Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 14:24:11

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.04 21:41:57 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.02.16 18:07:23
Hozzászólások: 125
Akkor rendeld meg tőle ,mert nagyon jó az ár és megbízhatsz benne. Tapasztalatból mondom. Korrekt és pontos ember.

_________________
Traxxas Revo 2009
Traxxas 4Tech 3.3
Hot Bodies D4
Hot Bodies Cyclon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Eltőrt az alváz merevítő, de...
HozzászólásElküldve: 2009.02.22 14:40:39 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.03 16:41:31
Hozzászólások: 862
Tartózkodási hely: Budapest II.ker
Sziasztok!

Szerelgettem a gépet (ma is :-D ) és bizony azt a szörnyű dolgot láttam, hogy az alváz merevítő ("Chassis Brace") elva repedve!
MIND A KETTŐ!!!
Szétszedtem a masinát és amikor nézegettem az alváz merevítőt, ami nem is a gyári, hanem "Integy Tuning Alu Chassis Brace", nem csak elvan repedve, hanem az egyikből ki van törve egydarab, a másik, meg csak simán elrepedve!

(...amikor használtan megvettem, akkor már ott voltak rajta az egy-egy repedés, de azt hittem, hogy direkt van rajtuk, hogy rugalmassabbbak legyenek, hisz olyan szimetrikus volt a két repedés a két alváz merevítőn! Persze később már észre vettem, az internet segítségével ( :arrow: "Google"; "Towerhobbies"), hogy ennek nem így kell lennie, de úgy gondoltam, hogyha eddig kibírta, akkor továbbra is kifogja bírni repedten)

(így utólag eléggé mérges vagyok az eladóra (előző tulaj), akitől vettem használtan, mert olyan hibái voltak a gépnek, amit kívűlről nem lehetett látni..., inkább nem is sorolom fel őket, mert végtelen volt :evil: )

...na szóval visszatérve, az alváz merevítőhöz, arra gondoltam, hogy szeretek barkácsolni, már csináltam triál váztól kezdve egy csomó mindent, tehát nemfogok venni egy újjat, hanem csinálok egyet!

Íme a kérdések:
- Szerintetek milyen anyagból csináljam? Jó lesz az alu, mint eddig?
- Esetleg legyen valami más formája, valami ötlet, hogy biztonságosabb legyen, jobban merevítsen és védjen? (paintes ötlet rajzoknak is nagyon örülnék! :-D )
.
.
.

Én egyébként arra gondoltam, hogy nagyobb szögben megy le a váltó védő részhez majd és így az első keréktő felcsapópó köveket jobban elhárítja! ...szerintem... :-D
(nemtudom, mennyire érthető)

...ja és persze íme a képek az eltőrt alváz merevítőről (ami alu):

Kép

Kép

Ötleteiteket és segítségeiteket, előre is nagyon-nagyon köszönöm,

ebencz

_________________
Traxxas Revo™ 3.3 + kisebb átalakítások, itt-ott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.22 17:43:44 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.02.16 18:07:23
Hozzászólások: 125
Én egy speciális műanyag csodából gyártattam magamnak az S-maxxhoz és egész jól bírta. Talán még 2 pár maradt is belőle. Amúgy ,a gyári műanyag a legjobb bele mert az alu.nem annyira rugalmas. Ha kell kép akkor holnap tudok felrakni ,vagy elküldöm e-mailben. Barna színű amit gyártattam és kicsivel szélesebb mint a gyári.

_________________
Traxxas Revo 2009
Traxxas 4Tech 3.3
Hot Bodies D4
Hot Bodies Cyclon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.22 18:03:50 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.03 16:41:31
Hozzászólások: 862
Tartózkodási hely: Budapest II.ker
Ha tennél róla fel képet, azt megköszönném és másnak is segíthetne! :-D

Lehet, hogy lesek majd róla valami ötletet, de az is lehet, hogy megvenném tőled, de elötte azért megpróbálnék csinálni én is!
Csak nemtudom még, hogy fémből, vagy ne fémből csináljam, de amit mondtál, a nem fém felé húz!

Ha szabad megkédeznem, akkor mi az a műanyag csoda? :roll:

Egyébként arra én is gondoltam, hogy szélesebb lesz, mint a gyári, mert akkor a lyukakat is könnyebb lesz belefúrnom! ;)

Üdv. és előre is köszönöm a feltöltött képeket,

ebencz

_________________
Traxxas Revo™ 3.3 + kisebb átalakítások, itt-ott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.22 19:46:32 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.02.16 18:07:23
Hozzászólások: 125
Nem tudom az anyag nevét de megpróbálom kideríteni a gyártó emberkémtől. Képeket fogok felrakni de csak holnap.

_________________
Traxxas Revo 2009
Traxxas 4Tech 3.3
Hot Bodies D4
Hot Bodies Cyclon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: T-maxx 3.3 probléma
HozzászólásElküldve: 2009.08.30 16:40:17 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.01.21 20:40:02
Hozzászólások: 17
Sziasztokk lenne egy kérdésem..:P hátha tudtok segiteni..:P
mostanában egyre többször sőt szinte mindig azt csinálja az autom hogy beinditom, és kb megyek vele fél percet és leáll az autó..:S
UTána mig beinditom csomot kell állitgatni meg minden.. És ha beinditom a legkisebb gázra is leáll..:S
És mostmár odáig jutottam hogy alig lehet vele játszani...
Mi lehet a gond??

Köszi előre is..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.30 17:57:45 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Hali!

Üzem melegen áll le? Gyári karbi beállítással is próbáltad már? (fent 4, lent 1,7 fordulat ki, teljesen betekerttől a TRX 3.3nál)

TRX 3.3? Hány litert ment? Kompresszió van még benne? Csapágycsere volt már?

Bocsi, a sok kérdés miatt, de csak ezek megválaszolása után tudunk a bajodra következtetni.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.30 18:07:52 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.01.21 20:40:02
Hozzászólások: 17
RoB írta:
Hali!

Üzem melegen áll le? Gyári karbi beállítással is próbáltad már? (fent 4, lent 1,7 fordulat ki, teljesen betekerttől a TRX 3.3nál)

TRX 3.3? Hány litert ment? Kompresszió van még benne? Csapágycsere volt már?

Bocsi, a sok kérdés miatt, de csak ezek megválaszolása után tudunk a bajodra következtetni.


Igen melegen áll le...:S És valszeg a Lendkerék lesz az...:S mert simán lehet mozgatni ujjal..:S
Gyári karbi?? annyira nem vagyok profi....:S igen TRX 3.3 mocis..:S
hát mivel Angliából hozattam félig használtan igy kb 40 liter ment ha minden igaz....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.30 18:53:55 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.03 16:41:31
Hozzászólások: 862
Tartózkodási hely: Budapest II.ker
40 liter? :shock:
gyári cspággyal meg ezekkel?

Akkor csoda, hogy eddig ment!

A lendkerékkel nincs gond, hanme a motor kompressziójával, ha alendkereket hidegen áttudod forgatni, könnyen!

Akkor dugó + hüvely csere, főtengely csere, csapágy csere, kerámia csapágyakra, és ha minden ok, akkor kész is vagy! :-D

Nagyjából ezeket kéne csinálni, főleg 40 liter után! ;)

ebencz

_________________
Traxxas Revo™ 3.3 + kisebb átalakítások, itt-ott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.30 19:21:49 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.01.21 20:40:02
Hozzászólások: 17
Hát konkrétan nem tom h mennyi liter, de akörül szaladgál,, hát amióta nekem megvan azóta 7-8 litert mentem vele, és a sráca akitöl vettem az pedig eléggé használta... ;)
Ezeket lécci betod linkelni, ebay-en??
Mert onnan betom szerezni ezeket és akk minden ok.. ahogy mondtad..:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.30 21:53:33 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Nem igazán látom értelmét 40 literes motort felújítani.
A lendkerék nem meg tönkre használattól, a motor belsejében ment el a kompresszió.. Kikopott a hüvely+dugó ennyi.
Olcsóbb egy új motort venni, mint mindent felújítani rajta. A TRX 3.3 egy olcsó, de erős kis motor.. Hobbicélra tökéletes..

(De versenyre is, hiszem idén ezzel nyerte Márkus a monster kategóriát...)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.05.09 08:30:13 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.09.24 13:54:24
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Sziasztok.
T maxx 3.3-at néztem ki, most rustler vxl em van, de szeretnék váltani (megvagyok elégedve a traxxasal). Csakis laza hobby célra, hétvégén szórakozni. Legyen nitrós és 1:8 as, ezért a T maxx 3.3 at választottam(ja meg persze olcsó :) ).

1. Azt olvastam 1 tank max 10perc. Ha jól számolom akkor 8tank 1L üzemanyag(125ml x 8 = 1L). 1L kb 1 vagy max 1,5 óra játék. Ez nekem 1 heti használat. Tehát akkor ennyi használattal havi 4L üzemanyag?

2. 2-3 hónap alatt benne lesz a 10L és olyat is olvastam, h 5L után a motorban csapágyat kellett cserélni, máshol azt, h 10L és semmi baja. De azért a 10L is elég kevés ha jól számoltam az 1-es pont alatt, nem szeretnék 3-4havonta új motort venni vagy felújítani (remélem én tévedek valahol). De ha tévedek akkor normális hobby használatkor csak úgy nagyjából kb mennyi üzemanyagot bír ki a motor? (Ha feltételezzük h normálisan bevan járatva, hidegen nem gyilkolva, hőmérővel ellenőrizve használat közben, 16%-os üzemanyaggal)

(A rustlert átlagban kb heti 1,5 órát használom, megvan 8hónapja és semmi baja, nem vettem még rá semmit! Kb 8x4x1,5= 48 óra van benne. Csak a 2 hátsó kerék brutálisan kopott. Nem csörög nem kotyog, semmi gond vele, jó persze azért volt szétkapva, tisztogatni kellett)

3. Mennyi egy gyertya bele(akárhányas, vagy mind 1 ár?)? Ezt sajnos nem találtam sehol, hogy milyen megy bele és mennyibe kerül. A modellfutárnál néztem ki mindent, és ott nem találtam a gyertyát, de tuti h van valahol.

4. Szívesen meghallgatok infokat, véleményeket, észrevételeket a T maxxal kapcsoltban.

Előre is köszönöm a válasz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: T-Maxx
HozzászólásElküldve: 2013.04.09 17:33:57 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.01 12:56:35
Hozzászólások: 7
Sziasztok!

Eljött az idő hogy csapágyat kell cserélnem a T maxx ban 3.3 Szeretnék, tanácsot kérni megnéztem méret alapján kint a legolcsóbb 25 USD itthon a modellfutár 290,-Ft os csapágyat árul.

Elég nagy a különbség. Valakinek tapasztalta hogy milyet érdemes venni vegyem meg amit a gyártó árul vagy negyed annyiért egy csapágyboltban vegyek. Na és milyet? sikló csapágyat vagy gördülő csapágyat? Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: T-Maxx
HozzászólásElküldve: 2014.01.19 19:17:57 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2014.01.18 15:43:14
Hozzászólások: 3
üzemagyagot keresek egy T-Maxx 3.3 as autóba hol lehet kapni? és menyiért?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: T-Maxx
HozzászólásElküldve: 2014.01.19 19:28:13 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.03 11:21:35
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Rc traxxas írta:
üzemagyagot keresek egy T-Maxx 3.3 as autóba hol lehet kapni? és menyiért?



Bármelyik modell boltba árulnak szerintem, de itt van pár bolt:

http://www.modellfutar.hu
http://www.modellhungaria.hu
http://www.modell.hu

probegt

_________________
http://www.cukorvirag.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség