Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.06 01:16:12

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 125 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Még egy :D
HozzászólásElküldve: 2009.05.11 12:39:57 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Ja és még valami..

Iszonyat szenvedős..rengeteg pénzt elvisz.
Vettem egy gyertyát meg egy After olajat (cseppentőset) és 2 ropi.

Viszont amikor beindul és húzom a gázt...atyaúristen.. :D :D

Hihetetlen élmény..és most akcióban egész jó áron vehető meg ez a szörnyeteg.Egy rohadék de imádom :D Már most :D


Üdv minden kollégának

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: :D
HozzászólásElküldve: 2009.05.11 14:02:12 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
[/img]http://kepfeltoltes.hu/view/090511/hpi-trophy4-6-3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[img]

Azért jó érzés látni mennyire komoly a hasonlóság :D

Cobi[/img][/url]

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Bocsi
HozzászólásElküldve: 2009.05.11 14:11:59 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Bocsi véletlenül rosszat nyomtam..

http://kepfeltoltes.hu/view/090511/hpi-trophy4-6-3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.11 20:57:50 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Hali!

Szerintem ne vágj le az üzicsőből. Ha fejreáll, akkor marad még egy kis időd, hogy felállítsd, amíg a csőben lévő üzit elhasználja. Sokan vannak akik inkább hosszabb csövet raknak be.
Hobbi célra elég lesz a 16%-os üzi is, nem kell a 20-as. Nekem megy azzal is mint az állat.
Ápolás: kompresszorral lefújatom a sok port és ecsettel, meg fogkefével, illetve szivaccsal leszedem az olajos, ragacsos port is. Légszűrőcsere, illetve ha legalább egy hétig nem megyek vele, akkor after run. Tényleg elég pár csepp belőle.
Az üzicsőből úgy tudod kiszedni a maradékot, hogy lehúzod a karbiról, bedugod a végét a tankolóflaskába és befogott kipuffal húzod a berántót egy párszor. Mintha szivatnád a motort. Ha egy kevés marad a tankban az nem gond.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.12 13:52:33 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Szia,

Én is azt olvastam a kézikönyvben ..hobbi célra kevesebbet ir ott 10% os volt de nem tudom olyat még nem láttam.Ha átmennék 20ra még többet fogyasztana? Köszi a tanácsokat bár én nagyobb sárban vagy porban nem mennék.Aszfalton vagy füves területen szeretnék.Talán igy elkerülöm az állandó pepecselős pucolgatásokat.Köszi a fogkefés ötletet.
Üdv.

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.12 20:40:30 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
A magasabb nitrótartalom miatt nagyobb lesz a teljesítménye, jobban pörög a motor, elvileg hamarabb tönkre is mehet. Szerintem a 16%-os és a 20%-os üzi közt nincs nagyon érezhető különbség - legfeljebb árban.
A sarat nem árt kihagyni, dew arra figyelj, hogy az aszfalt 2 perc alatt lekoptatja az aprómintás gumit. Oda inkább on-road gumival kellene menni. A pucolgatást nem úszod meg, de hát ennek a hobbinak ez is része.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.13 10:14:08 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
mats írta:
...az aszfalt 2 perc alatt lekoptatja az aprómintás gumit. Oda inkább on-road gumival kellene menni.
Erre egy kicsit rácáfolnék, bár biztos függ az aszfalt minőségétől is. Nekünk (az egyesületnek), van 9 db ilyen autónk bemutatózásra, rendezvényekre. Az első ilyen bemutató alkalmából (Köszönjük a DENSO-nak: http://www.rcoffroad.hu/rendezvenyek/denso.php) egy görhoki pályán használtuk őket és szinte nyoma nem volt a kopásnak. Az persze hozzá tartozik, hogy kb. egy billiárd asztal síkságával vetekedett a pálya minősége. Mi is féltünk az elején, de meglepően jól bírta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.13 14:04:30 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Godzilla írta:
mats írta:
...az aszfalt 2 perc alatt lekoptatja az aprómintás gumit. Oda inkább on-road gumival kellene menni.
Erre egy kicsit rácáfolnék, bár biztos függ az aszfalt minőségétől is. Nekünk (az egyesületnek), van 9 db ilyen autónk bemutatózásra, rendezvényekre. Az első ilyen bemutató alkalmából (Köszönjük a DENSO-nak: http://www.rcoffroad.hu/rendezvenyek/denso.php) egy görhoki pályán használtuk őket és szinte nyoma nem volt a kopásnak. Az persze hozzá tartozik, hogy kb. egy billiárd asztal síkságával vetekedett a pálya minősége. Mi is féltünk az elején, de meglepően jól bírta.


De furák igy ezek a szörnyetegek ha nincs felmatricázva :D Nagyon fura igy látni őket de nagyon jó hogy ennyi Stadium volt kint :D biztos komoly nap lehetett ez mindenkinek aki szereti ezt a hobbit :D és persze nem utolsó sorban mennyi trükköt tippet tanácsot lehetett volna kérni ha ott lettem volna :D talán majd egyszer :D
Egészen jól szuperál a gépezetem amióta be lett állitva végre azért áll le mert kifogy az üzemanyag és nem más hiba miatt.
Viszont tegnap megette a vadonat új 5-ös gyertyát vissza kellett tenni a gyári 4est pedig csak párszor volt használva..ennek nem örültem.
Nem igazán szeretnék csak gyertyára ezreket költeni..
Viszont szépen megy a gép..alacsony fordulaton picit hörög de aztán gázadásnál meglódul aminek örülök mert hallani hogy jó a motor..egyböl elkapja és harap..

Üdv.

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.14 10:14:02 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Nagyon gondolkozok ezen a 20as naftán..Azt olvasom a kézikönyvben hogy az már versenyzőknek kell Hobbi célra viszont 10%.Viszont nekem azt mondták könnyebben indul 20al..de azért azt nem szeretném ha enné sorozatosan a gyertyákat igy is tiszta ideg vagyok miért szállt el a vadi új 5ös..
Inditásnál ti mit szoktatok kezdésnek csinálni hogy ne kelljen annyit szarakodni amig beindul végre a motor? Befogom a kipufogot próbálom eljuttatni a naftát a karbiba de kicsit szenvedős az eleje.Azt meg egyenesen kizártnak tartom hogy valakinek 2 rántás és már indul is..hogy a fenébe?

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.14 10:22:32 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.29 16:34:09
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Szerintem ha már, 10-est, és 20-ast mondasz akkor maradjunk a középútnál. 16% jó lessz bele, én is olat használok.
Sok oka lehet hogy mért megy tönkre a gyertya...
Én azt szoktam, hogy vagy pumpálok a tankon(igaz nem minden tankon van pumpa beépítve), vagy leveszem a rezórol a csövet, és addig fújom, amig nem látom, hogy belekerül a porlasztóba.
Pl, Nekem is van amikor a motorom 1 rántásra indul.

_________________
Üdv: Tamás
Eladó: 2,5 Koplett Hpi T-15 Fe motor!!!
Hpi Nitro MT2+ Vertex 16+Alu+Fasza Elektronika
NIKKO Evolution (1:14, 2 WD, On-Road) 2 db

Msn: tama.-1996@hotmail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.14 10:41:33 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
tama-1996 írta:
Szerintem ha már, 10-est, és 20-ast mondasz akkor maradjunk a középútnál. 16% jó lessz bele, én is olat használok.
Sok oka lehet hogy mért megy tönkre a gyertya...
Én azt szoktam, hogy vagy pumpálok a tankon(igaz nem minden tankon van pumpa beépítve), vagy leveszem a rezórol a csövet, és addig fújom, amig nem látom, hogy belekerül a porlasztóba.
Pl, Nekem is van amikor a motorom 1 rántásra indul.



jelenleg is 16ost használok de nézem hogy a 20as 4liter pl 2k val olcsóbb mint 8ért a 4 literes 16os..Ez érdekes..
Gyertyából érdemesebb erősebbet venni? Gondolom minél nagyobb szám annál nagyobb a hőértéke..pl ha egy 7es gyertyát vesz az ember azt érdemes? elég drágák ezek is..lehet inkább 4esből eltenni tartalékba.Nem tudom egy nagyobb hőértékü gyertya mennyire segít startnál..De elképzelhető hamarabb is elszáll.De rossz amikor kezdő az ember.. :roll:

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.14 11:06:40 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.29 16:34:09
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Más gyártónál más hőértéket jelent a szám általában, ezeknek utankell nézni.
Egyik jó barátom azt, mondta, hogy ő a "nagy", azaz 21-28-as motorjait nagy számú gyertyával használja. Kicsibe, meg szerinte max 4-es lehet jó.
Háát figyelj, szerintem vidd el a M and H-ba, ahol vetted az autót, és Én Rudolf Antalékról, csak jót, hallottam, és tapasztaltam!

_________________
Üdv: Tamás
Eladó: 2,5 Koplett Hpi T-15 Fe motor!!!
Hpi Nitro MT2+ Vertex 16+Alu+Fasza Elektronika
NIKKO Evolution (1:14, 2 WD, On-Road) 2 db

Msn: tama.-1996@hotmail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.14 12:46:03 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
Sziasztok!

A gyertya erőssége nem a számozásától függ, az csak a hőértékét jelöli, nevezetesen, hogy "hidegebb", vagy "melegebb" a gyertya. Az, hogy milyen hőértékű gyertyát kell használni sok tényező befolyásolja, pl.: nitrótartalom, hőmérséklet (hidegben meleg gyertya, melegben hideg gyertya), páratartalom, motorürtartalom, stb. De itt a fórumon van több topik is, amiben mindezek részletesen ki vannak fejtve. Az 5-ös, 6-os gyertyák egy jó középutat jelentenek, tehát ezekkel normál időjárási körülmények között (kb. 15 - 25 fokos időjárás) el tudsz menni simán.
Ha neked a beindításilyen problémás, akkor vegyél üzemanyagpumpát, amit az üzicsőre lehet rakni és azza el tudod pumpálni az üzit a karburátorba, anélkül, hogy a berántót kéne rángatnod. Attól, hogy 20-as üzemanyagot raksz bele, nem fog előbb beindulni, mert valahogy el kell jutnia annak a karbiba.
Nem bántásként, de ha ennyire nem vagy tisztában az alapokkal, előbb próbálj informálódni, vagy kimenni találkozókra és ott segítséget kérni, mielőtt használnád a gépet. Sok problémától megkíméled magad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.14 14:53:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.30 19:38:47
Hozzászólások: 10
Sziasztok!
Egy HB lighting stadiumot szeretnék de nem nagyon tetszik az a kis szárny!Lehet olyat venni a sima stadiumhoz?erre gondolok http://www.rctech.net/forum/attachments ... 003-2-.jpg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.14 15:04:06 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.30 19:38:47
Hozzászólások: 10
Bocs azt akartam hogy lehet venni olyan nagyot a simához meg olyan szárnytartót?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.14 15:40:22 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.18 13:39:39
Hozzászólások: 128
carsonspecter írta:
Bocs azt akartam hogy lehet venni olyan nagyot a simához meg olyan szárnytartót?


Lehet. Az autóhoz adnak szárnytartót, csak szárnyat kell venned külön.
Az gyártótól függően: 950 - 2500.- Ft körül mozog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.15 15:01:30 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.01.10 20:58:55
Hozzászólások: 37
Sziasztok !
http://kepfeltoltes.hu/view/090515/DSC0 ... es.hu_.jpg
Ez szárny tartól?
Mert akárhogy nézem nem annak tűnik,nézem hogy fel passzol -e de nem találtam olyan pontot. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Gond van..
HozzászólásElküldve: 2009.05.15 19:09:56 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.28 17:03:01
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Sziasztok na most tényleg gond van..
Meló után lementem egy picit járatni a gépet és azt vettem észre kibaszottul melegszik amit eddig nem csinált.Talán emiatt furcsa hangja volt az alapjáratnak és picit mintha akadozna vagy mi a franc..Eddig semmi gond nem volt és tök jól be volt állitva.Nem hiszem hogy a meleg miatt mert 19h után voltam már.Vártam amig lehül aztán újra és pöccre indult meglepően 1 percig járattam és iszonyat meleg volt a hűtő.Mi lehet a gond??

_________________
HB Lightning Stadium Sport 1/8 Truggy Racing

Cobi Leader Fox 3.

Msn és Skype is van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gond van..
HozzászólásElküldve: 2009.05.15 19:32:37 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.10.16 13:52:31
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Albertirsa /Pest megye/
Szia.
Problémádra nem tudom a megoldást.
De szeretnélek megkérni hogy ezt a hangnemet, trágár beszédet mellőzd.
Ezen a fórumon nem szokás. Mielőtt leírod amire gondolsz, gondold át, használj szinonímákat.
Köszönöm szépen



Cobi írta:
Sziasztok na most tényleg gond van..
Meló után lementem egy picit járatni a gépet és azt vettem észre kibaszottul melegszik amit eddig nem csinált.Talán emiatt furcsa hangja volt az alapjáratnak és picit mintha akadozna vagy mi a franc..Eddig semmi gond nem volt és tök jól be volt állitva.Nem hiszem hogy a meleg miatt mert 19h után voltam már.Vártam amig lehül aztán újra és pöccre indult meglepően 1 percig járattam és iszonyat meleg volt a hűtő.Mi lehet a gond??

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.15 20:18:18 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.30 19:38:47
Hozzászólások: 10
mats írta:
carsonspecter írta:
Bocs azt akartam hogy lehet venni olyan nagyot a simához meg olyan szárnytartót?


Lehet. Az autóhoz adnak szárnytartót, csak szárnyat kell venned külön.
Az gyártótól függően: 950 - 2500.- Ft körül mozog.


Szia!
köszi a választ!De ha mégsem kapok tartót akkor azt is ott tudom megvenni ahol a szárnyat venném?
küldenél valami oldalt vagy valamit?Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 125 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség