Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.29 09:54:15

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.28 20:28:56 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.01.07 17:13:18
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Fót-Budapest!
az STS D28pro-t bele lehetrakni savage-be?

_________________
-*Reely: Rex-x promo II™*
-*Kyosho Fazer GP™*
-*HPI Bja 5B Ss™*
-*HPI Savage X™*
-*Carbon Fighter PRO 30cc™*
-*LRP™ A3-STX Deluxe 2.4GHz™*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.29 08:42:08 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Ezt így akartam írni:
Az a negyed köbcenti különbség nem hiszem, hogy nagyon számítana, de kicsit biztosan erősebb.

Simán belefér. Már 5,9 köbcentis (.36-os) motorral is kapható Savage modell.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.07 21:35:49 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Hello!

Nem olyan régen kostoltam bele az autómodellezésbe. Elektromos off-road-om van, de gondolkodom, hogy áttérek 1/10-es robbanósra. Nem akarok versenyezni, inkább csak hobbi célra, szórakozásból autózom. Némileg visszatart, hogy ez sokkal költségesebbnek tűnik. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
- Úgy hallottam, hogy egy motor élettartama kb. 200 üzemóra. Ez azt jelenti, hogy ilyenkor kuka, vagy elég cserélni a hibás, vagy kopott alkatrészt?
- Az izzítógyertya kb. meddig bírja optimális esetben?
- Mitől mehet tönkre a gyertya? Pl. nagyobb ugratás, ilyesmi?
Nagyjából kalkuláltam és az jött ki, hogy egy év alatt simán el lehet költeni kb. 50 rugót egy robbanós autóra úgyis ha nincs vele semmi gikszer. Ez reális lehet, vagy azért nem ennyire gáz a helyzet?
- Valahol olvastam, hogy a nagyobb, benzines modellekkel kevesebb a gond, mint a kis nitrósokkal. Ez igaz? Azoknak kb. mennyi az üzemeltetési költsége?
Persze tudom, a modellezés nem olcsó hobbi, de azért azt soknak tartom, hogy évente majdnem egy nitrós autó árát költsem az amúgy sem túl olcsó járgányra. Ráadásul tapasztalat hiányában gondolom még lenne "tanulópénz" is az elcseszett dolgok miatt.
Bocs, ha hülye kérdéseket tettem fel, de szeretnék tisztán látni ezügyben.
A segítő hozzászólásokat előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.08 06:29:40 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.22 18:13:22
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Szeged
Szia!

Egy nitrós motor átlagos élettartama olyan 30-40 literre tehető! Persze a versenymotorok kevesebbet mennek el, de a hobbi célra fejlesztett, nem olyan pörgős mocik, többet is elmehetnek! Ha már nincs benne kompresszió (magyarul rosszul megy, nem lehet bekarbulárni normálisra stb.) akkor dugó-hüvely-hajtókart cserélni szoktak benne!

Eddigi tapasztalataim szerint a gyertya olyan 2,5-3 literig jó! Az ugratástól nem megy tönkre a gyertya, egyszerűen csak kiég az izzítószál belőle!(nem az ugratásoktól!)

Az 50 rugó, az attól is függ, hogy mennyit használod! Ha csak havi egyszer megfuttatod, akkor biztos, hogy kevesebbre fog kijönni! De ha minden hétvégén nyüstölöd 1000-el, akkor több is lehet!

A nagyobb modelleknél (1/5, 1/6), annyival jobb a helyzet, hogy azok nem nitróval mennek, hanem sima keverék benzinnel, így a fenntartási költsége, ha nincs semmi baj, akkor olcsóbban jön ki!! De az alkatrészek drágábbak hozzá mint a nirtós autókhoz! Nézd meg a modell&hobbynál, (www.modell.hu) hogy milyen árban vannak a HPI Baja 5B-hez az alkatrészek, és úgy már lesz egy viszonyítás alapod!

Ha van még valami kérdésed ezzel kapcsolatban, akkor nyugodtan írj, biztos válaszolni fogunk rá!

Üdv.: Zoli

_________________
Kép
GS Racing XUT Pro AD with SH and Sirio engine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.08 09:03:31 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Szia Zoli!

Kösz a választ! A motor élettartama alatt a dugó-hajtókar-hüvely elhasználódást érted, vagy ezeket ettől függetlenül is cserélni kell?
Jut eszembe, a rezó és a könyökcső meddig bírja?
Egy tank üzivel mennyit lehet menni? Tudom,hogy ez függ a vezetési módtól, stb. De egy 3 ccm-es motort és egy 100 ml-es tankot alapul véve?
Úgy tudom, hogy minden használat után after run olajat kell használni a motorba. Ez mit jelent? Bele kel önteni a blokkba, vagy ezzel kell járatni?

Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.08 13:35:38 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.04.05 17:11:36
Hozzászólások: 110
Hájj

AMiket hallottam. 1:5, 1:6-os benzines gépeknél állitólag fordult már elő hogy megszorult a diffi. Mert hátul a motor és átvette a hőt. Eztet hallottam.

Hétvégén láttam egy baját, ami lefogazta a spur kereket.

A motor élettartamát lehet növelni pl metabond adalékkal. elég sokat hallok róla. és használják az ismeretségi körben.

Egy 3 köbcentis metabonddal kezelt géppel a srác elgépelgetett kb 20 percet 125 köbcentis üzi tankkal.

After run oljaról annyit tájékoztattak, hogy az akkor kell amikor sokáig nem használod a gépet, mert a nitrós üzemanyagnak van korrodáló hatása.

Én is kezdő vaok és ezeket az infókat röpke egy hónap alatt csakrtam ki a profikból. Amúgy asszem véres a torka az 1 hónapos 2,5 köbcentis karson motornak. Szóval nekem a tanuló pénz kb egy 1:10 stormracer. De a Carson Stormracerbe meg tod nézni, hogy mit sikerült kinyirnom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.11 17:35:55 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.05.11 17:25:49
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Már régebben olvasom a fórumot, de csak most regisztráltam, mert aktuálissá vált az első buggy-m megvásárlása.
Én per pillanat kizárólag szinte a Hobao hyper 8.5-t néztem ki magamnak. Későbbiekben versenyezni is szeretnék vele a megfelelő tuningolás után, de egyellőre még csak ismerkedni fogok vele.
Mivel ujban gondolkozk, hetek óta bújom a netes áruházakat, főleg külföldieket, mert az itthoniakat indokolatlanul drágának találom (mind1..).
A kérdésem az lenne hogy meglepően jó áron találtam "Ofna 1/8 HoBao Hyper 8.5 Pro Kit RTR". Mivel a 8.5 modellt nagyjábol ismerem, és az árával is tisztában vagyok, nem tudom hogy mitöl ilyen olcsó ha uj. Talán az OFNA előtag? Az mit jelenthet ez esetben?
Válaszaitokat előre is köszönöm. (bocs ha hülyeséget kérdeztem9

U.I.: van köztetek debreceni modellező?

Üdv. hmjt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség