Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 09:59:47

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011.12.30 14:57:06 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Sziasztok! Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!

Mi a véleményetek eröl az autórol?
http://www.nitrorcx.com/52c62-madfire-g ... -artr.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.12.30 16:00:04 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Elég érdekes az oldal.
Azt hittem benzines mert írja hogy: "Gas buggy", van ahol meg gas nitro buggy...

Számomra az sem derül ki hogy mitől "reinvented and modified", mindenesetre a .28-as motor és az 5,2 kg-os súly nem ígér túl hosszú játékidőt 125cc-s tankal. (egy kicsit lejjebb már 150-esnek írja)

Én a helyedben inkább olyanban gondolkodnék aminek van itthon forgalmazója, akár hobby, akár versenybuggy-ban gondolkodsz.

Én látok pár hasonlóságot a Nanda autókkal (rádiódoboz egy az egyben pl), nem kizárt hogy ez ilyen "OEM" gyártatott összevadászott valami.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.12.30 16:35:18 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
reechee írta:
Elég érdekes az oldal.
Azt hittem benzines mert írja hogy: "Gas buggy", van ahol meg gas nitro buggy...

Számomra az sem derül ki hogy mitől "reinvented and modified", mindenesetre a .28-as motor és az 5,2 kg-os súly nem ígér túl hosszú játékidőt 125cc-s tankal. (egy kicsit lejjebb már 150-esnek írja)

Én a helyedben inkább olyanban gondolkodnék aminek van itthon forgalmazója, akár hobby, akár versenybuggy-ban gondolkodsz.

Én látok pár hasonlóságot a Nanda autókkal (rádiódoboz egy az egyben pl), nem kizárt hogy ez ilyen "OEM" gyárta
tott összevadászott valami.

Ja-ja most, hogy mondod tényleg gagyi, de rákerestem a/ gyártó?/ oldalára ott meg 3,60 kg. http://www.exceedrc.com/18marcrareco.html Az a helyzet, hogy már megrendeltem :( Mit lehet kihozni belőle?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.12.30 18:06:19 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Nem hiszem hogy véletlen hogy annyira hasonlít a Nanda autókra.

Megnéztem és érdekes hogy még a promokép designja is nagyon hasonló:
Kép
Kép

Ahogy látom néha a PRO autó cuccait használták, néha változtattak rajta, az Exceed félében pl állítva van a kormányszervó míg a nanda autókban fektetett. (az NRB-3-ban biztos, a Swift-ben nem tudom)

Átnézve az alkatrészlistát szintén igen sok a hasonlóság, és itt sem csak design-ban: (a manual-om stílusa a keretezés pl)
http://www.exceedrc.com/sparepart52c62.html

Az hogy gagyi az relatív, játszani pl nekem nagyon bevállt, viszont az biztos hogy nem versenyre való technika. A többihez képest nehéz, nem középpontos tehát nem repül úgy mint a maiak, viszont ha egy-két ponton kicseréled amit kell akkor megbízható.

Nézd a jó oldalát, ha tényleg egy az egyben nanda autó akkor viszont van itthon alkatrész mert az RC Panda foglalkozik a Nanda autók hazai forgalmazásával és ott elég sok minden szinte mindíg van raktáron.

http://www.rcmodell.com/shop/index.php/ ... 21_271_275

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.12.30 18:18:16 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2011.02.07 20:44:24
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Szolnok
Szerintem inkább erre a gépre hasonlít http://www.nandaracing.cn/products_deta ... ductsID=87 ezt legjobban az első felső lengőkar formája mutatja, bár az NRB3 pro-é is állítható, az mégsem ilyen amúgy a két "gyártó" weboldala eléggé hasonló, de az 1/8-as rock crawlerjük egy-az egyben megegyezik, úgy mint a robbanós és elektromos monstereik is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.12.30 18:49:57 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Igen igazad van. (ebben is áll a kormányszervó ráadásul...)

Ez a szarabb ügy mert a BD volt a kevésbé igényes illetve olcsóbb autójuk.

Az NRB szériát eredetileg versenyzésre szánták, igaz mikor azt tervezék akkor kb 2004-et írtunk. (erős hasonlóságot mutat akkori Kyosho autókkal)

Alkatrész már így is van hozzá, ha már megrendelted legalább emiatt ne aggódj. A .28-as motor az sokat fog fogyasztani de legalább nemkell agyon nitrózni hogy menjen, fogd fel ezt az oldalát.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.12.30 19:28:17 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Az igaysag az, hogy irorszagban elek es csak netrol tudok rendelni. Kicsit elszomorit a hir, hogy gagyit rendeltem, mert gondoltam meg probakozom kissebb versenyekkel. Eddig ugyan repulokkel foglalkoytam, de mivel itt nagyon keveset tudtam repulni, az autozas meg mindig is tetszett meg rendeltem. Szerintetek hogy lehetne a legtobbet kihozni belole? Tudom! Ha veszek egy masikat. :P De tenyleg nem szeretnem, ha karba menne. Talaltam rola egy videot amin agyonra dicserik, de sajna nem talalom. Gondolom az is valami forgalmazo lehetett :( Ha meg erkezik rakok pa kepet meg teszt eredmenyt fe,l ha erdekel titeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.12.30 21:10:58 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
zsozso írta:
Az igaysag az, hogy irorszagban elek es csak netrol tudok rendelni. Kicsit elszomorit a hir, hogy gagyit rendeltem, mert gondoltam meg probakozom kissebb versenyekkel. Eddig ugyan repulokkel foglalkoytam, de mivel itt nagyon keveset tudtam repulni, az autozas meg mindig is tetszett meg rendeltem. Szerintetek hogy lehetne a legtobbet kihozni belole? Tudom! Ha veszek egy masikat. :P De tenyleg nem szeretnem, ha karba menne. Talaltam rola egy videot amin agyonra dicserik, de sajna nem talalom. Gondolom az is valami forgalmazo lehetett :( Ha meg erkezik rakok pa kepet meg teszt eredmenyt fe,l ha erdekel titeket.


Hát ha eddig repülőztél sokat és most offroad autóversenyezni akarsz akkor azt gondolom hogy jó ideig nem a technika fog hátráltatni :lol:

A legfőbb kérdés hogy ahol versenyezni akarsz ott engedik e hogy .28-as motorral menj a buggy kategóriában. Általában meg van szabva hogy .21-el lehet menni. Van ahol engedik a nagyobbat is, de azon rengeteget fogsz veszteni. Te 5-6 percre tankolsz jó esetben, ők pedig jó .21-es motorokkal majd legalább 9, de lehet 10 percre!
Félórás döntőnél ki tudod számolni mennyit vesztesz csak ezen.

A többit pedig meglátod ott, mert versenyen lehet a legtöbbet tanulni.
Ha valamit mindenképp venni akarsz hozzá akkor szerintem kezd egy jó kormányszervóval, egy garnitúra versenygumival és vegyél hozzá egy rendes rezonátort. (a rezótól erősebb lesz, ami rajta van az csak muffler, kipuffogó...)

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.12.30 21:58:58 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős

Hát ha eddig repülőztél sokat és most offroad autóversenyezni akarsz akkor azt gondolom hogy jó ideig nem a technika fog hátráltatni :lol:




Igen. ezt enis igy gondolom! De repulni is meg kellett tanulni, hat majd valahogy ezt is ossze hozzuk. :lol: A parkoloban korozgetest lehet, hogy unnam. Bar ki tudja?

Ha tudnal ajanlani valami rezot meg, hogymekkora szervot rakjak bele. azt meg koszonnem. Ha jol tudom az se mindegy, hogy a rezo mekkora motorhoz kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.06 12:21:53 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Megérkezett a várva várt játékom! :-D :-D :-D :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.06 14:15:51 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.06 15:02:18 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Ismerkedek a járgánnyal és azt vettem észre, hogy a felfüggesztés, gömbfajek, csapágy, stb. kotyog. Ez normális? Kell, hogy legyen lógásuk, vagy minnél feszesebb a futómű annál jobb? A hátsó keréknek a lógása k.b. 2mm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.06 19:30:35 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
zsozso írta:
Ismerkedek a járgánnyal és azt vettem észre, hogy a felfüggesztés, gömbfajek, csapágy, stb. kotyog. Ez normális? Kell, hogy legyen lógásuk, vagy minnél feszesebb a futómű annál jobb? A hátsó keréknek a lógása k.b. 2mm.

És mi kotyog rajta hogy tud két 2mm-t lógni?

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.06 23:16:06 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Úgy mértem, hogy a gumi pereméhez raktam egy vonalzót és megmozdítottam a hátsó kereket finoman. Szerintem a csapágy!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.07 00:48:32 
Offline
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.24 08:02:05
Hozzászólások: 479
Tartózkodási hely: Budapest
zsozso írta:
Szerintem a csapágy!

Szia!

Nem a csapágyak lógnak, hanem a csapágyak a fészkükben mozognak.
Szinte mindegyik offroad kocsié lóg még új korukban is, ne foglalkozz vele, hanem inkább játssz!
Ha mégis szeretnél valamit bíbelődni rajta, akkor a difik hézagolását és a metrikus csavarok menetrögzítővel való biztosítását csináld meg, mert szét fognak esni, ez biztos.

A légszűrőt ne felejtsd el gondosan beolajozni ragacsos légszűrő olajjal!

Üdv: SYL

_________________
http://www.sgmodell.hu
http://www.sylmax.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.07 15:33:07 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Szóval normális ha itt ott kicsit lóg. Akkor nyugi van! :lol: :lol: :lol: Még egy kis fotó:

Kép

Kép

Kép

LKép[/UR]

[URL=http://www.kephost.com/]Kép


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.11 17:59:29 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Lemértem a gépet, 3.7 a szobamérleg szerint vevő, meg akku nélkül.

Kép

A hétvégére remélem megérkezik a táv, ami egy: HK-310 3 Channel 2.4ghz FHSS Ground Radio.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.11 20:53:16 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Ne ilyennel mérd mert a szobamérleg kis súlynál sokat csal hanem konyhaival ami max öt kilóig mér viszont grammban írja ki.

Vagy LiPo vagy LiFe akksit vegyél.
Szerintem a 7,4 voltos LiPo regulátorral a legkönnyebb, de Én LiFe akksit használok. Tovább bírja a fenti kettő mint az Nimh pakkok.

És legközelebb méretezd át a képet mert a moderátor nem fog érted rajongani hosszútávon.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.11 22:03:03 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.11 19:29:34
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Rád
zsozso a képet azért átméretezhetted volna....

_________________
HoBao Hyper ST Truggy PRO
SANWA MX-3FG FHSS-2

GÖD RC KLUB: http://www.godrcklub.hu

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.11 23:16:10 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Oksa, már méretezem is és bocsi mindenkitöl, még kezdő vagyok :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség