Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 23:49:54

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.07.24 08:22:31 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
marcy írta:
Ok ! Azért használok 1 % os nitrot , mert egy olyan ember mondta nekem aki 50 éve modellezik ! Igaz nem ezen a téren de ö gyárt ilyen motorokat is ! És világbajnok kör pályás versenyautoval ! Szoval ha nem lesz jo amit kétlek , akkor biztos váltok naftát ! Senkinek se megy egyböl az autoja ezerrel , meg persze hogy nincs még benne erö ha kb 3-4 tanknyit mentem vele ! Vagyis anyit járattam még ! 1 - 2 tankot üresben pöfögött és utánna leraktam a földre de ottis csak épp hogy ment ! Nemigazán értek hozzá de szerintem ez érthetöö hogy mért nincs benne annyi (mert szerintem már alakul) eröö ! Turelmesen járatom még !


Üdv :


Marcy nem fikázni akartam, Te akkor a véleményemet kérdezted.
(és azt is mondtam, és fenntartottam hogy új vagyok még)

Az 1%-os fuelt azért tartottam érdekesnek mert még nem is hallottam róla előtte.

Azt viszont fenntartom hogy attól még hogy 50 éve modellezik körpályán, nem biztos hogy mindent tud pl.: a monsteres modellezésről. Nincs olyan ember aki adott szakmájának MINDEN területét ismeri. (pl.: az informatikában sem, ugyanúgy az orvoslásban, területek vannak amiket egyik-másik jobban illetve kevésbé ismer)

Valószínűnek tartom hogy azokban az autókban nemcsak az üzemanyag más, úgygondolom mint laikus hogy az egy egészen más tészta, és spec oda nem kell annyi nitró valamiért, de azt tartsd szem előtt hogy itt a fórumon SZERINTEM magadon kívül nem találsz olyat aki 1%-os üzivel megy.

A 20-asról meg anyit, hogy ha jól be van karburálva nem égetheti szét a motort, mert ugyanúgy kap kenést, ugyanis ezekben az anyagokban nemcsak a nitro több hanem az olaj is.

Ezektől függetlenül remélem hogy összeáll végre a Losi, és csapathatunk egyet valahol együtt. A beállításban nemhiszem hogy nem segítenek, akár Fikás akár más.

Egyetértek fikással, én a helyedben üresben, bakon járatnám azt a motort, hőfokméréssel és karburálgatással egybekötve, esetleg betonon nagyon szolíd köröket téve hogy kopjon-kopjon-kopjon.

;)

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.07.24 09:01:09 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
marcy írta:
Ok ! Azért használok 1 % os nitrot , mert egy olyan ember mondta nekem aki 50 éve modellezik ! Igaz nem ezen a téren de ö gyárt ilyen motorokat is ! És világbajnok kör pályás versenyautoval ! Szoval ha nem lesz jo amit kétlek , akkor biztos váltok naftát ! Senkinek se megy egyböl az autoja ezerrel , meg persze hogy nincs még benne erö ha kb 3-4 tanknyit mentem vele ! Vagyis anyit járattam még ! 1 - 2 tankot üresben pöfögött és utánna leraktam a földre de ottis csak épp hogy ment ! Nemigazán értek hozzá de szerintem ez érthetöö hogy mért nincs benne annyi (mert szerintem már alakul) eröö ! Turelmesen járatom még !


Üdv :


csak azok más típusu motorok. ezeknek a motoroknak a gyári előírása min. 16%-os nitro.
az, hogy nem indult be az autód és, hogy rosszul megy, csak magadnak köszönheted, 1%-os üzivel, soha nem fog normálsian menni

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.07.24 09:58:33 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2005.04.01 16:10:30
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest, X.
Nekem a szakmám az 1/1-es autók körül mozog.

Először én sem hittem, hogy a több nitró az a hűtést segíti. Aztán változott a véleményem. Szerintem ha már "küldeni" kell az autónak, akkor állandóan melegedni fog és az hamar véget vet a motornak. Persze ez is csak egy vélemény. Ráadásul az 1%-os nitró használatakor pont arról az élményről mond le az ember, amiért nitrós autót vett! (Szerintem.)
Már jelentős eltérés érzékelhető a 10-16-20%-os üzemanyagok között is az autó dinamizmusában. Az 1%-t nem is tudom elképzelni. Olyan lehet, mint most nekem a Baja 5B. Igaz az egy 23 ccm-es nyomatékos benzines.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.07.24 11:54:00 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.24 17:48:32
Hozzászólások: 34
oceanearth , Nemtudod hogy ki miröl beszél ! Mikor megvettem m5m majdnem teli tank 25 % os nitroval adta ! És mikor elhoztam nekem kb egyszer kétszer inddult be , és utánna már nemnagyon akart . És utánna 16 % ost használtam , mert az volt !! És azzal is csak be be indult félora szenvedéssel kb 5 percekre ! Szoval nem 1 % ossal nem indult !!! De most az 1 % ossal pöcre indul !! És megyis !! De mint már irtam ha nemfog olyan jol menni ezzel akkor biztos váltok naftát !!

_________________
Marcy

TEAM LOSI LST


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.07.24 12:16:49 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
marcy írta:
oceanearth , Nemtudod hogy ki miröl beszél ! Mikor megvettem m5m majdnem teli tank 25 % os nitroval adta ! És mikor elhoztam nekem kb egyszer kétszer inddult be , és utánna már nemnagyon akart . És utánna 16 % ost használtam , mert az volt !! És azzal is csak be be indult félora szenvedéssel kb 5 percekre ! Szoval nem 1 % ossal nem indult !!! De most az 1 % ossal pöcre indul !! És megyis !! De mint már irtam ha nemfog olyan jol menni ezzel akkor biztos váltok naftát !!


Szerintem belőled is sok tapasztalat hiányzik még Marcy, akár belőlem...

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.03 12:21:28 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.08.03 12:02:55
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Bp
Szevasztok.
Srácok azért azt tudnotok kell, hogy azért árulják nektek a 25 meg 16%-os nitrometán tartalmú üzemanyagot mert igy hamarabb tönkremegy a motor és vehettek méregdrága pótalkatrészeket. A nitrometán egyetlen egy dologra szolgál: A hajósoknak és a repülősöknek üzembiztonságot ad a motornak oly módon hogy rontja a metil alkohol légnedvesség felvevő képességét ezáltal téve üzembiztosabbá a motort. De ők is (a profik) max 5-7% nitrometánt tesznek bele. Elárulom hogy ha nem tudnátok az rc robbanómotorok üzemanyag összetétele a köv: 80%metil alkohol(matanol) 20% ricinus olaj(pl castrol M, vagy gyógyszertári) Na ettől is száguld a kis járgány ész nélkül és lám nincs benne nitrometán ami felezi a kis kütyü élettartamát. És ez tuti mert 20éve üzöm ezt a játékot.
Na üdv
G


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.07 20:21:57 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.24 17:48:32
Hozzászólások: 34
Kép
.. http://.

Kép
.. http://.

Kép
.. http://.

LST Doube-backflip by Joris Adriaenssens, MCM Distribution, Belgium

Üdv mindenkinek !

_________________
Marcy

TEAM LOSI LST


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.13 15:49:47 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.07.18 20:54:09
Hozzászólások: 13
Hello mindenkinek!!

Azt szeretném megkérdezni hogy mennyiért lehet beszerezni ezt a kocsit, és hogy megbízható-e??
Még kezdő vagyok.


A választ előre is köszönöm!!!

Üdv:DOG
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.13 22:38:07 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.24 17:48:32
Hozzászólások: 34
Szia DOG . Nekem van egy ilyen autom . Én már használtan vettem , de akitöl vettem szerintem innen rendelte : http://www.hobby-sports.com/cart/prod_d ... d=LOSB0010
Kb 132.000 Huf RTR ben .

_________________
Marcy

TEAM LOSI LST


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.14 02:53:30 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2005.04.01 16:10:30
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest, X.
Én itthon vettem (Origó). Szerintem egy darab volt, de annyira megtetszett, hogy nem tudtam otthagyni. (Akkor 200e forint volt.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.15 13:13:01 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.07.18 20:54:09
Hozzászólások: 13
Köszönöm a választ mindenkinek!!!

Üdv:DOG
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.10.24 20:20:39 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.23 15:48:15
Hozzászólások: 325
Tartózkodási hely: Bécs, Győr, Csícsó , Komárom-Komárno
Nemrég sikerült beújítanom egy LST 2-t.
http://www.rcoffroad.hu/mymodell/modell ... ell_id=550
Tapasztalatot szeretnék kérni az LST jelenlegi és multbeli tulajoktól mire figyeljek hogy hosszú életű legye a gépezet?!

_________________
Carson CV10
Caster Fusion F18T
Durango DEX410v3
Losi LST2+BL
LRP SHARK18
Robitronic Mantis+BL
Tamiya: NitrageBL, TNX5.2, TT01
TRX: E-max, Summit, Mini E-revo
Merlin-F
Griffin 450


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.03.20 11:57:35 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.23 15:48:15
Hozzászólások: 325
Tartózkodási hely: Bécs, Győr, Csícsó , Komárom-Komárno
Helló mindenkinek!

Egy kissebb problémába ütköztem. Az egyik szervóm elkezdett rángatózni. A lényeg hogy ehhez a modelhez keresek kormányszervót ami nem olyan drága de a következőknek megfelel:
Kb 10 kilót tudjon vagy többet.
méretei:
1.54 in (39.1 mm)
0.75 in (19.1 mm)
1.57 in (39.9 mm)

_________________
Carson CV10
Caster Fusion F18T
Durango DEX410v3
Losi LST2+BL
LRP SHARK18
Robitronic Mantis+BL
Tamiya: NitrageBL, TNX5.2, TT01
TRX: E-max, Summit, Mini E-revo
Merlin-F
Griffin 450


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség