Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 22:17:02

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 66 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Legyen Short Course Truck kategória az RCOR futamokon?
Igen, érdekel az új kategória és indulnék is benne 30%  30%  [ 16 ]
Igen, támogatom az új kategória indítását, de nem indulnék benne 56%  56%  [ 30 ]
Ne legyen, csak időpocsékolás 15%  15%  [ 8 ]
Szavazatok száma : 54
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010.01.27 23:43:01 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
A kérdés adott, szavazzatok!



Gyűjtsük össze, milyen autók kaphatók jelenleg a világban amivel indulni lehetne ebben a tengerentúlon egyre népszerűbb kategóriában...

Elektromos autók!

_________________
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára RoB 2010.01.28 00:02:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: traxxas
HozzászólásElküldve: 2010.01.28 00:01:06 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
1:10 elektromos Short Course Truck a TRAXXAS-tól:
- Slash -> link
- Slash 4x4 -> link
- Slash 4x4 Platinum -> link

[img]http:////www.traxxas.com/products/electric/5805/slideshow/fullsize/5805_red_slide_fs.jpg[/img]
Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.28 07:50:49 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
Az ötlet jó! Szerintem :lol:
tessék egy újabb alternatíva: HPI Blitz Maxxis Attk-10
üdv: Z'

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.28 09:26:25 
Offline
RCR Team Driver
Avatar

Csatlakozott: 2005.11.08 13:42:33
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Bp.
Ha jól értettem tegnap akkor ez is egy, az 1/16 E-Revo mintájára létrehozott tuning mentes, full RTR kategória lenne. Akkor felvetődik bennem a kérdés hogy egy Z' által említett HPI Blitz, milyen esélyekkel indul mondjuk a Slash Platinum ellen?! Tehát picit pontosítani kéne a kiíráson, vagy tarthatatlan lesz a tuning mentesség!
Ilyen is létezik, és még olcsóbb is: http://shop.modell.hu/product_info.php? ... s_id=71660

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.28 10:02:27 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
A teljesség igénye nélkül:

- OFNA Hyper SC10
- Losi Strike
- Jammin SCRT10
- Kyosho UltimaSC10
- Team Associated SC10

Kép

Régóta szemezek ezzel a kategóriával...

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.28 10:24:59 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
Ja...

Az OFNA és a Jammin 4X4-es, a többi 2WD.

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.28 10:33:18 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Lac írta:
...tuning mentes, full RTR kategória lenne....


Nincs még kiírás semmi, ez csak egy felvetés, igényfelmérés...

Megkötéseket nem tudunk csinálni ha több márka autója is mehet.... Én nem is kellene szerintem, mert az elektromos mivolta miatt eleve olcsóbb vele a versenyzés...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.28 11:14:23 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.01.17 13:19:56
Hozzászólások: 61
Sziasztok!

Teljesen tuning mentessé nem lehet tenni, de mint ahogy a ROAR szabályzatban már nézegettem, bizonyos dolgokat le lehet szabályozni.
Csak néhány példa:
- méret (szélesség, hosszúság, kaszni)
- hasmagasság
- felni és gumi méret (akár tipus is)
- min. súly
- motor körszám
- motor hűtése
- stb.
Természetesen az alu tuningok engedélyezettek (a Slash Platinum-ban gyárilag benne vannak)
Mivel egy új kategória kibontakozásáról van szó, mi is egyenlőre a sötétben tapogatózunk, de természetesen majd kiforrja magát. Gondolok itt arra, hogy az idén még lehet, hogy egyben indulnának a 2WD-ek a 4WD-kel, sőt talán az összes elektromos (1/10 és 1/8 off-road) együtt indulna, de ez függ az érdeklődéstől és a nevezők számától, ezért is indítottuk ezt a felmérést.
Abban viszont biztos vagyok, hogy az elektromos off-road versenyszintű űzése egyre nagyobb teret fog hódítani magának az elkövetkező 2-3 évben, tehát érdemes ebben az irányban gondolkodni. Nem utolsó szempont, hogy sokkal olcsóbb és egyszerűbb, mint a robbanós kategória.
Nem kell mehás, üzemanyag, nem kell motort karburálni és még sorolhatnám az előnyeit.

Remélem sok embernek sikerült felkelteni az érdeklődését és hamarosan találkozunk a versenyeken.

_________________
Revo Platinum
E-Revo 1/16
Team Losi 8ight-t 2.0
REVO ALKATRÉSZEK


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Eletromos Off-Road kategória
HozzászólásElküldve: 2010.01.28 20:47:44 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.18 19:50:15
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza
Én nagyon örülnék ha beindulna az 1/8-as elektromos bajnokság az RCOR keretein belül.
Sok ember (sajnos köztük én is) nincs elengedve annyi pénzzel hogy utazási költséget, versenyen elhasznált üzemanyagot, nevezési díjat, kerékgarnitúrákat, gyertyákat, és egyéb versenynapokon felmerülő költségeket havonta ki tudja gazdálkodni. Én is szerettem volna az idén elindulni robbanós kategóriában, de sajnos a gazdasági helyzet és egyéb dolgok miatt idén én sem tudok annyi pénzt kigazdálkodni, hogy folyamatosan részt tudjak venni a versenyeken. :cry: Pedig az RCOR eddig legnagyobb előnye az MB-vel szemben (a társasságon kívül:-D ), hogy fix ( és számomra jóval kevesebb is) az útiköltség. Nem is beszélve arról hogy 1 napos a rendezvény, ami megint csak anyagi részről nem elhanyagolható előny.
De ha a versenyköltségeket még jobban le tudnátok szorítani, ( elektromos kategóriába nincs versenyüzemanyag költség, vagy ép a mechás probléma ami megint csak nekem is fejtörést okozna, hogy kit vigyek magammal), és esetleg a tuningolást is valahogy kordába tudnátok tartani a szabályokkal, akkor szerintem előbb-utóbb egyre több új arccal bővülhetne a társasságotok. Köztük talán velem is. :lol:
Én azt sem bánnám, ha valamelyest márkához lenne kötve egy-egy kategória pl.E-Revo, ahol mindenki hasonló technikával, autóval indulhatna, mint most ti a téli 1/16 bajnokságotokban.

Tehát én mint kívülálló szorgalmazom az elektromos OFF-road kategóriát, de ha lehet minél jobban kordában tartva a költségrészét. Csak a legszükségesebb alkatrészek cseréjét kellene engedélyezni, amik az alap autókban versenyről-versenyre folyamatos problémákat okoznának a versenyzők többségének.

Lehet hogy nem teljesen ebbe a téma vág, de szerintem részben még is ide való az én véleményem is. Bocsi ha úgy érzitek hogy OFF-tam volna, de ezen véleményem miatt nem akartam egy külön topikot nyitni. ;)

üdv
Paler

_________________
XRay T2 Pro + Speed Dodge Stratus
Spectrum DX3S

VIDEÓK :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Eletromos Off-Road kategória
HozzászólásElküldve: 2010.01.28 22:35:36 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2005.01.16 18:12:58
Hozzászólások: 641
Tartózkodási hely: Bp xv.ker +3620 575 23 61
Kép

Bár ez keménykasznis, és egy elég régi konstrukció,
(tehát nem a felső kategóriás)
de azért ilyen is van ;)

_________________
Olyan sokoldalú vagyok, hogy az már szinte gömb!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.28 23:01:12 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.06.10 19:53:35
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Győr
A HPI kimaradt a listából:
Kép

_________________
Davzone - Savage XRPS Spec 3
06203699770
Anyway, why race a Savage? Because I can ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.29 17:01:51 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
A HPI Blitz ott volt a második hozzászólásban. Viszont ez a nyalánkság, amit valószínűleg sosem fogunk látni az esetlegesen megrendezésre kerülő versenyeken...
...ez is 4WD!

RedCat Vortex EPX PRO

Kép
Kép
Kép

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.29 17:09:14 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.06.10 19:53:35
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Győr
Az eredeti hozzászólásom nem igy nézett ki a modik összevonták,csak a kép miatt tettem be mert az nincs egyik hozzászólásban sem.
Amugy ezt az autót láthatjuk csak nem ilyen szinben.Ugyan az mint a maverick strada sc.
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,62841.0.html
Kép

_________________
Davzone - Savage XRPS Spec 3
06203699770
Anyway, why race a Savage? Because I can ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.29 19:34:59 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.22 00:30:46
Hozzászólások: 297
Bocsi egy kis OFF mivel nem értem miért vagytok úgy oda ezektől az autóktól ezek ugyanazon alvázak amikkel ezelőtt is találkozhattatok
csak kaptak egy amerikai típusú teherautó karosszériát meg 4db élethű kereket.
Vagyis veszek 4db ilyen truck kereket egy ilyen kasznit és ráteszem bármelyik 1:10 buggyra és akkor én is feltaláltam a spanyolviaszt :!: :?: :?: :?: :?:
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

További szép napot!

_________________
SG Modellsport
http://www.sgmodell.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.29 20:08:44 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.22 00:30:46
Hozzászólások: 297
A lényeg lemaradt ha lesz esetleg ilyen verseny akkor valahogy úgy kéne a szabályzatot megcsinálni az illetékeseknek, hogy bárki el tudjon indulni ezen akinek esetleg 1/10 buggyja van és tesz rá truck karosszériát, vagy más teherautó karosszériájú autója van.
max. a motort megkötni. különben megint egy max. 10 fős kéménymag fog versenyezni aki megveszi a gyári autókat, mint az 1/16 e-revóval
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
SG Modellsport
http://www.sgmodell.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.29 22:30:08 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
FELHÍVÁS!!!!


Sziasztok!

A kategória elindításával a hosszú távú cél, egy olcsó és népes sorozat felvezetése.
Mindezek mellett csak abban az esetben maradhat népszerű a kategória, ha tökéletesen szabályozott keretek közt műveljük.
Olvasom a topikban, hogy komoly elvárások vannak velünk (a kategória elindítóival) szemben.
Szeretnénk mindenki igényeit kielégíteni és ténylegesen alacsonyan tartani a költségeket, mint ahogy az E-Revo 1/16 RTR kategória esetében sikerült is.
Az lenne a kérésem, hogy segítsetek nekünk. Vállalkozó kedvű és hozzáértő modellező társinkat kérem, hogy írják meg a szabályzatot, ahogyan az szerintük hosszútávon kielégítené a kategória szabályzására vonatkozó igényeket.
Célszerűnek tartanám a ROAR szabályzat elemeinek a felhasználását, illetve annak műszaki paramétereinek iránymutatása szerinti technikai követelmény rendszer felállítását.
Mi ezt a tevékenységet társadalmi munkában szoktuk végezni. Most felajánlom, hogy aki tökéletesen megírja a szabályzatot, és az elfogadásra kerül, akkor az első versenyen neki nem kell nevezési díjat fizetni.

Hajrá mutassátok meg, hogy kell ezt jól csinálni!

Várjuk a szabályzat tervezeteket!

Üdv:

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.30 17:47:19 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
gst írta:
A lényeg lemaradt ha lesz esetleg ilyen verseny akkor valahogy úgy kéne a szabályzatot megcsinálni az illetékeseknek, hogy bárki el tudjon indulni ezen akinek esetleg 1/10 buggyja van és tesz rá truck karosszériát, vagy más teherautó karosszériájú autója van.
max. a motort megkötni. különben megint egy max. 10 fős kéménymag fog versenyezni aki megveszi a gyári autókat, mint az 1/16 e-revóval
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


1.
Véleményem szerint a buggy, az induljon a buggyk közt, a saját kategóriájában. Forma autóval sem indulnak az ASTRA kupában, astra bódéval, csak azért mert annak is 4 kereke van! :)

2.
Azt a keménymag részt meg nem értem. Attól, hogy egy baráti társaság közösen eldöntötte, hogy egyforma autóval mennek az olcsósága miatt attól még nem egy külön klikk. Én spec. szintén velük járok versenyezni, de csak nyáron lesz egy éve hogy versenyzek bárhol is. Nem vagyok RCOR alapító tag (ez a keménymag?) mégis jöhettem, és bárki más is megteheti. Ez a cél a SCT kategóriával is!

Véleményem szerint ennek is az E-Revo VXL mintájára kellene mennie teljesen egyforma autókkal:
- így olcsó lesz a széria és nem csak egy-két versenyen leszünk sokan, hanem évekig mehet és nem a pénzről szólna
- ha bármi alkatrész kell, biztosan lesz valakinél, nem lesz vége a versenynapodnak, mert pont azt törik ami nincs

Márka és típus javaslatom: Traxxas Slash 4x4 (RTR v. Platinum változat)

Szívem szerint örülnék, ha mindenki a platinummal (a slash 4x4 gyári tuning gépe) menne, de így kezdőknek kicsit drágább lenne, mivel rádiót is kellene venni... Viszont a platinum egyben olcsóbb, mint az RTR-t átépíteni rá és az alu cuccok miatt sokkal strapabíróbb is.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.30 19:12:49 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
RoB írta:
Véleményem szerint ennek is az E-Revo VXL mintájára kellene mennie teljesen egyforma autókkal:
Márka és típus javaslatom: Traxxas Slash 4x4 (RTR v. Platinum változat)

Szia Rob

Kifejezetten nem értek veled egyet, márkakupát akarsz csinálni traxxasoknak? Eleve a monster kategóriában is csak traxxas az amivel indulni érdemes, inkább csináljatok abból külön revo kategóriát, mint ahogy egy másik márkakupában lett savage kategória.
Azzal, hogy a leendő új kategóriát lekorlátozod márkára, eleve jó pár embernek elveszed a kedvét a kategóriától. Inkább a kategória fő csapásirányát kellene kitalálni, mert összkerekes autót nem lehet együtt értékelni a hátsókerekesekkel, hiszen a két típus vezethetősége nem összehasonlítható. Javasolnám, hogy az új kategória legyen csak hátsókerekes autóknak kiírva, így ha valaki ebben a kategoriában indul teljesen új kihívással találja szembe magát, és teljesen más vezetési stílusra lesz szüksége.
Amit viszont feltétlen szabályok közé kell szoritani, ugyan az mint bármely más offroad kategória.
- motor, ( körszám megkötéssel, típusa szabadon megválasztható)
- maximális szélesség, hosszúság,
- minimális súly,
- használható cellák száma akkumulátorok dimenzionális méretei.
- kerekek méretei, (típusa szabadon megválasztható)

üdv: Z'

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.30 20:20:29 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.22 00:30:46
Hozzászólások: 297
RoB írta:
1.
Véleményem szerint a buggy, az induljon a buggyk közt, a saját kategóriájában. Forma autóval sem indulnak az ASTRA kupában, astra bódéval, csak azért mert annak is 4 kereke van! :)

2.
Azt a keménymag részt meg nem értem. Attól, hogy egy baráti társaság közösen eldöntötte, hogy egyforma autóval mennek az olcsósága miatt attól még nem egy külön klikk. Én spec. szintén velük járok versenyezni, de csak nyáron lesz egy éve hogy versenyzek bárhol is. Nem vagyok RCOR alapító tag (ez a keménymag?) mégis jöhettem, és bárki más is megteheti. Ez a cél a SCT kategóriával is!

Véleményem szerint ennek is az E-Revo VXL mintájára kellene mennie teljesen egyforma autókkal:
- így olcsó lesz a széria és nem csak egy-két versenyen leszünk sokan, hanem évekig mehet és nem a pénzről szólna
- ha bármi alkatrész kell, biztosan lesz valakinél, nem lesz vége a versenynapodnak, mert pont azt törik ami nincs

Márka és típus javaslatom: Traxxas Slash 4x4 (RTR v. Platinum változat)

Szívem szerint örülnék, ha mindenki a platinummal (a slash 4x4 gyári tuning gépe) menne, de így kezdőknek kicsit drágább lenne, mivel rádiót is kellene venni... Viszont a platinum egyben olcsóbb, mint az RTR-t átépíteni rá és az alu cuccok miatt sokkal strapabíróbb is.



Üdv RoB

Félreértés ne essék nem kötekedés a cél, és nem kell mindent személyesre venni :-D
Remélem nincs harag :roll:
Csak gondoltam felpezsdítem az állóvizet látom sikerült 8)
Felvetéseidre röviden a válaszaim:

1, Azért itt a modellezésben másképp működnek a dolgok lásd a fotón
egy Short Course Truck és egy Buggy alváz , gondolom te is látod a nemigazán létező különbséget :lol:
Kép

2, A keménymagot teljesen pozitív értelemben kell érteni (had ne magyarázzam meg)!
Ha ez a kategória is egy baráti társaságról szól azzal sincs semmi baj
De akkor írjátok ki ,hogy TRaxxas kupa és kész felesleges a közvélemény kutatás.
De F Gyuri ezt irta:
Idézet:
A kategória elindításával a hosszú távú cél, egy olcsó és népes sorozat felvezetése.

Na most a Traxxas soha nem lesz egy olcsó népes kategória soha hacsak egy modellbolt mögé nem áll és nem adja kedvezményesen az autókat mondjuk beszerzési áron :-D
Ti úgyis Traxxast vesztek ez már el van döntve, ha népes táborban szeretnétek versenyezni akkor mást is be kell engedni.
De ha el van döntve a Traxxas akkor miről beszélgetünk :-D :-D
Egész topik stornó és ki kell írni a versenyt és elkezdeni berendelni külföldről az autókat :roll:
Szabályzattal sem kell vacakolni kiírjátok a TRAXXAS autó rendelési számát a szabályzatba és kész :-D :-D :-D
Hajrá modellboltok itt a lehetőség hogy valaki mögé álljon a kupának!
Ha nagyon OFF voltam töröljétek nyugodtan!

Mindentől függetlenül sok sikert egy új kategória bevezetéséhez!

További szép napot!

_________________
SG Modellsport
http://www.sgmodell.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.30 20:45:49 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
Szerinem, ha már új kategóriát indít az RCOR, akkor tényleg legyen különbség. Erre tökéletes lenne, ha csak hátsókerekes SCT-k lennének engedélyezve. Az már lényegi különbség... amúgyis abból több van. A Traxxas Slash márkakupa szerintem sem jó ötlet, bár biztos, hogy abból lesz a legtöbb. Inkább legyen színes az új versenytábor!

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 66 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség