Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.28 15:23:23

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.06 20:28:59 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
sziasztok
nekem a force motorom 40 literes élettartama alatt végig egy HX 12 szervó vitte a kormányt. semmi gond nem volt vele soha.
a halála az lett hogy az új motoromat próbáltuk indítani és 1,5 órán keresztül be volt kapcsolva az elektronika és a végére mikor a motor beindult 2 laza kör után hopp el is füstölt a panel benne. gondolom 1,5 óráig melegedett és ez lett a vége.
viszont a házban a kopást valóban lehet tapasztalni . hiába golyós csapágyas a köztes kerék tengelye a műanyag házban kiszoposítja a furatát és már oda is van a foghézag . ha kicsi akkor megszorul , törik...ha nagy a hézag akkor meg darálja a tetejét.

_________________
Carson Specter sufnituningos
AM 40,885 Mhz

full egyedi gyártású 1:5 buggy 70% készültségi fokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.20 03:14:26 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.07.21 01:35:18
Hozzászólások: 13
Sziasztok!

Gondoltam én is írok 1-2 tapasztalatot szervókról.
Futaba S3003, ez volt eredetileg a TT01-emben, amit kellett tudnia azt meg is tette. Kisebb onroad autókba, kezdőknek legolcsóbb. (Drifteléshez tökéletesen elég, ha valaki 2500-nál többet nem akar rá költeni) Talán kicsit lassú és a 3kg/cm se sok, de alap dolgokhoz elég. Természetesen műanyag fogas, ha valaki nem tudná. :lol:

Futaba S3010, ez egy Tamiya CC-ben volt, leírás szerint 6,5kg/cm az ereje, 0,16sec alatt mozog. Tamiya XC, CC, TT, DF, szerintem ezekhez tökéletes. Nekem kezdetben XC-n volt, aztán rövidítettem CC-re és kapott egy Pajero keménykasznit és a 0súlynövekedés ellenére sem volt gondja. Az ára azt hiszem 6500Ft körüli, nem túl baráti ezért a teljesítményért, de élettartamra szerintem behozza. Szintén műanyag fogas.

Power HD-2400A, leírás alapján 6kg 4,8V-on, tehát 6kg-nál többet kellene bírnia 6V-on. A M&H-ban adták nagyon baráti 3200-3500 pénzért, nem emlékszem pontosan. Arra viszont igen hogy beleraktam egy axial Scorpionba, mert a gyári szervóját ami ráadásul fém fogaskerekes,de csak sajnos 4kg körüli az ereje, "nagyobbra akartam" cserélni. Azért idézőjeles, mert a nagyobb nem lett nagyobb és az akartam maradt. Gyenge nagyon!!! Az előbb leírt 3010-es, ami kb ugyanezt tudja papíron, kenterbe veri simán. Nem akarom lehurrogni őket, de ha az alap cuccaik ilyenek, akkor nem vennék hitech PowerHD csillivilli fémfogas digit szervót sem drágábban. A hozzá adott kar alsó vége amit a szervóra húzok kicsit hosszú is, ha keményen ráhúztam a csavart, akkor még attól is szorult, de kis reszelés után ezt orvosoltam, nem ettől volt gyenge. Vagy ez a széria silány, vagy kifogtam egy rosszat. :(

Spring SM-4315M. Mivel a Power nem jött be, kerestem egy árban kecsegtető cseredarabot. A Sylka-nál vettem 4500Ft, full fémfogas, analóg, elméletben 16,8kg-ot bír. Első ránézésre nagyon jónak tűnik. Az eladó már az elején felhívta a figyelmemet hogy vigyázzak, a kormány kitéréseket nehogy nagyra állítsam, mert ekkora erőnél könnyen sérül a szervó vagy maga a kormánymű. Oké, megjegyeztem. Gyorsan haza, próba. Hááááááááát, ha ez tudja a 16kg-ot, akkor én vagyok George Clooney. :lol: Csak belegondoltam hogy ha az Axial alap csak 4kg-ot tud, akkor ennek a 4szeresét kellene vinnie, de legyen minimum a 3szorosa. Nem tezsi, de melegszik cserébe. :lol:
Ez sem vált be nálam, persze a második Futabánál olcsóbb, talán tud annyit és fémfogasos. Az ár jó, de a leírás erősen túloz, kb a fele igaz.

Savöx SC-0251MG. Az utolsó mentsváram Modell Hungáriába be, ajánlatot kérek, ezt kapom. Akciós 9900Ft, kicsit sokallom, de úgy hallottam jófélék. Dupla golyóscsapágy, full fémfogas, 6V-n viszi a 16kg-ot, ezt írják. Hazavittem és láss csodát, gyönyörűen eltekeri a kereket, nem küzd vele nagyon, nem visított, nem éreztem különösebb melegedést. Jó hogy majdnem 10E, de ha az előző kettőt kihagyom, akkor már rögtön majdnem megspórolom az árát.
Tartósságról nem tudok mit mondani, mert új dolog. Fogaskereket lehet hozzá venni, bár azt mondták még egyet sem kellett eladniuk. Triál, crawler célokra én kifejezetten ajánlom és lehet hogy a leírt adatai is pontosak. ;)

Remélem elég unalmas voltam!

Üdv.!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.07.16 17:21:28 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
c6doki írta:
Savöx SC-0251MG. Az utolsó mentsváram Modell Hungáriába be, ajánlatot kérek, ezt kapom. Akciós 9900Ft, kicsit sokallom, de úgy hallottam jófélék. Dupla golyóscsapágy, full fémfogas, 6V-n viszi a 16kg-ot, ezt írják. Hazavittem és láss csodát, gyönyörűen eltekeri a kereket, nem küzd vele nagyon, nem visított, nem éreztem különösebb melegedést. Jó hogy majdnem 10E, de ha az előző kettőt kihagyom, akkor már rögtön majdnem megspórolom az árát.
Tartósságról nem tudok mit mondani, mert új dolog. Fogaskereket lehet hozzá venni, bár azt mondták még egyet sem kellett eladniuk. Triál, crawler célokra én kifejezetten ajánlom és lehet hogy a leírt adatai is pontosak. ;)

Üdv.!


Szia!

Hogy bírja ez a Savox szervód?
Én is ilyenben gondolkodom, Hextronik HX-12k-n, Spring SM-4315M, SkyHolic DGS 1188, ezeken már Én is túlvagyok, no meg persze a TowerPro 996R-en.

Az elején mind marhajó volt, meg voltam elégedve, húú csak 4-5000 és jól megy, aztán az idő előrehaladtával mind fáradt, vagy fogaskerekes lett, vagy a fogaskerék törte le a szervó tetejéből a műanyag nutot és szépen tönkrement. Legutóbb a spring halt meg, füstölt, nem picit és szépen folyamatosan.

Kicsit unom, fentieket összeadom már biztos kijön egy jó is.

Szóval a Savox 0251MG jól bírja?
Érdekelne mások véleménye is, most akciós ez a cucc és így sem a legolcsóbb kategória, írjátok meg kinek hogy működik milyen autóban.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.18 16:12:00 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Na gyerekek a SkyHolic DGS 1188 is feladta, igaz ez nagyon sokat bírt, ha lenne újonnan ezt venném mindenképp.

Jelenleg a Hitec HS-645MG a tesztalany, terepen még nem próbáltam, asztalon bíztató a teljesítménye :lol:

Idézet:
Bemeneti fesz.: 4,8V; 6V
Forg. seb.: 0,24sec/60º; 0,20sec/60º
Húzóerő: 7,7kg/cm; 9,6kg/cm
Méret: 40,6x20x38,6mm (hossz;széles;magas)
Súly: 55g


A tízrugós kategóriában van, bízom benne hogy sokáig bírni fogja.
c6doki hogy bírja a savox sc-0251MG?

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.10.03 04:49:50 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.07.21 01:35:18
Hozzászólások: 13
Hali!
Bocs hogy nem válaszoltam, de nem vettem észre, nem néztem a hsz-eket!

A Savöx szervóm még mindíg kifogástalan állapotnak örvend, bár kint még nem nagyon adtam a szájának, de bent ágyon, párnán, pokrócon, kövön kapja az ívet. Az ágyhuzatomba rendesen tapad a kerék és az autó sem könnyű most kemény kasznival, de eddig minden rendben vele.
Nekem bevált.
Eltérőek a vélemények nagyjából mindíg mindenről, van akinek ez jön be, van akinek azonnal meghal az ugyanolyan technika.

Más:
A Power HD szervót eladtam egy ismerősnek, on-road 1/8 Serpent-je van, nitrós.
Kb 2 nap alatt lefüstölt benne.
Ennyi.

Hali és bocs a késésért!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség