Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.12 02:13:10

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 20 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Fekete napok
HozzászólásElküldve: 2006.05.14 07:45:47 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Hi!

Azt hiszem, hogy érdemes egy kicsit elolvasni ezt:
http://index.hu/politika/bulvar/ocseny9913/

Feltehetően rádiózavar okozta a tragédiát. Mindenféle kommentár nélkül...

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fekete napok
HozzászólásElküldve: 2006.05.14 08:27:39 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2005.10.24 13:18:57
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.
Ramses írta:
Hi!

Azt hiszem, hogy érdemes egy kicsit elolvasni ezt:
http://index.hu/politika/bulvar/ocseny9913/

Feltehetően rádiózavar okozta a tragédiát. Mindenféle kommentár nélkül...

:Ramses Ramses :Ramses


.........wazze' ez nagyon meleg...kiváncsi vagyok mit hoznak ki a rendőrök és hogy indít-e eljárást a modellező ellen. :cry:

_________________
jelenleg nincs autóm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fekete napok
HozzászólásElküldve: 2006.05.14 15:05:41 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Garfield írta:
Ramses írta:
Hi!

Azt hiszem, hogy érdemes egy kicsit elolvasni ezt:
http://index.hu/politika/bulvar/ocseny9913/

Feltehetően rádiózavar okozta a tragédiát. Mindenféle kommentár nélkül...

:Ramses Ramses :Ramses


.........wazze' ez nagyon meleg...kiváncsi vagyok mit hoznak ki a rendőrök és hogy indít-e eljárást a modellező ellen. :cry:


Hali!
Ahogy a magyar viszonyokat ismerem, nem fogják megtalálni a hiba okát. Ahogy a fórumon is írják, nem lehet visszanézni, ellenőrözni, hogy ki, mikor, milyen rádót kapcsolt be. De elképzelem azt az embert aki megtudja, hogy mi történ, és rájön, hogy ugyanazon a frekin van mint az a német gép, és eszébejut, hogy a baleset előtt kapcsolta be a távot. Két ártatlan ember életet követelt a maflasága. Persze nem lehet tudni, hogy mi törént valójában csak mindenki találgat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.14 15:16:11 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2005.10.26 09:55:17
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Veresegyház
Szörnyű az eset. Ide vezet a szabályok hiánya! A videón látszik, hogy elég közel repült a nézőkhöz. Külföldön ilyen bemutatókon a közönséget erős háló védi.

Kíváncsi vagyok, hogy lesz e az esetnek szankciója a modellezők felé.

_________________
Raptor 50v2


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.14 15:17:48 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
mferi írta:
Szörnyű az eset. Ide vezet a szabályok hiánya! A videón látszik, hogy elég közel repült a nézőkhöz. Külföldön ilyen bemutatókon a közönséget erős háló védi.

Kíváncsi vagyok, hogy lesz e az esetnek szankciója a modellezők felé.


Hali!
Hol lehet megnézni a videót?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.14 15:47:03 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szomorúan olvasom a híreket, és nem nagyon térek napirendre felettük. Ugyanis az általunk, űzött sportban is tud az Off-Road modell nagyon komoly sérüléseket okozni. A kisebbik baj, ha a modellben keletkezik anyagi kár vagy az érintett modellező pozíciót veszít más felelőtlen magatartása miatt. Azt viszont nem engedhetjük meg magunknak, hogy más személyi épségét bárki is felelőtlenül kockáztassa!
Az idén két olyan versenyen is részt vettem ahol a futamok alatt, a parkolóban az éppen pihenő idejüket töltő modellezők, minden lelkiismeret furdalás nélkül modelleztek, és a rendezők észre sem vették tevékenységüket, ez a hozzáállás mindkét fél részéről könnyelmű és nem modellezőhöz méltó magatartás volt!
Úgy gondolom az a minimális követelmény, hogy a rádiókat mindenki leadja a kijelölt gyűjtő helyre, és csak akkor veszi fel, amikor arra engedélyt kapott! Így elkerülhetőek lesznek a frekvencia ütközés okozta balesetek!
Baráti modellezés esetén is elkerülhetjük az ilyen jellegű gondokat, ha a rádiónk helyett először a vevőt kapcsoljuk be, mert így pillanatok alatt kiderül, ha valakivel megegyezik a frekvenciánk!
Ezúton kérem, hogy minden modellező illetve rendező gondolja át, hogy mit tehet a jövőben a sportág biztonságáért!
VIGYÁZZUNK EGYMÁS TESTI ÉPSÉGÉRE!!!
üdv:
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.14 15:48:09 
Offline
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2004.08.24 23:31:57
Hozzászólások: 231
Tartózkodási hely: Maglód
Ezt pont Esztergom elött nem 1 néző csalogató

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.14 17:33:49 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
F_Gyuri írta:
Szomorúan olvasom a híreket, és nem nagyon térek napirendre felettük. Ugyanis az általunk, űzött sportban is tud az Off-Road modell nagyon komoly sérüléseket okozni. A kisebbik baj, ha a modellben keletkezik anyagi kár vagy az érintett modellező pozíciót veszít más felelőtlen magatartása miatt. Azt viszont nem engedhetjük meg magunknak, hogy más személyi épségét bárki is felelőtlenül kockáztassa!
Az idén két olyan versenyen is részt vettem ahol a futamok alatt, a parkolóban az éppen pihenő idejüket töltő modellezők, minden lelkiismeret furdalás nélkül modelleztek, és a rendezők észre sem vették tevékenységüket, ez a hozzáállás mindkét fél részéről könnyelmű és nem modellezőhöz méltó magatartás volt!
Úgy gondolom az a minimális követelmény, hogy a rádiókat mindenki leadja a kijelölt gyűjtő helyre, és csak akkor veszi fel, amikor arra engedélyt kapott! Így elkerülhetőek lesznek a frekvencia ütközés okozta balesetek!
Baráti modellezés esetén is elkerülhetjük az ilyen jellegű gondokat, ha a rádiónk helyett először a vevőt kapcsoljuk be, mert így pillanatok alatt kiderül, ha valakivel megegyezik a frekvenciánk!
Ezúton kérem, hogy minden modellező illetve rendező gondolja át, hogy mit tehet a jövőben a sportág biztonságáért!
VIGYÁZZUNK EGYMÁS TESTI ÉPSÉGÉRE!!!
üdv:
F_Gyuri


Igen, teljesen igazad van! Mi mindene törhet el egy olyan emberkének akinek monduj ugratásból nekiszáll egy 8kg-os gép? Akkor a legszörnyűbb, hogyha nem egy felnőtet talál el a gép, hanem egy gyereket. Tényleg nagyon kell vigyázni!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.14 19:02:59 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.20 11:41:32
Hozzászólások: 741
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker
Most láttam a hiradóba az esetet.. pffff.... ehh az a videó is durva... de mi a fenéért vezette ilyen közel a gépet a nézőkhöz??? szörnyű eset... :? :? :( :o :o

_________________
30/654-6166
tbmc1@t-online.hu
Mugen MBX5T:
Tuned by: GRP, Proline, Futaba, STS, RC BodyWorks
http://tbmc-design.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.15 13:29:18 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Állítólag őrizetbe vették a tagot... :?

_________________
RcOffRoadCenter
SeRoK's Savage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.15 13:55:24 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.20 11:41:32
Hozzászólások: 741
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker
jaja... 72 órára..... ehh.., azért szép.... jó sok pénz ás 2 ember élete veszett el!

_________________
30/654-6166
tbmc1@t-online.hu
Mugen MBX5T:
Tuned by: GRP, Proline, Futaba, STS, RC BodyWorks
http://tbmc-design.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.15 17:09:37 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
ha meg meg is ussza... nekem oan lelki ismeret furdalsom lenne hogy alkesz lennek.......

nem is beszelve ezek utan hogy fognak taviranyitot...bar szintem ez a legkisebb gondja

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.15 17:11:44 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.20 11:41:32
Hozzászólások: 741
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker
jah.... azért... ezek után én félve állnék ki a nézők helyébe repülőmodellezést nézni... ha egy profival ez megtörténik akkor mi történhet azzal aki most kezdi???? szal......

_________________
30/654-6166
tbmc1@t-online.hu
Mugen MBX5T:
Tuned by: GRP, Proline, Futaba, STS, RC BodyWorks
http://tbmc-design.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.15 18:56:49 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
A pilóta teljesen össze van omolva, és azt nyilatkozta, hogy soha nem fog repülni.

Egyébként pedig teljesen fölösleges őrizetbe venni, nekem az a véleményem, hogy nem ő volt a hibás. Sok-sok véletlen szerencsétlen egybeesése okozta (kicsit közelebb voltak a nézők, kicsit ha arrébb ment volna, vagy ha csak 1 sec-el később lett volna rádiózavar). Ha mindenáron bűnbakot szeretne a rendőrség, akkor sem a pilóta hibája, hanem valszeg a szervezőké, mivel nem biztosították a nézők és a bemutató között kellő távolságot.
De hangsúlyozom, ez csak az én véleményem, nem hivatalos állásfoglalás. Mindenesetre ez a tragédia is élesen rávilágít arra, hogy milyen fontos, hogy egy-egy versenyen, vagy rendezvényen NE legyen rádiózgatás...

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.15 19:20:56 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Sziasztok!
Ma néztem a Fokuszt. Hát nem kellett volna. A heti kérdésük, hogy "Ön szerint ki lehetett volna védeni a hibát jobb felszereléssel?" vagy valami ilyesmi. Egyszerűen undorító ez az ország, hogy egy ilyenen próbálnak meg pénzt keresni. Ez nagyon felháborított. Nemtom Ti, hogy vagytok vele... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.15 19:32:25 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.20 11:41:32
Hozzászólások: 741
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker
uyganigy én ir berágtam pont én is néztem a fókuszt .... de ezt nem értem MAGYAROPRSZÁG 2 ember életén meg 1 teljesen összezavarodott emberen keresnek PÉNZT?????? ez full... hülyeség... hát igen.. ez MAGYARORSZÁG!!!!!!! :? :roll: :( :cry: :!: :!:

_________________
30/654-6166
tbmc1@t-online.hu
Mugen MBX5T:
Tuned by: GRP, Proline, Futaba, STS, RC BodyWorks
http://tbmc-design.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.15 21:56:28 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.02 23:14:15
Hozzászólások: 452
Tartózkodási hely: Paks
Üdvözletem mindenkinek!

Először is részvétemet szeretném nyilvánítani!

a mai nap délelőttjén voltam jóbarátoméknál akik meghívták a német pilótát az Őcsényi rendezvényre és akiknél laktak a barátnőjével ezekben a napokban. a pilótával nem találkoztam mert őt látogatásom után engedték szabadon. viszont a barátnőjével igen akinek az arcáról mindent le lehetett olvasni! a vendéglátó nyilatkozott a tv-nek is, de csak azért mert olvasta az újságokat amik megjelentek és helyre akarta tenni a dolgot. egyszerűen felháborító amiket egyes "újságok" meg mernek tenni! a pilóta barátnője magyarázta nekem az egyik ilyen újságban megjelent képet. a képen amit összeollóztak a 2005-ös Jet vb-ről származtak és nem is olyan repülő volt látható ami a hétvégén lezuhant! mondta még a lány hogy különböző gyártók könyörögnek nekik hogy az ő termékeiket használják (természetesen ingyen)! nem akárki ez a srác! tudnám még mondani hogy melyik újság mit írt és az mennyire hiteles, de ezt nem kezdem el mert soha nem érnék a végére!
nagyon sajnálom hogy ez megtörtént, az áldozatokat, a pilótát...
egyszerűen nem tudom kiverni a fejemből!

_________________
Xray T2
Xray M18

Sanwa M8 - 40.975, 40.665, 40.695


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.16 08:56:56 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Reszvetem a csaladnak es a hozzatartozoknak es oszinte az egyutterzesem a pilotaval es annak csaladjaval is.

Nagyon nehezen lehet elfogadni azt, hogy ilyen megtortenhet es kulon nehezseget jelent az, hogy mindez egy olyan szabadidos sporttevekenyseggel kapcsolatos, mely altalaban szin tiszta oromet nyujt modellezonek es nezoknek egyarant.

Nagyon szomoru ami tortent, tenyleg, vegtelenul.

Mi itt, autosok, kevesbe uzunk veszelyes szakagat, de senki ne gondolja, hogy ez veszelytelen. Mi is vigyazzunk jobban, egymasra, mindenkire. A mi szakagunkban is van mit ujragondolni a palyak biztonsagat , hasznalatanak modjat illetoen, allvanyok, lepcsok, keritesek itt is fontos tartozekok kell, hogy legyenek.

Balesetmentes modellezest, mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.19 20:06:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.03.20 09:22:32
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Szeged
Hellósztok!!!

Először is nagyon sajnálom a családot és részvétem.

Dodge teljesen egyetértek veled, de be kell látnunk, Magyarországon ez van, hogy miből tudunk pénzt csinálni, SAJNOS!
A Pilótát is sajnálom, mert ő nem tehet róla, de sztem ezzel majdnem mindenki egyetért csak a rendőrök akarnak valakit hibáztatni és ez pont a pilóta, mert őt a legegyszerübb.

Remélem ez volt az utolsó ilyen eset amikor emberéletet követelt a modellezés. Vigyázzunk jobban egymás testi épségére :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.02 09:00:15 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.03.15 22:39:49
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Veresegyház
Hali !
Szomoru történés engem is felzaklatott.
Két napra rá repültem de nemigazán találtam meg az érzést mit régebben adott.

Részvétem........

ZuZo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 20 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség