Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.07.01 10:23:28

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 312 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.08 20:38:50 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.29 10:16:15
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Bp.
Nagyon komoly a szőrös segédmunkás.

A burkolat levágása teljesen jó a madárfészek kialakulása ellen,
de egy háló jól jön mert ott apró kavicsokat is fel tud szedni és az kitudja ritkítani a bordákat

_________________
Savage SS STS28, XrayM18T,
SERPENT 710, Outrage Fusion 50.
Futaba T12 FG Spektrum DX3S
CSAKMENNIKELL ENNYI AZ EGÉSZ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.08 20:41:47 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.08.10 21:00:40
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Budapest
sebhelyes írta:
Nagyon komoly a szőrös segédmunkás.

A burkolat levágása teljesen jó a madárfészek kialakulása ellen,
de egy háló jól jön mert ott apró kavicsokat is fel tud szedni és az kitudja ritkítani a bordákat


a segédmunkás valóban frankó, kíváncsi lennék hogyan állít karburátort:D
amugy azon filóztam h a difi fölé is kéne egy hálót tennem, hogy ne kelljen folyton szedegetnem a falevelet onnan. vélemény?

_________________
FG Sportsline
Thunder Tiger MTA-4
+Force .28 blokk
+AM 40 Jaguár táv 40,675Mhz (51)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.08 22:16:56 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.21 21:19:24
Hozzászólások: 178
Mértetek már motor hőfokot?
Ez a folyamatos erölködős hang....nem melegszik vajon a motor?
Szegény nem bír egy egészségeset forogni.
Áttételt esetleg ha variálnátok nem lenne jobb az autó?
A gyári felállásba szerintem siralmas ahogy megy......
Ezt nem úgy kell venni hogy lehúzom a kocsit,csak hátha lehetne valamit kezdeni vele....
Vagy erősebb kuplungrugót bele,hogy később nyisson...Baja SS Piros rugóját mondjuk ha egyformák....

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.08 23:18:17 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.04 23:58:56
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: Múcsony-Kazincbarcika
Nem melegszik el a motor.
A kuplungja hamar fog, valószínűleg ez az oka annak, hogy nem tud felpörögni és emiatt folyamatosan erőlködik.
Az áttételével szerintem nincs gond.
A kuplungja egyezik a Baja-éval, ez a piros rugó jó ötletnek tűnik.

Én személy szerint eddig sem vettem úgy, hogy leszólod az XRC-t.

_________________
Kép +36706032358


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.09 14:50:22 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.08.20 18:01:45
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Szerintem a motor soha nem megy 50-fok fölé.
Nektek nem csopök kicsit a leömlőnél a benzin?Mert nekem már a benzintől meg a homoktól tiszta fekete kosz az alváz :lol:

_________________
XRC-RC2 rendberakás/tuning!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.09 17:32:05 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.08.10 21:00:40
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Budapest
Rc Racing írta:
Szerintem a motor soha nem megy 50-fok fölé.
Nektek nem csopök kicsit a leömlőnél a benzin?Mert nekem már a benzintől meg a homoktól tiszta fekete kosz az alváz :lol:


kristály tiszta az enyém, sehol nem csöpög, bár én szétszedtem az egész kocsit és összeraktam újból, szal lehet h azért nem:P

_________________
FG Sportsline
Thunder Tiger MTA-4
+Force .28 blokk
+AM 40 Jaguár táv 40,675Mhz (51)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.09 17:50:46 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.08.10 21:00:40
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Budapest
kalmanz írta:
A kuplungja hamar fog, valószínűleg ez az oka annak, hogy nem tud felpörögni és emiatt folyamatosan erőlködik.


nekem semmi bajom a kuplunggal, és felpörög teljesen jól a kocsi, múltkor épp ezért elszálltam vele olyan 55km/h körül, és lett belőle fűkasza, és kibontottam a sövényt:S

kinek mi a véleménye arról hogy mondjuk egy sima 95 után valami V Power szerű benyát használva erősebb lesz az autó?

_________________
FG Sportsline
Thunder Tiger MTA-4
+Force .28 blokk
+AM 40 Jaguár táv 40,675Mhz (51)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.16 16:22:27 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.08.10 21:00:40
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Budapest
Shardaukar írta:

kinek mi a véleménye arról hogy mondjuk egy sima 95 után valami V Power szerű benyát használva erősebb lesz az autó?


senkinek sincs semmi véleménye?

_________________
FG Sportsline
Thunder Tiger MTA-4
+Force .28 blokk
+AM 40 Jaguár táv 40,675Mhz (51)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.16 17:22:16 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Szia Shardaukar!
1:1-es autóból kiindúlva: sima 95-ös után Carrera-t tankolva csupán annyi a tapasztalat, hogy valamivel rugalmasabb lett a moci. Kb. ennyi. De nemtom, hogy egy ilyen kis mocinál mennyit számít (sokak szerint sokat :lol: ).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.16 19:52:48 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.07 11:23:34
Hozzászólások: 322
Tartózkodási hely: Veszprém Megye ->Csetény TEl: 06-30-605-16-30
semmi se lessz észrevehető! 125 és 250-es 2T motoroknál sem lehet észrevenni ugy hogy ennél sem! egy yamaha yz400F-be lehetett észrevenni hogy nem hagyományos motyó folyik le a torkán de ugyebár 4T-ről van szó és 400ccm-ről!

Szal felesleges több pénzt kidobni érte, de ha gondolod egy próbát megér!

_________________
Sanwa MX3FHSS
Robitronic Mantis Axial .32
Carson E-Specter Brushless 2000W with A123 6/7S
--->>>Ebay, Towerhobbies, Rcmart<<<---


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.17 19:59:04 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.08.10 21:00:40
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Budapest
kistrojak írta:
semmi se lessz észrevehető! 125 és 250-es 2T motoroknál sem lehet észrevenni ugy hogy ennél sem! egy yamaha yz400F-be lehetett észrevenni hogy nem hagyományos motyó folyik le a torkán de ugyebár 4T-ről van szó és 400ccm-ről!

Szal felesleges több pénzt kidobni érte, de ha gondolod egy próbát megér!


értem, akkor ezt kihagyom

másik téma: aki feltett már baja szűrőt a verdára, az tapasztalhatta, h kilóg enyhén... én most rendeltem egy 90°-os könyököt egy műhelytől, h ne törjem össze bukásnál, nemsokára kész lesz, utána rakok fel képet, hátha másnak is megjön a kedve:P

_________________
FG Sportsline
Thunder Tiger MTA-4
+Force .28 blokk
+AM 40 Jaguár táv 40,675Mhz (51)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.17 22:54:08 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.04 23:58:56
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: Múcsony-Kazincbarcika
Uraim!
Elkészült a gyárit leváltó kipufogórendszerem prototípusa.
Ez még a későbbiekben változni fog, de így is jelentősen megnőtt az autó vehemenciája.
http://picasaweb.google.hu/kalmanz76/XR ... directlink
Ha lesz "operatőröm" teszek fel videót is róla.
Üdv: Zoli

_________________
Kép +36706032358


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.20 20:46:18 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.08.10 21:00:40
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Budapest
hát jah, frankón néz ki házi gyártású kipuffhoz képest, csak mennyi az össz súlya? mert mondjuk lehet h nem kéne 1 kilóval növerni a tömegét,bár az tény, h a gyári kipuff az hulladék, nekem is kell mayd másik, csak egyelőre más munkálatokat folytatok, amint ezek készen vannak, teszek fel képeket, h megmutassam a vasam:) üdv, mindenkinek

_________________
FG Sportsline
Thunder Tiger MTA-4
+Force .28 blokk
+AM 40 Jaguár táv 40,675Mhz (51)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: kerék
HozzászólásElküldve: 2009.02.21 20:51:48 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.08.10 21:00:40
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Budapest
ki mit gondol arról, hogy kéne feltenni valami hatalmas monster kerekeket a kocsira? mert ezek kopnak mint a dög! meg mondjuk jól is mutatna szerintem:D

_________________
FG Sportsline
Thunder Tiger MTA-4
+Force .28 blokk
+AM 40 Jaguár táv 40,675Mhz (51)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kerék
HozzászólásElküldve: 2009.02.23 12:18:29 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.04 23:58:56
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: Múcsony-Kazincbarcika
Shardaukar írta:
ki mit gondol arról, hogy kéne feltenni valami hatalmas monster kerekeket a kocsira? mert ezek kopnak mint a dög! meg mondjuk jól is mutatna szerintem:D
Szerintem bármelyik benzines monster kereke felrakható rá átalakítás nélkül.
Gyanítom ilyesmire gondoltál:
http://www.youtube.com/watch?v=nONjX6Qxqjo

Elkészült a videó az RC-02-ről, bár a szomszédban üzemelő láncfűrész néhol bezavar.
http://www.youtube.com/watch?v=fGRpDR7X7vc
A rezonátor egy gyári FG alu rezó csak a leömlő házi, de az is vékony falú saválló.
Az egész súlya nem sokkal haladja meg a gyári kipufogóét.

_________________
Kép +36706032358


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kerék
HozzászólásElküldve: 2009.02.23 22:36:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.08.30 07:36:27
Hozzászólások: 24
Shardaukar írta:
ki mit gondol arról, hogy kéne feltenni valami hatalmas monster kerekeket a kocsira? mert ezek kopnak mint a dög! meg mondjuk jól is mutatna szerintem:D


A megoldás : PRO-LINE gumi hátulra, 11 000,- HUF tömésével együtt, 5-6x annyit bír, minta a gyári hátsó gumi.
A legjobb az RC4WD gumija : 16 000,- Huf tömésével együtt.
Üdv

_________________
HPI Baja SS, 30,5 ccm+BOOSTER+Dominátor = Atomjó


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kerék
HozzászólásElküldve: 2009.02.24 15:25:41 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.08.10 21:00:40
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Budapest
kalmanz írta:
bármelyik benzines monster kereke felrakható rá átalakítás nélkül.
Gyanítom ilyesmire gondoltál:
http://www.youtube.com/watch?v=nONjX6Qxqjo


jól gyanítod, csak mondjuk még egy picit talán nagyobbat, ha létezik;)
bocsi, de nem vágom ezt a malossi red dolgot, ez mit is takar? a kipuffnak van ilyen hangja vagy a lánfűrésznek?:D mert nagyon durva lenne ilyen hanggal a kocsi:P

_________________
FG Sportsline
Thunder Tiger MTA-4
+Force .28 blokk
+AM 40 Jaguár táv 40,675Mhz (51)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.24 15:51:22 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.07 11:23:34
Hozzászólások: 322
Tartózkodási hely: Veszprém Megye ->Csetény TEl: 06-30-605-16-30
Bocs a beleszólásért (de van közöm az autóhoz nekem is volt ilyen vasam) Nem olvasgatom mostanában ezt a topikot de most éppen idelestem!

http://www.youtube.com/watch?v=nONjX6Qxqjo

Ezt a videót megnézve elkapott a röhögés hogy mire nem képesek azok akiknek ilyen gépük van, képesek voltak felgyorsitani a videót :D Aki nem hiszi néze meg az 1:08 és az 1:20 közötti incident, letöltöttem a videót és egy kicsit elemeztem képkockánként de nem ez most a lényeg!
Amúgymeg sehól se megy jól ez az autó a videón! Akinek van ilyen autója és ráér egy kicsit szerelgetni az csinálja azt hogy vegye ki a motort, szedje le a karbit majd a csonkját és kézben kezdje el körbeforgatni a motort a gyujtásnál hajtva! Ekkor fog az látszani hogy a dugó nem megy eléggé fel a felső holtponra ahhoz hogy a beömlő nyíláson ne akadályozza a gáz utját! Ez azért baj mert ott örvények keletkeznek és nem tud akadálytalanul beáramlani az üzi+levegőkeverék a motortérbe! Ugyan ez a helyzet a kipufogó nyílásnál is, a dugó nem megy eléggé le az alsó holtpontra így a kimeneti gáz is akadályba ütközik, és nem mikronokról beszélünk hanem 3mm-ről ami már eléggé számit robbanómotoroknál! Én nekiálltam volna megcisnálni az enyémet de aztán nem foglalkoztam vele! Ezért csodálkozik itt mindenki hogy nem ugy megy mint egy HPI Baja pedig 150 méterről tényleg ugy néz ki mint egy baja!
Ennyit erről!

Aki vállalkozik eme feladatra az irja ide az eredményét ha tökéletes a motor akkor kalmanz kollégát kérném meg arra hogy ő is kapja ki a motort a gépéből ugyanis ami nála van az biztosan ezekkel a problémákkal küzd!

_________________
Sanwa MX3FHSS
Robitronic Mantis Axial .32
Carson E-Specter Brushless 2000W with A123 6/7S
--->>>Ebay, Towerhobbies, Rcmart<<<---


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.24 20:07:26 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.11.20 21:44:18
Hozzászólások: 153
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós Trabiring
kistrojak írta:
Bocs a beleszólásért (de van közöm az autóhoz nekem is volt ilyen vasam) Nem olvasgatom mostanában ezt a topikot de most éppen idelestem!

http://www.youtube.com/watch?v=nONjX6Qxqjo

Ezt a videót megnézve elkapott a röhögés hogy mire nem képesek azok akiknek ilyen gépük van, képesek voltak felgyorsitani a videót :D Aki nem hiszi néze meg az 1:08 és az 1:20 közötti incident, letöltöttem a videót és egy kicsit elemeztem képkockánként de nem ez most a lényeg!
Amúgymeg sehól se megy jól ez az autó a videón! Akinek van ilyen autója és ráér egy kicsit szerelgetni az csinálja azt hogy vegye ki a motort, szedje le a karbit majd a csonkját és kézben kezdje el körbeforgatni a motort a gyujtásnál hajtva! Ekkor fog az látszani hogy a dugó nem megy eléggé fel a felső holtponra ahhoz hogy a beömlő nyíláson ne akadályozza a gáz utját! Ez azért baj mert ott örvények keletkeznek és nem tud akadálytalanul beáramlani az üzi+levegőkeverék a motortérbe! Ugyan ez a helyzet a kipufogó nyílásnál is, a dugó nem megy eléggé le az alsó holtpontra így a kimeneti gáz is akadályba ütközik, és nem mikronokról beszélünk hanem 3mm-ről ami már eléggé számit robbanómotoroknál! Én nekiálltam volna megcisnálni az enyémet de aztán nem foglalkoztam vele! Ezért csodálkozik itt mindenki hogy nem ugy megy mint egy HPI Baja pedig 150 méterről tényleg ugy néz ki mint egy baja!
Ennyit erről!

Aki vállalkozik eme feladatra az irja ide az eredményét ha tökéletes a motor akkor kalmanz kollégát kérném meg arra hogy ő is kapja ki a motort a gépéből ugyanis ami nála van az biztosan ezekkel a problémákkal küzd!

Bocs hogy beleszólok,de szerintem érdemes az elöttem szólóhoz hozzá tenni:A kétütemű szivás vezérelt motoroknál a dugattyú látja el a vezérlés feladatát.A dugattyú bármi nemű átalakítása alapjaiban változtatja meg a motor karakterisztikáját.(pl:szoknya magasság,fej magasság,csapszeg eltolás).Szélsőséges esetben akár ,a motor soha nem fog beindulni.(már hoztak hozzám javítani ilyen tuningolt motort).Szerintem csak kis lépcsőkben az átalkitásokkal. Üdv:Lajcsi.

_________________
www.trabiring.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.25 17:51:59 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.08.10 21:00:40
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Budapest
én nem értek egyet kistrojak barátunkkal, nekem minden hiba nélkül gyorsul a kocsi. tény és való, h a nyélgáz nem olyan, mint egy baja 5b-n, de ez a kocsi 100k, szóval az árhoz képest teljesen frankón megy! kis ügyességgel komolyabb dolgokat is ki lehet belőle hozni. visszatérve a kipuff nyílás és az átömlő problémákra: a kipuff nyílásnál ha picit is az ember úgy alakítja a dugót, hogy ne legyen ott az a 3mm ami légörvényt okoz, akkor viszont sűrítéskor túl későn záródik a nyílás, ergo többlet keverék távozik. az átömlővel meg hidd el h semm baj sincs, kisebb csónakmotoroknál is így van. ha annyira zavarná a kocsit az, h picit takarva van az átömlő, akkor fel sem pörögne eléggé. az enyém pedig olyan brutál módon pörög,h kívánni sem lehetne jobbat. mayd teszek fel videót, és az meggyőző lesz!:)

üdv
Lord TLS

_________________
FG Sportsline
Thunder Tiger MTA-4
+Force .28 blokk
+AM 40 Jaguár táv 40,675Mhz (51)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 312 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség