Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 16:42:43

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Gáz-fék szervó gond
HozzászólásElküldve: 2009.05.15 09:20:38 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy tegnap cseréltem kormányszervót a HB Lightning-omban. A gyári SF-2 helyett egy Bluebird szervó került be, valamint az SF-1 (gyárilag gáz-fék) helyére tettem be az SF-2-őt. Fail safe is van rákötve a gáz-fék szervóra. A gond az, hogy amikor kormányzok, a gáz-fék szervó is bemozog, rángatózik. Ellenőriztem a csatlakozásokat és többször is kihúztam, újra visszadugtam, de mindíg ezt csinálja. Próbáltam a fail-safe nélkül is, olyankor ezt a rángatózást nem tapasztalom. Olyan, mintha a fail safe kavarna be valamit, de nem tudom mit. Az akksi nincs lemerülve, próba előtt lett feltöltve fullra.
Ha van valakinek valami tippje kérem ossza meg velem.

Köszönöm!

Mats


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gáz-fék szervó gond
HozzászólásElküldve: 2009.05.15 10:18:44 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
mats írta:
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy tegnap cseréltem kormányszervót a HB Lightning-omban. A gyári SF-2 helyett egy Bluebird szervó került be, valamint az SF-1 (gyárilag gáz-fék) helyére tettem be az SF-2-őt. Fail safe is van rákötve a gáz-fék szervóra. A gond az, hogy amikor kormányzok, a gáz-fék szervó is bemozog, rángatózik. Ellenőriztem a csatlakozásokat és többször is kihúztam, újra visszadugtam, de mindíg ezt csinálja. Próbáltam a fail-safe nélkül is, olyankor ezt a rángatózást nem tapasztalom. Olyan, mintha a fail safe kavarna be valamit, de nem tudom mit. Az akksi nincs lemerülve, próba előtt lett feltöltve fullra.
Ha van valakinek valami tippje kérem ossza meg velem.

Köszönöm!

Mats


Nem lehet, hogy a BlueBird szervónak nagy az áramfelvétele, ezért terheléskor beesik a rendszer kapocsfeszültsége, így pedig bekapcsol a fail safe?
Nem próbáltad meg másik akkuval, vagy 5 cellával?

Üdv

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.15 11:24:28 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Erre nem is gondoltam. Bár 5 cellás (6 V) 1600 MAh -ás akksipack van benne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.15 17:39:41 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
mats írta:
Erre nem is gondoltam. Bár 5 cellás (6 V) 1600 MAh -ás akksipack van benne.


Lehet, hogy halott egy cella...

Próbáld meg másik akkuval szerintem, de persze lehet, h nem ez a gond.

üdv

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.15 22:34:08 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Próbáltam másik akksival is, de azzal is csinálja, másik failsafe-el is próbáltam, úgyis. Ha nincs failsafe, akkor okés.
Az akksit próbáltam másik autóban, szintén failsafe-el és ott nem tilt le a failsafe, tehát nem valószínű, hogy az tiltana le.
Lehet, hogy a Blue Bird szervó hibás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.25 11:17:14 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Ha esetleg másnak is hasonló problémája lenne. Végülis a fail safe volt a ludas, bár úgy tűnt, hogy jól működik, de mégis az kavart be. Most egy másik gyártmány van benne és eddig hibátlanul működik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: szervó gond
HozzászólásElküldve: 2009.08.15 21:30:49 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.07.27 13:54:42
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Dunakeszi Szeged Bp
Sziasztok savage x sf-2szervót áttettem az sf-1 hejére a gáz fékhez és a kormányhoz meg tettem egy Cen gst 7.7 ből kiszedet 10 kg fém szervót kb 5 percet sem játcottam és elindult a kocsi még jó hogy felborult és igy megált:))) az akkuk fel voltak töltve de amikor a sf-1 és sf-2 volt bent két napot is végigjácottam és nem volt ilyen gond. létezhet ,hogy ennyire nagy az áramfelvétele a cenből kivett szervonak vagy más gondot keresek??? szerintetek??

_________________
HPI Bullet Flux Mt
Savage XL 5.9


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Fail-safe
HozzászólásElküldve: 2009.08.16 12:01:20 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.03 16:41:31
Hozzászólások: 862
Tartózkodási hely: Budapest II.ker
Szia!

Nézd meg az aksit, feszültség mérővel, hogy lemerűlt-e!
Ha igen, akkor valószínüleg nem volt rendesen feltöltve, vagy már haldoklik, mert nem létezik, hogy 5 perc alatt lemerítse, ha az sf-1-et és 2-t simán vitte két napig!

Ha az aksi jó, nem merűlt le, akkor a tő gázas menet, amiről te nem tehettél, valószínüleg egy rádió zavar miatt volt! Álltalában ettől szoktak ilyen dolgok történni!
Ez esetben javaslom neked a fail-safe beszerzését, amit a vevő és a gáz-fék szervó közé kell bekötni, és belehet programozni, hogy ha idegen rádió zavar éri a kocsiba épített vevő egységet, akkor ez a bizonyos fail-safe, behúzza a féket!

Ezt minden áron szerezd be!

Ha ez sem segít, akkor egyhelyben egy kb. fél órát játsz el a szervókkal, még beindítani sem kell a gépet, csak azokat mozgatni, és ha megint történik egy ilyen a gáz-fék szervóval (ami a CEN-ből van), akkor nagy valószínüséggel hibás a szervó (érintkezési probléma, vagy hasonló)!

De szerintem csak simán rádió zavarod volt, és minden áron szerezz be egy fail-safe-et, mert bármilyen jó a géped, egy kóbór rádió hullám, bármikor csúnya baleseteket csinálhat, ha nincs megfelelő védelmed rá! Mint pl. a fail-safe!

Sok sikert!

ebencz

_________________
Traxxas Revo™ 3.3 + kisebb átalakítások, itt-ott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fail-safe
HozzászólásElküldve: 2009.08.16 14:40:07 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.07.27 13:54:42
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Dunakeszi Szeged Bp
Szia Ma is kimentünk feltöltöttem az elemeket bekapcsolatam a szervokat és a távot semi gond nem volt probálgattam a szervokat rámértem feszültségmérővel semmi sem volt minden müködik kikapcsolatam a szervokat beinditottam a mocit majd bekapcsolatam a távot majd a vevőt 10 percig ment egyhelyben szépen járt majd kis gázzal elkeztem menni körbe körbe aztán egyszercsak gondolt egyet és elindult mint akit a puskából löttek ki a végkifelylet az let hogy fejreált a pördéstől az egyik gumim szétszakadt és ahogy leállítottam hozá ért a kocsi a lábamhoz és kicsit leszedte a bört ennyike szerencsére nem let nagyobb baj.megint
a bajom az hogy nem tudom probálgatni menet közben mert nagyon hangos.
egy hete hajtom úgyan ott a kocsit edig nem volt ilyen gondom ott. a másik kocsik amiket kivittem savage XL 5.9 és egy elektromos hellt azokkal semi ilyen gond nem volt. nem értem:((
most hazajöttem rámértem mind a táírányitóra mind a vevőre jó a fesz még úgy is ha a szervókat müködtetem nem esik a fesz.annyit vettem észre ha be van kapcsolva minden és nem csinálok velük semit aztán felveszem a távot elkezd minden rángatozni.

_________________
HPI Bullet Flux Mt
Savage XL 5.9


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.11.07 14:48:42 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.17 10:13:13
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Kazincbarcika
Sziasztok!

Vettem egy power hd müanyag fogaskerekes szervót gáz/féknek.
Másnap összerakom bellítom és a féket nem birja megmozdítani a gázt pedig szépen húzza.A fék felé a kart akkorse birja eltolni ha a fék karok nincsenek rászerelve.

Kérlek segítsetek.



Üdv:D-matthew

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.11.08 01:28:36 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.22 00:30:46
Hozzászólások: 297
d-matthew98 írta:
Sziasztok!

Vettem egy power hd müanyag fogaskerekes szervót gáz/féknek.
Másnap összerakom bellítom és a féket nem birja megmozdítani a gázt pedig szépen húzza.A fék felé a kart akkorse birja eltolni ha a fék karok nincsenek rászerelve.

Kérlek segítsetek.
Üdv:D-matthew


Szia

Ennek az lehet az oka hogy rosszul raktad rá a szervókart, vagy..............
Egyébként a féket nem tolja a szervó hanem húzza!
Menete:
-Szervó beszerel, táv, vevő bekapcs szervó beállít középre (teszt, hogy működik), és csak most teszed rá a szervókart!
Ha így sem működik akkor vagy rossz a szervó vagy valamit nagyon rosszul raktál össze!

További szép napot!

_________________
SG Modellsport
http://www.sgmodell.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: ???
HozzászólásElküldve: 2010.07.19 06:00:33 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.07.16 20:55:04
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza
Sziasztok!

Kezdem az elején,vettem egy HN X2-est szervók nélkül,beleraktam a volt autóm kormányszervóját,ami egy savöx 16kg-os digit szervó,úgy voltam vele legyen a másik is ugyanez a márka,vettem egy savöx 7.2kg digit szervót gáz-fék szervónak,na jöttek a gondok,összeraktam,a korm.szervó tökéletesen műkszik,de a g-féket nem tudtuk beállítani,mert már az elején mászkált,és rángatózott,természetesen cserélgettük a tápegységeket,nem a merüléstől csinálja.Másnap elmentem egy cimborámhoz,volt neki egy bontatlan hitek 6.4kg-os digit szervója,beleraktam,beállítgattam,próbálgattam,kimentem gépelni,kb öt perc után full gázra állt,és nekikezdett füstölögni a g-fék szervó,most jön a csattanó,még aznap beleraktam egy 3kg-os sanwa analóg szervót,és ezzel majdnem tökéletes,csak gyenguszka! A távom egy sanva mx3 fhss,lehet hogy nem kezeli le normálisana digit szervót,vagy más probléma lehet.
Várom a tanácsokat!

Köszönöm!

Üdv
Laca

_________________
Hong Nor X2 CRT Pro-Mamba Monster Kit
Spectrum DX3s


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség