Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 07:00:24

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 66 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Legyen Short Course Truck kategória az RCOR futamokon?
Igen, érdekel az új kategória és indulnék is benne 30%  30%  [ 16 ]
Igen, támogatom az új kategória indítását, de nem indulnék benne 56%  56%  [ 30 ]
Ne legyen, csak időpocsékolás 15%  15%  [ 8 ]
Szavazatok száma : 54
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.30 20:58:05 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
Így igaz, aki összkerekessel akar menni, több lehetőség közül is választhat, buggy-truggy-moster-1/8 elektromos. SCT-hátsókerékhajtással. hurra
üdv: Z'

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.30 21:02:27 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Srácok!

Semmi sincs eldöntve még! Csak agyalás megy mi legyen, mivel lenne a legnagyobb versenyzőszám! Az olcsóság fontos manapság, ezért gondoltam, hogy felvetem a Slash 4x4 kupa ötletét... Semmi tuning, egyforma autók!

Eddig mindössze hatan jelentkeztek! Ha ezeket szétszedjük még három felé (2wd, ill 4wd, vagy csak slash, akkor hány állandó induló lesz kategóriánként? 2? :)

Javaslat v2.0 (hosszú távú terv):
- RCOR Slash 4x4 kategória
- MB elektromos SCT 2WD kategória
- MB elektromos SCT 4WD kategória

De ehhez egyenlőre kevesen vagyunk.

(Amúgy van itthoni Traxxas bolt megint, Győrben.. Plusz tudok pár embert, aki rendszeresen hoz be traxxas cuccokat külföldről.. Tehát az alkatrészellátás nem probléma!)

Február végén lesz egy RCOR taggyűlés, ahol többek közt erről a kategóriáról is szó lesz! Gyertek el minél többen! A héten mennek ki a meghívók!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.30 21:11:41 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
Rob
Továbbra is a traxxast erőlteted az RCOR kupába, szereted a típust semmi gond, (én is esküszök egy bizonyos gyártójú modellre az onroadban mégsem erőltetem rá másokra) de be kell látnod, hogy akkor a GST-nek lesz igaza, igy megint csak pár ember játéka lesz, nem pedig egy népszerű kupa. Előző hsz-ben már írtam, továbbra is fenntartom 4wd- böl van már bőven választék.

Javaslat 2.1:
- RCOR elektromos SCT 2wd
- MB elektromos SCT 2wd

üdv: Z'

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.30 22:22:25 
Offline
Fotóriporter
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:29
Hozzászólások: 936
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Z01!

Nem igazán értem a berzzenkedésed. Te magad írtad lejebb, hogy "Eleve a monster kategóriában is csak traxxas az amivel indulni érdemes," Akkor miért is baj, hogy idézem:Továbbra is a traxxast erőlteted az RCOR kupába
El kell fogadni azt a tényt, hogy valakinek tetszik az adott márka valakinek nem.
A választás joga mindenkit megillet. Ami a traxxast illeti már bizonyított többször is. utoljára az E revo 1/16 kategóriában, ahogyan többünk véleménye szerint sikerült elfogadható áron versenyezni vele és meglepően jól bírta annak ellenére, hogy teljesen RTR.
Ugyanigy szóba jöhet bármilyen márka, de mivel csak ennek volt tartós tesztje ezért ezt preferálja Rob is.

Szóval. Azt kell eldönteni hogy sokan tudjanak indulni? Akkor olcsó kategóriát kell választani. Minimális vagy egyáltalán semilyen utólagos tuning nélkül. Érdemes természetesen az utólagosan beszerezhető alkatrészeket és árakat is figyelembe venni. Habár szinte minden megrendelhető az internet segítségével.

Gyakorlatilag ennek a topiknak a lényege lenne, hogy ötleteket írjünk össze. igényeket határozzunk meg. Ezekből aztán összegezni lehet, hogy milyen kategóriának is lenne létjogosultsága.

Személy szerint a 2wd is igen érdekes lehet, dea 4wd viszont könnyebben vezethető kezdőknek is.

Egyébként zárójelben jegyezném meg, hogy a javasolt autó (Traxxas Slash 4x4 (RTR v. Platinum változat)
)akár kezdőknek is olcsó megoldás lehet egy teljes versenyszezonra is.

Üdv

_________________
MUGEN MBX-6 ECO
BAJA SS
E REVO 1/16
Futaba 3PM
Kyosho Mini Z


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.30 22:33:06 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Látom, van ötletparádé, de azt senki nem vállalja, hogy írásba foglalja a szabályzatot.

Több mint öt év rendezési tapasztalatával a hátam mögött, állítom, hogy olyan kategóriának az elindítása, mely nincs tökéletesen leszabályozva, nem lesz hosszú az élete.

Az olcsóságról annyit, hogy a dobozos verziónál olcsóbb megoldást senki sem tud nyújtani bármelyik márkáról is esik szó.

Igen, abban igazatok van, hogy így egy márkakupára szűkülne a kategória. Ellenben a vásárlás után, csak le kell tenni a járgányt és versenyezni vele, és semmi további Turingra költés, pénzpocséklás nincs. Na, ez az olcsó versenyzés.

Olvasom, hogy aggódtok az eltérő márkák tulajdonosai és a kimaradó kereskedők miatt.
Nos, az elmúlt öt év folyamán soha egyetlen forgalmazó sem kereste meg egyesületünket abból a célból, hogy felajánljon egy sorozat, akár márka kupa könnyebb beindításához, bármilyen segítséget. Ezért nem hiszem, hogy nekünk kellene aggódnunk a kimaradó kereskedők miatt, hisz azért már elég komoly vásárló tábort hoztunk nekik létre eddig is.

A más márkák tulajdonosait nem tudom igazán sajnálni. Tudniillik, ha én egy kategóriában versenyezni szeretnék (adott esetben SCT) akkor nem azt teszem, hogy berongyolok az első boltba és megveszem az első olyan modellt, ami megtetszik, hanem tájékozódom, és a szerint vásárolok, illetve kezdem el építeni a versenygépet. Nem arra várok, hogy általam vásárolt géphez szervezzen nekem valaki önszorgalomból versenysorozatot.

A hazai beszerzésről annyit, hogy már tárgyaltam egy itthoni kereskedővel, akivel megállapodtam, hogy sorozatban versenyző összes modellező részére jelentős árkedvezményt biztosít. Tehát aki nem akar, nem kell külföldről rendelnie.
Természetesen ez csak egy lehetőség nem kötelező élni vele és még a márkát sem választottuk ki.

Az idei télen elindítottuk az E-Revo 1/16 RTR kategóriát. Láss csodát a sorozatban senkinek nem kellett semmilyen plusz költségbe vernie magát, mert esetleg kijött néhány tuning (stabilizátor, versenygumi, center difi, szabadonfutói stb.). Minden maradt abban az állapotban, ahogy a járgány a dobozból kikerült. Amennyiben több márkát engedünk össze, úgy az egyenlőség nem fog létrejönni, ha meg mégis, akkor is felborulhat az, egy új jobb konstrukció megjelenésével. Higgyétek el ilyen az igazi alapozó és igazán alacsony költségvetésű modellezés.
Ehhez pedig egy márkát ki kell emelni a többiből. Reménykedünk benne, hogy sikerül hosszú távra a leg megnyugtatóbb megoldást megtalálni.

A Traxxas márkát azért favorizáljuk, mert az E-Revo sorozatukban tapasztaltuk, hogy meglepően könnyen és nagyon alacsony áron jutunk hozzá az alkatrészekhez. Senkinek sem kell hazamennie egy eltört alkatrész miatt, mert minden esetben tudtunk segíteni egymáson. Egy alkalommal volt, hogy egy autó nem fejezte be a versenyt, törött alváz miatt, de most már azt is tartunk tartalékban. További érv a Traxxas mellett, hogy már most heten vagyunk, akik biztosra jelezték részvételüket, aminyiben a Slash 4X4-re esik a választásunk.

De igazából még nincs végleges döntés, továbbra is várom a kidolgozott végrehajtható komplett javaslatokat, de inkább egy kész használható és végrehajtható szabályzatot, melyet mindenki megnyugtatóan és egyértelműen tud értelmezni.

Látom már halmozódnak a kategória javaslatok is. Kérem, amennyiben valaki ajánlata szerint megvalósítható ennyi kategória versenyeztetése, az mellékeljen egy időtábla tervezetet is.
Ne feledjétek nálunk egy versenynap nem 6 x 5 percből áll, hanem a duplájából. Amennyiben itt is csak ennyit szeretne valaki autózni, akkor számtalan kategória elfér, csak a meglévő kategóriák tiszta versenyidejének a rovására. Nem hiszem, hogy ez lenne a cél.

Más:
gst írta:
különben megint egy max. 10 fős kéménymag fog versenyezni aki megveszi a gyári autókat, mint az 1/16 e-revóval
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Ez nem igazán esik, jól ha akartad, ha nem. Sok száz modellezőt megversenyeztettünk már, és mindezt tettük a saját szabadidőnk rovására, teljesen önzetlenül. Úgy érzem, ez a megállapítás nem állja meg a helyét, a megint jelző meg pláne. Egyénként sem zárt a kör bárki beszállhat a versenyzésbe, amennyiben megfelel a nagyon egyszerű és nagyon könnyen értelmezhető feltételeknek. Amennyiben a te baráti köröd vagy modellező társaid vagy bárkikkel megkeresel minket, hogy vagytok néhányan és szeretnétek versenyezni egy teljesen új kategóriában. Úgy amennyiben ez beilleszkedik egyesületünk profiljába és alkalmas az infrastruktúránk a lebonyolításra, úgy biztosra veheted, hogy teljesülhet a kívánságod. Egyszerű a recept csak állítsd össze a csapatot, akik megfelelő létszámmal ott lesznek minden futamon.
Higgyétek el nem, cél, hogy mindenkinek megfeleljünk, a cél az, hogy sokaknak feleljünk meg, és amit nyújtunk, az legyen tartalmas olcsó és hosszú távú. Az sem mellékes, ha tervezhetők a várható költségek.

Sokadszorra írom, várom a komplex javaslatokat, és örülők. hogy felpezsdült az élet a kategóriával kapcsolatban.

Üdv:

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.30 22:45:42 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Z01 írta:
Rob
Továbbra is a traxxast erőlteted az RCOR kupába...


Erőlteti a jó fene! A múltkori megbeszélésen -ahova Z, Te nem jöttél el- esett szó erről a slash dolgoról, ezért mertem beírni ezt. Ezért csináltam a topicot is.. de ezek után már elment a kedvem az egésztől!

Menjünk inkább tím medzsikkel! :-D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.30 23:03:08 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Nos akkor lehet név szerint és pontos autótípussal jelentkezni a felmérésre.
Ne felejtsétek el, ide ne az írjon aki jönne, hanem az akire bíztosan számíthatunk. Névvel és gyártmány illetve típus megjelőlésével. Így majd kicsit tisztább lesz a kép.

http://www.rcoffroad.hu/versenyek/nevez ... seny_id=61

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.31 07:00:40 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
Rob
Miért ment el a kedved az egésztől? Folytasd csak hiszen szükség van arra, hogy végre kicsit kimozditsuk szeretett hobbinkat a mélypontról. Ugy gondolom egy nagyon egészséges vitaforum alakult itt most ki ami minden téren jót tesz egy új kategoria kialakitásának és felmérésének. Hiszen nem egy szük körben folyik az egyezkedés, és a forum olvasói és esetleges leendő uj indulok is olvashatják az érveket, ellenérveket, elmondhatják-beirhatják a véleményüket.
Igen a multkor nem tudtam elmenni, pedig készültem, de közbejött fontosabb dolog.
RoB írta:
Menjünk inkább tím medzsikkel! :-D

Igy Igaz!!! De a kezdöknek akik hozzám fordulnak tanácsért első autonak még mindig a TT ajánlom.

F_Gyuri
Nem aggodom a kimaradó kereskedök miatt, de ne esünk abba a hibába amit most az onroad MB is elkövettek (ezt elöted is ismert nem akarom részletezni). Ha szük keretek között behatároljátok az uj kategoriát, attol még megmaradhat a márkafüggetlensége.

Zsolt írta:
El kell fogadni azt a tényt, hogy valakinek tetszik az adott márka valakinek nem. A választás joga mindenkit megillet.

Azt hiszem kitűnően megfogalmaztad ennek az egész jelenlegi vitának a lényegét.

Srácok további kitartás kivánok, jó folytatást, legalább mire lesz a közgyülés itt a topicban kialakul valamiféle vélemény, elképzelés.

Várjuk mások véleményét is, és légyszives valamilyen formában indokoljátok a véleményeteket, ahogy azt én is megtettem, Pl.: 4wd- böl van már bőven választék.

Üdv: Z'

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.31 09:52:26 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.02.20 11:00:24
Hozzászólások: 89
Én nem akarok versenyezni ebben a kategóriában (egyenlőre), de pl. nem lenne rossz megoldás a HPI sem. Szerintem sokkal elterjedtebb, szinte bármelyik modellboltban van hozzá alkatrész.
Vagy van valami gond a HPI-val? :-D

Korlátozni meg lehetne esetleg az akkut, mert akkor hiába tesz valaki egy erős motort az autóba, ha a verseny felénél lemerül. (Mert gondolom, h egy adott akkuval egy 2-szer erősebb motor csak fele ennyi ideig megy. Vagy nem így van?) :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.31 14:30:51 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.10.26 15:17:40
Hozzászólások: 200
Sziasztok!

Itt a ROAR féle szabályzat a kategóriához:
http://roarracing.com/downloads/2009_RO ... _Rules.pdf
Ez az oldal elég jól összefoglalja a választékot:
http://www.amainhobbies.com/index.php/c ... ourse-Kits
Ehhez jön még a HSP féle gép:
http://www.infinitymodel.com/EN/product ... nhao=94170

Ezek alapján nem lenne nehéz szabályzatot alkotni, de mivel én nem szándékozom indulni, meghagyom a nyerés lehetőségét annak, aki ezt fel is használja. Egy technikai megjegyzés: nagy teljesítményű motorral ezek az autók nehezen bírnák a robusztus 1/8-as gépekre tervezett pályát, erre érdemes figyelni.
Ami a márkákat illeti, nem vagyok híve a korlátozásnak, ha valami jobb vagy olcsóbb, úgyis az fog dominálni. A választékot elnézve, egyik típus sem emelkedik ki egyértelműen a mezőnyből.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.31 14:54:25 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
ecozoli írta:
Sziasztok!

Ez az oldal elég jól összefoglalja a választékot:
http://www.amainhobbies.com/index.php/c ... ourse-Kits


Hmm... lehet, hogy én is csak feleslegesen koptatom a billentyűzetet. Elvégre még nem határoztam el, hogy induljak e egyáltalán. Deeeeee... nem arról volt szó, hogy olcsó legyen a kategória? Értem én, hogy jót tesz a versenyzésnek az egyen-autó. Akkor ha már márkakupa akkor miért nem valami olcsó gépre épül? A Slalsh Platinum 4X4 100-ezer körül van... nem beszélve az elektronikáról-motorról... A lehető legdrágább SCT... Ha az ember 2db Blitz-et vesz akkor tart ott, mint ha egy S4X4P-t... akkor van tarcsi alkatrész bőven.... :lol:

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Egy külsős véleménye..
HozzászólásElküldve: 2010.01.31 16:09:52 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.18 19:50:15
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza
Sziasztok

Látom megy itt az érv-ellenérv azon hogy egy márkára legyen behatárolva a dolog vagy sem.

Én továbbra is azt vallom, ha több ÚJ arcot (és itt a lényeg az ÚJ, KEZDŐ modellezőkön van) is akartok látni a pályán, mind ezt egy népes mezőnnyel (és nem a jelenlegi modellezők többség alkotná a mezőny 70-80 %-t), akkor olcsó, és szerintem technikailag minél egyelőbb feltételeket kell biztosítani. Ez miatt szerintem azonos márkájú autókkal kellene elindítani egy új sorozatot. Egyébként az RCOR és MB bajnokságaiban így is van lehetőség a többi kategóriába különböző márkájú, és tuningolású modellekkel elindulni azoknak, akik ezt igénylik.
De OFF-Road kategóriában nincs olcsó, kezdőknek, versenyezni vágyó hobby modellezőknek való, belépő szintű kategória.

Jó példa egy olcsó és azonos márkával futtatott bajnokságra a Tamiya.
Szerintem a versenyzőek létszáma magáért beszél, főleg a kezdő TT kategóriában, ahol a szabályzat egyenlő technikai hátteret biztosít, mind ezt olcsón és vonzóan a kezdő modellezőknek. De kérdem én, mi van ezzel szemben az OFF-Road kategóriákban ???
Melyik bajnokság vonzza a kezdő, nem pénzes hobby modellezőket ??
Jelenleg szerintem semelyik sem. :cry:

Persze itt az a kérdés, hogy mennyire akartok nyitni újabb modellezők felé, vagy inkább a meglevő tagoknak akartok egy újabb kategóriát biztosítani, ami viszont nem biztos hogy annyira vonzó lesz a kezdőknek.

üdv
Paler

_________________
XRay T2 Pro + Speed Dodge Stratus
Spectrum DX3S

VIDEÓK :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.31 16:22:14 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
A szabályzatot továbbra is várom, amely alapján egy az elvárásoknak megfelelő sorozatot lehet levezényelni.

A ROAR- szabályzatot én is olvasom jó ideje, lehet az alapján is sorozatot hirdetni.

Korábbi rendezvényeinken, számtalan esetben láttam két kerék meghajtású autót pályáinkon. A poros nyomvonalon gyakorlatilag eredménytelen próbálkozásokat tapasztaltam. Ezek a modellezők soha többet nem jöttek a pályára két kerékhajtású járgánnyal. Még a nyílt napokon sem találkozni kétkerekes géppel, holott akkor bárki bármilyen gépet letehet a pályánkon. Ennyit a két vs. négy kerékhajtású off-road modellekről. Ha off-road, akkor eredményesen csak a 4X4 a nyerő.

Amennyiben mégis valaki összehozna egy kétkerekes mezőnyt, úgy a pályát a rendelkezésére bocsájtjuk, megszervezheti és levezényelheti a versenyét.

Fac3 írta:

Hmm... lehet, hogy én is csak feleslegesen koptatom a billentyűzetet. Elvégre még nem határoztam el, hogy induljak e egyáltalán. Deeeeee... nem arról volt szó, hogy olcsó legyen a kategória? Értem én, hogy jót tesz a versenyzésnek az egyen-autó. Akkor ha már márkakupa akkor miért nem valami olcsó gépre épül? A Slalsh Platinum 4X4 100-ezer körül van... nem beszélve az elektronikáról-motorról... A lehető legdrágább SCT... Ha az ember 2db Blitz-et vesz akkor tart ott, mint ha egy S4X4P-t... akkor van tarcsi alkatrész bőven.... :lol:


Na ezért is nehéz a helyzet, a két járgánynak merőben eltérő az ára, de amit kapunk érte, az is ég és föld. Slash 4X4-es és az RTR-hez 2,4 GHZ-es táv szett is van. Az RTR-ben és Platinumban is egy nagyon komoly szabályzó és kefe nélküli motor található. Így a kettő valóban nehéz összehasonlítani. Valamint nem az a cél. hogy a legolcsóbb technikával mennyünk, hanem az, hogy egy korszerű technikával, hosszútávon legyen olcsó a versenyzés a kategóriában. Beengedhető több márka is, viszont nehéz lesz (szinte lehetetlen) batartani azt, hogy mindenki a választott márka dobozos verziójával versenyezzen. Az általad említett modell kefés motorral van szerelve. Ha azzal jönnél versenyezni, szinte biztos, hogy a motorod nem élné meg az aznapi verseny végét. Biztosan nem azt szeretné egyikőtök sem


Valóban egy egyszerű fordítással átvehető a ROAR szabályzata, de akkor ugyan úgy, mint a többi kategóriában könnyen elfuthat a szekér. Egymás után jönnének ki az újabb szabályzók, elektronikák és verseny gumik, az újabb fejlettebb modellekről nem is beszélek. Az élmezőnybe csak az tudna bejutni, aki nagyon komoly pénzeket, tenne bele a versenyzésbe. Rövid időközönként cserélhetné az elektronikát, hisz a szabályok keretein belül egyre ütőképesebb holmik jelennének meg a piacon. Szinte kizárt lenne, hogy a tárgyévben sikeres géppel, egy év múlva is ugyanolyan eredményeket érjen el. Meggyőződésem, hogy a Monster kategóriát is ez vágta haza, hisz az első három legeredményesebb versenyző, magasabb költségvetéssel modellezet, mint az őket követő tíz együtt véve. Az általam felvázolt versenyzési modellinél ez nem fordulhatna elő. Példa erre a most már sokadszorra is az E-Revo 1/16 RTR kategória.

Z01 írta:
F_Gyuri
Nem aggodom a kimaradó kereskedök miatt, de ne esünk abba a hibába amit most az onroad MB is elkövettek (ezt elöted is ismert nem akarom részletezni).


Nem értem miről beszélsz! Szó sincs olyan megkötésről, hogy az választott technikával csak akkor versenyezhetsz, ha az adott kereskedőnél szerzed be azt. Ezért kérem, a kettőt nem keverd össze.

Egy szónak is száz a vége, maradhatunk ROAR keretek közt, ami biztosan nagyon magas költségekhez fog vezetni. Vagy választjuk az olcsó versenyzést, egyszerűen betartattatható keretekkel. És ez nem azonos a legolcsóbb modell kiválasztásával.

Várom az olyan további ötleteket, melyek a hosszú távú olcsó modellezést mozdítják előre.

A többieknek ott a többi kategória, melyek az EFRA és a ROAR alapján lettek kiírva, és amelyeknek megfelelve valaki sikeresen akar versenyezni, akkor rendesen kell tolnia bele a pénzt. Természetesen ide beleférnek a nyagyon egyszerű és nagyon olcsó modellek is, hisz csak a körűlirt paraméterekbe kell beleférniük.

Természetesen a SCT szabályzatnak az alapjait is a ROAR fogja képezni. De a fentebb részletezet elvek alapján véghajtott módosításokkal.

Üdv:

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.31 22:47:33 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.01.05 21:57:55
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: Győr
Sziasztok,

Nagyon sajnálom hogy megint azok a leghangosabbak akik rész sem kívánnak venni a versenyeken. De hát ezt már megszoktuk.

Pár észrevételem nekem is lenne.
Biztosan nagyon jó és élvezetes a 2wd hajtás, de azért nem értem hogy a nyári Turai 1/10-es buggy futamokon miért voltak 3-4* annyian a 4 kerekes hajtással induló versenyzők? Biztosan ők szeretnek sokat költeni, az olcsón beszerezhető autók helyett?

Miért kellene nekünk is hátulról kezdeni? Ha már sorban jönnek ki a 4 kerekes autók, miért kellene 2 kerékre korlátozni a hajtást.

A linkelgetők figyelmébe ajánlanám hogy legalább olvassák el a belinkelt
autók paramétereit, felszereltségét.
Rob által favorizált modell RTR verziója 7 cellás akupakkal, töltővel, 2,4ghz rádióval, komoly brushless rendszerrel szerelt darab.
Ajánlom figyelmetekbe az 1/10-es autókba szerelhető kefe nélküli rendszerek árát (35-95e ft-ig). Ha csak ezt számoljátok le az árból, már messze versenyképes autó...
Gondolom olyan versenyzőnek mint "Z" nem is kell ecsetelnem a brushless rendszerek térnyerésének okát.

Egyetértek Gyurival hogy a dobozos verziónál nincs olcsóbb versenyzési forma. Nem arról szól a kategória, hogy kinek volt pénze az újabb tunning alkatrészek beszerzésére, jobb motorra, stb.

Egyébként köztudottan nem vagyok egy traxxas párti modellező, de a téli sorozatban hajtott 1/16-os revó elég meggyőzően tolerálja a "dinamikus" vezetési stílusomat.
Egyébként volt szerencsém tegnap a győri off-road modellpályán meghajtani egy slash 4*4-es verziót, hát nagyon odab...ott. :)
( A Győr környéki elektromos off-road modellezők figyelmébe ajánlom, az SRCM kezelésében lévő pályát. Fedett, fűtött helyen, a régi Spár épületében)

Én azt támogatom, hogy válasszunk egy típust amiben már nincs szükség tunningokra, versenyszerű használathoz.
Traxxas esetében Z-nek elérhető a 2wd, a kevésbé profiknak a 4wd.

Támogatom a kategóriát, indulnék a versenyeken.

Üdv
Thief

_________________
TESCO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.31 23:11:28 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.01.05 21:57:55
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: Győr
Elvonatkoztatva a gyártótól, egy kis kedvcsináló, a kategóriából:

http://www.youtube.com/watch?v=uRws34FL ... re=related

_________________
TESCO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.02.01 06:36:53 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.10.26 15:17:40
Hozzászólások: 200
A linkek nem ártanak, tájékozódni szabad, nem? Azzal viszont egyetértek, hogy tessék alaposan tájékozódni, mielőtt véleményt nyílvánítasz.
A 4 WD hajtás szerintem is jobb.
Idézet:
Egyébként köztudottan nem vagyok egy traxxas párti modellező, de a téli sorozatban hajtott 1/16-os revó elég meggyőzően tolerálja a "dinamikus" vezetési stílusomat

Elég tapasztalt vagy ahhoz, hogy tudd, ez igaz lenne bármely más kategóriabeli típusra is.
Biztos, hogy a jó eredmény csak a tuningokon múlik? Nem lehet a sok pénzt egy kis kreativitással, vezetési tudással pótolni? A motor megkötése elegendő a teljesítmény behatárolására.
Egyre komolyabban elgondolkodtam a versenyzésen, de nekem hozzátartozik a műhelymunka, az új ötletek kipróbálása is, megkötött típussal min gondolkodjam?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.02.01 11:15:58 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
thief 1 írta:
Elvonatkoztatva a gyártótól, egy kis kedvcsináló, a kategóriából:

http://www.youtube.com/watch?v=uRws34FL ... re=related


Szegény kétkerékhajtású slash-ok hogy szenvednek... Alig tudnak közlekedni a pályán..
...na jó... kiszálltam a vitából!

Respekt és tisztelet!

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.02.10 13:44:10 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
A hétvégén Dabason agyaltunk a srácokkal hogy lenne a legjobb mindenkinek. Olcsóságra megyünk ezért tuti lesznek megkötések. (motor, gumi, cellaszám, ilyesmik - még folyamatban a részletezése)

De egyvalami nem lesz megkötve az 1:10 SCT-ben, és az a márka! Azért, mert különben az MB-n nem lehet futam. És ott is szeretnénk menni.

Tehát bármelyik SCT jöhet. 2wd, 4wd.

Eddig csak Traxxast látok a jelentkezők közt! Lehet, hogy a nyílt kategória ellenére csak Traxxas lesz? :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.02.10 21:16:19 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Srácok!

Több kereskedővel is tárgyalok. Nagyon úgy fest, hogy ha sikerül elindítani a sorozatot. És vállaljuk, hogy mindannyian egy helyen vesszük meg a gépet, akkor egy egészen speciális, nagyon kedvező árat kapunk, valamint a kereskedő berendeli és polcon tartja az általunk megjelölt alkatrészeket.

Úgy gondolom, ez igen csak nagy segítség lenne a kategóriában induló modellezőknek. Természetesen nem kötelező vele élni, ez csak egy lehetőség, mindenki más, aki nem így kívánja beszerezni a járgányt az ott, veszi meg, ahol akarja, a sorozatban, ez esetben is szívesen látott vendég.

Más:

Tegnap Rockco barátommal voltunk Nürnbergben az Európában megrendezett legnagyobb modellkiállításon. Az összes gyártó SCT modellje fényévekkel le van maradva a Traxxas Slash-től. Minden gyártó modelljét alaposan megforgattunk megcsavargattunk és átnéztünk. Esetleg a HPI BLITZ-e rúghatna még labdába, de az, csak hátsó kerekes, illetve mire a traxxas szintjére fejlesztené valaki, addigra jelentősen meghaladnák a költségei a Slash teljes vételárát.

A Hong-Nor jelentősen eltért a többi fejlesztéstől. Azon kívül, hogy kicserélték a kasztni tartókat és lecserélték a kerekeket, semmit sem változtattak buggy modelljükön. Így elnevezése ellenére sem sorolnám az SCT kategóriába.

Még semmi sincs véglegesítve. Ezért javaslom, hogy aki ebbe a kategóriába akar versenyezni, vásárlás előtt, mindenképpen várja meg a kiírást vagy a szabályzatot, de minimum azt, hogy kijelöljük a technikai paramétereket, vagy megjelöljük a pontosan és konkrétan kiválasztott technikát.

Amennyiben valaki más gyártó modelljével jönne versenyezni, az feltétlen jelentkezzen a felmérésre, mert ha csak egy gyártó modelljével lesznek jelenezők, akkor el sem fogunk gondolkodni más megoldásokon, mivel az teljesen fölösleges agyalás lenne.

Várunk minden versenyzőt egy jó hangulatú és remélhetően olcsó kategória futamain.

Üdvözlettel:

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.02.11 13:43:42 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!
Több ár már beérkezett, de még várok néhányat. Ezért nem kívánom addig publikussá tenni, míg mindenhonnan meg nem érkezik az ár.
Elöljáróban annyit, hogy meglepően jó kondíciókat kaptunk, melyeknek teljesüléséhez egy helyen kell, hogy megvegyük a sárkányokat.

Üdv:
Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 66 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség