy kövér gázt adtam neki. Ha szegényítettem, akkor lefulladt, mert alig volt már benne ami hajtsa, ha gazdagítottam akkor meg az olaj miatt köhögött le.

Konklúzió: kb 5 másodperc, hogy indulás előtt megnézd a kannád állapotát, hogy rendesen vissza van-e zárva. ÉRDEMES!

:Ramses Ramses :Ramses[/b]

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.04.06 18:31:32 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2004.01.22 22:49:52
Hozzászólások: 786
Tartózkodási hely: Budapest, XVI.ker.
Ilyen lazaság nálam is előfordult mostanság. Igaz nem üzianyaggal..
A vecsési talin egész jól ment a gépem, de a nap végére előjött egy nem várt hiba, méghozzá az önindító motorom ledarálta a legelső műanyag fogaskereket :shock: . Ez egy peh, rádásul most egy ideig biztos nem tudok autókázni.
Nade nem is ez volt a lazaság.. Szóval, hogy ezen hibára fényt derísek szétszedtem ott kint a teherautóm platóján a modellt. megorulok
A szabadonfutómat körültekintően arrébb helyeztem, hogy el ne guruljon (de nem tettem bele a kis ládikámba). A modellt addig addig forgattam, míg levertem vele és leesett a földre. Itthon már vagy 1000 x átnéztem a táskám, + a fakkokat, de nem találom sehol.

Hát ez volt a nagy hibám..

Tegnap nem hagyot nyugodni a dolog, munka után kimentem Vecsésre (mielőtt eleredt volna az eső) egy fémkeresővel. Nagyjából tudtam, hogy hol állt az autóm és hol keressem. Épphogy bekapcsoltam a készüléket megpillantottam a szab.futómat!!! Ha már fémkereső volt a kezembe, gyorsan rávittem, hogy jelezzen is .. :wink:
Hazajöttem az elveszettnek hitt szab.futóval. :idea: Itthon kinyomtam belőle a csapágyat (mert az tele volt földdel) és belenyomtam egy újat.
Tulajdonképpen én ezt a külső részt sajnáltam tegnap. Az fontosabb volt nekem.. futyulok

Hát így szólt ez a kis :roll: történetem..

_________________
KépTraxxas REVO www.solarklimacad.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség