Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.28 13:24:39

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Segítségkérés vásárláshoz
HozzászólásElküldve: 2007.06.30 17:06:08 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.06.29 22:13:10
Hozzászólások: 26
Segítséget szeretnék kérni tőletek hogy mire figyeljek oda egy HPI savage vásárlásánál. Ez lesz az első gépem és nem akarom megszívni. Köszönöm előre is mindenkinek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés vásárláshoz
HozzászólásElküldve: 2007.06.30 17:39:46 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.17 08:09:56
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: XVII. ker
Hello nekem is van egy savage x em én ugyan ujonnan vettem de néhány tanács :mindenféleképpen kérd meg a tulajt hogy inditsaa de és mehess vele pár kört.,nézd meg a motor kompresszióját ha tekered a lendkereket egy idő után ellenálásba fog ütközni és nem tudod tovább tekerni ha simán körbe tudod tekerni akkor az a motor kuka!

:)
ui:itt a forumon is lehet kapni savaget 100 alatt

_________________
SAVAGE X sts 28 27.145 mhz/27.045mhz
Tamiya CC-01


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés vásárláshoz
HozzászólásElküldve: 2007.06.30 17:58:42 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.06.29 22:13:10
Hozzászólások: 26
bardos6 írta:
Hello nekem is van egy savage x em én ugyan ujonnan vettem de néhány tanács :mindenféleképpen kérd meg a tulajt hogy inditsaa de és mehess vele pár kört.,nézd meg a motor kompresszióját ha tekered a lendkereket egy idő után ellenálásba fog ütközni és nem tudod tovább tekerni ha simán körbe tudod tekerni akkor az a motor kuka!

:)
ui:itt a forumon is lehet kapni savaget 100 alatt


Köszi ez hasznos tanács mert tényleg nem tudnám megállapítani meik jó és meik kuka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés vásárláshoz
HozzászólásElküldve: 2007.06.30 19:34:01 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.02.11 18:47:22
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Ferencváros (FTC 4 EVER)
de ha teheted vegyél ujjat.mert azzal nem lehet baj.és a boltba segíteni fognak mit hogyan meg elmagyaráznak mindent.




ha használtat veszel akkor nagyon figyelj oda és ha tudsz vigyél magaddal egy hozzáértö embert.


már én is szarul jártam egy ilyen savage cserénél pedig már vágom mi merre minek de...... nem ellégé vágtam és át is vágtak.

_________________
Totenkopf!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.02 06:22:37 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
reechee írta:
jane9002 írta:
reechee írta:
jane9002 írta:
Sziasztok! Jani vagyok (17) Most kezdeném a modellezés mert nagyon megtetszett.
Mit ajánlotok kezdeni milyen autót? (off-road) Én valójában egy HPI savage-re gondoltam de nemtudom mejik kivitel jó. Elég strapabírónak tünik. De lehet hogy rossz a választásom. Ki mit ajánlana?
Köszi előre is.


Sokan kezdenek ezzel mert "szép" nagy dög, de tudni kell róla hogy sok dologra figyelni kell a hibamentes működéshez.

Az X-nek a mostani ára a modell és hobbynál 100.000 forint, de erre számolj rá legalább 50.000-et a kiegészítőkre. (ezeket egy-két oldallal korábban már kiveséztük)

Tudnod kell hogy aki robbanóssal kezd, egész biztos sok meglepetésben fog részesülni, néha dühítő tehetetlenség, néha elkerülhető tanulópénz kíséretében.

A cikkek közül mindent olvass el ami a Savage-ről szól, valamint ezt a topicot a kezdetektől fusd át.


Köszi. Bár én újat nem akarok venni. Én ezt néztem ki magamnak: http://www.teszvesz.hu/item209032647_hpi_savage25.html
Elég sok alkatrész van hozzá és az a kezdéshez nem árt ahogy hallom.
Egyébként én a kuplunkgról hallottma panaszt nagyrészt itt a fórunom.
Ja és máshol olvastam a difi fojamatos állításáról. Aztmondják figyeljek oda rá.
Esetleg még mit kellene tudnom róla?
Amire nem árt odafigyelni.


A kuplung tökéletes, semmi baja a gyárinak sem, a tuning meg végképp hibátlan.

A difin nincs mit állítani, fém difiházat kell venni, zsír helyett olajozni kell és ki kell hézagolni. Erre itt-ott találsz leírásokat.

Vásárlásnál tépd meg a gépet rendesen, Én ajánlom hogy kérj fel egy modellezőt innen akinek van tapasztalata Savage-el és tudja mire kell figyelni, esetleg a kereskedő topikok közül valamelyikben nyiss !_1_!-et segítséget keresek vásárláshoz címűt vagy ilyesmi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.02 06:23:43 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Legközelebb csak egy topikba tedd fel a kérdésedet és előtte győződj meg arról is, hogy az a legmegfelelőbb-e!? Most összeollóztam az idevalókat...

Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.05 16:08:57 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.05 16:04:10
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: BP 13 ker
Helloka
Nem értek sokat ezekhez és hoy mire figyeljek oda a vételnél ha használtan veszek?? V nem drága max 60e Ft monstert tudtok ajánlani? Előre is thx


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.05 22:25:58 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.03.24 10:16:43
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker. Gerecsehida utca
Sziasztok!

Nekem egy Savage X em van. nincsen vele semmi baj, igaz néha egy kicsit felhúzza az embert de amúgy egy jó kis gép!
Ha használtan veszed akkor mindenképpen nézzed át az alu alkatrészeket, a motort, a szervókat és mindenképpen vidd el egy vagy két kőrre hogy ne érhessen meglepetés!
Ami a bosszúságot illeti amiről sokat hallasz, nos ha rendszeresen karbantartod akkor soha semmi baja nem lesz.
Nekem voltak problémáim vele mert én is használta vettem, annyi volt a megoldás, hogy rszántam magamat éa darabjaira bontotottam majd mindent megtakarítottam rajta és összeraktam. Amióta ezt megtettem vele semmi baja nem volt kivétel egy csavart ami eltőrt mert telibekaptam egy traktórt! :roll:
Ahogy már előttem írták ha tudsz mindenképpen vigyél magaddal egy jártas embert a témában aki lehetőleg nem éppen nyuszi, mert az az igazság, hogy amikor meglátod a járgányt nem éppen a baja fog ezedbejutni hanem az, hogy mikor szaggathtsz már vele :lol: !
Én nagyon megvagyok elégedve a HPI Savage X-el, ha azt kérdeznék, hogy miért nem ajánlanám valakinek akkor az az lenne, hogy nem mindíg van hozzá alkatrész és lássuk be ez egy idegesítő probléma tud lenni!

Jó modellezést és sok sikert a továbbiakban! Mindenképpen olvasd el a cikkeket az oldalon, én is onnan tanultam meg a nadját annak amit most tudok! Hajrá!

_________________
Savage X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.06 17:25:02 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.06.29 22:13:10
Hozzászólások: 26
mr_d írta:
Sziasztok!

Nekem egy Savage X em van. nincsen vele semmi baj, igaz néha egy kicsit felhúzza az embert de amúgy egy jó kis gép!
Ha használtan veszed akkor mindenképpen nézzed át az alu alkatrészeket, a motort, a szervókat és mindenképpen vidd el egy vagy két kőrre hogy ne érhessen meglepetés!
Ami a bosszúságot illeti amiről sokat hallasz, nos ha rendszeresen karbantartod akkor soha semmi baja nem lesz.
Nekem voltak problémáim vele mert én is használta vettem, annyi volt a megoldás, hogy rszántam magamat éa darabjaira bontotottam majd mindent megtakarítottam rajta és összeraktam. Amióta ezt megtettem vele semmi baja nem volt kivétel egy csavart ami eltőrt mert telibekaptam egy traktórt! :roll:
Ahogy már előttem írták ha tudsz mindenképpen vigyél magaddal egy jártas embert a témában aki lehetőleg nem éppen nyuszi, mert az az igazság, hogy amikor meglátod a járgányt nem éppen a baja fog ezedbejutni hanem az, hogy mikor szaggathtsz már vele :lol: !
Én nagyon megvagyok elégedve a HPI Savage X-el, ha azt kérdeznék, hogy miért nem ajánlanám valakinek akkor az az lenne, hogy nem mindíg van hozzá alkatrész és lássuk be ez egy idegesítő probléma tud lenni!

Jó modellezést és sok sikert a továbbiakban! Mindenképpen olvasd el a cikkeket az oldalon, én is onnan tanultam meg a nadját annak amit most tudok! Hajrá!


Köszi most vettem 1 napja meg a 25-öt. Nagyon frankón megy. Bár szét kéne szednem a difiket bezsírozni. Jah és nemtudom beállítani a gépet nem merek hozzányúlni a karbihoz nehogy mégjobban elba***am. Mert ami a tak oldalon van egy csavar a karbin arra azthittem hogy az az alapjárat és most olyan furcsá jár és inkább le is állítottam.(felpörög maj lefullad és így össze vissza.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.06 21:32:37 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.03.24 10:16:43
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker. Gerecsehida utca
ha ezt elovasod akkor biztos hogy be fogod tudni állítani a gépet!
http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php
Ami meg a próbálgatást illeti, hát... én is úgy tanultam meg, hogy érzésre állítgattam de soha nem állítottam egyszerre többet mint a javasólt Pl:1/8ad fordulat!!!
Ha nagy bajt csinálsz akkor viszont azt úgy hívják, hogy tanulópénz! :roll:
Sok sikert, ha végkép nem megy akkor nyugodtan szólj Ramsessnek vag a többi öreg megbecsült motorosnak mert szívesen segítenek!

_________________
Savage X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.07 10:37:50 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.02 12:59:51
Hozzászólások: 334
Tartózkodási hely: Budapest XI.ker
Ha felpörög és lefullad, az mindenképp rossz, mert a motor szegény keveréket kap, úgyhogy a tank felöli csavaron csavarj kifele 1/4-enként, ha már meleg a motor, annyit, hogy ne pörögjön fel, és visszaálljon az alapjárat, és ne sajnáld, azt a csavart, mert nem tesz neki jót, ha szegényet kap, csavard csak.
A hengerfejnél lévő csavar, az alapjárati csavar, azt úgy állítsd be, hogy leveszed a légszűrőt, és becsavarod addig, hogy a légszűrő alatti lyuk alaphelyzetben 1mm legyen, és ha max gázt húzol, teljesen nyitva legyen.
A másik csavart, ami kiáll, a légszűrő mellet, is addig csavargasd kifele, amíg nem füstöl rendesen a gép.
Az a legjobb, ha alapjáraton is valamennyit füstöl.
Visszatérve a hengerfejnél lévő csavarra, azt még úgy tudod ellenőrizni, ha az összes többi szerinted jól be van állítva, hogy felteszed egy fára, vagy valamire, hogy a kerekek ne érjék a földet, és beindítás után a kerekek nem forognak.
először inkább nyisd kintebb mindegyiket.
A kiálló, az egy szintbe legyen a kis arany színű "burkolat"ával, a tank felöli kicsit kintebb álljon a szintjénél, az alapjárati meg ugye az 1mm.
Nekem ezek jönnek be, az Xhez, mondjuk szerintem nincs sok különbség a motorjaik közt...
Na mindenesetre sok sikert, azért ha van valaki modellező a közeledbe, kérd az ő segítségét is...

Azért nem PÜbe küldtem, mert másnak is lehet gondja a karburálással. :oops:

_________________
Üdv.: Bálint

skylady, Top force, SAVAGE X

06309725762 <-- Hívj csak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.07 11:31:16 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.06.29 22:13:10
Hozzászólások: 26
Köszönöm a segítségeteket. Jól jött most :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.12 17:40:28 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.07.12 17:36:20
Hozzászólások: 4
Modellautó vásárlása előtt állok és kéne valami nem túl drága de jó kis gép 1/8-as méretarányú, savage-t meg a Lightning Stadium Sport RTR 1/8-t nézegettem. Megérnek ezek ennyit :? Nekem max 90k-m lenne rá és új kéne. Nem tudtok valami helyet ahol ennyiért meg lehet kapni ezeket újonnan?
Előre is ksözi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.13 11:24:34 
Offline
Egyhelyben pöfög&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.05 16:04:10
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: BP 13 ker
Mondjuk pl nézd meg a sylben. Én egy vulcanot néztem ki magamnak sztem jó nektek mi a véleményetek


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.28 15:55:52 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.08.28 15:51:07
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Győr vagy Budapest
Sziasztok!
segítséget szeretnék kérni. még sohasemm modelleztem de most vhogy lázba jöttem lehet a ferrari miatt csak azt értelmetlenül drágán tartom. Mit ajánlotok mivel kezdjek? tetszenek a hpi modellek főleg a Firestorm 10T, Nitro Mt2. Valami árban is elfogadható kéne meg amit énis tudok használni nem az van h beíndítom és tönkreteszem 1 perc alatt :) Előre is köszi a segítséget


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.28 16:18:58 
Offline
Nitrofügg&otilde;

Csatlakozott: 2006.08.08 10:26:46
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: budapest
szia!

én nem konkrét tipust ajánlanék azt megteszik mások biztosan. Bár azért a hpi modellek között akadnak kezdőknek is teljesen megfelelők. Pénztárcafüggő a dolog, hogy mit engedhetsz meg magadnak bár hpi modellt 2.5 ccm es motorral megkapsz 70.000 körül. Ha nincs ennyid akkor találhatsz remek használt modelleket amikből nyugodtan válogathatsz hiszen azért mert használt még lehet nagyon jó. BÁr ekkor inkább egy tapasztaltabb modellező segitségét kérd nehogy ráfaragj:)
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.28 17:38:41 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.08.28 15:51:07
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Győr vagy Budapest
aham, kösz ezt is. még annyi pénzem nincs a fecári is havonta akartam összerakogatni de 160k az 160k azér egy egyetemistának sok. a 70et sztem karácsonyig össze tom pakolni max midnig mindenkitől pénzt kérek ajándékba :D vmi jó bolt? vagy vki akihez fordulhatok segítségért motorbejáratáshoz meg majd az idióta gagyi kérdéseimmel? köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.28 17:41:59 
Offline
Nitrofügg&otilde;

Csatlakozott: 2006.08.08 10:26:46
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: budapest
szerintem hozzám is nyugodtan:)
egyébként itt a forum hirdetési rovatában is hozzájuthatsz 40 ezer körül normális géphez. Igaz ki kell fogni de érdemes várni rá egy kicsit
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.28 18:59:19 
Offline
Egyhelyben pöfög&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2007.08.02 14:22:05
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Törökbálint / Bp. XVII.
Ha onroadra vágysz javaslom a Tamiya-nak a TGS alvázas változatát.
Még újonnan is egész elfogadható áron kapható, de ha jó a használt, akkor tele a fórum.
Én is azzal kezdtem, nagyon bejött és megtanultam rajta a nitromethános motorok csínyját-bínyját... bírja rendesen a kiképzést ;)

_________________
Üdv. ˛h@PCy`

HPI E-Savage - ELADÓ
[repülő: Sky Lady]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.28 19:41:50 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.08.28 15:51:07
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Győr vagy Budapest
bocs azt elfelejtettem h off-roadban gondolkodom vhogy több lehetőséget látok arra h kihasználjam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 34 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség