Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.28 05:27:49

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 101 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.17 17:39:41 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.27 07:35:23
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Fót
Még egy olyan kérdésem lenne,hogy a toronymerevítőket ki kell e cserélni az alu tuningosra vagy nem?

_________________
Asso rc8t


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.17 19:43:34 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv Holicza!

Ha jól emlékszem Zolee is kicserélte, én még a legelején azzal raktam össze. Elvileg ezek a műanyagok karbont is tartalmaznak.Lásd kormánymű feleti platni.
De mivel az alu jobban látszik és tapasztalat szerint nem szokot elhajolni, ezért én emelett döntöttem.


Kormányba egy AlturnUSA Szervó ADS-960HMG 48gr. 13,4kg/0,10sec.
Féknek, két halál eset után ezt tettem be: BlueBird Szervó BMS-616MG+HS 46,5gr. 10,2kg/0,12sec

Távirányítóm egy Sanwa MX3 2,4Ghz. Ezzen 40%-os negatív expot állítottam be a finomabb ellen kormányzáshoz. (Szükség lesz rá) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.18 10:03:31 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.09.16 16:23:14
Hozzászólások: 35
Sziasztok!
Én még nem cseréltem semmit. Én azt javaslom hogy hagyjál úgy mindent ahogy van. Ha kezdő vagy úgyis 1 jó párszor oda fogod verni a vasat majd ha kell akkor cserélhetsz.
Üdv:Zoli

_________________
Kép
GS RACING STORM CLX


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.20 18:44:28 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.27 07:35:23
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Fót
Üdv mindenkinek.Végre elkészültem a géppel.Ma le is teszteltem hát mit is mondjak.Nagyon csinján kell vele bánni mert hamar megpördültem kifaroltam ha nem úgy adagoltam a gázt ahogy azt kellett volna.Ez a kocsi előtt volt egy Thunder Tiger Eb4 és egy Hot Bodies Lighting buggym azok nem csinéltak így igaz talán nem is voltak ilyen fürgék.Összeségében jó benyomást keltett bennem a clx csak még javítani kell rajta és mindent egybevéve jó volt vezetni.Ha a próbálkozások alatt valami jó útra térek állítgatás terén közzéteszem.üdv.

_________________
Asso rc8t


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.22 13:04:30 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.27 07:35:23
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Fót
Üdv.Állítottam az autón és ma ki lett próbálva.Sokkal jobb volt lehetett jól vezetni csak nap végéra kezdett csúszkálni de akkor már az összes többi kocsi csúszkált.Ennek a kis előrelépésnek negyon örülök mert lehet hogy lesz ebből még valami,egyelőre jászberényre így marad aztán majd még próbálkozunk.

_________________
Asso rc8t


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.22 16:08:48 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Ez jól hangzik. Ezek szerint a gyári setup nagyon nincs ki isérletezve, vagy nem ide való. Hiszen eddig mindenkinek sikerült rajta javítania és ez nagyon jó.
Lehet hogy direkt hagyák meg ezt az örömöt nekünk. :)

Jászberényben majd jól meg beszéljük!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.22 16:53:08 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
holicza írta:
Üdv.Állítottam az autón és ma ki lett próbálva.Sokkal jobb volt lehetett jól vezetni csak nap végéra kezdett csúszkálni de akkor már az összes többi kocsi csúszkált.Ennek a kis előrelépésnek negyon örülök mert lehet hogy lesz ebből még valami,egyelőre jászberényre így marad aztán majd még próbálkozunk.


Hát ha még azt a Francii féle új nagymintás gumit kipróbáltad volna!
Akkor kellett volna mutogatnia mikor elkezdtünk játszani, hibátlan volt a poros pályára!

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.22 17:13:44 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Szia Reechee!

Milyen az a Francii féle új nagymintás gumi?

Nagyon érdekelne hogy milyen a mintája. Tudnál feltenni képet?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.22 17:31:06 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Kép

Keresem mi ez, de nem találom. (mármint a nevét)
Marhajó volt mély homokban.
A minta magassága van vagy 6-7mm.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.22 18:01:07 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Ez durva!

Én a Jászberényi versenyre ezzel készülök.

http://www.sylkamodell.hu/VP-PRO-Strike ... P-803.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.22 18:52:02 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.27 07:35:23
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Fót
Szia reechee tényleg sokkal jobban mozgott az autód ezzel a gumival.De érdekes volt mikor megcsináltuk a pályát egy darabig nagyon jól autózható volt és utána borzasztóan elkezdett csúszni.Na mindegy.Én is vettem nagymintás gumit csak már elfogyott az üzim nem tudtam kipróbálni.Majd legközelebb.

_________________
Asso rc8t


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.24 23:24:33 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.04.24 21:13:22
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Baranya
Én is ráakadtam használtba valami hasollóra.Az enyém 17-es kerékhatszögre megy rá,biztos valami truck-é volt.T-Maxx 3.3-ra felraktam kicsit homokos-földes(Pogány-i) pályán,valami iszonyatos erővel fogta a talajt.Nem találok sehol ilyet és sajna én sem tudom a márkáját.
Kép

_________________
TRAXXAS T-Maxx 3.3
TRAXXAS Slayer Pro 4x4
CEN Matrix TR Arena


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.25 09:08:36 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.13 12:42:41
Hozzászólások: 149
Tartózkodási hely: Dunakeszi
[quote="reechee"][/quote]

A PoLine Badlands hasonlít legjobban a mintára, bár kétségtelenül nem ugyanolyan.

Van Buggy-ra és Monster-re is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.31 20:22:03 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Ez az pedig szerintem.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.31 20:31:39 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.13 12:42:41
Hozzászólások: 149
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Akkor megvan. Nem kell tovább keresni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.01 17:25:31 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Sziasztok!

Újabb verseny, még több tapasztalat.

A hétvégén megrendezett jászberényi RCOR versenyen, sikerült egy 3. helyet megcsípni. Ez megint annak tudható be, hogy a kocsi szerkezetileg és motorikusan is stabilan működött. A tempómat úgy választottam meg, hogy inkább óvatosabban kevés borulással haladjak. Sajnos így is a verseny egy részét fejen állva teljesítette az autó, mivel folyamatosan alakultak ki gödrök és púpok a vizes homokban.
Nem kell ide erős motor, csak kevesebbet kellene borulni. :)

A hétvége előtt a hátsó lengés csillapítóba cseréletem ki a dugattyút 1,4->1,3-ra, az olajat hagytam a gyárilag javasolt 350-esen. Azért cseréltem mert úgy láttam, hogy ugrató után beleveri a seggét a földbe és a dugattyú nem "tömődik" el amikor ütésszerű nagy sebességű terhelést kap. Az eredményét nem igazán tudtam érzékelni, mivel a vizes homoktól elnehezedett az autó hamar, és csak pattogott a gödrökön. Gyakorlatilag az alvázon ment az autó az idő nagy részében, onnét meg már nincs lejjebb. Ha tapasztalt versenyző lennék akkor beállíthattam volna az utolsó időmérő után pucolás előtt a nehéz autóval a rugó előveszítést és vele a hasmagasságot. Majd legközelebb talán eszembe jut és meg csinálom.

Az autó futóművén nem változtattam az előző versenyhez képest. Sajnos még száraz pályán nem sikerült kipróbálnom ezeket a beállításokat. Talán Apajon majd lesz rá lehetőség.

A VP-PRO Striker gumi jó vizsgázott a vizes homokos pályán. Szépen szűken lehetett felem menni a kanyarban. Mikor lejöttem nem volt feltömődve így jó volt a tapadás. Egy kicsit sok is volt mivel párszor két kerékre állt a kocsi. Én ezt a gumit eredetileg a száraz homokra terveztem, majd jövőre kiderül talán, hogy azon a talajon, hogy muzsikál.

A szervezők által össze verbuvált segítő borogató csapat, nagyon jó ötlet volt. Mindig volt 45 percem az időmérők közt, nézegetni az autót. Hát ki pattant a szikra és elkezdtem újra agyalni a motor alsó tartományi nyomaték hiányának megoldásán. Ezt a gondolat menetet, természetesen a nehéz autó VS. kigyorsítás fordított aránya indította bennem.

A verseny alatt kétszer is ki vettem a motort. Először a kuplung harangot cseréltem 16->15-re. Kipróbálva volt különbség de még mindig nem az igazi. Aztán a döntő előtt kicseréltem a rugót is 1mm-esről 1,1-esre. Na így már virgonckodik az SH motor. Fent mindig is jól ment így most az összkép jól mutat. SYL azt tanácsolta, ha többet szeretnék kihozni a motorból alul akkor növeljem a nitrót 25%->30%-ra. Egyenlőre így megyek és próbálom a legjobb köröket menni.

Fontos, hogy az autónak egyszer sem lett baja az eddig versenyeken. Műszaki hibán csak egy szervó le égés volt és egy üzem anyag kifogyásom a 2. versenyen időmérő közben. Ezeken kívül az összes időmérőn és döntőn sikerült végig mennem. Ez nagyon nagy dolog számomra, és ez látszik az eddigi eredményeimen is. Remélem így is marad. :)

A CLX-et most viszem a mosóba és jól megpucolom (WD40+levegő). Mást nem teszek vele, hiszen nem kell. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.01 18:01:39 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.18 18:57:10
Hozzászólások: 421
Tartózkodási hely: Nagykáta
szia
gratulálok Norbi!
nekem a kocsim olyan piszkos volt, hogy hiába wd40-eztem vagy akármi nem jött le!
szóval szétkellett szednem és szappanos víz :D

_________________
LOSI 8IGHT 2.0 EU BUGGY KIT
RB SHARK
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.01 20:16:14 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.06.06 11:33:20
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: 2310
Szia Norbi , én is Gratula.
Jól megerősítetted a faja RCOR pozíciódat.
Szerintem is stabilan mentél és jó kis gép a clx, de szerencsére lassan utolérnek a CL-1 ek is, de legalábbis körbe zavargatunk vele a pályán a. Ugye TIBIKE :twisted:
Én is úgy látom az újjainkon múlik a legtöbb, ha stabil az autód.
Én VP PRO Cutoffal mentem és tutti volt. Így sokat állt a "homok nehéz" CL-1 is hátsó kétkerékre ha korábban adtam gázt :)
A wd40 levegővel nállam is bevált, de lekaptam előtte mindent az alvázról, mert az a biztos és csak ca. 30 csavar :shock:

Lényeg, hogy Jót kergetőztünk, már csak a pehely Losikat kell kitúrni a GS-kkel ;)

_________________
---- Email: tlrpeti@gmail.com -------- Mobil: 06309198767 ----------
TLR 8ight 3.0
TLR 8ight 2.0 EU
TLR TEN-SCTE 2.0
LOSI JRX-S Type R
RB Concept 21. , SANWA M12
AKA, Proline, Xceed, Savöx, HI-TEC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.01 20:18:42 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Köszi Tibi!

De Te is stabilan tartod a helyed az összetettben. Varga Zoli biztos minden megfog tenni, hogy helyet cseréljetek. De hát majd a döntőben eldől minden. :)

Nem tudom figyeled e, hogy Peti is jön fel rendesen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.01 20:31:01 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv Peti!

Lehet kapni átmérő 40 es koronás fúrót. Azzal fúrunk az alvázra 3 jó nagy lukat ozt már lejjebb is faragtuk a kocsi súlyát.

Megmértem a CLX-et 3550g motorral elektronikával, üres tankkal, kerekekkel. (Menetkészen) A Régi Carson Specterem 3670g. Nem lenne rossz ledobni egy 200g-ot a CLX súlyából. A télen majd nézegetek cuccokat egyenként hogy miben lehetne karcsúsítani.

Muszáj lesz valamit tennem, mert ha így folytatod jövőre már itt fogsz loholni mögöttem . :lol:

Tényleg! Most volt időd nézegetni a távodat menet közben? Mert múltkor még nagyon új volt a cucc azt csak nézegetted a kocsi meg ment mindenfelé. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 101 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség