Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 06:57:02

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.12 11:15:49 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.19 18:53:52 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Sziasztok! Bejárattam a gépet, ez egy pár vízholyagba kerűlt :lol: :lol: :lol: . Az nem egésszen volt tiszta, hogy a hőmérsékletet hol mérm, a hengeren, vagy a hengerfejen lévő hűtőn. Én a hengeren mértem, mert ott volt a leg melegebb. Szerintetek mi az oka annak, hogy olyan nehezen indú? Gondolom beállitás, de most elég szépen szól, nem dadog, nem hörög, alapról jól veszi a fordulatot és füstöl is. Majd rakok videót a hétvégén.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.19 19:06:02 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
reechee írta:
Ne ilyennel mérd mert a szobamérleg kis súlynál sokat csal hanem konyhaival ami max öt kilóig mér viszont grammban írja ki.

Vagy LiPo vagy LiFe akksit vegyél.
Szerintem a 7,4 voltos LiPo regulátorral a legkönnyebb, de Én LiFe akksit használok. Tovább bírja a fenti kettő mint az Nimh pakkok.

És legközelebb méretezd át a képet mert a moderátor nem fog érted rajongani hosszútávon.



Sajnos csak ez a mérlegem van es tudom,hogy csal, ez csak egy sacc/kö bö volt. :lol: Egyenlőre csak sima ceruza elemmel használom, a hétvégén megyek modellboltba. Egyébként ez is jól bírja, bár nem igazán tudom, hogy mi a rossz meg a jó, de ezzel 6 tanknál járok és még mükszik. Természetesen cserélni fogom és köszönöm a segítséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.19 19:44:53 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
zsozso írta:
Sziasztok! Bejárattam a gépet, ez egy pár vízholyagba kerűlt :lol: :lol: :lol: . Az nem egésszen volt tiszta, hogy a hőmérsékletet hol mérm, a hengeren, vagy a hengerfejen lévő hűtőn. Én a hengeren mértem, mert ott volt a leg melegebb. Szerintetek mi az oka annak, hogy olyan nehezen indú? Gondolom beállitás, de most elég szépen szól, nem dadog, nem hörög, alapról jól veszi a fordulatot és füstöl is. Majd rakok videót a hétvégén.


10 fok alatt nehezebb az üzemeltetés, igazából nem is ajánlott. (más gyertya is kell)
A gyertyát mért, azt kell.
Két erősebb szervóval egy-két óra játék alatt le lehet meríteni az elemet.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.19 20:01:52 
Offline
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.24 08:02:05
Hozzászólások: 479
Tartózkodási hely: Budapest
zsozso írta:
Egyenlőre csak sima ceruza elemmel használom, a hétvégén megyek modellboltba. Egyébként ez is jól bírja, bár nem igazán tudom, hogy mi a rossz meg a jó, de ezzel 6 tanknál járok és még mükszik.

Üdv,

nem az elemekkel van a probléma, hanem az őket elektromosan sorba kötő bizonytalan, kis felületű érintkezőkkel, melyekből 8 db van egy elem tartóban. Könnyen oxidálódnak és nagyobb áram impulzusokat nem jól vezetnek. Ezekből rádiózavarok keletkezhetnek.
A másik probléma a teleptartó anyaga, melybe bele vannak feszítve az elemek (akkuk). Könnyen eltörnek a vibrációtól és akkor a modell elszabadul.
Egy jó minőségű és feltöltött (!) 5 cellás NiMH akku pakkal simán lehet 5-6 órát játszani, legalábbis mi ennyit szoktunk. És még bírná tovább is.
A LiFePo akkuk pont kétszer annyiba kerülnek, nehezebbek és drágább töltő is kell hozzájuk, nem érdemes foglalkozni vele.
A LiPo akkuk feszültség szabályzóval (BEC) szintén többre jönnek ki árban.
Igaz időben tovább bírják, de ki játszik folyamatosan 15 órát?
Ha minden játék előtt feltöltöd az olcsó NiMH akkukat, nem lehet problémád. Tudom, külföldről írsz, de valami ilyesmit vásárolj az ottani modellboltban (persze töltőt is hozzá):

Kép

Üdv: SYL

_________________
http://www.sgmodell.hu
http://www.sylmax.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.19 20:13:33 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Itt olyan 12 15 fok van. Mértem a gyertyánál is, ott hidegebb a motor mint a hengernél. Bejáratás után, 120-125 fokot mértem a hengeren
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8297 ezzel a mérővel. Milyen gyertyát javasolnál hozzá, mert itt nyáron is max 25 fok van, de az már kánikula.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.19 20:19:45 
Offline
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.24 08:02:05
Hozzászólások: 479
Tartózkodási hely: Budapest
Ilyen hőmérséklethez 10-16% nitrometán tartalmú üzemanyagnál 4-es, az ottani nyárhoz 5-ös hőértékű gyertyát.
Itt egy kis segítség a gyertyák választásához:
http://sylkamodell.hu/hirek/?p=2319
Jó olvasgatást!

Üdv: SYL

_________________
http://www.sgmodell.hu
http://www.sylmax.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.19 20:21:34 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
SYL írta:
zsozso írta:
Egyenlőre csak sima ceruza elemmel használom, a hétvégén megyek modellboltba. Egyébként ez is jól bírja, bár nem igazán tudom, hogy mi a rossz meg a jó, de ezzel 6 tanknál járok és még mükszik.

Üdv,

nem az elemekkel van a probléma, hanem az őket elektromosan sorba kötő bizonytalan, kis felületű érintkezőkkel, melyekből 8 db van egy elem tartóban. Könnyen oxidálódnak és nagyobb áram impulzusokat nem jól vezetnek. Ezekből rádiózavarok keletkezhetnek.
A másik probléma a teleptartó anyaga, melybe bele vannak feszítve az elemek (akkuk). Könnyen eltörnek a vibrációtól és akkor a modell elszabadul.
Egy jó minőségű és feltöltött (!) 5 cellás NiMH akku pakkal simán lehet 5-6 órát játszani, legalábbis mi ennyit szoktunk. És még bírná tovább is.
A LiFePo akkuk pont kétszer annyiba kerülnek, nehezebbek és drágább töltő is kell hozzájuk, nem érdemes foglalkozni vele.
A LiPo akkuk feszültség szabályzóval (BEC) szintén többre jönnek ki árban.
Igaz időben tovább bírják, de ki játszik folyamatosan 15 órát?
Ha minden játék előtt feltöltöd az olcsó NiMH akkukat, nem lehet problémád. Tudom, külföldről írsz, de valami ilyesmit vásárolj az ottani modellboltban (persze töltőt is hozzá):

Kép

Üdv: SYL



Köszönöm szépen, ez értékes információ volt. Igazábol az volt a tőltő meg a méret volt a bajom a lipo val, mert otthon ugyan van minden, de az otthon és nem kell kettő. Valószínü. hogy ilyet veszek. A távba milyet javasolnál? Maradhat a ceruza?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.19 20:30:33 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
SYL írta:
Ilyen hőmérséklethez 10-16% nitrometán tartalmú üzemanyagnál 4-es, az ottani nyárhoz 5-ös hőértékű gyertyát.
Itt egy kis segítség a gyertyák választásához:
http://sylkamodell.hu/hirek/?p=2319
Jó olvasgatást!

Üdv: SYL



Köszönöm szépen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.19 20:32:47 
Offline
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.24 08:02:05
Hozzászólások: 479
Tartózkodási hely: Budapest
A távba megfelelő a ceruza akku és az elem is egyaránt.

Üdv: SYL

_________________
http://www.sgmodell.hu
http://www.sylmax.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.22 09:31:26 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
SYL írta:
A LiFePo akkuk pont kétszer annyiba kerülnek, nehezebbek és drágább töltő is kell hozzájuk, nem érdemes foglalkozni vele.

Egy jó minőségű és feltöltött (!) 5 cellás NiMH akku pakkal simán lehet 5-6 órát játszani, legalábbis mi ennyit szoktunk. És még bírná tovább is.

Üdv: SYL


Azért ezzel így nem tudok egyet érteni, két komoly szervóval simán bemerítek neked két óra alatt egy 1600-as NiMh pakkot, nem beszélve arról hogy eleve kisebb a feszültsége, tehát lassabb vele a szervó.

Az ár az más kérdés, a jót nem adják olcsón ;)

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.22 10:58:18 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Létezik olyan, hogy a szervo meg a vevő hibásan kommunikál egymással? Tegnap ugyanis az történt, hogy a gáznak a szervoja elkezdett furcsán viselkedni. Lassan nyitotta a karbit mintha valami szorúlna, de nam szorúl semmi. Elvittem beméretni és a szervó tökéletesen működött, csak a vevőbe rosszalkodott. Raktam bele egy futabát, ami most jó, de azt mondta a boltos, hogy ez is így fog járni. Kicsit furcsállom, hogy a két egyforma gyártmányu szervóbol csak az egyik kummunikál hibássan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.22 14:39:45 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Cseréld meg a csatornákat és próbáld ki úgy.

Dugd át a gáz-fék szervót a másik csatornára és nézd meg ott mit csinál, illetve a jónak vélt kormányszervót is nézd meg a rossznak vélt csatornán.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.22 19:55:26 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
[quote="reechee"]Cseréld meg a csatornákat és próbáld ki úgy.

Dugd át a gáz-fék szervót a másik csatornára és nézd meg ott mit csinál, illetve a jónak vélt kormányszervót is nézd meg a rossznak vélt csatornán.[/quote


Azzal kezdtem, és a kormányszervó tökéletesen működött a gáz csatornájába, a gázé viszont nem működött egy csatornába se. Viszont, a teszteren nem volt semmi baja, és a futaba szervo is jól működik amire kicseréltem.
Azért nem értem az egésszet, mert ugyan az a tipusú Exceed szervó a kormány és a gáz, csak más a teljesítményü.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.24 19:57:38 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Nem tudom ki gyártja nekik, lehet benne akármi.

Olyan nem nagyon van hogy egy szervó csak egy bizonyos vevő egy bizonyos csatornáján rossz.

Gáz-fék szervónak is érdemes amúgy erősebbet berakni, a jó fékhatáshoz is érdemes viszonylag erős, a jó gázreakcióhoz pedig gyors szervót tenni.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.24 23:52:38 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
reechee írta:
Nem tudom ki gyártja nekik, lehet benne akármi.

Olyan nem nagyon van hogy egy szervó csak egy bizonyos vevő egy bizonyos csatornáján rossz.

Gáz-fék szervónak is érdemes amúgy erősebbet berakni, a jó fékhatáshoz is érdemes viszonylag erős, a jó gázreakcióhoz pedig gyors szervót tenni.


Most csak próba képpen beraktam egy ólcsóbb futabát, hogy ha nem lessz semmi gond, akkor rakok valami komolyabbat a kormány helyett is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.28 16:46:30 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Vettem egy garnitúra gumit és hozzá kerekeket. Az autónak a manuáljába mutatja, hogy kell hozzá még valami szivacs betét, amit a gumiba kéne rakni mint egy belsőt, de a boltos szerint nem. Kell ez a szivacs bele mindenképp, vagy nélküle is jó, ha össze ragasztom?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.28 17:06:58 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.11 19:29:34
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Rád
szivacs mindenféleképpen kell bele, mert az ad neki tartást! Ha csak nem olyan gumit vettél, ami teljesen ráfekszik a felnire!

_________________
HoBao Hyper ST Truggy PRO
SANWA MX-3FG FHSS-2

GÖD RC KLUB: http://www.godrcklub.hu

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.28 18:27:09 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Monster158 írta:
szivacs mindenféleképpen kell bele, mert az ad neki tartást! Ha csak nem olyan gumit vettél, ami teljesen ráfekszik a felnire!


Úgy érted, hogy a felni peremére, vagy mint egy tömörgumi a felfekszik teljesen? Ez egy sima gumi, amibe elvileg belemegy a szivacs, csak nem tudom, hogy mikor kell ezt a szivacsot használni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.01.28 20:29:48 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
zsozso írta:
Monster158 írta:
szivacs mindenféleképpen kell bele, mert az ad neki tartást! Ha csak nem olyan gumit vettél, ami teljesen ráfekszik a felnire!


Úgy érted, hogy a felni peremére, vagy mint egy tömörgumi a felfekszik teljesen? Ez egy sima gumi, amibe elvileg belemegy a szivacs, csak nem tudom, hogy mikor kell ezt a szivacsot használni.


Mindbe kell a szivacs, elvileg adnak is hozzá, nem is értem hogy nem volt szivacs a csomagban. Offroad autóra szerintem nincs olyan amiben nincs.
Különböző keménységűeket lehet venni de ez hobbira tök mindegy...

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség