Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.07.01 12:41:59

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Autó választási tanácsok!?
HozzászólásElküldve: 2007.01.09 20:56:46 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.09 20:51:42
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Békés megye
Sziasztok!

Úgy néz ki hosszú évek után nagy álmom valóra válhat és tudok venni egy robbanómotoros autót.
Életem első (nekem komoly ) távirányítású robbanó motoros autómat szeretném megvenni.
Körülnéztem a neten megnéztem a minél több autót. Érdeklődtem is pár boltban. De egyre nehezebb a döntés és egyre bizonytalanabb vagyok. Hogy akkor melyik is lenne a legjobb nekem.
Mindenképpen Off-road autót szeretnék,amivel hobbi szinten eltudok szórakozni. Az árakat elnézve kb 90-100e forint az alsó határ. Én is ebben gondolkodom kb 100e forintot szeretnék költeni autóra, ami működő képes(távirányíróval együtt).Plusz a szükséges kellékek üzemanyag, akku.olaj.(kb 20-30e)
Amit eddig üzletben ajánlottak, amivel jól járok: Lightning 2RR 1/8 Buggy (elolvastam az értékelő cikket is, engem mint kezdőt meggyőzött)
Amit tudok róla strapabíró,nagyon jó alkatrész ellátottság itthon is, esetleges további tuningolása,fejlesztése megoldható és eddig csak jó visszajelzések érkeztek vissza az üzletbe.
És tényleg jól járok vele?
Vagy hogy járok a legjobban?
Van egy pár kérdésem:
Miért Az 1/8? Tényleg strapabíróbb off-road mint az 1/10 méretarányú?
Tényleg szükségem van nekem 1/8 méretűre vagy az 1/10-es is élmény lesz?
Buktatók? Milyen apróságokra kell odafigyelnem vásárláskor?
Esetleges modell gyenge pontjai? Ami a minőségbeli különbség miatt hamar elszáll.
Berántós vagy rotostart? Vagy mindegy?
Modellek Gyártók Típusok amitől esetleg óvakodjak?
Melyik márka/gyártó amivel nem lesz gond? Na ezzel nem vitát akarok indítani, ki melyikkel szimpatizál.
Végül..
Mint mindenki a pénzünkért mindig a legjobbat szeretnénk venni.

Ezért kérlek titeket ,hogy ajánljatok nekem pár gépet amit ti is nyugodt szívvel megvennétek ebből a keretből a lehető legjobbat. (100ezer gépre +20-30e a szükséges kiegészítők)
És pár szóban rövid véleménnyel miért pont azzal járok a legjobban.

Köszönöm a segítséget!

Janek


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.09 21:32:54 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.11.19 20:06:56
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Szia. Amit én javaslok, az egy kicsit többe kerül viszont nagyon jó gép. Gyárilag adnak a csomagban egy csomó pótalkatrészt.Nagyon strapabíró,és könnyen kezelhető.Alkatrész nem nagyon kell hozzá, de van minden! Nekem már a második van. Ja a gép tipusa:Traxxas Revo! www.kemmodell.hu itt bővebben olvashatsz róla. Remélem tudtam segíteni. Szia

_________________
" Okos vagy ha csak felét hiszed el annak amit hallasz. Zseniális, ha tudod hogy melyiket!"


TRAXXAS REVO 3.3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.09 21:34:24 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.12.11 19:03:56
Hozzászólások: 117
janek, én is hasonló cipőben jártam egy hónapja mint Te. Egy hétig válogattam, de mivel nem akartam rá sokat költeni megvettem (szerintem) a legjobb ár-érték arányú autót. (Carson Specter) Nem a boltban érdeklődtem az autóról hanem kerestem olyanokat akik használénak ilyet, meghalgattam a véleményüket és ennél maradtam. Ettől biztos vannak jobb autók is (hogy mitől jobb nem tom), de azok sokkal drágábbak is.
Én az 1/8-ast javaslom, nagyobb, mutatósabb autó, robosztusabb. bár drágább is, de ki melyiket szereti.

Az enyém berántós, jó dolog ha meleg van és indul könnyen a motor, de mikor kint télen a többiek a rotostart és az önindító segítségével már kijártak egy tank benyát én meg csak rángattam-rángattam..........na akkor eldöntöttem hogy veszek egy startpadot. Na, az a legjobb!!! Kerekek a levegőben, nyugodtan lehet a motort állítani, melegíteni............bár csak egyszer használtam, de tetszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.14 20:56:09 
Sziasztok!!
melyiket vegyem meg?? savage sts28 vagy a Revo 3.3 ?
előre is köszönöm

Carbon


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.14 21:18:26 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.02.25 13:47:41
Hozzászólások: 955
Tartózkodási hely: Bp- XIII.
carbon=hellfire

na kezdődik megint :x

_________________
nyugdíjban


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.14 21:42:40 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
cosmo írta:
carbon=hellfire

na kezdődik megint :x


:cry: :cry: :cry:
Itt jegyezném meg, hogy hellfire csúnyán visszaélt mások türelmével és olyan dolgokat mondott az egészségére vonatkozóan ami az írásából következően hamis. Hellfire néven "nemtudott" rendesen írni, viszont Carbon ill. savage14-néven igen! Szóval mindenki vigyázzon ezzel az emberrel! És ne higyjetek el neki semmit mert hazudik! Sajnos tapasztaltam...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.14 21:49:45 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Carbon írta:
Sziasztok!!
melyiket vegyem meg?? savage sts28 vagy a Revo 3.3 ?
előre is köszönöm

Carbon


Cabon vagy Hellfire esetleg savage14!
Olyan autót és ott veszel, amilyet és ahol akarsz. Itt ez a téma már senkit nem érdekel.
Keress más szórakozást.
Többi hozzászólásodat töröltem!
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.17 19:42:16 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.17 18:25:57
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni TŐLETEK, mint kezdő modellező, hogy milyen autót érdemes venni, de nagyon felforrósodott a levegő, úgyhogy nem is tudom mit csináljak!:)
Szóval teljesen újonc vagyok a témában. Maximunm 130-150E forintot szeretnék költeni az egészre, de igazából még azt sem tudom, hogy milyet érdemes venni. On- vagy Off-road? Gondolom az Off-road autó mindkét terepre használható, a másik nem! Mik azok a márkák, amik közül érdemes válogatni, gondolok itt arra, hogy alkatrész hozzáférhetőség, minőség, stb...
Tudom-e cserélni a kasztnit, ha esetleg megunnám az épp használatnban lévőt? Mik azok az alkatrészek, amik a leggyorsabban kopnak, és milyen sűrűn kell hozzá ezt-azt vásárolni? Mennyi a fogyasztása egy ilyen modellnek? Minden évszakban szabad-e használni, vagy nem javasoljátok? Bocsássatok meg a buta kérdésekért, de tényleg teljesen amatőr vagyok a témában, de nagyon érdekel az egész!

A válaszokat előre is köszönöm!!!

Üdv!
Kerry


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.17 20:28:32 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.14 22:21:54
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Budapest 10ker
Szia szerintem elöbb végy egy kezdő kocsit azzal tanulj meg jáccani írányítani utána járj el talikra és ha felkészültél akkor belevághatsz egy erősebb kocsiba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.17 20:31:23 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.14 22:21:54
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Budapest 10ker
Tudom-e cserélni a kasztnit, ha esetleg megunnám az épp használatnban lévőt? Mik azok az alkatrészek, amik a leggyorsabban kopnak, és milyen sűrűn kell hozzá ezt-azt vásárolni? Mennyi a fogyasztása egy ilyen modellnek? Minden évszakban szabad-e használni, vagy nem javasoljátok? Bocsássatok meg a buta kérdésekért, de tényleg teljesen amatőr vagyok a témában, de nagyon érdekel az egész!

A válaszokat előre is köszönöm!!!

Üdv!
Kerry[/quote]



kasznit tudsz cserélni,használhatodbármeik évszakban de télen figyelj oda egy kicsut szerintem,attól függ hogy állítod be,ha kopna valameik alkatrész szerintem hamarosan cserélni kell. (Javítsatok ki ha valamit rosszul írtam volna) :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.17 21:22:48 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.12.11 19:03:56
Hozzászólások: 117
romen, igen, rosszul írtad!! nem valameik hanem helyesen: valamelyik!! :-D :) :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.18 08:44:51 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Kerry írta:
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni TŐLETEK, mint kezdő modellező, hogy milyen autót érdemes venni, de nagyon felforrósodott a levegő, úgyhogy nem is tudom mit csináljak!:)
Szóval teljesen újonc vagyok a témában. Maximunm 130-150E forintot szeretnék költeni az egészre, de igazából még azt sem tudom, hogy milyet érdemes venni. On- vagy Off-road? Gondolom az Off-road autó mindkét terepre használható, a másik nem! Mik azok a márkák, amik közül érdemes válogatni, gondolok itt arra, hogy alkatrész hozzáférhetőség, minőség, stb...
Tudom-e cserélni a kasztnit, ha esetleg megunnám az épp használatnban lévőt? Mik azok az alkatrészek, amik a leggyorsabban kopnak, és milyen sűrűn kell hozzá ezt-azt vásárolni? Mennyi a fogyasztása egy ilyen modellnek? Minden évszakban szabad-e használni, vagy nem javasoljátok? Bocsássatok meg a buta kérdésekért, de tényleg teljesen amatőr vagyok a témában, de nagyon érdekel az egész!


Ha egy kicsit tovább olvasod ezt a topikot, akkor láthatod, hogy nem lehet ezekre a kérdésekre olyan egyszerűen válaszolni. Első körben neked kell eldöntened, hogy milyen kategóriát választasz. Az offroad előnyeit már te is latolgattad. Persze az offroad autó soha nem fog úgy menni aszfalton, mint egy igazi onroad. Márkát sem említenék. El kellene döntened, ha offroad, akkor monster, vagy buggy. Utána lehet márkát választani. Válaszd ki, hogy melyik tetszik és kezdj olvasgatni, hogy megfelel-e a céljaidnak (árban, megbízhatóságban, stb). Szerintem élőben is érdemes megnézni egy találkozón.

Az, hogy mi kopik jobban, miből érdemes tartalék alkatrészt venni, inkább típusfüggő. Meg használatfüggő. Általánosítani csak kevés esetben lehet.

Üzemanyag használat is nagyon változó. Függ a motor méretétől, a tank méretétől és a használattól is. Nagyságrendileg 5-15 perc lehet.

Használni lehet mindig, bár a téli hideg időszak egyik motornak sem tesz jót illetve sokkal nehezebb beindítani, elérni a normális üzemi hőmérsékletet. Nem beszélve az alkatrészekről, melyek hidegben ridegebbek ezért sokkal könnyebben törik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.20 13:04:32 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.17 18:25:57
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Most néztem a neten a Traxxas Revo-t, és a Jato-t.
Mi a véleményetek róla? Használja valaki valamelyiket?
Mi a kölönbség az olcsóbbak, és drágábbak között, mert ha jól néztem hasonló teljesítményű motor van pl. a Traxxas termékeibe.

A GS-412PF Vision RTR Subaru 1/10-ról mi a véleményetek?

Kerry


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.20 13:17:37 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.17 18:25:57
Hozzászólások: 3
Ha a Traxxas REVO és a Savage SS között kellene választanotok, mit tennétek?

Kerry


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.20 13:24:02 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.02.25 13:47:41
Hozzászólások: 955
Tartózkodási hely: Bp- XIII.
Kerry írta:
Ha a Traxxas REVO és a Savage SS között kellene választanotok, mit tennétek?

Kerry


tovább keresgélném az érveket, hogy biztosra menjek melyiket válasszam
:P

_________________
nyugdíjban


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.15 18:44:59 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.11.03 19:41:01
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Kazincbarcika
én Revot vennék, jobbakat hallottam róla mint a savage-ról és ezt fogok venni!:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.15 18:48:16 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.11.03 19:41:01
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Kazincbarcika
Kerry írta:
Sziasztok!

Most néztem a neten a Traxxas Revo-t, és a Jato-t.
Mi a véleményetek róla? Használja valaki valamelyiket?
Mi a kölönbség az olcsóbbak, és drágábbak között, mert ha jól néztem hasonló teljesítményű motor van pl. a Traxxas termékeibe.

A GS-412PF Vision RTR Subaru 1/10-ról mi a véleményetek?

Kerry



nekem Jatom van megvagyok elégedve vele csak annyi a hibája h magyar hivatalos versenyeken nem indulhatok, ezért akarok csinerélni Revora


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.15 21:01:04 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.05 21:17:08
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Miskolc
jakandris írta:
én Revot vennék, jobbakat hallottam róla mint a savage-ról és ezt fogok venni!:)


Szia!
Akkor még nem találkoztál hozzád közeli savagésokkal,egyszer beszéljünk meg egy találkozót(ugyis jön a tavasz),és meglátod mit kell csinálni egy savagéval hogy gond nélkül végig autózz egy szezont.

Üdv.
Miskolc, Sajószentpéter

_________________
Szponzor Fater:))
RC Miskolc Offroad Team


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.16 12:21:46 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.02.11 18:47:22
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Ferencváros (FTC 4 EVER)
szerintem savaget vegyél mert az a legjobb (szerintem)
erös sok tuning cucc...stb
és az ára is jó!
no meg én csak gpm lengés csillapítokra cseréltem a gyárit meg..stb és szerintem nagyon jó.legalábbis az enyém strapabíró mert leugrattam velle egy 4 météres sziklárol (tanú BIG) és semmi baja se lett.

_________________
Totenkopf!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.16 16:39:08 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Fölösleg törölve! Ez nem a chat topik, annak is meg van a helye: viewforum.php?f=26

Légyszi a témával kapcsolatosan...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség