Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 20:18:31

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.01.31 11:23:07 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.06 10:55:19
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Miskolc
muadib írta:
Nagyon jol nez ki! Gratu!
En is arra gondoltam eddig hogy a laminalo folia alkalmas lenne ilyesmire, csak eddig nem volt otlet hogyan lehetne a format osszehozni belole. A zsabasminta oriasi otlet :lol: . Amint lesz egy kis idom megprobalok en is az mt2-re egy kasznit gyartani :-D . Megegyszer gratu nagyon cool a kasztni! udv,

Köszi! Nekem a szabásminta volt az első ötletem erre... De az alapanyagot legközelebb asszem tényleg módosítom....

A "kis időről" csak annyit, hogy egy nap azért ráment mire elkészült... Persze később több rutinnal már lehet, hogy gyorsabban haladnék. A legnehezebb része a dolognak mindenesetre épp a szabásminta elkészítése. Az elkészítésére a legjobb megoldásnak az tűnt, hogy miután kitaláltam milyen részekre bontom az egészet, az eredeti kasztnira ráhajtogattam a papírt és így átnyomódott a szükséges kontúr. Ezeket celluxxal összeragasztgattam és ahol kellett módosítottam. (pl a kivágásokat ekkor csináltam meg. Ebben az eredeti kasztni is segített azért.) Így kb harmadszorra már "egészen letisztult formát" kaptam... :) Ezután a kivágás és ragasztás már tényleg nem olyan sok idő... (~4óra) De érdemes kipróbálni! Sok sikert hozzá!

_________________
Carson StormRacer BUGGY 4WD "POLICE"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.01.31 13:39:25 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
DömeDee írta:
muadib írta:
Nagyon jol nez ki! Gratu!
En is arra gondoltam eddig hogy a laminalo folia alkalmas lenne ilyesmire, csak eddig nem volt otlet hogyan lehetne a format osszehozni belole. A zsabasminta oriasi otlet :lol: . Amint lesz egy kis idom megprobalok en is az mt2-re egy kasznit gyartani :-D . Megegyszer gratu nagyon cool a kasztni! udv,

Köszi! Nekem a szabásminta volt az első ötletem erre... De az alapanyagot legközelebb asszem tényleg módosítom....

A "kis időről" csak annyit, hogy egy nap azért ráment mire elkészült... Persze később több rutinnal már lehet, hogy gyorsabban haladnék. A legnehezebb része a dolognak mindenesetre épp a szabásminta elkészítése. Az elkészítésére a legjobb megoldásnak az tűnt, hogy miután kitaláltam milyen részekre bontom az egészet, az eredeti kasztnira ráhajtogattam a papírt és így átnyomódott a szükséges kontúr. Ezeket celluxxal összeragasztgattam és ahol kellett módosítottam. (pl a kivágásokat ekkor csináltam meg. Ebben az eredeti kasztni is segített azért.) Így kb harmadszorra már "egészen letisztult formát" kaptam... :) Ezután a kivágás és ragasztás már tényleg nem olyan sok idő... (~4óra) De érdemes kipróbálni! Sok sikert hozzá!



Belegondolva tenyleg kell egy nap hozza :) nezegettem egy kicsit az mt2 gyari kasztnijat es hat az eleg bonyolult forma, jo sok reszbol kene osszeragasztani. Belevagni meg nem volt idom de majd talan a hetvegen nekilatok. Koszi az otleteket ha lesz belole valami megirom :-D

Udv,

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.02.02 17:11:45 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.01.11 13:11:16
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Miskolc
Szia DömeDee!

Nekem is nagyon tetszett a kasztni, es csak bizom benne :roll: , hogy husvet kornyeken, mikor legkozelebb egyutt autozunk meg lathatom :lol:
Vagy akkor mar egy javitott valtozattal fogsz repeszteni? :-D
De lehet, hogy ez a modell mar a multe lesz :?:

Tovabbi sok idot,

norbi

_________________
Kyosho Inferno TR-15


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.02.06 15:28:31 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.02.06 15:23:25
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Switzerland
Szia Dömedee,

nagyon szep lett a kasznid !!

De ha mar ennyit dolgoztal a müanyag falak kivagasaval, miert nem veszel le rola egy negativot, mondjuk gipszböl, es keszited el a kasznit egy 120gr/nm -es üvegszövetböl ??

Igy nem kellene felned, hogy az elsö koccanasra szetesik az egesz !!

üdv,

cbruder


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Home-made kasztni
HozzászólásElküldve: 2005.02.06 15:46:11 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.11.13 16:22:37
Hozzászólások: 1090
Tartózkodási hely: Budapest
DömeDee írta:
Üdv néktek!

Legutóbbi "ráérő" időmben (Persze tudjuk az ember arra ér rá, amire akar.) csináltam egy új borítást a Carsonomra... Lehet, hogy nem fog sokáig tartani, de most szerintem egész jól néz ki... Főleg a design miatt... :-D

Megmutatom!:
Kép

Részleteket a készítéséről itt találsz:
http://domedee.uw.hu/rc/rc_cover.htm

Jól szórakoztam... Ennyit megért... :)
Esetleg véleményeket azért várok... (Azon kívül, hogy el fog olvadni...)
ez jo!

_________________
Van egy kisautóm egy szevidzs huszonöt négy eggyes
Meg van még nekem egy szevidzs iksz négyhat bik blokk
És még van egy tamijjja efszázkettőgétém
szijasztok!
:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.02.08 10:26:49 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.06 10:55:19
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Miskolc
norbi írta:
Nekem is nagyon tetszett a kasztni, es csak bizom benne :roll: , hogy husvet kornyeken, mikor legkozelebb egyutt autozunk meg lathatom :lol:
Vagy akkor mar egy javitott valtozattal fogsz repeszteni? :-D
De lehet, hogy ez a modell mar a multe lesz :?:
Tovabbi sok idot,

Hi Norbi!
Ahogy most áll a helyzet, nem félek tőle, hogy húsvétig összetörném a kasztnit... Annyi most a meló, hogy gondolni sem merek az autózásra... ide is csak benéztem.... Szóval fogunk még együtt repeszteni...
De nem is! Te menekülsz majd a rendőrautó elől... :) Már kék fény is van egy ideje!
Nézd csak:
Kép

_________________
Carson StormRacer BUGGY 4WD "POLICE"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.02.08 10:32:14 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.06 10:55:19
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Miskolc
cbruder írta:
De ha mar ennyit dolgoztal a müanyag falak kivagasaval, miert nem veszel le rola egy negativot, mondjuk gipszböl, es keszited el a kasznit egy 120gr/nm -es üvegszövetböl ??

Öööööö... :? Miért is....? :roll: Nem ismerem a technológiát és nincs anyagom egyenlőre...
Nem tűnik túl egyszerűnek, de ötletnek nem rossz... :)
Gyártási javaslat? :?: Hmm...? Hmm...? Hmm...? :-D

_________________
Carson StormRacer BUGGY 4WD "POLICE"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.03.21 11:16:23 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.06 10:55:19
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Miskolc
Szombaton egy miskolci "véletlen" villámtalálkozón végre kipróbáltam az autót és nem olvadt le róla a kasztni. Ki sem gyulladt... :)
Igaz, elég hideg volt. De kezdetnek mindenképpen tök jó jel, hogy így bírta. hurra
Ja... és össze sem törtem!!! 8)

_________________
Carson StormRacer BUGGY 4WD "POLICE"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség