Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.05 14:31:01

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.12.05 20:30:41 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.13 18:06:05
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Budapext XII.ker.
Ez azért nem fog menni, szvsz, mert nem elég, hogy az aksi minőségétől függ a belső ellenállása, hanem az aksi korával egyre nő. Tehát ugyanaz az aksi fél-1 éves korában már nem fog feltöltődni erről az állandó feszültségű töltőről, csak sokkal hosszabb idő alatt. Arról nem is beszélve, hogy a feszültségesést (amikor lekapcsol) valamivel figyelni kell és itt millivoltokról beszélünk (2.5-10mV/cella). Annak a figyelése már eléggé megdrágítja az áramkört.

_________________
Üdv:

P.

Hirobo Sceadu Evo 50
Graupner Micro Star 400
Hype Zircon Racing Buggy 40.xxx MHz :)
XRay M18 - Mamba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.12.05 21:10:21 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.09.24 11:10:09
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Balatonszemes
P306 írta:
Ez azért nem fog menni, szvsz, mert nem elég, hogy az aksi minőségétől függ a belső ellenállása, hanem az aksi korával egyre nő. Tehát ugyanaz az aksi fél-1 éves korában már nem fog feltöltődni erről az állandó feszültségű töltőről, csak sokkal hosszabb idő alatt. Arról nem is beszélve, hogy a feszültségesést (amikor lekapcsol) valamivel figyelni kell és itt millivoltokról beszélünk (2.5-10mV/cella). Annak a figyelése már eléggé megdrágítja az áramkört.


Azt hiszem értem mire gondolsz.
Ezzel együtt szerintzed megoldható a dolog vagy esélytelen???

_________________
By.: Barbár


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.12.05 21:17:27 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Szerintem igen magas képzettség kell hozzá, és a kérdéseid alapján te (is) fényévekre vagy ettől. De nem akarlak lebeszélni róla, végülis naftát is lehet keverni, meg töltőt is lehet barkácsolni :)

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.12.05 21:44:54 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.09.24 11:10:09
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Balatonszemes
Ramses írta:
Szerintem igen magas képzettség kell hozzá, és a kérdéseid alapján te (is) fényévekre vagy ettől. De nem akarlak lebeszélni róla, végülis naftát is lehet keverni, meg töltőt is lehet barkácsolni :)

:Ramses Ramses :Ramses


A nafta keverésről lemondtam, de a töltő még kérdéses. (a már megszerzett nitró meg jólesz még házibulikon tábortűz gyujtására vagy vmi ilyesmi (ingyen volt szóval nem volt vmi dárga... 8) 8) 8) 8) )

_________________
By.: Barbár


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.12.05 21:50:32 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Na, hogyhogy lemondtál? Mesélj!!! Kíváncsian hallgatlak miért döntöttél (mégis) így. Amúgy nem csodálkoznék, ha az akksitöltő készítése is hasonló vége lenne annak ellenére, hogy szurkolok neked, csak épp tudom, hogy nagy fába fágod ezzel a fejszéd. Én tudom, te pedig nem fogadod el. Mind1, az okos ember a más hibáiból tanul. :)

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.12.05 22:12:14 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.09.24 11:10:09
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Balatonszemes
Ramses írta:
Na, hogyhogy lemondtál? Mesélj!!! Kíváncsian hallgatlak miért döntöttél (mégis) így. Amúgy nem csodálkoznék, ha az akksitöltő készítése is hasonló vége lenne annak ellenére, hogy szurkolok neked, csak épp tudom, hogy nagy fába fágod ezzel a fejszéd. Én tudom, te pedig nem fogadod el. Mind1, az okos ember a más hibáiból tanul. :)

:Ramses Ramses :Ramses


Azért mondtam el róla mert bár minden anyagot m,egszereztem (és eddig járok vagy 1000 Ft-nál Nitro-Metánt nem tudok szerezni sehonnan (legalábis eddig nem jöttem rá hogy honnan lehetne).

A töltő gyártáshoz meg annyit fűznék hozzá, hogy van egy rakat ismerősöm aki ért az ilyesmikhez (egyik haverom pl most egy 4 szinü tollat alakít át gy hogy folyadékkristályos kijelző + 3 gombos kezelőfelület, TXT-fáj megnyitása, keresés a fájlokban pár MB hely, mágnesesen leárnyékolva a cucc (szóval tökéletes érettségi puska (legalábbis most annak tűnik, de majd tavasszal kiderül)).

Szóval ha egy ilyent megcsinál + szoftvert hozzá akkor lehet hogy a töltővel is megbirkózunk. Nem mondom hogy egyszerü lessz, de hogy meg lehet csinálni az tuti, csak az a kérdés hogy anyagilag megéri-e házila barkácsolni.
Ez meg majd kiderül, kitaltáljuk hogy hogy kéne aztán utánaszámolunk és ha megéri akkor mindent bele ha nem akkor meg gyüjtögetés egy jó töltőre...

_________________
By.: Barbár


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: a
HozzászólásElküldve: 2005.12.05 22:16:13 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.09.24 11:10:09
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Balatonszemes
Ja és még annyit fűznék hozzá az előzőhöz (ez szeritem amugy majdnem mindig igaz), hogy Mindent meg lehet csinálni, csak van amit könnyű és van amit nehéz, (van amit olcsón is ki lehet hozni, és van amit nem van hogy megéri nekiálni, és van hogy nem...

Hogy a töltő melyik kategória az majd elválik...

_________________
By.: Barbár


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.12.07 17:58:42 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.05.16 14:21:12
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Budapest X.ker
Barbár_ írta:

A töltő gyártáshoz meg annyit fűznék hozzá, hogy van egy rakat ismerősöm aki ért az ilyesmikhez (egyik haverom pl most egy 4 szinü tollat alakít át gy hogy folyadékkristályos kijelző + 3 gombos kezelőfelület, TXT-fáj megnyitása, keresés a fájlokban pár MB hely, mágnesesen leárnyékolva a cucc (szóval tökéletes érettségi puska (legalábbis most annak tűnik, de majd tavasszal kiderül)).



Mi van, ha az oktatásügyi miniszter is olvassa a fórumot? :lol:

_________________
SAVAGE28 Hemicuda (msn: spongyabob@vipmail.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.12.07 21:35:16 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.09.24 11:10:09
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Balatonszemes
Savy írta:
Barbár_ írta:

A töltő gyártáshoz meg annyit fűznék hozzá, hogy van egy rakat ismerősöm aki ért az ilyesmikhez (egyik haverom pl most egy 4 szinü tollat alakít át gy hogy folyadékkristályos kijelző + 3 gombos kezelőfelület, TXT-fáj megnyitása, keresés a fájlokban pár MB hely, mágnesesen leárnyékolva a cucc (szóval tökéletes érettségi puska (legalábbis most annak tűnik, de majd tavasszal kiderül)).



Mi van, ha az oktatásügyi miniszter is olvassa a fórumot? :lol:


Még ha olvassa is hogy találja meg hogy kiről van szó?

Meg ha meg is találja... bizonyítsa be!

Amikor ismerősöm 4 számítógépet pakolt el a rendőrök elöl házkutatásnál nem is egy alkalommal hanem már legalább 5x akkor szerintem a puskázótollat sem fogják rábizonyítani soha a másik haveromra...

Ha meg tényleg baj lenne belőle akkor már ott bukta a nyomozás hogy még az is előfordulhat hogy én itt hazudok és még csak az a haverom sem lkétezik akiről beszélek... van egy pár haverom hogy találják ki hogy ki lehet az???

Innentől kezdve a büdös életbe nem találják meg egyik gyereket sem...

_________________
By.: Barbár


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.12.08 10:35:35 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
szepen kapcsolodik a szervokhoz/toltokhoz a dolog.... ne bankodjatok, ha torlom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.12.08 15:56:38 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.09.24 11:10:09
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Balatonszemes
Csacsi írta:
szepen kapcsolodik a szervokhoz/toltokhoz a dolog.... ne bankodjatok, ha torlom


Tényleg vissza kéne térni az előző témához.

_________________
By.: Barbár


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség