Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 12:26:54

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kaszni festés
HozzászólásElküldve: 2004.03.11 13:18:12 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Hi!

Kérdésem: le lehet-e szedni valahogy a kaszniról a festéket (lexan ugye). Mindeddig azt hittem, hogy nem. De elbizonytalanodtam...segítsetek...:( Persze, nem arra az esetre gondolok, amikor a festék "csak úgy",magától jön le, hanem amikor újra akarod festeni, és előtte "leimádkozod" a festéket, hogy új pofát adhassa a kaszninak.


:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaszni festés
HozzászólásElküldve: 2004.03.11 13:22:25 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Ez jo kerdes, en egyszer ezzel kb 1 hetet eltoltottem, mindenfele infot megkeresve a neten. Azt talaltam, hogy nem nagyon, illetve csak olyan helyekrol (buszmegallo pl.) ahol elotte kezeltek valamivel a feluletet.

A lexan festek kicsit megoldja a lexant, es ugy tapad a festek az anyaghoz, ezert nem nagyon jon le a jo festek a cuccrol.

De aki tud megoldast, az jo lenne ha mondana, mert bizony nekem is lenne mit atfestenem, ha van ra megis lehetoseg.

UI: amit talatam, az valami draga es speci vegyulet, amivel leszedheto a cucc, de nem talaltam itthon forgalamazot, akinek a termekeben az a bizonyos szer benne lenne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaszni festés
HozzászólásElküldve: 2004.03.11 13:23:35 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.01.23 08:13:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Buda
Megoldás: fesd le kívülről! :lol:

_________________
Mugenseiki MBX-5


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.11 13:52:34 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Na csak azért, mert ezt írja valaki:
Idézet:
Én nem akarok vitázni, de mi is mindig Lexan festékekkel dolgozunk és az egyik haver már többször is szedte le nitroval a festést.
Én soha nem csináltam még, ezért sem akarok belefolyni a vitába!
Viszont makettezem is és a Fabulisnak a fórumát rendszeresen szoktam olvasni és ott írnak festékek eltávolításáról is valamelyik topicban, csak azt meg kéne találnom Ha meglesz, belinkelem ide!


Ez azért fura, mert nekem már fröccsent rá a kasznira a nitro (de gondolom kinek nem), és semmi baja. Mondjuk én meg pont hogy úgy tudom, hogy ez éppen ellenálla a nitro-nak.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.11 14:28:45 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.02.12 11:39:56
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Szamosszeg
Az az illető nitróhigítóra gondolt, nem pedig üzemanyagra.
Az üzemanyag egyébbként sem nitró, hanem methanol.
A nitró csak egy adalék anyag.

Gyurici


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.11 14:41:33 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Nade most akkor le lehet szedeni, vagy nem?

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.11 20:12:19 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
gyurici írta:
Az az illető nitróhigítóra gondolt, nem pedig üzemanyagra.
Az üzemanyag egyébbként sem nitró, hanem methanol.
A nitró csak egy adalék anyag.

Gyurici


eljen eljen eljen eljen eljen eljen eljen eljen eljen


Üdv: Dodge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.11 22:59:23 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.01.21 15:59:37
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bp. XVIII.
a nitró higító megmarja, és bemattítja a lexánt!!!
így ezt nem szabad használni semmiképpen!
a Tóth Zoli haverom sebbenzinnel szedi az olyan festéket, ami nem megfelő volt, és pereg le a kaszniról
ha nem pereg le, akkor nem szokta leszedni :lol: :lol: :lol:

ha nem metált fúj, akkor polírpapirral meg is szokta festés előtt csizolni, ha metál, akkor ezt nem szabad, mert a szemcsék mát megmutatják a csiszolás nyomát

_________________
http://www.croatia-sailing.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.12 20:30:55 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Sziasztok!

Festes elott milyen elokeszito lepeseket tesztek Ti azert, hogy tuti legyen a munka, illetve hogyan zsirmentesititek a kasztnit festes elott?

Milyen maszkolo anyagokat, es milyen festesi technikakakt hasznaltok?

Van koztetek airbrush muvesz? udv,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.12 20:56:12 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Hali!

Tisztítás: én a kaszni belsejét kimosom, mosogatót használok, mert szerintem annak tuti a zsíroldó hatása. Aztán már a belsejéhez nem nyúlok (kézzel).

Maszkolás: tapétaboltban vettem sima, fehér, vékony. Kiválóan ragad, frankón simítható (hitelkártya rulez), illetve nem hagy maga után semmit, nem folyik be alá (!), és f..szán vágható. Az ablakok maszkolását (ha nincs maszlokó a kasznihoz) úgy csinálom, hogy kivülről egy pauszpapírt rátteszek, óvatosan körberajzolom, kivágom, körberajzolom a tapétára, kivágom, és felragasztom. Finom kézzel (és persze türelemme) frankón nyílegyenes, szép maszkolást kapsz.
Vágás: lexan-olló. Eddig kinlódtam mindeféle ollókkal, asszonykám körömvágító ollója jűnak tűnt, te sajna nem sokáig bírta (eltörtem, na). Vettem egy lexan ollót (~3000 HUF volt asszem), és azzal az íveket nagyon szépen lehetett vágni (mondjuk ezt a részét utálom).

Festés: azt gondolom vágod, hogy először a legsötétebbel kezded, és utána haladsz a világos részek fele (sötét fest, maszkoló le, fest világos, maszkoló le...stb). Az első legyen leheletfinom, de inkább 2 (mármint 2 réteg), mert ha nagyon sok az első, akkor elfolyik, és b...szhatod. 4-5-6szor fújd, hogy takarjon rendesen (sötétebbeket kevesebbszer kell, világosakat többször, hogy ne látszódjon át).

Matricázás: ne feletsd el, hogy általában kint van egy fólia. Ja nincs? Akkor erre is tudok egy trick-et (bár ki még nem próbáltam). Sima, folpack-ot teríts rá, majd hajszírítóval melegítsd addig, amíg rá nem feszül. majd vágd le a széleinél. Így elkerülheted, hogy a külseje fetékes legyen (mondom, csak akkor kell ez, ha nincs gyárilag rajta).

(Ki)Vágások: én mindent az elején (tartó, rezókivezető, antenna, minden), de van aki a végén. Szerintem jobb addig, míg nincs lefestve, mert ha utána fested, megkarcolhatod az ollóval. Ja, és a furatokat ha fúróval csinálod, akkor ne fúrj egyszerre nagyot, mert kiszakadhat a lexan.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.12 21:06:30 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 16:26:16
Hozzászólások: 2987
Tartózkodási hely: Budapest XXI.ker. Tel:+36-30/9410131
Festes elott milyen elokeszito lepeseket tesztek Ti azert, hogy tuti legyen a munka, illetve hogyan zsirmentesititek a kasztnit festes elott?

Festés elötti felületkezelés talán az egyik legfontosab tanni való. Én jómagam mosogatószer és egy puha szivacs segítségével végzem el a zsírtalanítást. Aztán alapos öblítés, törlés és szárítás.

Milyen maszkolo anyagokat, es milyen festesi technikakakt hasznaltok?

Ez fogós kérdés. Természetesen kapható gyári maszkoló szalag esetleg helyettesíthető szigetelő szalaggal de nagy odafigyeléssel alkalmazzuk, mert az olcsóság nem minden. A fedés nem túl biztos és a festék oldószrere oldhatja a szalagot és annak ragasztó anyagát nem beszélve arról hogyha a ragasztó a maszkolt felületen marad az bosszúságot okoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.29 00:42:01 
Offline
Játékmester
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.18 23:21:48
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Dunakeszi Auchan
Cross írta:
a nitró higító megmarja, és bemattítja a lexánt!!!
így ezt nem szabad használni semmiképpen!
a Tóth Zoli haverom sebbenzinnel szedi az olyan festéket, ami nem megfelő volt, és pereg le a kaszniról
ha nem pereg le, akkor nem szokta leszedni :lol: :lol: :lol:

ha nem metált fúj, akkor polírpapirral meg is szokta festés előtt csizolni, ha metál, akkor ezt nem szabad, mert a szemcsék mát megmutatják a csiszolás nyomát



Jól figyeltél látom. :bizonyitek :mrgreen:


Zozo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.03.29 09:18:48 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2004.01.22 22:49:52
Hozzászólások: 786
Tartózkodási hely: Budapest, XVI.ker.
Nálam most kezd aktuálissá válni ez a téma. Meg is kérdezném rögtön, hogy ki milyen festéket ajánl, ami remélhetőleg tartósan rajta is marad, nem fog leperegni az igénybevételnél..
Én repülőhöz készítettem üvegszálból kabintetőt és azt szeretném kívülről lefújni, vmilyen fehér festékkel.
Elsőként vmilyen akril festékre gondoltam, de ezt ti már gyakorlatból is vágjátok.. :-D
:integet
Ui> Jah, igen. És az se egy utolsó szempont, hogy vmi "nem túl drága" festék kellene.. futyulok

_________________
KépTraxxas REVO www.solarklimacad.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.22 19:09:47 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Hali.

Nemtudja vaklaki hogy hol lehet festett kasznikat kapni... 1/10-es offroad autókhoz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.22 19:13:12 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
SeRoK írta:
Hali.

Nemtudja vaklaki hogy hol lehet festett kasznikat kapni... 1/10-es offroad autókhoz?


Modellboltban kérdezted már? Esetleg próbálj katalógusból rendelni.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.07.08 13:33:27 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.06.30 14:03:38
Hozzászólások: 440
Tartózkodási hely: XXI ker
Tudom baromi amatőr kérdés, de mi van ha kivülről fested le és matt vagy valami selyemfényű lakkal lefújod utána?

_________________
SAVAGE SS .27 SIRIO FM 40.815
OFNA Hyper7 PBS .21 FM 40.835


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.07.08 13:37:15 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
az elso esesnel megserul a festek, valamint, mivel a lakk nem rugalmas feluletet alkot, a lexan meg hajlik, az lepattog rola azonnal.

A lexan festek azert jo, mert reakcioba lep a lexan anyagaval, es hozzatapad, de alaposan. Meg igy is van, hogy ha nincs jol elokeszitve a kasztni, vagy rossz a festek, lepattog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.07.08 13:41:14 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.06.30 14:03:38
Hozzászólások: 440
Tartózkodási hely: XXI ker
Csacsi írta:
az elso esesnel megserul a festek, valamint, mivel a lakk nem rugalmas feluletet alkot, a lexan meg hajlik, az lepattog rola azonnal.

A lexan festek azert jo, mert reakcioba lep a lexan anyagaval, es hozzatapad, de alaposan. Meg igy is van, hogy ha nincs jol elokeszitve a kasztni, vagy rossz a festek, lepattog.



pont azért gondoltam a lakkra mivel az kopjon ne a festék... na nem mintha a közeljövőben festegetni szeretnék :)

lehet kapni teljesen szűz kasznit ?

_________________
SAVAGE SS .27 SIRIO FM 40.815
OFNA Hyper7 PBS .21 FM 40.835


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.07.08 13:45:37 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
persze. 8000 korul van a Savage azt hiszem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.07.08 16:07:41 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Mazlee írta:
pont azért gondoltam a lakkra mivel az kopjon ne a festék... na nem mintha a közeljövőben festegetni szeretnék :)

lehet kapni teljesen szűz kasznit ?


Az rendben van, hogyóvod a festést, csakhogy sajna a kaszni hamarabb szétesik, mint a festés, ergo nem sok értelme van lakkozni afestést. Nameg aztán a festé belül van, így elég nehezen tud megsérülni (sőt, nem is szokott).

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség