Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.09 03:16:48

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Hpi Baja 5b vs. Hpi Baja 5b ss ???????
HozzászólásElküldve: 2012.04.22 20:57:40 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.04.17 23:33:06
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Tudom hogy van Hpi Baja topik de ott igazán ninc szó erről!
Vagy csak Én vagyok bamba :D

Tehát a kérdésem az lenne hogy a két verzió közül melyiket érdemes használtan venni és mire figyeljek a vásárlásánál?
Melyik a strapabíróbb a két Hpi közül???
Alkatrészekben van e külömbség???
Mivel nem volt még benzines gépem ezért kérdezlek Titeket mert itt több emberkének is van 1/5 vagy 1/6 -os gépe.
Eredetileg Fg baja volt a kiszemelt de elvitték és nem találok eladót :(
Előre is köszönöm!

Sziasztok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.04.23 11:47:13 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2012.03.30 11:31:16
Hozzászólások: 18
Alexander Deaf írta:
Sziasztok!

Tudom hogy van Hpi Baja topik de ott igazán ninc szó erről!
Vagy csak Én vagyok bamba :D

Tehát a kérdésem az lenne hogy a két verzió közül melyiket érdemes használtan venni és mire figyeljek a vásárlásánál?
Melyik a strapabíróbb a két Hpi közül???
Alkatrészekben van e külömbség???
Mivel nem volt még benzines gépem ezért kérdezlek Titeket mert itt több emberkének is van 1/5 vagy 1/6 -os gépe.
Eredetileg Fg baja volt a kiszemelt de elvitték és nem találok eladót :(
Előre is köszönöm!

Sziasztok!


helló!

Szoval,,előlröl kezdem:
Szerintem,három féle baja 5b létezik a sima,,a 2.0,,és az ss.A simában (régi,2011-2012előtti,lila exonos) diffiház müanyag.vele párhuzamban a teleszkópban lévő gyűrű is,,elektronika mhz-es,23ccm es motror. A 2.0-ás ,javított verzió a diffiház fém,vele párhuzamban a telógyürü is fém,erősített féltengelyek(ha jól tudom már megegyező az ss bajáéval), elektronika már ghz-es(akku 3000mah,1800 helyett),a motor maradt a 23ccm-es.És végül a Super Sport ,kit ben lehet vásárolni 26ccm es motorral,adó,elektronika nélkül,,és erre kitérnék külön:mivel az ss gépet mindenki magának rakja össze,egyénenként változó "szakmai" tudással,tapasztalattal rendelkeznek,ezáltal hosszabb távon lehetnek bakik,csavarszakadás,törés,előfordulhat helytelen összeépítésnél.(nagyvonalakban nemnagyon lehet elszúrni az összeépítését,de hallottam már egysmást)! Továbbá használt rc lehet lutri is,nembiztos h célravezetőbb megvenni használtat,(pl mert olcsóbb) amire majd a vételár felét,többszörösét esetlegesen rá kell majd,vagy akkor költeni.(persze vannak kevésbé használt,biztos forrásból származó eladó modellek,amik tényleg jó állapotban lehetnek)

Tehát: ha a strapabíróságot vesszük régi sima baja vagy ss baja =akkor természetesen az ss baja,,,,ha 2.0-át ss-el akkor=majdhogynem megegyező a két gép pár dolog kivételével: (motor 23 ,26ccm,,és az adóvevő ami a régi esetében mhz,,2.0-a esetében ghz,,az ss esetében ha használtan veszed amit adnak,kapsz hozzá),,ezen túl a narancs exonálás szolgál az ss javára,(tudtommal megeggyező ,minőségü alkatrészekkel,csak színe más).
Akkor gyári ss és 2.0-a megeggyező 8000rpm es kuplung,viszont a régi bajákban 6000rpm-es rugó,és pár grammal nehezebb kuplungpofával szerelve.Másik a rezó ,dob,azis külömbözö rajtuk,több-kevesebb folytással.

Dejóhéjban ennyi,,jah és szerintem jobban jársz HPI-bajával mint FG-vel,mégpedig az alkatrész ellátátás téren,,szerintem fg hez nehezebb beszerezni pl egy-egy lengőkart ha elénk ugrik egy betonpadka vagy ilyesmi.

Remélem tudtam segíteni egy paraszthajszálnyit a döntésedben,,,,

üdv/babajenks

_________________
> Hpi Baja 5B 2.0 blue<
> GS Xut Pro rtr <
> Hpi Firestorm 10T <
> Hpi E-Firestorm Flux <


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Hpi Baja 5b vs. Hpi Baja 5b ss ???????
HozzászólásElküldve: 2012.04.23 12:50:43 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.04.17 23:33:06
Hozzászólások: 4
Szia!

Igen!
Mindenféleképpen a 2.0 és az ss verzió között vacilálok de mostmár képben van az Fg amiről azt hallottam hogy strapabíróbb és kezelhetőbb mint az előző kettő.
Az Fg-hez az alkatrész csak külföldről ( Pl: németből) mert itthon semmi sincs hozzá!
Hát köszönöm a segítséget!
Egyenlőre hajlok a 2.0 felé :)
Még várom a hozzászólásokat!
Köszönöm!
Üdv: Gábor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.04.23 16:23:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.09.19 17:17:02
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Budapest
Szia
Nekem ss-em van, és nagyon meg vagyok vele elégedve.Használtan vettem.Olyanokat borulok vele,hogy el is csodálkozok,hogy nem törik el egy ekkora monstrum.Nemrég vettem egy henger dugó szettet a DDM-röl 50dollár volt ha jól emlékszem és olyat lép a gép :-D Magyarországon elég sok dolgot megkapsz bajához,és hátsó kerék meghajtás létére nagyon könnyen kezelhető nekem jobban bejön mint a 4kerekes autók.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Hpi Baja 5b vs. Hpi Baja 5b ss ???????
HozzászólásElküldve: 2012.04.23 23:29:16 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.04.17 23:33:06
Hozzászólások: 4
Igen.Azt olvason hogy nagyon strapabíró szerkezet és látom hogy mindent kapni hozzá bőven.
Megkérhetlek hogy egy linket küldenél arról amit rendeltél?
Köszi előre is és a hozzászólást is!
üdv: Gábor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.04.24 15:08:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.09.19 17:17:02
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Budapest
http://www.davesmotors.com/s.nl/c.885035/n.1/it.A/id.8584/.f


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Hpi Baja 5b vs. Hpi Baja 5b ss ???????
HozzászólásElküldve: 2012.04.24 23:59:21 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.04.17 23:33:06
Hozzászólások: 4
Köszi a linket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség