Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 19:55:46

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009.05.05 09:45:41 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.08.03 14:51:12
Hozzászólások: 26
Sziasztok!

Tudom elég hülye kérdések lesznek de azért én felteszem mivel tudatlan vagyok egy kicsit a Matrix szabályzó terén. :roll:
Mivel tudd többet a Matrix mint az Evil?
Tudom nekem is feltűnt, hogy a Matrix árban nagyban különbözik és az is hogy a Matrix kicsivel többet tudd...(3körös brushless limit)
-De számít-e az hogy a Matrixon van kondenzátor?
-Hogy 400A-ist tud?
-Gyorsabban fog menni a Matrix-os szabályzótól az autó mint az Evil-től? (li-po+13,5T 201W)
-Fogok tudni egy kicsivel hosszabb áttételt rakni az autóba?
-Azt is hallotam, hogy ez a matrix-os szabályzót lehet programozni...ez igaz? és ha lehet akkor mit tudok vele állítgatni?
-Azt is tudom, hogy van benne valami XPS.2-es rendszer...de ez mi is valójában? Mit tud konkrétan?
-A főkérdésem pedig az, hogy ha versenyezni szeretnék megéri-e lecserélni a mostani Evil szabályzómat egy Matrixra...

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat nagyon sokat segítenétek vele!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2009.05.05 10:36:49 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
zsatti írta:
Sziasztok!

Tudom elég hülye kérdések lesznek de azért én felteszem mivel tudatlan vagyok egy kicsit a Matrix szabályzó terén. :roll:
Mivel tudd többet a Matrix mint az Evil?
Tudom nekem is feltűnt, hogy a Matrix árban nagyban különbözik és az is hogy a Matrix kicsivel többet tudd...(3körös brushless limit)
-De számít-e az hogy a Matrixon van kondenzátor?
-Hogy 400A-ist tud?
-Gyorsabban fog menni a Matrix-os szabályzótól az autó mint az Evil-től? (li-po+13,5T 201W)
-Fogok tudni egy kicsivel hosszabb áttételt rakni az autóba?
-Azt is hallotam, hogy ez a matrix-os szabályzót lehet programozni...ez igaz? és ha lehet akkor mit tudok vele állítgatni?
-Azt is tudom, hogy van benne valami XPS.2-es rendszer...de ez mi is valójában? Mit tud konkrétan?
-A főkérdésem pedig az, hogy ha versenyezni szeretnék megéri-e lecserélni a mostani Evil szabályzómat egy Matrixra...

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat nagyon sokat segítenétek vele!


Szia!

Nagyjából minden kérdésre igen a válasz. Azért jobb, mert kisebb a belső ellenállása. Ettől igen, jobban fog menni a kocsid. Tudsz, majd nagyobb áttételt is rakni a kocsidba. Gyakorlatilag mindent tudsz állítani rajta, amit lehet egy szabin.
Ha versenyezni szeretné, mindenképp ezzel vágj bele, ne pedig az Evillel.

üdv

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.05 11:54:20 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.08.03 14:51:12
Hozzászólások: 26
Szia!

Nagyon szépen köszönöm a választ!
De szerinted mi lehet ez a idézem "optimalizált XPS.2 szoftver különleges ISTC módokkal"...???Miket lehet állítani egy szabályzón bennem csak ez nem tiszta.
És a kondenzátor pedig miben segít a szabályzónak? Felerősíti az áramot?

Előre is köszönöm szépen a választ!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.05 14:10:47 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
zsatti írta:
Szia!

Nagyon szépen köszönöm a választ!
De szerinted mi lehet ez a idézem "optimalizált XPS.2 szoftver különleges ISTC módokkal"...???Miket lehet állítani egy szabályzón bennem csak ez nem tiszta.
És a kondenzátor pedig miben segít a szabályzónak? Felerősíti az áramot?

Előre is köszönöm szépen a választ!


Én úgy emlékszem, hogy az XPS2 volt a profilok neve.

6 vagy 8 választható profil van Brushless és Brushed motorokhoz a legenyhébbtől a legagresszívabbig. Úgy van, hogy Brushlessnél 8, brushednél 6 profil van, de lehet, hogy fordítva, már nem emlékszem.
Gyakorlatilag ezt nevezték el XPS2-nek.

A kondi nem erősíti fel az áramot, hanem tárolja az energiát, majd a megfelelő pillanatban "kisül". Elég fontos, hogy legyen a szabin.

De egyébként lég sok dolgot tud ez a szabi, pl. ki tudod olvasni, hogy mekkora volt a max. hőfok menet közben. Meg, ami nagyon okos benne, hogy ha átváltasz ni-mh módra és ráraksz egy LIPO-t, akkor nem indul el a szabi, csak ha visszaváltasz LIPO módra, így nem tudod kinyírni a LIPO akkuidat.

üdv

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség