Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.07.01 11:55:23

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 13:31:52 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.08.21 14:01:36
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Budapest 17.ker
Ez sztem butaság. Mire versenyezni fog (ha fog 1átalán) akkorra tök mind1 milyen kocsit, 6-8 év mulva semmire nem megy vele. Ha vesz most egy Savage 4.6ot tapasztalat nélkul tuti tönkre vágja pillanatok alatt. Jobban jár ha egy egyszerübb autoval kezd, és igyis ugyis ugyanazt kell megtanulnia csak egyszerübb lesz pl firestormon tanulni mint egy savage-en (profin tanulni? ezt abszolut nem értem... szerinted a szerelés alapfogásai mások egy 1:8 monsteren mint egy 1/10 truggyn pl??) De ez csak az én véleményem vehet amit szeretne csak nem feltétlenul jár jól vele.

_________________
Tamiya TNX os .18 tz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 13:32:23 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.02.20 19:20:28
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Budapest XII.ker, Budaörs
De ahoz hogy versenyezz nem kis tudás kell, na meg nem kis pénz az alkatrészekre...

_________________
HPI Hellfire K4.6HO 27,145
Tamiya TT-01 XB26,995
Xmod Hummer Tuned


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: 28 évesen...
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 13:49:02 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
sziasztok én pl most jutottam odáíg hogy egy 1:8 buggy ba raktam 100 000-et és értek a szereléséhez is meg saját keresetem van . családos vagyok dolgozom és csak hobby szinten autózok vele hétvégénként saját magam építette pályán a cimboráimmal de azért nekem is húzza a zsebem amikor cuccot kell bele venni hát még amikor havonta csak 5l-t autózok el és akkor még alkatrészt nem vettem hozzá. nem tudom apuci anyuci mit mondana mikor a második 10 000-et autózod el a hónapban és esetleg 2 hónap múlva megunod mint a gyerekek általában.vagy kidől a motorja mert nem értessz hozzá és 30-50 ezerért venni kellene egy másikat bele hát . szép dísz lenne a polcon 100 e Ft-ért. szeirntem olyan fiatalon elektromost kell venni nekem eddig is az volt 1:10-es NIKKO monster és egy 1:8-as nevenincs on-road. akksit egyszer megveszed + töltő azzal el lehet lenni egy ideig.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: ...
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 15:23:30 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.10.04 15:49:02
Hozzászólások: 66
NEkem eddig volt egy minizillám és egy nemtudommilyenem :lol:
ÉN értek hozzá nem cseszem el. És vannak közeli barátaim akiknek boltjuk is van, és ők majd segítenek ha lesz valami........


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 15:25:13 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.08.21 14:01:36
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Budapest 17.ker
Igen, te lehet hogy értesz hozzá de aki elsö autot vesz az honnan értene hozzá szerinted? Nem rolad van szó hanem a kezdő emberekröl aki 1. autot készulnek venni.

_________________
Tamiya TNX os .18 tz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Ja szori
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 16:23:19 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.10.04 15:49:02
Hozzászólások: 66
Félreértés sorry.................


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 19:47:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.14 21:00:22
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Budapest
Gyurree írta:
Ja, az kimaradt hogy Savage 25öt nem kapsz már, max rendelni tudsz, bár lehet már azt se.


Igen, de lehet használt kocsit nagyon jó állapotba kapni, elfogadható áron!
és mondom szinte új a kocsi (a képek alapján) :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 21:46:46 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.10.31 14:03:33
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Hello! Egy Firestrom-om van és azt csak ajánlani tudom kezdőknek nekem nagyon bevált, és én sem ajánlom az 1/8 méretarányú autókat kezdésre egy ilyen kesebbel sokkal könnyebb bánni mint amilyen az enyém. A kollégák már leírták előttem hogy jó az alkatrész ellátás a HPI és HoBao termékekből, amiben teljesen egyettértek, bár én már 3 hete várok egy alkatrészt, de a többi cucc az 90 %-ban van raktáron szóval gyors a kiszolgálás. A kategória választásról meg annyit h én a truggy-t ajánlom mivel azt tudod aszfalton, salakon, kavicson, homokon és kisebb fűben is használni.
Remélem tudtam segíteni. Üdv.:btornyi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.02 07:34:22 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.11.05 17:13:55
Hozzászólások: 151
De most ha figyelembe vesszük hogy a gyerek 10 éves!
Szerintem neki azért nem kéne még ilyen nitrós dolgokkal kutyulni!
Meg szívni azta sok gázt! Nem?? Szerintem inkább egy elektromos kéne kezdésnek! Az én haverjaim, akik 16-17 év körül vannak, és autót akarnak, mindig mondom hogy egy elektromossal kezdjen!
Mert azon kevesebbet kell az elektronikával foglalkozni! 1-szer kell jól össze rakni aztán nem kell hozzá nyúlni! Ezért marad ideje oda figyelni magára az autóra! A futóműre, a diffikre stb....!
Ha van pénzed akkor mégis ésszerübb talán egy E-MAXX, vagy a most kijött E-Firestrom! Ha ezeket meg tanulod akkor már egy robbanós autónál ezek a gondok nem jelentenek próblémát!
És 100%-ig a mototrra tudsz koncentrálni!

_________________
TAMIYA TA05
Hpi Savage X4.6
HSP XSTR buggy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.02 09:08:41 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.10.31 14:03:33
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Hello!! Teljesen igazad van, hogy egy elektromossal könyebb a kezdés, bár én sem vagyok idős(15) és ezzel az autóval kezdtem (jelenleg is ez van), de nekem szerencsém is volt mert egy barátom apukája modellezett elég sok ideig és tudja h mi a dörgés :-D Első autónak teljesen megfelel egy jó elektromos is de az én véleményme szerint ha van olyan ismerősöd aki bármikor bármiben tud segíteni akkor megéri egy olcsóbb robbanóssal is kezdeni.
Üdv.:btornyi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: ...
HozzászólásElküldve: 2007.11.02 10:52:06 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.10.04 15:49:02
Hozzászólások: 66
HY !!!!!!!!!!!!
Nekem is van ismerősöm. Így azért télleg könnyebb (13) vagyok nekem truggyból ami robbanós) Milyet ajánlotok 100 e körül (inkább alatt ;) ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.02 10:58:18 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.11.05 17:13:55
Hozzászólások: 151
CSŐŐ!!

én 16 vagyok!
Nekem senki nem tudott segíteni!
Ezért kezdtem lektromossal!

_________________
TAMIYA TA05
Hpi Savage X4.6
HSP XSTR buggy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.02 11:59:43 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.14 21:00:22
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Budapest
cső
Na igen de ha most megveszek 1 elektromosat (14) vagyok akkor a későbbiekben nem tudom majd megvenini a robbanósat, mert nincs plusz 50-60 ezrem 1 elektromosra amikor kifillérezve van annyi hogy tudjak venni belőle 1 rendes truggyt!
Nos nem valószínű hogy amennyi idő alatt kinövöm, mert remélem kinövöm:D össze tudok gyűjteni megint 50-60 ezret hogy megtudjam venni a robbanósat!
Mellesleg meg azért itt a fórumon nagyon segítőkészek a modellezők és eddigi tapasztalataim során bármiben rendelkezésre állnak akár személyesen is, nameg ott vannak a találkozók, ahol nagyon szívesen segítenek bejáratni, beállítani a kocsit...
Én Budpaesti vagyok, és ahogy néztem elég som forumozó él itt...
Hát nem tudom, sokan azt mondják vágjak bele sokan azt hogy ne....
Most nem tudom hogy merjek-e venni 1 truggyt vagy ne mert vmit el___szok rajta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.02 12:04:48 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.10.31 16:21:14
Hozzászólások: 9
RC gamer írta:
Sziasztok srácok!
Télleg nem beleszólni akarok de ha télleg ennyire fiatalok vagytok(ha mégse akkor bocs) nem ajánlom hogy ilyen 1/8-as verdákkal kezdjetek mert ezek már versenyben elindulhatnak és ezt olyan frappánsan talákták ki hogy ha már van pénzed egy verseny méretarányos verdára akkor ara is hogy drágábban vedd meg hozzá az alkatrészeket.
Most ott van egy ilyen Hong Nor télleg nem leszólni akarom, ez meg sem fordult bennem mert télleg odavág a márka azért rendesen.
Most gondolj bele hogy mennyi lenne ehhez a márkás géphez az alkatrész mert leeht hogy nem fogyna rajta túl gyakran de ha meg odáig jutsz hogy fel kell újítani a komplett diffit majdnem seggreülsz az árától.
Az alkatrészellátottságát magyaroroszágon nem ismerem a hong nornak de ha nincs nagyon raktáron hozzá semmi akkor jobb ha felkészülsz a hetes várakozásokra.
Ha télleg most kezdenétek bele az autómodellezésbe és nitrossal akartok kezdeni szerintem inkább maradjatok az 1/10-nél azon belül a HPi és a Hot Bodies márkánál.
Ezekhez elég sok alaktrészt lehet kapni a M&H-ban és ráadásul raktáron van. Nektek ami fontos szempont lehet az autóválasztásnál az az hogy:
1.Olcsó, megbízható legyen a verda
2.Viszonylag könnyen lehessen szerelni
3. Legyenek hozzá alkatrészek itthon is és minnél olcsóbban.
Most csak egy példának felhozok egy buggy-t ha annál cserélni kell a diffiben a tányér illetve a kúpfogaskerekeket akkor nem úszod meg 6 rugóból kb. Akor még ráadásul ki kell helyesen hézagolni a diffiket stb stb.
Nézzetek utánna az új MT2-nek meg mondjuk a lightnig 10 sport-nak.
ezekről is elég pozitív visszajelzések jöttek itt a forumon, az áruk is elég kedvező. Ráadásul van hozzá szinte minden gyorsan foyó alkatrész raktáron és nevetséges összegekért.
Mondom nektek inkább a minnél nagyobb szórakozánon kell lennie a hangsúlynak.
Persze szerelni is meg kell tanulni de csak szépen, mértékkel fokozatosan.
Az elöbb emlitett autóknál ha már nem jön be se a roto se a berántó akkor még midig tudtok váltani egy startpadra.
Viszont a savage TVP alvázának köszönhetően maradhatsz a roto-nál amivel elég sokat szívnak mert hól elcsúszik a szabadonfutó hól nem.
(Személyes tapasztalat)
Ráadásul nehézkes a savage szerelése is.
Nah szerintem ennyi kezdésnek elég lesz :lol:
Meg ha azt nézzük akkor ha tönkremegy valami mondjuk az MT2-ben nem kell azonnal venni az új alkatrészt hanem ha kicsit gondolkoztok rajta meglehet bütykölni azért ezsem utolsó dolog szerintem ;)
Sok szerencsét a kezdéshez!
Hello!

Köszi a ségítségedet!
Ha ti asztmondjátok,hogy elektormossal kezdjek akkor a Minizilla RTR Chevrolet SSR jólenne?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Levél...
HozzászólásElküldve: 2007.11.02 12:21:58 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.10.04 15:49:02
Hozzászólások: 66
Nem tudom ajánlanak egy traxxas jato-t 3.3 asat95 ezerért akksi szerszámok megmindennel megéri mennyire lehet terepen menni sajnos csak 1/ 10 es milyen a 2 wd hátrány előny?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.02 13:13:58 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.02.20 19:20:28
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Budapest XII.ker, Budaörs
jato az murvás terepre való mivel alacsony, hát 2wd az nem 4wd ezért nehezebb irányítani kanyarokban, főleg mikor kanyarból kigyorsítasz, mert megprödül, de látványosan lehet vele menni ha tudod irányítnai.

_________________
HPI Hellfire K4.6HO 27,145
Tamiya TT-01 XB26,995
Xmod Hummer Tuned


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.02 16:59:29 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.20 20:13:36
Hozzászólások: 200
Tartózkodási hely: Magyarország\Ausztria
murvás terepen?? :shock: :shock: :?
inkább aszfalton való...

_________________
Üdv.:HUNGARY


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: ..
HozzászólásElküldve: 2007.11.02 17:11:26 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.10.04 15:49:02
Hozzászólások: 66
MOSt ez off van on kocsi ???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.02 17:33:18 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.02.20 20:20:48
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Budaörs
offroad

_________________
Traxxas Revo RB tm323
Carson specter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.02 18:05:58 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.11.05 17:13:55
Hozzászólások: 151
CSŐŐ!!

Robbanós autót csak kaoor vegyél, ha van melleted valaki aki jól ért az autókhoz! Az egyik haverom 1.re vett robanóst! Igazából nem ismert olyat aki jól értet volna az autókhoz! A mai nap téptünk a gépekkel!
És mindig kiváncsi voltam hogy milyen egy motor belürről!
De nem ilyen formátumban! Volt egy hosszú egyenes, elment a végéig, az autó ott lefuladt! újra indította, a kezébe volt a gép és úgy húzta a gézt!
az autó 35 helyett kb 45 e. pörgott aztán csönd lett!
A blokk oldalán lett egy luk amin szépen kinézet a hajtókar!
Mondom ha robbanósat veszel minden képen legyen melleted valaki aki ért hozzá! Nagyképű modellesektől ne kérj segítséget csak mert X ideje modellezik, úgy sem ért igazán hozzá! Egy jó autó szerelőnek elég 5 perc akármilyen probléma megállapításához!
A haveromnak fél éve vanmeg a gép, és azóta szar, senkisem tudta mi baja van, és még az üzletbe se ahol vette ott se tudták!
Apám is jött velün autózni, segíteni! kb 3 perc volt míg rá jött a hibára!
A baját most nem írom le mert nem igazán ide tartozik!
De ha nev vagy igazán gazdag gyerek, nagyon figyelj oda!

_________________
TAMIYA TA05
Hpi Savage X4.6
HSP XSTR buggy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség