Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 17:46:31

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: MAD TRUCK szervó, tud valaki segíteni?
HozzászólásElküldve: 2008.07.31 11:06:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.07.30 08:58:36
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Kintről rendeltem egy Mad Truck-ot a kisfiamanak, (szerintem az enyém lesz) ami a napokban meg is érkezett. A kintről-t, csak azért írtam, mert talán kevesebb van itthon ebből a típusból. Az első alkalommal azonban máris sikerült a szervo fogaskerekeit ledarálnom. Abban szeretnék segítséget kérni, aki ismeri ezt a gépet, hogy milyen szervo kell bele, és azt hol tudnám beszerezni. Elég lenne a fogaskereket kicserélni, vagy érdemes lenne inkább egy komolyabb cuccot beszerezni? Sajnos még nagyon kezdő vagyok ebben a témában.

A másik problémám az akksi. Talán nem sütöttem ki eléggé, 5 órát töltöttem, de egyre kevesebbet bír. Sőt, mondhatni már semmit. A gyári akksi 7,2 V-os 6 cellás. Milyet érdemes beletenni, hogy valóban képes legyen a gyári teljesítményre?

A válaszokat előre is köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.31 19:06:09 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Ez az? http://www.made-in-china.com/image/2f0j ... 38512-.jpg
A gyári szervóból nehogy vegyél megint, a következő lehet, hogy két kanyarral tovább bírja de nem lesz jó, mert gyenge. Truck-hoz legalább 8-9kg-os szervót vegyél. Itthon 4-5eFt körül kaphatók már ilyen szervók.

Vegyél modell akkutöltőt, ami direkt ilyen célra van fejlesztve. A gyári "töltője" (linkem képei alapján egy sima táp és nem töltő) valószínű kinyírta az akkut. Az ilyen spec töltők ugyan drágák a kommersz töltőkhöz képest, de nem lesz többet ilyen problémád. Az autóhoz kapott akku valószínű, hogy eleve kis teljesítményű és nem is igazán jó minőségű.

Az alkatrész beszerzéssel lehet, hogy gondod lesz, ha Mo-n nem forgalmazza senki. Érdemes a modellvásárlás előtt sokat olvasgatni az RC-s fórumokat, mit érdemes megvenni és mit nem.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.01 07:47:26 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.07.30 08:58:36
Hozzászólások: 4
Szia Sala!

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. Első ránézésre erről van szó igen, amit küldtél. Most már csak az a gondom, hogy ezek az alkatrészek mennyire kompatibilisek egymással. Szóval, ha esetleg lenne ötleted, hogy milyet rendeljek azt is nagyon megköszönném.

Egyébként teljesen igazad van a vásárlás előtti tájékozódásról. Igazság szerint nem gondoltam ilyen mélyen bele, csak egy jobb autót szerettem volna a gyereknek, mint amilyen gagyi távirányítású autók vannak itthon. Persze ez nem igazán a kicsinek való, de most már nyakig benne vagyok.
Azért remélem van olyan modellautó, amelyben hasonló alkatrészek vannak, csak sajnos annyira kezdő vagyok a témában, hogy azt sem tudom honnan kezdjem.
Mégegyszer köszi a választ. Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.01 11:53:56 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Esetleg kérdezd meg őket: http://rcmodellabc.unas.hu/
Hátha tudnak hozzá alkatrészt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.01 19:36:55 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Először is a hazai kereskedők védelmére kelnék. Nem jellemző, hogy gagyibbat árulnának mint bármelyik másik országban. A mondást kicsit módosítva: Az olcsó húsnak nem csak Magyarországon híg a leve.

Ezek mind 10kg feletti nyomatékú, normál méretű szervók. A szervók képére kattiniva a részletes adatokat is láthatod a méretüket is általában.

Szervók valóban több méretben léteznek (micro, small, normal stb), de szerintem minden ilyen méretű autóban a normál (kb. 40x20x38m) méret van.
TP MG 996R 5eFt (Syl-Ka modell, megtalálod a főoldalon a kereskedőknél)
hexTronik HX12K 4eFt (Syl-Ka)
Blue-Bird BMS-630MG 6.5eFt (francii.hu)
SSV 9764 6eFt (francii.hu)

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.02 08:04:46 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.07.30 08:58:36
Hozzászólások: 4
Szia Sala!

Először is nagyon szépen köszönöm a segítséget, utánanézek az általad megjelölt alkatrészeknek.
Szerintem félreérthetően fogalmaztam, nem a hazai kereskedőkre és az itthon kapható modellautókra gondoltam, hanem az egyszerű mezei kisautókra, amik kb.18ezer forint körül mozognak, de közük sincs az ilyen komoly technikai rendszerekkel felszerelt autókhoz.

Mégegyszer köszi, sokat segítettél


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.02 19:18:08 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.07.30 08:58:36
Hozzászólások: 4
Mats Neked is köszi az infót.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.06.23 18:58:59 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.05.17 20:12:37
Hozzászólások: 106
Helló!

Ha esetleg más alkatrészed menne tönkre, itt beszerezhezted:
http://www.auctioncityaustralia.com.au/ ... rts--.html

A HITEC szervókkal kompatibilis, a MADTRUCK szervókarja!
Elég nagy a választék, itt válogathatsz:
http://www.modellhungaria.hu/index.php?cPath=120_481
Ha megmondod, hogy 1:10-es elektromos monsterhez szeretnél kormányszervót, biztosan tudnak adni megfelelőt!

Üdv:zosy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség