Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.26 12:47:19

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 312 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.24 16:51:03 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.21 21:19:24
Hozzászólások: 178
A baja és az XRC között ég és föld a különbség.
KB. BMW M5--Fiat Seichento

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.24 20:55:23 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.05.28 19:52:10
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Budapest (III.ker.)
nem véletlenül kerül az Xrc 109ezer forintba, a BAJA pedig 276ezerbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.24 21:03:37 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.29 16:34:09
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Láttam versenyen Bajákat és mit ne mondjak 2 óra folyamatos autózáson,
a lengéscsillapítókat és a gumikat kellet cserélni.

Nem véletlen hogy a Baja 5B RTR 250 E Ft körül mozog.

Ha megnézed az XRC árlistáját látod hogy külön a motor 70 e ft, ehhez hozzá adod a kerekeket meg mondjuk egy szervót, és az 100 e ft.
(Gyári XRC alkatrészekról beszélek.)

Rc Racing a távot másodszorra cseréled, 2-szer tört a szervóházad, aksi, töltő elromlott.

Ha ezeket jóra cseréled ,már nem kis összeg!

Ha a törő rossz alkatrészeket megcsinálod erősítve, meg amit kell kicsrélsz jóra akkor kb 150-ből kijössz.

Mégiscsak olcsóbb mint egy Baja, igaz ez csak hobby célra, a Bajával
versenyezhetsz is, nem lessz sok Baja! :-D

Üdv: Tamás

_________________
Üdv: Tamás
Eladó: 2,5 Koplett Hpi T-15 Fe motor!!!
Hpi Nitro MT2+ Vertex 16+Alu+Fasza Elektronika
NIKKO Evolution (1:14, 2 WD, On-Road) 2 db

Msn: tama.-1996@hotmail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.24 21:11:33 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
napok óta ezen csámcsogtok.
a 4. oldalon a 2. hozzászólásban már levezettem hogy sz..ból nem lehet várat építeni.

gumit meg ezen is ugyanúgy kell cserélni csak rugass vele 2 órát......ha kíbír annyit egyhuzamban

_________________
Carson Specter sufnituningos
AM 40,885 Mhz

full egyedi gyártású 1:5 buggy 70% készültségi fokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.24 23:47:20 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.21 21:19:24
Hozzászólások: 178
Sajnos úgy látom eggyes embereket nem lehet meggyőzni,kötik az ebet a karóhoz.
Nade nem baj majd saját kárán megtanulja mindenki aztán elgondolkozik rajta. Ez az autó még a Carson szinvonalat sem üti,pedig arrol is tudnék mesélni.
Persze csak 110e RTR-be de 2 hét alatt ráköltöd a másik 110-et hogy legyen belőle valami és akkor miről beszélünk.Olyan gyenge mint a harmat,egyszerüen élvezhetetlen vele autózni........nem is folytatom nincs értelme.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.25 08:14:50 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.08.05 12:40:49
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: tököl
Runner írta:
Sajnos úgy látom eggyes embereket nem lehet meggyőzni,kötik az ebet a karóhoz.
Nade nem baj majd saját kárán megtanulja mindenki aztán elgondolkozik rajta. Ez az autó még a Carson szinvonalat sem üti,pedig arrol is tudnék mesélni.
Persze csak 110e RTR-be de 2 hét alatt ráköltöd a másik 110-et hogy legyen belőle valami és akkor miről beszélünk.Olyan gyenge mint a harmat,egyszerüen élvezhetetlen vele autózni........nem is folytatom nincs értelme.

szia!
biztos van ijen autód ha enyire tudod véleményezni.
Esetleg megosztanád velünk is mire költöttél 110 ezret két hét alatt.
csaba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.25 08:54:37 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.03 16:41:31
Hozzászólások: 862
Tartózkodási hely: Budapest II.ker
Szerintem ne veszekedjetek tovább, aknek van ilyen gépe az tud róla véleményt mondani és nem az aki látta már! Az nem jelent semmit, hogy láttad már!

A vitát fejezzük be, mert a moderátorok sem fogják dijjazni!

Köszönöm,

ebencz

_________________
Traxxas Revo™ 3.3 + kisebb átalakítások, itt-ott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.25 19:20:56 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.07 11:23:34
Hozzászólások: 322
Tartózkodási hely: Veszprém Megye ->Csetény TEl: 06-30-605-16-30
Nekem van XRC-m! Belementem ebbe a benzines témába, de 15 tank autózás után meguntam.... nem is szar de nem is jó az XRC, én kisebbeket ugratgattam vele de van elég sok hibája, pl. az alváz hajlik ugyan az a felépítés mint egy 1/8 ebuggynál és ugyebár a 4mm-eres alulap nem bírja kellene rá valami merevítés hogy ne törjön el az alváz egy nagyobb repülésnél de én nem mostanában fogom hajtani a gépet azt garantálom.... Inkáb eladom engem a nitró köt le igazán
Az meg a másik hogy sokan írták hogy azért hagyják abba a nitrózást merthogy megunták az állatási pepecseléseket, én meg azt mondom hogy aki nem képes beállatni egy nitrós motort az inkább ne is modellezzen

_________________
Sanwa MX3FHSS
Robitronic Mantis Axial .32
Carson E-Specter Brushless 2000W with A123 6/7S
--->>>Ebay, Towerhobbies, Rcmart<<<---


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.25 23:07:55 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.21 21:19:24
Hozzászólások: 178
Idézet:
kisebbeket ugratgattam vele de van elég sok hibája, pl. az alváz hajlik


Gondolom ez pl elég indok mindenre,és nem is én írtam.
Egyébként meg a 26cc baját is szépen megfojtja a kipuffdob plussz a kivezető cső.Akkor a 23cc XRC-ről nem is beszélve.
Az alváz merevitési probléma után pl másodiknak tudnám emliteni a motor elhelyezkedését. Kipuffogó a földet nézi normális rezót nem lehet rá rakni.
Légszűrő az autó majdnem leg magasabb pontján van,egy esetleges nagyobb esésnél rommátörik a légszűrőházad és ha nem áll le a motor akkor szépen megeteti magát porral. Stb stb..........

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.26 06:22:17 
Offline
Egyhelyben pöfög&otilde;

Csatlakozott: 2008.08.05 12:40:49
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: tököl
Runner írta:
Idézet:
kisebbeket ugratgattam vele de van elég sok hibája, pl. az alváz hajlik


Gondolom ez pl elég indok mindenre,és nem is én írtam.
Egyébként meg a 26cc baját is szépen megfojtja a kipuffdob plussz a kivezető cső.Akkor a 23cc XRC-ről nem is beszélve.
Az alváz merevitési probléma után pl másodiknak tudnám emliteni a motor elhelyezkedését. Kipuffogó a földet nézi normális rezót nem lehet rá rakni.
Légszűrő az autó majdnem leg magasabb pontján van,egy esetleges nagyobb esésnél rommátörik a légszűrőházad és ha nem áll le a motor akkor szépen megeteti magát porral. Stb stb..........

Abban igazat adok hogy vannak konstrukcios hibái.
De te egy scaniát hasonlitasz egy ifához.
Én azt mondom hogy hobby célra tökéletesen megfelel,versenyzésre ottvan a baja.
Amikor a savagét vettem leakartak beszélni róla most kettö áll a garázsban ha ugratni akarok majd valamejiket beinditom.
A vitának vége.
vass csaba tökölröl.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.26 18:20:29 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2008.01.27 18:55:18
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Győr
nos igen...
Mivel ez nem a Hpi baja vs. Xrc topic ezért jólenne ha ezt a vitát nem folytanátok itt. Inkább valami pozitív véleményt írjatok és ne csak a negatívat! Pl az ára kedvező és ha valaki ilyen autót vesz szerintem nem versenyzésre veszi hanem hobbycélra! Lehet hogy nem színvonalas minőségi techinika de 110 e Ft ért nem is azt vár az ember ebbe a kategóriába! Arra meg szerintem tökéletes hogy hétvégente megnyúzza egy picit az ember és élvezze a modellezést...

_________________
Ádám46


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.26 19:45:29 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2007.08.20 18:01:45
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
tama-1996 írta:
Rc Racing a távot másodszorra cseréled, 2-szer tört a szervóházad, aksi, töltő elromlott.

Egyenlőre egy távot azért cseréltem mert beszar egy gombja.
A szervó tört de a kötegelő jót tett neki.
Az akksi meg a töltő is jó csak én nem használom mert jobbra cseréltem.
Ennek a vitának sosem lesz vége.Mi tulajdonosok nem fikázzuk mindenért mert tudjuk miről is beszélünk.Aki meg csak képen látta az fikázza mert nem Baja.Mindenbe bele lehet kötni, ebbe is.
Részemről befejezve.

_________________
XRC-RC2 rendberakás/tuning!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.26 19:48:54 
Offline
Nitrofügg&otilde;

Csatlakozott: 2008.01.05 18:06:19
Hozzászólások: 207
Hello!

Szerintem csak az száljon be ebbe a vitába akinek ilyen autója van és saját tapasztalatokat mond.
Ne olyanok akiknek a szomszédjuk barátjának a fia mondta hogy nem jó autó...
Remélem értitek amit mondani akarok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.26 20:13:37 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.21 21:19:24
Hozzászólások: 178
Részemről ez nem vita volt,csak véleményilvánítás...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Lezárva!!!
HozzászólásElküldve: 2008.11.26 21:13:51 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.03 16:41:31
Hozzászólások: 862
Tartózkodási hely: Budapest II.ker
Runner írta:
Részemről ez nem vita volt,csak véleményilvánítás...


...akkor a véleménynyilvánítást fojtassátok pü-ben!

Ebben a topicban az utolsó 1-1,5 oldalon semmi lényeges, felhasználható információ nem hangzott el az XRC nevezetű benzines buggyról és szerintem ez nem csak engem idegesít már!

Erre a hozzászólásra nem kell válaszolni és nem kell helyeselni mellette!

A Következő hozzászolásokban, ötletek, vagy hasonló jellegű leírások, stb. legyen, az XRC Buggy-val kapcsolatban!

Előre is kösznöm,

ebencz

_________________
Traxxas Revo™ 3.3 + kisebb átalakítások, itt-ott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.26 21:54:31 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.21 21:19:24
Hozzászólások: 178
Szerintem egy autónak vannak gyengéji is legyen az akármilyen autó.
Az elmúlt 1 oldalon ezt szedtük össze. Ha valaki vásárlás előtt áll és végigolvassa ezt akkor nem csak a kereskedők szaros hazugságát veszi alapul. Pont.
Az Rc-games ben is van egy autó összegzése végén Pro és Kontra na ez a topik is erről szól csak kicsit bővebbe.
Ha nem tetszenek az ide leírtak akkor ne olvasd a topikot ennyi.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.27 10:32:05 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
akkor terjunk vissza az autoval kapcsolatos konkret informaciokra, olyan emberektol ,akik mar hasznaltak, vettek, nyuztak ilyen vasat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: buggy
HozzászólásElküldve: 2009.01.02 23:16:46 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.08.10 21:00:40
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Budapest
Akkor meg is szólalok:)

viszonylag friss XRC RC2 tulajdonos vagyok, imádom a kocsit, gyönyörű a hangja,hibátlan a motor, igaz, törik néhol, de ennél jobb autó nem kell azoknak, akik nem akarnak világbajnokok lenni 1/5 buggy-ban!
én személy szerint 1 hete szerelem, mert szétbontottam, kidzsuváztam, és várom hogy újból nyitva legyenek a boltok az ünnep után, hogy megvegyem a kellő apróságokat. a légszűrőm baja 5b-ről van,szóval nem igazán kéne borulnom, mert akkor nem a bukókeret, hanem a légszűrő állítja meg a kocsit, mert jó magasra kilóg:D az első szervó le lett cserélve egy fém fogas mikroszervóra, és nem használt rendőrségi rádióakksikból csináltam hozzá 2db 3000-es 6V-os NiMh akksit. szerintem nagy buli ez a kocsi, nem egy baja, de az ég világon semmi baja, ami miatt ne lehetne ilyet venni!meg amugy is, tanulóautónak a lehető legjobb az olyanoknak akik még nem tekertek 1/5-ös verdával. Én most adtam el az 1/5-ös FG Sportsline-om, gondoltam váltok buggyra, és ez a lehető legjobb, amit csak vehettem volna!
van egy eladó berántóm hozzá, esztergált alu körmökkel, hogy ne törjön a bakelit belső, mint a ropi:)
ahhoz a problémához, amit már fingom sincs ki vetette fel, hogy a gyári fogasokat letermelte a kocsi, csatlakozom, ezért használok bolomitból vagy miből esztergált fogasokat! akinek kell, asszem van eladó, nagyon faszák!
konkrétan pénzembe a kocsi most fog kerülni, hogy 3db 500 ft-os alkatrészt veszek rá:D
ha bárkinek tudok segíteni alkatrész készítésben, az szóljon! én magamnak műszálas anyagból tök jó alkatrészeket tudtam csinálni, és ha valakinek valami kell, szóljon és kitaláljuk hogy mi legyen!
addig is XRC autót vegyen mindenki! nem bánjátok meg!
várok válaszokat, és sok-sok szaftosan bunkó és lehurrogó véleményt, amit az elmúlt 6 oldalon keresztül jó sokat láttam:D

Üdv,
Shardaukar


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.04 13:10:43 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.06.18 01:25:26
Hozzászólások: 18
szia Shardaukar!

tetszik a hozzászólásod. ne félj nem lesz baja a baja légszürinek. itt is az van és bukfencezett már:) én nem akartam baját venni mert az ára borsos. nekem ezzel az árral nagyon megtetszett ez agép. olyan 15 lityó van az enyémbe. viszont én olyan 30 nál tartok ráköltésben.: 25 kg-s kormányszervó, baja gumik, baja légszűrőbaja kormányösszekötő. már a féltengelyt is cseréltem. ja és tanács. minda2 fogaskereket kicseréltem acélra. lehet kapni. hiv. xrc alkatrész:D és ami a vicces ugyanannyiba kerül mint a műanyag:D:D. csak a műanyagot kirágják a kis kavicsok. 2 dologban viszont tanácsot kérnék tőled, tőletek. kipufogódob és kipufogót összekötő gumi kanyarcső eltörött és ontja magából az olajat. igy szegény autó tiszta dzsuva lesz mindig. erre még nem találtam megoldást. sehol nem kaptam ilyet. a másik pedig a kormányszervó előtt az a forgó betét amire csatlakoznak a kormányösszekötők. na abból alúlról kiesett a csavar és nem találtam alkalma csavart amivel rögzíthetném. belecsavartam egyet de nem az igazi. Írjatok ti is, hogy éljen a topic:D

Takony


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.04 13:51:18 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.08.10 21:00:40
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Budapest
Taknyosvarju írta:
szia Shardaukar!

tetszik a hozzászólásod. ne félj nem lesz baja a baja légszürinek. itt is az van és bukfencezett már:) én nem akartam baját venni mert az ára borsos. nekem ezzel az árral nagyon megtetszett ez agép. olyan 15 lityó van az enyémbe. viszont én olyan 30 nál tartok ráköltésben.: 25 kg-s kormányszervó, baja gumik, baja légszűrőbaja kormányösszekötő. már a féltengelyt is cseréltem. ja és tanács. minda2 fogaskereket kicseréltem acélra. lehet kapni. hiv. xrc alkatrész:D és ami a vicces ugyanannyiba kerül mint a műanyag:D:D. csak a műanyagot kirágják a kis kavicsok. 2 dologban viszont tanácsot kérnék tőled, tőletek. kipufogódob és kipufogót összekötő gumi kanyarcső eltörött és ontja magából az olajat. igy szegény autó tiszta dzsuva lesz mindig. erre még nem találtam megoldást. sehol nem kaptam ilyet. a másik pedig a kormányszervó előtt az a forgó betét amire csatlakoznak a kormányösszekötők. na abból alúlról kiesett a csavar és nem találtam alkalma csavart amivel rögzíthetném. belecsavartam egyet de nem az igazi. Írjatok ti is, hogy éljen a topic:D

Takony


hello:)
asszem még Te írtad pár oldallal arréb a régmúltban, hogy mégsem veszel ilyen kocsit, nemde?:)
nekem még van tartalék fogasom, szal az nem baj egyelőre, féltengely csere az enyémre is ráférne, mert nyalódik a kihajtásban minden, nem ez az amiért abbahagynám:) a forgó betétes probléma nálam nem jelentkezett, szerintem egy csavarboltot nyugodtan lehet ezzel piszkálni, biztos örülnek mayd:) és 50ft-ból megúszod, és egy örök darab utána.
kistrojak írta előzőleg valahol hogy hajlik az alváz. az én kocsim bajákat üldözött régebben és ahol azok repültek, ott ez is, ahol azok hatalmasat zakóztak, ott ez is, és hibátlan állapotú:) de lehet hogy csak ebbe csempésztek véletlenül titániumot:D
jah, itt az ideje hogy fellendítsük a topicot ismét:)

üdv,
Shardaukar

_________________
FG Sportsline
Thunder Tiger MTA-4
+Force .28 blokk
+AM 40 Jaguár táv 40,675Mhz (51)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 312 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség