Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 10:22:19

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.14 06:59:26 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.01.21 20:20:43
Hozzászólások: 22
Én 12ezerért tudok csináltatni aluból,bronzból. Magamnak aluból csináltattam teljesen jól működik.


huge írta:
Hali,

a conrad carbon fighter fogaskereke jó hozzá: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... pid=235869
vagy műanyagért hívd az új Cen dealert :-D : http://rctuning.eu/index.php?option=com ... Itemid=111

A hátsó kutyacsontom mindig kiesik. Olyan mintha 1cm-el rövidebb lenne, de nemtom ellenőrizni mert nem találtam gyári adatot.
Nem tudjátok a gyári méretét?


köszi előre is,
huge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.17 11:41:06 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.08.21 11:26:28
Hozzászólások: 26
Sziasztok!

Hozzájutottam életem első CEN benzines szörnyetegéhez.
A nitro pancsolások után, ez valami fenomenális érzés. :)
Az lenne a kérdésem, hogy van rajta egy kar, amely a dúsításért felelős.
Nah ezt a kart, hogy érdemes használni, illetve ti hogyan használjátok?

Üdv
Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.17 15:48:21 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.07 14:29:37
Hozzászólások: 33
hali,

gratulálok!

Kar le + 2-3 rántás -> pöccenés, kar vissza (hidegben csak félig) aztán 1-2 rántás és indul - nálam így.


bye
huge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.17 16:45:03 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.08.21 11:26:28
Hozzászólások: 26
Szia!

Köszönöm a gyors választ. Nemsokára töltök fel képeket megmutatni, miként is néz ki.
Olvasgattam a forumot, és felmerültek kérdések sokasága:

Ti milyen lengéscsillapító olajat használtok bele, illetve a difibe milyen olajat raktok?
Mennyire igényes a járgány (milyen betegségekre lehet számítanom)? (A legnagyobb gond a műanyag hajtás cserélve fém fogasra)
Melyik a legjobb keverék arány? (télen ,nyáron) általános használat mellett nem széthajtva :)

Esetleg valaki társulna e rendelésbe mert szeretnék leadni rendelést ( http://www.amainhobbies.com/index.php/c ... Matrix-5-B ) ezen az oldalon.
100ezer alatti rendelés +20ezer a posta 6-9 munkanap szállítás alatt ajtótól ajtóig :)
Jobban megéri mint itthon a 2 magyar cégnél vásárolni. :(
Náluk a rendeléstől számítva 2-3hét amire megérkezik, vagy több is lehet, ha összevárják a rendeléseket.

Válaszotokat köszönöm!

Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Kép
HozzászólásElküldve: 2010.12.17 17:43:06 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.08.21 11:26:28
Hozzászólások: 26
Sziasztok!

No így néz ki most tisztára pucolva az autó:

http://kepek.rcoffroad.hu/public/cen.jpg

Van hozzá buggy kit is, de azzal nem ilyen szép. :)

Szívesen megtekinteném a saját szörnyetegeiteket is. :)

Ui: Huge köcc a tippet pöci-röfi brumm-brumm. nagyon szépen jár.

Üdv
Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.17 19:44:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.01.21 20:20:43
Hozzászólások: 22
Végre kicsit felpörög a topik!:D
Mindenki irja le a tapasztalatait.A teló olaj engem is érdekelne, hogy próbált e vlki eltérő olajat a gyáritól!?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.17 19:53:56 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.08.21 11:26:28
Hozzászólások: 26
Én próbáltam 650-es shock olajjal, de nem sok sikerrel. :(
Nem úgy csillapít, mint egy 1:8-as, persze van is súly hozzá. Az első tapasztalataim szerint lehet hogy keményebb olajra lesz szükségem, mert a 650-es nagyon kirúgja magát, illetve az erős rugó kitépi a helyére. :)
A difi olajnak pedig elsőre megpróbálom a grafit zsírt sztem.
Nagyon jó kenést biztosít, a fém alkatrészek között, és nem melegszik (hígul)
fel nagy igénybevétel esetén. Egy próbát megér, és leírom mit tapasztaltam.

Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.18 09:36:49 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.07 14:29:37
Hozzászólások: 33
hali Laci,

a teló gyenge pontja a gépnek, javaslom pl. a Himotót http://www.modellhungaria.hu/autoalkatr ... 10930.html
Ha mindenképp a gyárit szeretnéd akkor sztem. o-gyűrű + seeger csere a minimum. Nekem a 3000-es olaj vált be. Vigyázz a teló szár nagyon puha anyagból készült, könnyen hajlik.
A difibe zsír a nyerő.

Mégvalami, ha ugratni is szeretnél tegyél az alváz végére súlyt. Gyárilag orrnehezek –a buggy főleg- lsd. gyári cenes videó.

A müa. fogaskerék nekem már sokat spórolt, én tuti nem cserélem metálra.

A rendelést sztem ne hamarkodd el, hívj meglehet tudok segíteni 0630 2308150.


bye
huge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.18 11:46:09 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.08.21 11:26:28
Hozzászólások: 26
Szia!

Köszi a gyors választ. Tehát akkor 3000es olaj a nyerő. Amit belinkeltél lengéscsillapító, akkor azt ajánlod. Abból hogy érdemes venni? 2pár hátsót, és akkor az egyik pár előre megy, vagy 1pár eső, 1pár hátsó.
Csak azért kérdezem, hogy néha az első leng csillap-ok gyengébbnek bizonyulnak, ha oda kerül a sor. :)
A zsíron belül melyiket gondolod? esetleg hajtómű zsír, vagy hidraulika zsír.
Mert én tegnap este grafit zsírral kentem át, illetve raktam teli a difit.
Mennyire bírja a sarat, illetve havat az autó?
Mire kell odafigyelnem, melyek a gyenge pontjai, ha van ilyen?

Ui: képet töltesz fel, megnézném a géped. :)

Üdv:
Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.18 12:18:20 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.01.21 20:20:43
Hozzászólások: 22
Szia!

Mit értesz az alatt, hogy a műanyag fogaskerék sokat spórolt!Mennyire strapabíró a műanyag, mert nekem sikerült már 1 garnitúrát kivégezni,most alu-k vannak fent.
Légszűrőt és kipufogót nem cseréltél esetleg a gépen?A telóra adott tippeket kipróbálom én is, egyenlőre gyári telókkal.

Üdv:Attila


huge írta:
hali Laci,



a teló gyenge pontja a gépnek, javaslom pl. a Himotót http://www.modellhungaria.hu/autoalkatr ... 10930.html
Ha mindenképp a gyárit szeretnéd akkor sztem. o-gyűrű + seeger csere a minimum. Nekem a 3000-es olaj vált be. Vigyázz a teló szár nagyon puha anyagból készült, könnyen hajlik.
A difibe zsír a nyerő.

Mégvalami, ha ugratni is szeretnél tegyél az alváz végére súlyt. Gyárilag orrnehezek –a buggy főleg- lsd. gyári cenes videó.

A müa. fogaskerék nekem már sokat spórolt, én tuti nem cserélem metálra.

A rendelést sztem ne hamarkodd el, hívj meglehet tudok segíteni 0630 2308150.


bye
huge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.18 12:54:38 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.08.21 11:26:28
Hozzászólások: 26
Sziasztok!

Ennél a típusnál mennyire strapabíró a kuplung?
Mert most találtam a STHIL láncfürész szaküzletbe ehhez a motorhoz való 3-as kuplung pofát. A szervízben azt mondják, hogy jobb a kapcsolása a 3as pofáknak, mint a mostaninak ami benne van. 8000ft egy szett, amiben van 5db hozzávaló csapágyszett is.
A kipufogóra, és a légszűröre visszatérve, mennyit jelent egy "sport" szett?
Esetleg "harapósabb" lesz az autó?
Ma kicsit bújtam a netet, és találtam egy oldalt, ahol az autókhoz való 15w40-es olajat használják a leng csill-ba.

Üdv:
Lac


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.18 13:24:09 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.07 14:29:37
Hozzászólások: 33
sziasztok,

azért müa. hogy az törjön ha a hajtásláncban vmi. gáz van
ugrott már ki a hátsó kutyacsontom úgy hogy beszorult a diffihez, volt hogy kavics szorult a spurba, ilyenkor a legkisebb rossz ha az olcsó, könnyen szerelhető müa. kerék törik

a légszűrőhöz és kipufogóhoz még nem nyúltam, bár tom hogy kéne :-D
most úgysem használom, majd tavasszal alakítom olyanra mint szűrőt mint a Lacié
a kipufogóval óvatosan, a nem gyári min. 2x hangosabb. szívesen raknék rá rezót, de nem találtam még olyat ami nem ordít

a Himoto rúgóútja kb. 1cm-el hosszabb, ami igazából nem számít. viszont a rúgó puhább, ezért fullra feszítve használom
a tiéd monster ahol az első, hátsó telók egyformák, nekem buggy van, ahol az első rövidebb így nekem csak hátul van Himoto
én a grafiton zsírra esküszöm

truggy-ra alakítom tavaszra, és ha összerakom teszek fel majd képet
jelenleg teljesen gyári buggy, kivétel a kerék (truggy a Conradtól), a hátsó teló, ill. előre egy nagyon durva 0.6-os alu lap lett téve hogy ne az orra sérüljön ha rosszul landolok


bye
huge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.18 14:59:08 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.08.21 11:26:28
Hozzászólások: 26
Sziasztok!

Nah szétszedtem a lengéscsill-okat. Egy kis + keménységet vittem bele. Beleraktam egy plusz kisebb rugót, szebben dolgozik a csill.
Most mentem vele egy-két kört, hogy lássam miként is mocorog a hóba, hát nemsokára feltöltöm. Meglepően vette a hóakadályokat. :)
Nekiesek egy kis pucc, aztán wd-40.
Csinálni akarok rá, mivel ehhez nem kaptam egy oldalvédő lemezt. Az mt-khez alapból jár. :( (több hó volt az autó belsejében, mint odakinn)
Szerintem a holnapi nap erre lesz szánva.

Abban teljesen igaza van huge-nak, hogy a müanyag hajtás jobb, viszont amikor nagy meleg van nem olvadnak meg?
Láttam fenn képeket neten, hogy rendesen megtorzult az arca a fő fogaskeréknek :)

Lac


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.18 15:42:02 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.08.21 11:26:28
Hozzászólások: 26
Sziasztok!

Ezt tudom ajánlani Huge:
http://www.oversizerc.com/p/855243/inte ... ones-.html
Az enyémen így néz ki:
http://kepek.rcoffroad.hu/public/integy.jpg

Egyáltalán nem hangos, sőt szerintem alapjáraton "duruzsoló" hangja van.

Már csak egy jobbacska sport légszűrőre lenne szükség. :)
Olyanról hallottatok, esetleg olvastatok, hogy a légszüröt egy spec. olajjal kellene átitatni?

Lac


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.18 18:08:57 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.01.21 20:20:43
Hozzászólások: 22
Én kimondottan légszűrő olajjal szoktam átitatni, kimosni pedig szintén kimondottan légszűrő mosó folyadékba, bár a benzin is tökéletesen jó.
Ha tudsz tegyél fel légyszi videót nagyon kíváncsi lennék a hangjára a kocsinak, engem nem zavar ha hangos!:D

Légszűrő téren még arra gondoltam, hogy a gyári fém kupakot ami a légszűrőn van azt ki kellene furkálni 8-as furatokkal, hogy körbe is tudjon szívni a motor.Egy poros vagy sáros pályán azonnal tele megy kosszal az eleje ahol szívni tud,lehet olyan ház kellene aminek az eleje zárt.Vélemény!?

xdigitalx írta:
Sziasztok!

Ezt tudom ajánlani Huge:
http://www.oversizerc.com/p/855243/inte ... ones-.html
Az enyémen így néz ki:
http://kepek.rcoffroad.hu/public/integy.jpg

Egyáltalán nem hangos, sőt szerintem alapjáraton "duruzsoló" hangja van.

Már csak egy jobbacska sport légszűrőre lenne szükség. :)
Olyanról hallottatok, esetleg olvastatok, hogy a légszüröt egy spec. olajjal kellene átitatni?

Lac


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.18 21:12:06 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.08.25 11:51:00
Hozzászólások: 168
Tartózkodási hely: Bölcske
Bocsánat hogy beleszólok, de az a kipufogo 139$ ért nagyon drága. Az integy nek a saját oldalán, ami köztudottan sem olcsó már 60-70$ ért kapni hasonlót:
http://www.integy.com/st_main.html?p_catid=126&page=7

Tudtommal a telóba nem szabad motor olajat rakni mert szétmarja a tömítéseket.
Nekem HPI Bajám van A HPI gyári telóólajai szerintem teljesen jók , előre 45 ös , hátulra 15 ös van benne nekem

Aluból és bronzból nem csinálnék kutyacsontot, arra acél kell abból is a jobb fajta edzhető. én is csináltam a Bajához bár még nincs keresztülfúrva. Aki írta hogy kiesik neki nézze meg mekkora kéne legyen a gömbfejtáv hátha passzol oda is a Bajáé.

Ha kétpofás kuplung van a Cen be is ne vegyél drága 3 pofást, nagyonjól bírja ez is, ha elkopik fel kell ferodoloztatni így olcsóbb.

_________________
psjani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.18 21:24:24 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.08.21 11:26:28
Hozzászólások: 26
Sziasztok!

Nem azért linkeltem be, hogy az árát mutassam, csak hogy az enyémen ez van, és hirtelen ezt az oldalt találtam, és így azt linkeltem be.
Nekem a 650es shock olaj olyan volt, mintha benne se lenne. Ha összenyomtam, azonnal széthúzta a rugó, úgy hogy csak koppant, nem volt ellenállás. Ezért szerintem sürübb olaj kellene majd bele.
A 3 pofás kuplung sztem csak azért jó, hogy hamarabb kapcsol, és (sthil láncfürésznél alkalmazzák) nincs csúszás vagy minimális.

Lac


psjani írta:
Bocsánat hogy beleszólok, de az a kipufogo 139$ ért nagyon drága. Az integy nek a saját oldalán, ami köztudottan sem olcsó már 60-70$ ért kapni hasonlót:
http://www.integy.com/st_main.html?p_catid=126&page=7

Tudtommal a telóba nem szabad motor olajat rakni mert szétmarja a tömítéseket.
Nekem HPI Bajám van A HPI gyári telóólajai szerintem teljesen jók , előre 45 ös , hátulra 15 ös van benne nekem

Aluból és bronzból nem csinálnék kutyacsontot, arra acél kell abból is a jobb fajta edzhető. én is csináltam a Bajához bár még nincs keresztülfúrva. Aki írta hogy kiesik neki nézze meg mekkora kéne legyen a gömbfejtáv hátha passzol oda is a Bajáé.

Ha kétpofás kuplung van a Cen be is ne vegyél drága 3 pofást, nagyonjól bírja ez is, ha elkopik fel kell ferodoloztatni így olcsóbb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.18 22:47:03 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.07 14:29:37
Hozzászólások: 33
hali,

az integy előző tulaja szerint jóval hangosabb a gyárinál és a teljesítménynövekedés minimális, ha nem így lett volna akkor már az enyémben lenne :-D

a telóba érdemes mindenellenálló o-gyűrűt venni, igazából filléres dolog
az olaj meg szinte mindegy lenne, csak ne habozzon, DE most őszintén olyan drága a rendes szilikon? érdemes variálni?
a 3000-es olaj az én perverzióm, ez jött be nekem, de van aki az 1000-esre esküszik

a baja kutyacsontja sajna jóval nagyobb :(

a légszűrőház kifurkálásáról én is olvastam már és jó ötletnek tartom. én nem mertem még hozzákezdeni, mert féltem a ház deformálódásától
inkább arra jutottam hogy levágom a ház elejét úgy hogy a szűrő még 5mm-re beleüljön, és hogy tartása is legyen teszek a szűrők közé perforált müa csövet

bye
huge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.21 21:31:49 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.11.22 17:53:20
Hozzászólások: 6
Sziasztok

Én is azon gondolkodtam hogy a légszűrőt elől lezárom és oldalt kifurkálom. Sajna a hóban nagyon hamar eltömődik és befullad a gép. Még egy gond vele, a berántó szerkezet elég sűrűn kihagy, nektek nincs vele probléma?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.22 19:50:18 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.01.21 20:20:43
Hozzászólások: 22
A berántóval nem volt még gond, a hóban nekem is ez a gondom. Az ünnepek alatt,között megpróbálok vlmi kiagyalni vagy csináltatok új légszűrőházat.

Scolopendra írta:
Sziasztok

Én is azon gondolkodtam hogy a légszűrőt elől lezárom és oldalt kifurkálom. Sajna a hóban nagyon hamar eltömődik és befullad a gép. Még egy gond vele, a berántó szerkezet elég sűrűn kihagy, nektek nincs vele probléma?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség