Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.17 15:22:47

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 312 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.10 07:03:04 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.29 16:34:09
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Félreértetetek!
Nekem ezt Pat valamelyiknapon MSN-enen mondta!
Nekem is soknak tűnik az adat!

_________________
Üdv: Tamás
Eladó: 2,5 Koplett Hpi T-15 Fe motor!!!
Hpi Nitro MT2+ Vertex 16+Alu+Fasza Elektronika
NIKKO Evolution (1:14, 2 WD, On-Road) 2 db

Msn: tama.-1996@hotmail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.10 07:48:39 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.08.20 18:01:45
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Vannak itt azért tévhitek rendesen.A szervóval kapcsolatban:baromira eldurrant az agyam, hogy itt egy vadiúj autó és álló helyzetben tönkrement a szervó.Valószínűleg már gyárilag sz*r volt mert mint késöbb kiderült el volt repedve.Ezt vásárlásnál meg lehet nézni, ha tudod mozgatni a szervót akkor az is el van repedve.Szerintem ez nem tipushiba.
Taknyosvarju:Nem mondom, hogy ne vedd meg az autót mert mint mindennek vannak kisebb hibái.Ha véletlen mégis rossz lenne a szervó akkor, vidd vissza nekem kicseréltek Kb. 15 perc alatt és ez a szervó már teljesen jól működik tegnap mentünk vele egy keveset.(Tehát a verda megtette első pár méterét :-D )Szerintem vedd meg nem veszthetsz vele nagyon sokat. Ha nem jó akkor visszaviszed garanciában.
Nem tudom mért kell ennyire lefikázni az autót. 100.000 Forintért senki ne számítson egy versenygépre.A szervón kívül nekem nem volt vele gondom.A motor elképesztően jó, nagyot gyorsul.Az tény, hogy nem kell vele hatalmasakat ugratni mert törik.
Amit tegyetek meg mindenképp vásárláskor:Nézzétek meg a szervót, hogy ha lötyög akkor el lehet mesélni a történetemet :-D.Vigyetek 8 db ceruza elemet és helyben próbáljátok ki az elektronikát.
Használat elött még huzzátok meg a kipufogó könyoköt tartó bilincseket.
Üdv:Rc Racing
U.I.:Én is fogok csinálni egy normális videót, remélem már a jövö héten!
(Ne féljetek az autótol :-D )

_________________
XRC-RC2 rendberakás/tuning!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.14 17:52:11 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.07.26 05:39:46
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!
Nah szóval ez a 174 liter ez igencsak sok,de ha számításba vesszük,hogy a srác valami hajómodellekkel foglalkozzó cégnél dolgozik(mérnök ugyhiszem)biztosan csinált valamit a mocival!A keverési arányt sem mondta meg de annyit láttam rajta,hogy sokvolt benne az olaj mivel eléggé füstölt!Napi 3-4 órát játszik vele kertesházuk van és a Debreceni RCX pályára jár ki elég sűrűn!Az autó külföldről jött be 3-4 hónapja 85.000Ft-ért márkáját pontosan nemtudom,de felépítésében,kinézetében nagyon hasonlít az XRC-re!Azt nem mondtam,hogy az autón minden hibátlan!
A moci jól muzsikál de bizony már elég sok dolgot készített el fémből,mert törnek,kopnak az alkatrészek!
Üdv:Pat

_________________
Msx-3 apró tuningal:)
Tel:06705805302
E-mail:wenty007@freemail.hu
Msn:pat-6666@hotmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.14 20:50:11 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Pat írta:
de bizony már elég sok dolgot készített el fémből,mert törnek,kopnak az alkatrészek!
Üdv:Pat


Ez nagyon jó ötlet!

Nekem pl a műanyag motorokkal igen sok bajom volt!!

:lol: :lol:

Marhajó ez a topic, ha rossz a kedvem csak olvasgatom aztán máris... :o

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.15 18:52:17 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.07.26 05:39:46
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Debrecen
reechee írta:
Pat írta:
de bizony már elég sok dolgot készített el fémből,mert törnek,kopnak az alkatrészek!
Üdv:Pat


Ez nagyon jó ötlet!

Nekem pl a műanyag motorokkal igen sok bajom volt!!

:lol: :lol:

Marhajó ez a topic, ha rossz a kedvem csak olvasgatom aztán máris... :o


Hehe nagyon vicces...
Akkor helyesbítek:
Már elég sok dolgot készített el fémből az alvázhoz,mert törnek,kopnak az alkatrészek!
Üdv:Pat

_________________
Msx-3 apró tuningal:)
Tel:06705805302
E-mail:wenty007@freemail.hu
Msn:pat-6666@hotmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.16 13:55:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.06.18 01:25:26
Hozzászólások: 18
sziasztok! Na megvettem ezt a szörnyet! megvolt a bejáratás! de most tölt az akksija! eddig minden rendben volt! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.16 14:02:52 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.15 14:06:52
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Csepel Tel.:30/730-4645
Taknyosvarju írta:
sziasztok! Na megvettem ezt a szörnyet! megvolt a bejáratás! de most tölt az akksija! eddig minden rendben volt! :D


Szia!
Leírnád, Nálad hogy zajlott a bejáratás?
Kb mennyi időt vett igénybe?

Köszi,
Puru


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.17 12:53:23 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.06.18 01:25:26
Hozzászólások: 18
a bejáratás tök simán zajlott. 98+oil betölt, 2 db benzinpumpálás és pöccre beindult! Semmi bonyodalom. csak nem tetszett neki hogy nem töltöttem után és a benzin végeztével lefulladt:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.17 13:13:18 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.12.17 18:19:58
Hozzászólások: 280
Taknyosvarju!
1teljes tankot kijárattál vele bejáratásnál?
Hány percig járattad?

_________________
Tel.:+36/30-687-8069
Led Lenser, Jetbeam, Eagletac, elemlámpák, vadászlámpák, prémium lámpák www.ledeck.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.17 14:27:02 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.29 16:34:09
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Szerintem minimum vagy 1,5 órát...
Mert Rc Racingnak kb 15 percig járattuk és szinte semmit nem fogyott, az üzemanyag.
A gyári leírásban viszont 2 tankot írnak a bejáratásra, de sokak szerint tök fölösleges.(szerintem is mert akkor kb. 3-4 órát kéne járatni)

_________________
Üdv: Tamás
Eladó: 2,5 Koplett Hpi T-15 Fe motor!!!
Hpi Nitro MT2+ Vertex 16+Alu+Fasza Elektronika
NIKKO Evolution (1:14, 2 WD, On-Road) 2 db

Msn: tama.-1996@hotmail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.17 14:42:22 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.03.28 12:40:04
Hozzászólások: 23
Sziasztok!

Nem vagyok gyakori hozzászóló de én is nézegettem ezt az autót. Ennek ellenére lassan, de biztosan egy FG Buggy lesz a döntésem. Amiért írok az annyi hogy szerintem RTR-be egy ilyen autó megéri az árát ha ennyi telik modellezésre a pénz az úr vagy az idő és gyüjtés. Az hogy nem tökéletes...melyik az?! Amennyi erőt fektettek egymás gyilkolásába inkább huzzatok le együtt modellezni nem pedig kioktatni mindenkit.
Ha alpári vagy sértő voltam hozzászólás törölhető, csak böki a szemem hogy állandóan vita van és információt /ezért néztem ebbe a topicba / keveset találok.

Baráti üdvözlettel: Soós Ottó (Sotti)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.17 14:51:49 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.06.18 01:25:26
Hozzászólások: 18
kb 1 óra volt az első tank bejáratás. utána egy tanknyit félgázon aszfalton nyomtam hogy azért ne erőltessem meg aztán a 3. tank lehet nyél gáz. pont most állítgattam a távirányítót ugyhogy mostmár tökéletes az autó! egy gondom volt vele. az elektronikát leszedtem és a kormányszervó csavarján húztam eg picit mert néha elmozdult a kormánytengely. üdv:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.18 18:43:21 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.08.20 18:01:45
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Sziasztok! Leírom, hogy jártam ma:
Tök jó idő van, na mondom kimegyek egy kicsit aszfaltra autózni mert mivel még bejáratós ne legyen neki sok a terhelés.Na ki is érünk a helyszínre, kipakolok, jöhet az indítás.Elektronika be,szivató rá és had szóljon.Kb. a 6. rántásra be is indult, szépen járt.Egy kicsit melegítettem aztán szép lassan elindultam vele.Megyek egy kört aztán egyszer csak lefulladt.Miért?Sajnos rajta felejtettem a szivatót és beköpte a gyertyát.Na gyertya ki aztán vissza.Indítanám de bekapcsoltam az elektronikát és látom, hogy alig mozog a szervó, lemerűlt az akksi.Na mondom f*sza.
Viszont találtam egy elég érdekes dolgot:feltettem tölteni az akksit és egy fél óra múlva a töltő zölden világított pedig elötte a kormányszervót már nem is mozgatta.Vagy ennyire jó a töltő vagy inkább nagyon szar és nem tölti rendesen?Különös.
Üdv:Rc Racing

_________________
XRC-RC2 rendberakás/tuning!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.18 19:11:41 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Rc Racing írta:
Sziasztok! Leírom, hogy jártam ma:
Tök jó idő van, na mondom kimegyek egy kicsit aszfaltra autózni mert mivel még bejáratós ne legyen neki sok a terhelés.Na ki is érünk a helyszínre, kipakolok, jöhet az indítás.Elektronika be,szivató rá és had szóljon.Kb. a 6. rántásra be is indult, szépen járt.Egy kicsit melegítettem aztán szép lassan elindultam vele.Megyek egy kört aztán egyszer csak lefulladt.Miért?Sajnos rajta felejtettem a szivatót és beköpte a gyertyát.Na gyertya ki aztán vissza.Indítanám de bekapcsoltam az elektronikát és látom, hogy alig mozog a szervó, lemerűlt az akksi.Na mondom f*sza.
Viszont találtam egy elég érdekes dolgot:feltettem tölteni az akksit és egy fél óra múlva a töltő zölden világított pedig elötte a kormányszervót már nem is mozgatta.Vagy ennyire jó a töltő vagy inkább nagyon szar és nem tölti rendesen?Különös.
Üdv:Rc Racing


Milyen töltő?
Milyen akksi?
Milyen szervó

Mennyivel töltötted?
Multiméterrel (a leg alapabb) megnézted töltés előtt és után?

Felemelt kerékkel sem mozgatta a kerekeket?
A fék-gáz szervó üzemelt rendesen csak a steering servo nem?

Ezek nélkül nem igen tud reagálni senki érdemben.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.18 19:30:01 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.08.20 18:01:45
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Mind a három(töltő,szervó,akksi)gyári.Az akksi 1600 mAh-es.A töltő 1 amperrel tölt.A szervó 18 kilós.Viszont egy ilyen töltéssel bírja egy darabig az akksi, pedig nem töltöttem sokat.Eggyik szervót sem mozgatta rendesen csak a gázszervót egy kicsit.
Üdv:Rc Racing

_________________
XRC-RC2 rendberakás/tuning!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.22 09:56:02 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.07 11:23:34
Hozzászólások: 322
Tartózkodási hely: Veszprém Megye ->Csetény TEl: 06-30-605-16-30
Szevasztok!


Hazaértem nyaralásból és persze kivittem magammal a buggy-t! Azt kell mondjam ha valaki normálisan használja akkor tartós kis gépnek ígérkezik! Tengerparton játszottam vele 10 tankot, sajnos elfogyott az olajam és ott nem tudtam venni pedig még tudtam volna vele még játszani egy kicsit :D

Hazaérve a motort és a difit szedtem szét, a motorban eddig nem látok kopást hosszirányú karcolások sincsenek a hengerben a gyűrűk majd nemcsak újak! A diffit szétszedve tapasztaltam hogy rendkívül híg benne az olaj olyan mintha víz lenne benne :D kopás nem látszik sehol!

A legszűrő olajozása és az illesztések mentén zsírozással minimálisra csökkenthető a porszemek hengerbe jutása sajnos elég egyszerű a legszűrője ha valakinek van rá ideje vághat bele körbe is szivacsot mert csak egy kicsike van benne ami nem éri körbe az egész legszűrőt!

Eddigi tapasztalatok:
A kezdeti nehézségek után azt kell mondjam elég jól szerepel a kicsike, a motort is csak pipecűl be kell lőni és már repül is vele az autó!
A vevő akku elég karcsú benzines autóhoz mérten itt nem annyi a menet idő mint egy nitrósnál és elég hamar kifeküdt nekem is! Célszerű egy 6cellás akkupack beszerzése 3000mah felettivel már sokat el lehet játszadozni! A fékkel beállítás problémák voltak de miután belőttem full féket húzva blokkolja a kerekeket pályán akár teljes sebességnél is csak ez nem tesz jót a difinek annyi fék kell amennyit igényel a pálya!
Egy két csapágyat meg tudtam nézni a szétszerelés során egy tartósabb karbantartásnál majd meglesem az összeset eddig a difinél és a hajtásét tudtam megfogdosni, nem akad semmi probléma velük!

Egy kis negatívum!
A felfüggesztés sajnos vagy nem sajnos CVD-s gömbfejes magyarán! Itt sajnos észrevehető már szemmel a kopás az autó 90%-ban ugyan azok a gömbfejek de ezek eléggé kopnak lehet ráfér egy csere nemnagy tétel!

A keréknél (gumi felfogatás) érdemes beragasztani a csavarokat hajlamosak kicsavarodni! pár száz csavarról van szó :D

A parton elég nagyokat ugrattam vele és a hátsó telónál elnyomta a szilikon gyűrűt, ereszt mellette az olaj, 70Ft-os tétel 20 perc kicserélni!


Táv:
A gyárilag adott modulozható digi távval megvolt az első probléma, elengedtem az autót elég messzire úgy 150m-re és elment a jel feljebb emelve a távot visszajött az irányítás, igaz hogy digi és elég jól programozható (Sanwa Mx-3 koppintás) de nem kell benne nagyon megbízni ráadásul 27MHZ amit eléggé be tud zavarni a motor gyújtása érdemes beszerezni külföldről 2.4GHz-s távot 27-28E Ft már egy Sanwa!





A fali töltő:
Amíg nem telik normálisabb töltőre ez is elég egy tesztelés alá vetettem a töltőt! Kisütöttem 1A-val a vevő akkut és rányomtam a gyárilag adott fali töltőjére megvártam míg zöldet jelez, már megfoghatatlan volt a töltő olyan forró volt, levettem majd újra rányomtam kisütésre, 700MAH jött le belőle, szóval nem tudom mit csinál de jót biztos nem, célszerű beszerezni egy digi töltőt manapság 15E-ért már olyant lehet kapni ami mindent töl 5A-ig és még kisütni is tud!


További infok várhatók még megkínzom majd még egy kicsit :D


A hibákért elnézést kérek!

Kistrojak

_________________
Sanwa MX3FHSS
Robitronic Mantis Axial .32
Carson E-Specter Brushless 2000W with A123 6/7S
--->>>Ebay, Towerhobbies, Rcmart<<<---


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.02 23:50:54 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.07 11:23:34
Hozzászólások: 322
Tartózkodási hely: Veszprém Megye ->Csetény TEl: 06-30-605-16-30
Ki másol kiről :D
Menü, kezelés ugyan az csak a kijelző felbontás és a táv minősége változott annyiban hogy kopobós vékonyka műanyag van alkalazva a QQF távnál DE annyiban jobb hogy modulozható :D


Kép

Kép

_________________
Sanwa MX3FHSS
Robitronic Mantis Axial .32
Carson E-Specter Brushless 2000W with A123 6/7S
--->>>Ebay, Towerhobbies, Rcmart<<<---


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.03 17:18:25 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.07 11:23:34
Hozzászólások: 322
Tartózkodási hely: Veszprém Megye ->Csetény TEl: 06-30-605-16-30
Negatívum!


A motor berántójánalk szerkezete nincs eléggé porszigetelve mint a Zenoah motoroknál! A berántó Műanyag karimája elkopik majd menet közben kirázkódik és bekerül a ventilátorhoz célszerű a csavarokat beragasztani vagy beszerezni hozzá Zenoah motorról való berántót, rövidesen én is ezt fogom tenni!

A motor Zenoah G230 vagy CY 23 motor koppintása mégis lomhább gyengébb ezt még nem sikerült kiderítenem mitől lehet.. A karburátort lecseréltem nagyobb Walbrora telesítményváltozás elenyésző..! Kupplungra gyanakszok még ha ez sem akkor motorba lessz valami amit nem sikerült lemásolniuk! A motort széttszedve kopást nem tapasztaltam a hónolás nyomai még látszódnak!

_________________
Sanwa MX3FHSS
Robitronic Mantis Axial .32
Carson E-Specter Brushless 2000W with A123 6/7S
--->>>Ebay, Towerhobbies, Rcmart<<<---


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.04 19:05:19 
Offline
Nitrofügg&otilde;

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
valószínű hogy nem fogsz rájönni hogy pontosan mit nem úgy másoltak le. a baja motorja jobban ki van "hegyezve" az olyan mint mikor a 62 Le-s zsiguli blokkból egy "kis" eszelgetéssel, polírozással más vezérműtengellyel 110-120 Le.
szóval lehet a beömlő a felömők másabb alakúak, nagyobbak feljebb van a felső peremük. lentebb az alsó , nagyobbat szív a motor, tovább tart nyitva a szívó nyílás szóval onnan a + LE.
volt simsonom és csak 1 mm-el csináltuk nagyobbra az összes beömlőt és felömlőt és máris +30 KM/h-t nyertünk ( igaz a főtengely bánta:( )

_________________
Carson Specter sufnituningos
AM 40,885 Mhz

full egyedi gyártású 1:5 buggy 70% készültségi fokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.04 19:31:05 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.07 11:23:34
Hozzászólások: 322
Tartózkodási hely: Veszprém Megye ->Csetény TEl: 06-30-605-16-30
Nah az a helyzet hogy tolómérővel nézegettük a dolgokat mik hogyan vannak de arra kelett rájönnöm hogy egy felömlőt csesztek el de olyan mértékben hogy nemtudom turbó maróval kiszedni nemtudom hogyan oldjam meg elég mélyen van lehet áttviszem egy jókis fém munkáshoz aztmajd kezd vele valamit minta alapján!

A másik a rezonátor... azzal lehet 2T moztorokat felhúzni én most beszereztem egy FG rezót kicsit jobb de nem halálos :D

_________________
Sanwa MX3FHSS
Robitronic Mantis Axial .32
Carson E-Specter Brushless 2000W with A123 6/7S
--->>>Ebay, Towerhobbies, Rcmart<<<---


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 312 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség