Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 06:56:14

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.23 14:37:15 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.21 21:55:40
Hozzászólások: 8
Sziasztok

Nekem is van egy 5B MT-m is, a légszűrőház tényleg nem a legjobb. Vigyázzatok, mert a gyári szivacs átmérője kisebb, mint a fémházé, így ha oldalt fúrod ki, rengetek kosz, sár lesz köztük. Célszerű az alsó részére is lyukat fúrni, ha bemegy a hó, legalább a hólé ki tud folyni. Én magam fúrom (szivacsot fúrni kell, nem vágni) a légszűrő szivacsokat hozzá, ez így olcsóbb, mint mosogatni, szórakozni vele. Ráadásul akkorát csinálok, amekkorát szeretnék....
A fogaskerekeket fémre cseréltem (Kínából rendeltem, mert olcsóbb volt, mint ithon gyártatni...), az eredetiek vackok. Mondjuk, ha ma csinálnám, tutti a bécsi Conrád-ból venném, olcsó és jó. Itthon a Conrad lerázott az alkatrészigényemmel együtt, az SCS-es Conrad csapat viszont kedves és rendes. Még műanyag oldalvédő is van hozzá. Mellesleg tuning fém alkatrészeket is árulnak. A weblapjuk-on nehéz eligazodni alkatrész terén, így a legegyszerűbb ha vesz az ember egy modell katalógust tőlük, Bp-en, a mintaboltjukban van, kb. 600Ft. Német nyelű...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.23 14:37:20 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.21 21:55:40
Hozzászólások: 8
Sziasztok

Nekem is van egy 5B MT-m is, a légszűrőház tényleg nem a legjobb. Vigyázzatok, mert a gyári szivacs átmérője kisebb, mint a fémházé, így ha oldalt fúrod ki, rengetek kosz, sár lesz köztük. Célszerű az alsó részére is lyukat fúrni, ha bemegy a hó, legalább a hólé ki tud folyni. Én magam fúrom (szivacsot fúrni kell, nem vágni) a légszűrő szivacsokat hozzá, ez így olcsóbb, mint mosogatni, szórakozni vele. Ráadásul akkorát csinálok, amekkorát szeretnék....
A fogaskerekeket fémre cseréltem (Kínából rendeltem, mert olcsóbb volt, mint ithon gyártatni...), az eredetiek vackok. Mondjuk, ha ma csinálnám, tutti a bécsi Conrád-ból venném, olcsó és jó. Itthon a Conrad lerázott az alkatrészigényemmel együtt, az SCS-es Conrad csapat viszont kedves és rendes. Még műanyag oldalvédő is van hozzá. Mellesleg tuning fém alkatrészeket is árulnak. A weblapjuk-on nehéz eligazodni alkatrész terén, így a legegyszerűbb ha vesz az ember egy modell katalógust tőlük, Bp-en, a mintaboltjukban van, kb. 600Ft. Német nyelű...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.23 18:02:27 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.01.21 20:20:43
Hozzászólások: 22
Bp. hol van a mintaboltjuk?

A légszűrőhöz hol veszed a szivacsot,és mivel fúrod?Mi a pontos technológia?
Konczi írta:
Sziasztok

Nekem is van egy 5B MT-m is, a légszűrőház tényleg nem a legjobb. Vigyázzatok, mert a gyári szivacs átmérője kisebb, mint a fémházé, így ha oldalt fúrod ki, rengetek kosz, sár lesz köztük. Célszerű az alsó részére is lyukat fúrni, ha bemegy a hó, legalább a hólé ki tud folyni. Én magam fúrom (szivacsot fúrni kell, nem vágni) a légszűrő szivacsokat hozzá, ez így olcsóbb, mint mosogatni, szórakozni vele. Ráadásul akkorát csinálok, amekkorát szeretnék....
A fogaskerekeket fémre cseréltem (Kínából rendeltem, mert olcsóbb volt, mint ithon gyártatni...), az eredetiek vackok. Mondjuk, ha ma csinálnám, tutti a bécsi Conrád-ból venném, olcsó és jó. Itthon a Conrad lerázott az alkatrészigényemmel együtt, az SCS-es Conrad csapat viszont kedves és rendes. Még műanyag oldalvédő is van hozzá. Mellesleg tuning fém alkatrészeket is árulnak. A weblapjuk-on nehéz eligazodni alkatrész terén, így a legegyszerűbb ha vesz az ember egy modell katalógust tőlük, Bp-en, a mintaboltjukban van, kb. 600Ft. Német nyelű...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.24 09:26:54 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.07 14:29:37
Hozzászólások: 33
hali,

ez elég meggyőző: http://www.youtube.com/watch?v=SzKm_p83hLQ
van tapasztalata vkinek a gyári rezóval?

bye
huge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.27 22:12:59 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.21 21:55:40
Hozzászólások: 8
Szia

A szivacsot nem egyszerű beszerezni, ha megmondod milyen környezetben használod legtöbbet, tudok típust is adni, sajna minimum 3m2-t kell megvenni (kb. 30000Ft), de segítek beszerezni, ha kell. Mi 4-en vettűk, így is rengeteg kijön belőle, a többi kocsimhoz is jó. A technológia szabadalmaztatott, na jó ez csak vicc. Fogsz két vékonyfalú alu, vagy rozsdamentes csövet, központosan egymásbarakod egy szárral (esztergán!!!), és kész is a fúród. Sima állványos fúróval működik a dolog. Én pl. kerestem megfelelő méretű dobozokat, a belső lyuknak jó az alkoholos filc külseje levágva, a nagynak meg egy konzerv, vagy esernyőtok. Központosan megfúrva egy 6-os csavarral összehúzva, ha a csavart befogod a tokmányba, megcsiszolod az élét és készen vagy.

A kocsit Carbon Breakaer Pro, stb. hívják, meg fogod ismerni, még a mosoly matrica is rajat van az első lökhárítón. (pl.: alváz rendelési szám: 23 58 52-61, 80Eur, vagy fém fogaskerekek 23 58 69-61 70Eur)

Papír katalógus 136. oldal.

A mintabolt: www.conrad.hu
De itt van alaktrészkatalógus, stb.: www.conrad.at
Itt a bécsi bolt: www.scs.at



[quote="illes@vipmail.hu"]Bp. hol van a mintaboltjuk?

A légszűrőhöz hol veszed a szivacsot,és mivel fúrod?Mi a pontos technológia?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.29 11:39:58 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.07 14:29:37
Hozzászólások: 33
Hali,

az említett Carbon Breakaer (Fighter) alváz (23 58 52) használható a Matrixhoz?

Szeretném lecserélni mert az eredeti CEN-es elég gyengécske, hiába 4mm-es 7075-ös alu. 1/8-hoz OK az alu., de 1/5-höz kevés.

bye
huge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.29 18:19:15 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.01.21 20:20:43
Hozzászólások: 22
Köszi a segítséget, de egyedül elég sok pénz 30e. Amúgy poros területeken használom a kocsit többnyire!A technológiát azért megjegyzem kitudja mikor jön jól!:)
Konczi írta:
Szia

A szivacsot nem egyszerű beszerezni, ha megmondod milyen környezetben használod legtöbbet, tudok típust is adni, sajna minimum 3m2-t kell megvenni (kb. 30000Ft), de segítek beszerezni, ha kell. Mi 4-en vettűk, így is rengeteg kijön belőle, a többi kocsimhoz is jó. A technológia szabadalmaztatott, na jó ez csak vicc. Fogsz két vékonyfalú alu, vagy rozsdamentes csövet, központosan egymásbarakod egy szárral (esztergán!!!), és kész is a fúród. Sima állványos fúróval működik a dolog. Én pl. kerestem megfelelő méretű dobozokat, a belső lyuknak jó az alkoholos filc külseje levágva, a nagynak meg egy konzerv, vagy esernyőtok. Központosan megfúrva egy 6-os csavarral összehúzva, ha a csavart befogod a tokmányba, megcsiszolod az élét és készen vagy.

A kocsit Carbon Breakaer Pro, stb. hívják, meg fogod ismerni, még a mosoly matrica is rajat van az első lökhárítón. (pl.: alváz rendelési szám: 23 58 52-61, 80Eur, vagy fém fogaskerekek 23 58 69-61 70Eur)

Papír katalógus 136. oldal.

A mintabolt: www.conrad.hu
De itt van alaktrészkatalógus, stb.: www.conrad.at
Itt a bécsi bolt: www.scs.at



illes@vipmail.hu írta:
Bp. hol van a mintaboltjuk?

A légszűrőhöz hol veszed a szivacsot,és mivel fúrod?Mi a pontos technológia?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.29 18:31:32 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.21 21:55:40
Hozzászólások: 8
Alvázt még nem rendeltem, példának szántam, de fogtam a kezembe ilyen Carbont és szemre minden lyuk a helyén volt. Viszont tutti az alváz is azonos a gyárival, szóval se nem jobb, se nem rosszabb.

2,4-re érdekel az átalakítás? Nagyon tutti, nem rezeg a kormányszervó, stb. Én Corona-val alakítottam át, így megmaradt az eredeti távirányító összes jó funkciója, kb 14be fájt. (A Skyon (=Sanwa) az RCGames magazin szerint is a legjobb RTRben adott távirányító, kár lenne kidobni, mert nem 2,4-es.... hobbykingnél ennél jóval olcsóbban meg lehet oldani

A beszerelés kb. 1 óra alatt megvan.

huge írta:
Hali,

az említett Carbon Breakaer (Fighter) alváz (23 58 52) használható a Matrixhoz?

Szeretném lecserélni mert az eredeti CEN-es elég gyengécske, hiába 4mm-es 7075-ös alu. 1/8-hoz OK az alu., de 1/5-höz kevés.

bye
huge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.29 18:33:43 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.21 21:55:40
Hozzászólások: 8
Hát igen,ezt tényleg társakkal érdemes meglépni, de így nincs 200Ft egy szivacs, szóval alkalmanként kidobom. Ha vannak társaid megadom a céget és a típust is.

üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.29 19:35:27 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.01.21 20:20:43
Hozzászólások: 22
A gyáritól eltérő gumit használtatok már ami esetleg be is vált!?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.29 20:26:37 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.28 13:40:44
Hozzászólások: 16
Sziasztok!

Ma jött meg az első benzines autóm, ami egy CEN monster.
Az első amit azonnal meg kellett csinálnom az, hogy meghúztam a csavarokat, mert minden lötyögött rajta. :)
Holnap beindítom (meleg helyen garázsban), bejáratom.
Látom megosztott a vélemény, a müanyag, és a fém meghajtás között.
Ez mitől függ, ki milyen helyen használja???, vagy mennyire???
Amit én megfigyeltem így hirtelen, hogy új, de olyan mintha a kormány szervó kicsit gyengécske lenne, alapon nem fordítja a kerekeket, pedig parkettán próbáltam. :)
2,4-es spektrum távom csatoltam hozzá, és egy fail safe-et.
Az alap motor beállítások jók e, vagy kell állítgatni egy idő után bármit is???
A teleszkópok ugy elsőre finoman dolgoznak, de ez majd használatkor derül ki igaz? :)
Ha terepezni szeretném használni, (dagonyázni) mivel érdemes védeni a dolgokat???
Képeket hamarosan töltök fel.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.29 21:04:24 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.21 21:55:40
Hozzászólások: 8
:-D Vigyázz, szellőztess is bejáratáskor..... Nekem karburálni kellett, gyakrolatilag a bejáratás sem ment volna nélküle. Sajna a kormányszervó tényleg kicsi, de jobbat sem igazán kapsz, van kialakított gyári helye egy másodiknak, tegyél be mégegyet, bár szerintem ezzel is elmegy. A Spektrum 2,4-en tudtommal lehet fail safe-et programozni, így nem kellene a másik. Én a fém meghajtásra esküszöm..... A műanyag kb 4 órát bír.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.29 21:11:10 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.21 21:55:40
Hozzászólások: 8
Pár dolog, ami nálam bevált:
- Kormányszervóvédelem gyárilag összeszorítva, összeérve van, szétszedtem és kimértem, hogy 25Kg körül nyisson.... Egy ismerősöm leégette a szervóját első menéskor.
- A kerekek kifordításkor belevernek az alvázba, nekem nem volt elég fordulékony, így levágtam/köszörültem az alváz sarkát, hogy teljesen fordulhasson (a kutyacsontra figyelj, nehogy túlfordítsd és kiessen!!!)
- Sajna a motorhűtés begyűjti az összes koszt a lamelllák közé. így semmit nem hűt egy idő után, nekem kb 2 óra alatt sikerült avarban telenyomni. Ezért a terelő műanyagot leszedtem és néhány műanyag fültől megszabadítottam (majd meglátod), most teljesen jó légtechnikailag, de kb. 2 perc alatt leszedhető, pucolható, visszarakahtó csillagcsavarhúzóval.
- A gyári zégerek a vogaskerekeknél semmit nem érnek, fém fogaskeréknél főleg lehullanak, ki kell őket cserélni. Filléres tétel, de náluk egy már okozott gondot. (Van pár 5B a környezetemben.)
-Sajna a csapágyak sem a legjobbak, de az ráérősebb.
-Sokan szidják a telóit, de nálam még jók....
Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.29 21:42:00 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.01.21 20:20:43
Hozzászólások: 22
Hát a gyári fogaskerék szett nálam is kb 4 órát birta(4x1 óra kocsikázás), bár én kifurkáltam a házat ez nem tudom mennyire játszott közre de megadta magát.Most aluból csináltattam eddig jó majd kiderül hosszú távon milyen lesz!

cenmatrix5mt írta:
Sziasztok!

Ma jött meg az első benzines autóm, ami egy CEN monster.
Az első amit azonnal meg kellett csinálnom az, hogy meghúztam a csavarokat, mert minden lötyögött rajta. :)
Holnap beindítom (meleg helyen garázsban), bejáratom.
Látom megosztott a vélemény, a müanyag, és a fém meghajtás között.
Ez mitől függ, ki milyen helyen használja???, vagy mennyire???
Amit én megfigyeltem így hirtelen, hogy új, de olyan mintha a kormány szervó kicsit gyengécske lenne, alapon nem fordítja a kerekeket, pedig parkettán próbáltam. :)
2,4-es spektrum távom csatoltam hozzá, és egy fail safe-et.
Az alap motor beállítások jók e, vagy kell állítgatni egy idő után bármit is???
A teleszkópok ugy elsőre finoman dolgoznak, de ez majd használatkor derül ki igaz? :)
Ha terepezni szeretném használni, (dagonyázni) mivel érdemes védeni a dolgokat???
Képeket hamarosan töltök fel.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.30 10:00:07 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.28 13:40:44
Hozzászólások: 16
Sziasztok!

HELP... nem indul!
1 lépés: pumpa fel a benzint
2 lépés: levegő elzár párat ránt (a kis kar lefele néz) fel is hörren!
3 lépés: levegő kinyit (kis kar hátrafelé néz)
4 lépés: párat ránt.... és nem indul

A gyertya jó, mert beinditotta a fűkaszát, illetve ad szikrát a kocsinál is.
A gyertya benzines pár rántás után!

Szerintetek???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.30 14:02:51 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.02.27 08:37:18
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Debrecen
Távról húzz egy kis gázt.vagy az alapjárati nagy csavart tekerd beljebb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.30 18:13:34 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.21 21:55:40
Hozzászólások: 8
Szerintem a sorrend nem jó! Legalábbis a gyári papírjain is ezt írja:
- Kar elfordít, húz néhányat LASSAN, max. 5-öt, mert utána túl sok lesz a benzin!!!! Ezt külön ki is emeli!
- Kar vissza, majd beránt.
Ha 3 rántásra nem indul, az egészet ismételd meg. Egyébként az elején nálam sem voltak jók a gyári beállítások, kb. 30 ilyen rángatás után azért elkapta és már tudtam is állítgatni. Szerintem mindenképp a gyárival indítsd el, de legalább pontosan jegyezd fel mennyit forgattál és merre. A gyári leírás szerint 1/8-os pontosságra képes.

Ha elkapja, de egyből meg is fullad, akkor a fentit ismételd meg, de berántáskor egy picit hajtsd lefele a kart (szivató).

Soha ne akard berántani kinyitott szivatóval!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.01.01 15:02:12 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.28 13:40:44
Hozzászólások: 16
Sziasztok!

Köszönöm a HELP-eket, az autó életre kelt...MUHAHAHAHA!!!!!

Ok: az alapjárati csavar teljesen ki volt hajta. :(

Még egyszer köszi!

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.01.01 22:01:37 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.07 14:29:37
Hozzászólások: 33
légszűrőről juteszembe a baja szűrőháza szemszcilloskópos mérés alapján jó a matrix karbira is
http://shop.modell.hu/product_info.php? ... s_id=49219

huge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.01.02 15:26:44 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.12.07 14:29:37
Hozzászólások: 33
új donor a piacon :-D Maverick Blackout Monster Truck 1/5
http://shop.modell.hu/product_info.php? ... s_id=80318


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség