Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 13:56:46

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 125 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Lightning Stadium Sport RTR 1/8 truggy
HozzászólásElküldve: 2009.04.17 14:47:49 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.04.22 20:18:35
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: München
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a truggyról érdemes megvenni?
Alkatrész hol lehet hozzá kapni mert a M&H-nál nem találtam!!
Martin!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2009.04.17 14:48:25 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.04.22 20:18:35
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: München
http://shop.modell.hu/product_info.php? ... s_id=49350


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2009.04.17 15:33:01 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.03 16:41:31
Hozzászólások: 862
Tartózkodási hely: Budapest II.ker
Szia!

Szerintem nem kell ennek a gépnek egy új topic, hanem a "Hot Bodies Lightning Stadium" topicba, simán lehet ezzel kapcsolatban is kérdezgetni, mert ez csak egy változata! Sport változata!
viewtopic.php?t=1156&postdays=0&postorder=desc&start=0

Alkatrészellátotságról, meg annyit, hogy ahol forgalmazzás, ott 100%, hogy lehet hozzá kapni alkatrészt is!
Kérdezd meg:
viewtopic.php?t=3335

És természetesen érdemes megvenni, hogy válaszoljak a kérdésedre, hisz a Hot Bodies, egy eléggé megbízható márka!

Hot Bodies = HB
Asszem a HPI-nek valami al márkája, vagy mi a HB (Hot Bodies), de ez nem biztos, nem akarok hülyeséget írni! Bár most lehet, hogy azt írtam! :-D

Akkor az első linken lévő topicba kérdezősködj, és nézegesd, az alkatrészekkel kapcs., meg ott a második link!

Üdv.:

ebencz

_________________
Traxxas Revo™ 3.3 + kisebb átalakítások, itt-ott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2009.04.17 15:44:11 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.03.17 16:05:08
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Bábolna
Biztos hgy a M&H-nél lehet hozzá alkatrész kapni hisz ők forgalmazzás és ha nincs is náluk jelenleg az az alkatrész ami kell akkor biztosan be tudják szerezni!!
Hívd fel őket telefonon és kérdezzél rá!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2009.04.17 16:02:24 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.04.22 20:18:35
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: München
Ez egy másik autó mint a stadium 10!
Én erről az autóról akarok beszélni nem pedig az elöbb említettről!
Martin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2009.04.17 17:34:49 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.03 16:41:31
Hozzászólások: 862
Tartózkodási hely: Budapest II.ker
A linkelt topic, nem a Stadium 10 topicja, hanem az 1/8-asé! Egyszóval ahova a Sport vátozat is tartozik!
Ez a 10-esé:
viewtopic.php?t=7186
És ez az 1/8-asé (a Sport is):
viewtopic.php?t=1156

Üdv.:

ebencz

_________________
Traxxas Revo™ 3.3 + kisebb átalakítások, itt-ott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.25 19:43:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.01.10 20:58:55
Hozzászólások: 37
Én most vettem ebben az akció keretében és nagyon nem bántam meg,csak ajánlani tudom! :-D :-D :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.26 10:07:59 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.08 14:54:01
Hozzászólások: 102
Ha már lesznek tapasztalataid a gépről, megosztanád velünk?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.26 21:53:35 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Sziasztok!

Én is 2 hete vettem egy ilyen autót. Az eddigi tapasztalatok:
- könnyű volt bejáratni, a motor könnyen beindult, bár hidegen többször leállt. Üzemi hőmérsékleten elég stabil volt az alapjárat.
- bár nem csúcskategóriás járgányról van szó, de minőségi anyagokból készült és sok alu cucc van benne.
Idáig elégedett vagyok vele, bár vannak kisebb negatívumok is:
- teljes kormánykitéréskor a kormányösszekötő rúd végén lévő gömbfejtartó műanyag hozzáér a felnihez.

- a hátsó kerék összekötő rúdja nagyobb kerékdőlés beállítása esetén szintén hozzáér a felnihez ha az autót felemeljük. Ez talán nem, akkora probléma, de azért ugratásnál, amikor az autó a levegőben van, de a kerék forog nem túl szerencsés ha összeérnek az alkatrészek.

- nem különösebben nagy dolog, de 14 mm-es kerékhatszög, ami truggyknál már nem divat

- a légszűrőt cseréltem, mert jobban szeretem a két szivacsos megoldást. Gyárilag egy van benne, ami viszonylag vastag, de én a biztonság kedvéért kicseréltem

- a 125 köbcentis tank szerintem kicsi


Ezek nem olyan nagy hibák, bár a gyártó odafigyelhetett volna, hogy a hibás konstrukciókat korrigálja.

Bejáratás után ma voltam vele először pályán és bár még nem tudtam rendesen beállítani, nagyon jól ment.

Összességében ennyi pénzért szerintem egyáltalán nem rossz vétel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Köszi
HozzászólásElküldve: 2009.04.27 09:08:33 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Köszönöm szépen részemről az első értékelést személy szerint sokat segített.
Gondolom sok kezdő robbanómotoros RC-s kollégának sem mindegy milyet vesz.Engem inkább az zavar oké 65 ár érték arányban tényleg jó de vehetek még hozzá egy rahedli cuccot mire elve járatni tudom.Valamiböl élni is kell ugyebár meg számlákat fizetni..

Kérdezném ez a berántós változat e..? és hogy ilyen startpadot tervezel majd vagy érdemes szerinted? Eleve hogyan műxik ez forgatja és elindul ennyi?

Köszi.

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.27 16:00:50 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.01.27 17:46:32
Hozzászólások: 81
Szia Cobi !


akármilyen rtr autót vásárolsz , mindegyikhez meg kell venni néhány kiegészítőt ami elengedhetetlen ! Ez az autó berántós (mint mindegyik más márka rtr autója ) berántó nélkül az izmosabb mocikat árulják , mert a berántó zsinórja nem bírná a nagy kompressziót és a súlycsökkentés miatt is ! Szerintem egyébként már ehhez a motorhoz is szinte szükséges a startpad mert a berántóval sok a macera! Én a Q-WORLD Startpadot ajánlom régóta használom és hibátlan ! sajnos ez egy drága hobbi ha rendszeresen szeretnél játszani akkor elég sokat kell költeni rá! Ha viszont elkap a betegség nincs kiút (saját bőrömön tapasztalom )

Üdv Karaj


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.28 19:36:03 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Berántós a motorja, de szerintem nem nehéz beindítani a kompresszió ellenére. Persze hosszú távon a starpad jó megoldás, később én is tervezem, hogy beruházok rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Köszi
HozzászólásElküldve: 2009.04.29 22:09:18 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Köszönöm mindenkinek a hasznos infokat..

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: HB tulajok
HozzászólásElküldve: 2009.05.04 17:03:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Kérném szépen az újdonsült egybesült HB (Stadium) tulajokat hogy adjanak valamilyen jelzést hogy mennyire szuperál jól a gépezet az első tapasztalatok alapján.Hogyan sikerült beállitani milyenek voltak az első szárnycsapások stb stb..

Előre is B.I.G Thnx

Cobi.

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Szörnyeteg
HozzászólásElküldve: 2009.05.09 15:44:01 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Ez egy iszonyat komoly gép..egy vadállat egy szörnyeteg..nem is tudom hol lehetnek a határai.Nekem mint kezdőnek ez jött le ahogy próbálgattam.A beállitás vagy bejáratás időszak ami nekem macerás de ez csak az én hibám hiszen fingom sincs mit hogy kell..olvasom én a manualt de sehogy nem találom a jó beállitást.Főleg ezzel a hülye inditással szenvedek néha..
Ha valakinek van ilyen gépe és hajlandó is segiteni szóljon.
Köszi.

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szörnyeteg
HozzászólásElküldve: 2009.05.09 20:11:43 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Cobi írta:
Ez egy iszonyat komoly gép..egy vadállat egy szörnyeteg..nem is tudom hol lehetnek a határai.Nekem mint kezdőnek ez jött le ahogy próbálgattam.A beállitás vagy bejáratás időszak ami nekem macerás de ez csak az én hibám hiszen fingom sincs mit hogy kell..olvasom én a manualt de sehogy nem találom a jó beállitást.Főleg ezzel a hülye inditással szenvedek néha..
Ha valakinek van ilyen gépe és hajlandó is segiteni szóljon.
Köszi.


Szia!

Szívesen segítek ha tudok. Én az ürömi ÜrPil pályára szoktam kijárni, vagy a Hűvösvölgyi nagyréten lévő on-road pályára. Ha neked, valamelyik megfelel, egyik hétvégén segítek.
Ha jó így keress meg privátban és megbeszéljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Köszi
HozzászólásElküldve: 2009.05.10 16:50:32 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Köszönöm szépen a választ és a felajánlást is szeretnék élni vele mert totál kezdő vagyok és már kedvem is alig van mert nagyon nehezen boldogulok most már.Néha az istennek nem indul a gép és pár perc után katt megáll.Mindent úgy próbálok ahogy le van írva de semmi változás.

Előre is köszi minden segítséget.
Remélem ha ez az időszak lemegy akkor hasít majd a gép ahogyan sokan mondták már nekem.
Bízom benne..

Aki kitalálta ezt a pullstartert nos remélem van olyan hosszú hogy fel lehet vele akasztani a tervezőt.Értem én hogy kezdő vagyok meg rosszul rángatom (szaggatom) de könyörgöm ennyi pénzért lehetne "felhasználóbarátabb" is a történet.

De nyugodtan szóljatok le ha hülyeséget írtam.
Üdv.

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szörnyeteg
HozzászólásElküldve: 2009.05.10 21:08:21 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.10.11 19:27:02
Hozzászólások: 48
Cobi írta:
Ez egy iszonyat komoly gép..egy vadállat egy szörnyeteg..nem is tudom hol lehetnek a határai.Nekem mint kezdőnek ez jött le ahogy próbálgattam.A beállitás vagy bejáratás időszak ami nekem macerás de ez csak az én hibám hiszen fingom sincs mit hogy kell..olvasom én a manualt de sehogy nem találom a jó beállitást.Főleg ezzel a hülye inditással szenvedek néha..
Ha valakinek van ilyen gépe és hajlandó is segiteni szóljon.
Köszi.



nekem az inditási problémát ott szüntek meg, mikor szolt valakine legyek rest és kiszedtem a gyertyát meg járatni a motort ha meg szivta magát.
Mert sokaknál láttam hogy rángatták még el nem szakadt és valaki ajánlotta hogy ilyenkor járassam ki a motorbol a plusz üzit, és gyertya vissza. és ujra probálkozni.
igy tuti hogy meg kiméled magad attol is, hogy el szakitsd.
kicsike gázt adtam neki és 3-4 huzásra indult.
most bejáratos. a 5. tankon van tul az auto, és akár hányszor nehezen indult ez mindig bevált nekem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szörnyeteg
HozzászólásElküldve: 2009.05.11 09:27:21 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.03.17 16:05:08
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Bábolna
Sziasztok! Egvy motor ha jól be van állítva akkor nem kell rángatni ahhoz h induljon!! Nekem 1 max 2. rántásra indul!! Csak eggyszer kell jól beállítani a motrot utánna már csak finomítani az időjárás függvényében!

Az viszont igaz ha ha nem akar indulni akkor ki kell venni a gyergyát!! Az nagyon sokszor segít:)

_________________
Robitronik mantis Nosram RS.21 RR
Shark truggy Factory Team Brussles szett+lipo
Spektrum DX3S
Tamiya F103
TT-01


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Na haladunk..
HozzászólásElküldve: 2009.05.11 12:36:10 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Nos elsőként is köszönöm mindenkinek hogy veszi a fáradtságot és beirja a véleményét tapasztalatát. Respect..!

Szóval ma reggel kint voltam a másik M and H ba a Lurdynál egy srácnál aki segitett nekem beállitani az autómat.Igazából pofon egyszerü kéne legyen de hát ugye Lámer kezdő hogyan is tudná.(Azért már kezdem kapizsgálni mi a helyzet).Tehát most szépen megy az autó nem fullad le nem dadog..
Amit én hallottam gázadásnál ilyen hrrr vagy hr hr hr :D Na az elvileg az hogy a motor felveszi a fordulatot vagy fékezésnél esik a fordulat.Én meg azt gondoltam hogy az dadogás és egyből állitottam.Nem kellett volna.. :D
Na ami a lényeg kihozom az üzletből háááá kezdeném inditani nem megy :D
Gyertya ki semmi nafta nem jön..mondom ilyen nincs..izzitás is van.
Befogtam a kipufogot pár rántás és páff indul..hmm a lámer rc-s fejemmel akkor rájöttem hogy lehet nem jut elég üzemanyag a cuccba.
Srác javasolta nekem hogy az alső cső ami jön ki a tankból szerinte túl hosszu és felesleges le kéne vágni és egyből a karbiba vezetni.
Szerintetek érdemes? vagy +csinálta ezt valaki?
Továbbá még javaslat hogy 20% os naftát kéne használni mert jobban is indul és jobban is megy..

Ui: Én is mindig kihuzatom a felesleges üzit.
irjátok már le nekem légyszives hogyan ápoljátok utánna a gépet.
A tankban ha nagyon pici marad az gond?
Csőböl mégis mi a francal szedjem ki a maradék üzit?
Üzletben szakember azt mondta after oljaból elég pár csepp a mociba.
Ja és 4es gyertya helyett 5ös gyertya..!! Ugy vettem észre jobb hőt ad le jobban is indul..
na asszem hirtelen élményekből ennyi.
Szerintem aki most indul úgy mint én annak jól jöhet pár ilyen szenvedős tapasztalat..
L.bye

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 125 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség