Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.30 20:40:27

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1447 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 73  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.19 10:16:36 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2004.08.27 18:40:50
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Kaposvár
Egy két szösszenet ami hirtelen eszembe jutott.
A karosszéria tartó alátét szélesítes nagyon jó ötlet, rugozás finoman müködik, müanyag alkatrészek szívósnak tünnek nem ridegek szinte gumiszerüen csavarhatók.A motor állítás nehézkes alsó tü nehezen hozzáférhető fogantyú pont oda eseik.
Az autó méretéből adodóan a motor futómü összhangban van az ugrásoknál van némi gond az autó rendszeresen az orrára szeretne érkezni valószinü hogy súlypontot kell majd állítani.Hártrameneti szervót kell majd megvizsgálni mert nem szeret müködni.Aluminium váz a hajlitásoknak köszönhetően elég merevnek tünik. A két db kormányszervó is érdekes megoldás. A hajtás lánc nagyon finoman müködik érezni lehet a precizitást a fétltengelyeken ill a difiben (nem Savage).Sokmindenben Revo.Ezek rövidtávon a benyomásaim hosszútávon pedig az élet megmutatja az előnyt és a hátrányt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.19 10:21:00 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Többször említettétek a dupla kormány szervót... nekem is ez az egyik kedvencem. De nem mondjátok, hogy jó-e, erős-e, megfelelően működik-e. Szóval milyen? Erősebb, frankón fordul? Mert a marketinges videóban álló helyzetben is úgy forgatja, mintha nem is erölködne. Ez az "életben" is így van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.19 13:22:28 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.04.08 12:36:59
Hozzászólások: 474
Tartózkodási hely: Budapest
Hát sajnos nem forgatja úgy el a szervó a kereket.Csak 1max.2centit mozog a kerék egy helyben ,de azt is erőlködve.
Hát kanyarodni kicsit könnyebb vele ,mint a savageval ,de nem valami nagykirály az a 2 szervó.Hát szerintem oda érdemesebb lenne betenni két combosabb szervót.
De ha minden igaz ,akkor a héten készítünk róla ,egy normális videót ,amiben megmutatjuk ,hogy hogy ugrik ,és megmutatjuk ,hogy hogy viselkedik a pályán.

_________________
Serpent 960
Serpent 950
GS Storm CL-1
Traxxas Bandit
Hot Bodies Cyclone
Serpent Excel MK2
+sebességi autók


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.19 15:47:48 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Bálint01 írta:
Hát sajnos nem forgatja úgy el a szervó a kereket.Csak 1max.2centit mozog a kerék egy helyben ,de azt is erőlködve.
Hát kanyarodni kicsit könnyebb vele ,mint a savageval ,de nem valami nagykirály az a 2 szervó.Hát szerintem oda érdemesebb lenne betenni két combosabb szervót.
De ha minden igaz ,akkor a héten készítünk róla ,egy normális videót ,amiben megmutatjuk ,hogy hogy ugrik ,és megmutatjuk ,hogy hogy viselkedik a pályán.


Na... frankó... még jó, hogy nem adtam el a 12 kilós szervómat... most vehetek mellé még egyet... az csak elég lesz már! :)

Várjuk a videót!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.19 20:10:16 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.04.08 12:36:59
Hozzászólások: 474
Tartózkodási hely: Budapest
Na hát sajnos nem lesz meg a videó ,mert eltörött a féltengelyt tartó
ú-alakú müanyag.

_________________
Serpent 960
Serpent 950
GS Storm CL-1
Traxxas Bandit
Hot Bodies Cyclone
Serpent Excel MK2
+sebességi autók


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.19 20:24:07 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Bálint01 írta:
Na hát sajnos nem lesz meg a videó ,mert eltörött a féltengelyt tartó
ú-alakú müanyag.


Ahh... de jó jel. Na nem a videót sajnálom, hanem inkább a kocsi miatt aggódom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.19 20:56:39 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2004.08.27 18:40:50
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Kaposvár
A két szervónak a szerepe az hogy ne feszüljön a fogaskerék a szervóban ill. az erők összeadódnak sokkal jobb mint egy kissebb.Jó lesz egyenlőre nem kell cserélni nagyobbra.
Sajna tényleg a lehajtásnál adódtak problémák és ez konstrukciós gyengeség. A keréknél lévő Yokes, stub axle egyik füle letört ez ránézésre gyártási hiba ugyanis a müanyag belseje zárványos a törés helyén ez nem gond 4USD 5453 viszont abban a pillanatban eltöri a kardánkereszt egyik részét melyet készletben kapsz 10 USD 5452
A probléma az hogy a kardánt ugy alakitották ki hogy egy négyszöget kereszt alakba átfurtak ebbe bele egy 4,5 mm vastag tengely középen átfurva és ebbe megy a kereszt másik tengelye 3mm túl sok az alkatrész.Látszik itt is már bemarodás kiverödés a tengely és a kocka találkozásánál mivel az erő itt adódik át.Az 5453 2 db 5452 két féltengelyhez jó.Könnyen szerelhető de túl sok picike alkatrészből áll.Még a tengely is külön van becsapolva a müanyagba.
Nekem ennek ellenére tetszik a gép. Ezeket az alkatrészeket jó ha raktáron tartod.
Tower-en nézd meg miről beszéltem vagy ha van robbantott ábrád akkor ott Axle Driveshaft Assembly. Ja a müanyagok keménysége a Duratrax és Savage közötti de nem kompizit csak müanyag.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.19 21:28:22 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2004.08.27 18:40:50
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Kaposvár
A gyári szerszámkészlettel nagyon könnyen szerelhető a gép 10 db-os szett van hozzá minden csavar imbusz fejjel van ellátva még a szervó tányér lefogató csavarja is. A súlyponttal kapcsolatban lemértem és az pont középen található.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.19 22:29:44 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2004.08.27 18:40:50
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Kaposvár
Sajna a hátramenet szervójának az elektronikája ment tönkre ez csere lesz szerintem garanciába küldenek egy másikat ahogy a szolgáltatást volt módomba megismerni.Nagyon normálisan állnak minden problámához és nem kötözködnek első a vásárló.Általában a tapasztalatok szerint légipostán 5 nap alatt meg szokott érkezni a problémás alkatrész ingyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.20 14:09:13 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.09.15 14:52:55
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: gyöngyös
melyiket a jobb így első benyomásra savge vagy revo?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.20 15:05:11 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.04.08 12:36:59
Hozzászólások: 474
Tartózkodási hely: Budapest
Hát ha most akarnék venni egy autót ,akkor szerintem ugyanúgy maradnék a savagenál.
A savage egy erős monstrum ,a revo meg egy törékeny kis 1:10-es jármű.
A revo jó meg minden ,de amennyi elektronika van benne ,hát az nem semmi ,és az még egy +hibaforrás.Sőt a revoról még nem alakultak meg a tapasztalatok ,mert az első revo az országban az is csak 2 hete megy.
Én vezettem ,de nem nyűgözött le.Húzom neki a gázt ,és akkor csak gyorsul és gyorsul ,de mégse érzed benne azt az erőt.
Pl.mondtam ,hogy egy hét használat után már kezdenek rajta dolgok tönkremenni(hátramenet szervó szétment ,féltengelyt tartó u alakú müanyag már eltörött)
A savagenál meg bármi törik ,akkor meg bemész a modell&h-ba és megveszed hozzá a másik alkatrészt ,de a Revonál meg várhatod ,mire megjön a cucc amcsiból.

Szóval én azt javaslom ,hogy vegyél inkább savaget ,mert ahhoz bármikor kapsz alkatrészt ,és baromi strapabíró.(Melesleg baromi elterjedt ,és emiatt ismerjük az autót ,tudjuk ,hogy mi szokott rajta törni ,egyebek.Nézd meg ,a forumozók legalább 60-70-en százalékának savageja van.

_________________
Serpent 960
Serpent 950
GS Storm CL-1
Traxxas Bandit
Hot Bodies Cyclone
Serpent Excel MK2
+sebességi autók


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.20 17:46:34 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.09.15 14:52:55
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: gyöngyös
és kb mikorra várható az ujjítás?a svage nél mennyi idő volt kb?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.20 19:41:34 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
speder írta:
és kb mikorra várható az ujjítás?a svage nél mennyi idő volt kb?


A kérdés nem teljesen tiszta, de ha jól értelmezem, akkor válaszolok.

Savage-ből még nincs újítás (kíváncsi lennék, hogy mikor lesz), 3 féle van belőle (21, 25, SS), de szinte teljesen ugyan az mind a 3 verzió. A REVO meg egy vadona új modell, a T-Maxx utódja, ott is jó soká lesz változás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.20 19:48:57 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.09.15 14:52:55
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: gyöngyös
mert előbb bálint01 írta hogy a savage en a kiadás után ujjítottak sokat és ezért jobb lett de ha nem akkor a revon se fognak valószínűleg .
akkor ezek szerint a savaget érdemes venni így hogy bálint01 már valamennyit tapasztalt a revoból


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.20 20:14:38 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.04.08 12:36:59
Hozzászólások: 474
Tartózkodási hely: Budapest
Bocs Speder ,de én ilyet nem írtam.
Hát én inkább javaslom ,hogy Hpi savaget vegyél.
Az első indok:Minden alkatrészt kapsz hozzá magyarországon.
A második indok ,pedig az:,hogy sokan ismerik ezt az autót ,és ha bármi problémád van vele ,akkor egy csomóan tudnak segíteni a dolog megoldásában.

De én inkább azt ajánlom ,hogy várd meg amíg megjön godzi revoja ,és akkor menj ki egy talira ,és hasonlítsd össze a 2 autót ,és amelyik szerinted jobb ,azt vedd meg.

_________________
Serpent 960
Serpent 950
GS Storm CL-1
Traxxas Bandit
Hot Bodies Cyclone
Serpent Excel MK2
+sebességi autók


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.20 20:27:53 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.09.15 14:52:55
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: gyöngyös
jo én csak úgy értettem hogy te azt mondtad hogy a revonak már 2 hét után jelentkeznek a hibái és a savage most jobbnak tünik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.20 20:53:44 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.04.08 12:36:59
Hozzászólások: 474
Tartózkodási hely: Budapest
Igen pont ezt mondtam ,hogy a revonak már jönnek elő a problémái ,és a savage szerintem jobb mint a revo.

_________________
Serpent 960
Serpent 950
GS Storm CL-1
Traxxas Bandit
Hot Bodies Cyclone
Serpent Excel MK2
+sebességi autók


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.20 21:12:33 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.09.06 11:40:42
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Debrecen-budapest
Ha már a REVO nak van topicja, akkor itt tenném fel a kérdést, hogy a nagy létszámú emberkék közül, akik ilyesminek a birtokosai, esetleg nem unták e meg. mert én vennék 1-et gyorsban :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.20 23:03:54 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2004.08.27 18:40:50
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Kaposvár
Na ez fogós ravasz kérdés hogy melyik de szerintem ez olyan hogy nekem a szöke neked a barna neki meg a fekete.
Próbálok tárgyilagos lenni amikor elmondom az észrevételeket mert mint tudjuk azért a Savage sem a tökély maga de az biztos hogy az elromlandó alkatrészek száma is kevesebb.
Mindenesetre jó kis dög nekem speciel tetszik a gép és ha a beáll a rendszer akkor nagyon hálás lesz a gazdájának.
A rugozás baromi ötletes és nagyon finoman hangolható az elektronikát ki kell tapasztalni sajna a leirás nincs nálam igy azt nem egészen értem de van egy senzor ami figyeli a forgást a váltóban ill figyeli a gázszervót és még szerintem mást is de lehet hogy fékezni is tud ill figyeli az akkut a gáz és a hátramenet szervója ezen keresztül csatlakozik a rendszerhez.Nem enged például váltani addig amig az autó előrefelé halad. A kényelmi szolgáltatások persze több alkatrész révén több hibát is rejtenek.
A hátramenet szervóját ép most generáloztam meg mivel az eredeti motorja meghalt. Szerencse hogy vannak repülős bajtársak akik törik a fogaskereket a szervókban igy van alkatrész csak fél nap mire összehozza az ember hogy müködjön is.Micro a lelkem csak az a baj hogy nagyító kell hozzá.
Nekem a Revo esetében pont az elektronika nem tetszik a bonyolultság miatt de ha igy gondolkozom akkor még mindig Zsiguli lenne a fenekem alatt. Tény hogy a hajtásláncba beépített rengeteg elem növeli a hibaforrást de az anyaghiba bármely más járgánynál előfordulhat.
A garanciális feltételeket viszon át kell olvasnom mégegyszer mert ott meglepően rövid időkkel is találkoztam.
Mindenesetre ha látod menni a gépet az kárpótól mindenért.
Olyan mint egy kis szörnyeteg. Ha tehetném vennék egy ilyen gépet mert nagyon tetszik de mivel én csak a depo feladatok ellátásával foglalkozom sokkal ésszerübb ha a srácaim a Savage gyilkolásában vesznek részt! Ennek prozai oka van egy modelből tartalékalkatrészekkel ellátni magad sokkal olcsóbb mintha minden modellhez fel kellene készülnöd. A 2-3 Savage ugyanannyi tartalékalkatrészt igényel mint ha 1 db-al rendelkezik az ember csak a hiányt kell mindig pótólni. Az biztos aki ilyen gépet vásáról az nem fogja megbánni sok öröme lesz benne.
Eldönteni nem lehet melyik a jobb mindegyiknek van előnye és van hátránya az a lényeg neked melyik tetszik mert úgyis az lesz a dédelgetett kedvenc.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: revo
HozzászólásElküldve: 2004.09.21 05:09:16 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 12:34:36
Hozzászólások: 772
Tartózkodási hely: Kuwait
new_neo írta:
Ha már a REVO nak van topicja, akkor itt tenném fel a kérdést, hogy a nagy létszámú emberkék közül, akik ilyesminek a birtokosai, esetleg nem unták e meg. mert én vennék 1-et gyorsban :lol:



Nem hiszem hogy tul sok embernek lenne.
Legalabbis Magyarorszagon.
Ha jol tudom akkor 2 db van belole,illetve 1,5 mert a masodik meg repulozik hazafele.
De azert venni tudsz.
Itt tenyleg csak az alkatresz ami gazos picit.
De ha valaki 2 db ot vesz,akkor ott sincs gond :mrgreen:
:integet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1447 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 73  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség