Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 14:42:37

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.02.05 18:23:19 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.07.07 12:26:12
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Balatonboglár
gyeko-team írta:
Nekem is volt karbon fóliás kasztnim elég jól bírta.
Szép lett!


Köszi. Meg is szenvedtem érte, mindenfelé hajlott a kasztni miközben tettem rá a fóliát. De remélem jobban bírja mint a gyári kasztni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.02.05 20:34:42 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.02 18:53:06
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: én sem tudom
gyeko-team írta:
komo írta:
Gábor le a kalappal egy matematikus veszett el benned :)


He-he.

Te merre jársz?
Már rozsdás a sharkod-ban a csapágy, szerintem.


Nem rozsdás,a gyerekek tologatják a szobába :-D
Legközelebb már tényleg megyek!

_________________
LRP Shark 1/18
Hpi Baja 5b SS 1/5
Hpi E10
Tamya TT-01
06/20 923 18 38


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.02.27 22:12:14 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.04 17:19:02
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Budapest, 17. ker.
Hello mindenkinek!

Egy ideje pang a topic remélem a jó időt van aki kihasználja :-D
Gondoltam megosztom veletek az új projektemet ami a nyomtávszélesítő "házi" elkészítése, ami által jóval olcsóbban növelhetjük a gépek szélességét.
Kép
Az elején még csak a nyers összehasonlítás volt látható, de megtaláltuk a legmegfelelőbb szakembereket az eloxáláshoz és már feketén fénylik.
Íme itt az első kép a kész prototípusról 8)
Kép
Amint tartósabban kisüt a nap elkezdődik a magyar gyártmány tesztelése valós körülmények között :lol:

Szép napot.
Bence

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.02.27 22:16:56 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.26 01:43:29
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Nekem már van ilyenem a Bencétől!
És nagyon profi!

Üdv.: Gábor

_________________
HPI Baja 5B SS
LRP Shark-18 Buggy
RS5 T12
Futaba 3PKS 2.4GHz
http://www.trabiring.hu

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.02.28 18:17:09 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.08.25 11:51:00
Hozzászólások: 168
Tartózkodási hely: Bölcske
Üdv Urak

Én csak hátulra használom a szélesítést.
Nekem úgy tünt hogy jobban kanyarodik az alap gyári első tengelyekkel.

_________________
psjani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.03.03 18:47:14 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.15 09:32:07
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Törökbálint
Minek oda szélesítés!???!
Kerék sem kell!! Hátul legyen az a lényeg!!

_________________
Nagy Róbert
HPI BAJA 5ss
HPI BAJA 5b
FS 1/5 ON-ROAD
Sanwa M11X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.03.21 17:50:50 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.15 12:58:20
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Gyál,Vecsés,Pilis
Sziasztok!!

Van egy pár új Proline Excavator gumim eladó!!!
http://kepfeltoltes.hu/130321/P2060552_ ... es.hu_.png
Valami kevésbé terepeset szeretnék a gépemre,mert kevés hozzá a 23ccm,a határértéknél jobban befullad indulásnál...,a gumin nincs kopás.
Várom a 23cc föltti Bajával rendelkező tulajok érdeklődését :-D !!
fix 10.000+posta pü-bben tárgyalok!!

Ü.:Tomi

_________________
Baja 5B 2.0 RG design
Xut Pro SH4.6
Firestorm 10T SH 18R05 tuning
E-Firestorm 10T (15T firebolt full csapágyazva)!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.05.21 08:42:36 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.04.24 09:13:42
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Budakeszi
Sziasztok !

Mivel az 1:5 kategóriához kötött az információ,
ezért itt is jelezni szeretném ,
hogy június 1 -n kb. 14 h után időmérő edzést tartunk az 1:5 Baja kategóriában a Kesziringen.

Üdv. Gábor

_________________
+36309331495

Első mindig csak egy van az útolsó soha se biztos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.05.22 19:35:47 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.04.13 10:37:19
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Budapest 21.
Sziasztok,

sajnos még mindig a motorommal küzdök...ugy tűnik valami a gond van a karburátorommal mintha nem szállítana elég üzemanyagot. Akár merre tekergetem az alap beállításról egy ideig megy majd mitha a pumpálás utáni üzemanyag elfogyna leáll. Hengerfejet és dugattyút cseréltem már...

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e a DDM karburátor felújító kitet megvennem, vagy menjek biztosra és cseréljem rögtön az komplett karbit. WT668B-ről van szó.

Esetleg ha valaki tud közelebbi forrást kérem jelezze magánban!

Köszi előre is! Jó autózást...nektek! :lol:

Üdv!
JudgElf

_________________
HPI Baja 5b SS
HPI Savage X
Tel: +36-30-9319960


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.05.23 15:40:04 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.08.25 11:51:00
Hozzászólások: 168
Tartózkodási hely: Bölcske
Szia
Nem biztos hogy cserélni kell, én nemrég a fűkaszámmal jártam hasonlóan , egyszer csak gázadásra felpörgött aztán már kezdett is fulladni. Szét kellett szedni a karbit jól átnéztem megpucoltam és összerakás után pöpecül működött tovább.
Pedig nem is walbro csak valami kinai cucc.

_________________
psjani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.05.24 09:52:54 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.15 12:58:20
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Gyál,Vecsés,Pilis
:integet

Ez a karbi téma gyakran előfordul,amikor télre lerakja a gépet az ember.Főleg amikor full syntetic olajat használ.Az olaj képes belekövesedni az egész karbiba.Ezért mikor hosszú időre rakja el az ember a gépezetet,,sajnos muszáj úgymond kimosni a karbit..Én a következőképpen szoktam,jól átpumpálom a karbit,sima 98-al beindítom had pöfögjön vagy 2 percet alapjáraton a motor,ilyenkor a kis tüfuratok megtisztulnak az olajtól,a sima benyó hatására...Aztán gyertya nyíláson wd40 befúj moci átforgat,kész!Ha ezt nem teszi meg az ember mielőtt hónapokra elrakná,utána szinte használhatatlan lesz a gép,pedig azelőtt hibátlanul szuperált a masina.Én még ezek után is szoktam kisebb furcsa dolgokat tapasztalni,mi után hosszas idő után indítok,de fél tank után megjavul.A másik mód az az h kéthetente beröffentem és kihúzatom magasabb fordulat tartományba is!!A szerencsétlenkedések 95% a elkerülhető!!


Ü.:Tomi

_________________
Baja 5B 2.0 RG design
Xut Pro SH4.6
Firestorm 10T SH 18R05 tuning
E-Firestorm 10T (15T firebolt full csapágyazva)!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.05.24 10:22:04 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.04.13 10:37:19
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Budapest 21.
Sziasztok,

köszönöm a tanácsokat...fura mert a hengerfej es dugattyú csere után a bejáratás alatt - 3x20 perc alapjáraton - nem észleltem semmit, szépen ketyegett. Amikor elkezdtem beállítgatni akkor kezdett szorakozni.
Közben észerevettem, hogy a hengerfej alatt kinyom nemi anyagot is...lehet, hogy ez okozhatta?
Midegy megrendeltem a karbi felujjító kittet + hengerfej alá tömítést és szilikonos pasztát...

Üdv!
JudgElf

_________________
HPI Baja 5b SS
HPI Savage X
Tel: +36-30-9319960


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.06.29 18:38:08 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.11.05 14:14:18
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Gödöllő
Sziasztok,

Nemrég büszke tulajdonosa lettem egy Baja 5T-nek. Nagyon rendben van a gép használt mivolta ellenére, de semmi sem tökéletes... A problémám, hogy jobbra nem fordul rendesen a kerék csak ha felemelem. Gyári a szervó és a szervóvédő is. Szétszedtem de látszólag semmi nincs megszorulva vagy eltörve. Próbáltam a szervóvédőn húzni, de az sem oldotta meg. Mi lehet a baj? Esetleg ez normális jelenség?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.06.29 19:23:47 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.15 12:58:20
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Gyál,Vecsés,Pilis
Szia,zoli!

Grat a géphez!Büszke is lehetsz rá jóféle :-D
nemugyvanaz Ne a gépben keresd a hibát,teljesen normális ez a HPI SFL-11MG szervónál,gyárilag müxik így,viszonylag jó és megbízható,csak jobbra gyenge és rángatózik is kicsit.Már kiveséztük ezt itt a topicban 1x,páran tapasztaltuk már a jelenséget,konstrukció hibás sajnos,a FET szabályzásával lehet gond állapításaim szerint...Szervó csere végleg megoldja ezt a problémát.


ü.:Tomi :integet

_________________
Baja 5B 2.0 RG design
Xut Pro SH4.6
Firestorm 10T SH 18R05 tuning
E-Firestorm 10T (15T firebolt full csapágyazva)!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.06.30 11:54:24 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.02 18:53:06
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: én sem tudom
HASZNÁLD AMÍG MŰKÖDIK NEM KELL MINDJÁRT ÚJAT VENNI.
AZT AZÉRT MÉG KIPRÓBÁLHATNÁD,HOGY LEVESZED A SZERVOKART MAJD BEKAPCSOLOD ES A TRIMEKEK KÖZÉPÁLLÁSBA ÁLLÍTOD MAJD UGY VISSZARAKOD A SZERVÓKART.LEHET HOGY EGY PÁR FOGGAL EL VAN ÁLLÍTVA.
ÜDV:TAMAS

_________________
LRP Shark 1/18
Hpi Baja 5b SS 1/5
Hpi E10
Tamya TT-01
06/20 923 18 38


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.06.30 21:52:17 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.11.05 14:14:18
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Gödöllő
Sziasztok,

Ha jól tudom a kormányszevó karjának alapállása nem függőleges hanem 10 fok jobbra (ha szemből nézzük az elejét az autónak). Nekem függőben van, próbáltam állítani, de egy foggal eltolva már bőven több mint 10 fokot dőlt és a trimet nem győztem utánahúzni hogy egyenesben álljon a kerék. Mit csinálok rosszul?

Másik probléma is előjött a mai körözgetés után. A kaszniba beleüt a hátsó torony :shock: pedig kb 3cm a távolság közöttük és nem látok semmi lógó alkatrészt, nem volt extrém ugratás sem. Ha emelek a kasznin, akkor az oldalsó felfogató pontokra már nehezen megy rá (félek, hogy kiszakad hosszabb távon). Valakinél volt már ilyen?

Köszönöm,
Üdv
Zoli

_________________
HPI Trophy 3.5
HPI Baja 5T


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.07.01 09:13:26 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.08.25 11:51:00
Hozzászólások: 168
Tartózkodási hely: Bölcske
Szia
A szervót hagyd az eredeti helyzetben szetintem, haúgy jó volt.
Ha jól emlékszem az SFL 10 es be a nagy fogas amin a kar van cserélhető az SFL 11 es ére, nálam így lett a kettőből egy jó .
Az SFL 10 es ben a műanyag végfogaskerék már kétszer törött nekem egyből ott ahol a kar rá van rögzítve, ezért raktam be a 11-es nagy fogaskerekét.
Persze neked valószínű hogy másik szervó kell majd ha ez nem felel meg.

_________________
psjani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.07.01 10:34:26 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.15 12:58:20
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Gyál,Vecsés,Pilis
Sharp írta:
Sziasztok,

Ha jól tudom a kormányszevó karjának alapállása nem függőleges hanem 10 fok jobbra (ha szemből nézzük az elejét az autónak). Nekem függőben van, próbáltam állítani, de egy foggal eltolva már bőven több mint 10 fokot dőlt és a trimet nem győztem utánahúzni hogy egyenesben álljon a kerék. Mit csinálok rosszul?

Másik probléma is előjött a mai körözgetés után. A kaszniba beleüt a hátsó torony :shock: pedig kb 3cm a távolság közöttük és nem látok semmi lógó alkatrészt, nem volt extrém ugratás sem. Ha emelek a kasznin, akkor az oldalsó felfogató pontokra már nehezen megy rá (félek, hogy kiszakad hosszabb távon). Valakinél volt már ilyen?

Köszönöm,
Üdv
Zoli



:integet

Semmit nem csinálsz rosszul!!Általában egy jó szervóval 5p alatt besetupolod teljesen optimálisra a rudazatot.Ebben az esetben ha fejed tetejére állsz akkor sem fog jobbra tökéletesen működni,2 bajás ismerősőmnek + ha jól emlékszem itt Baba Jenks stb. kolegának is,volt dolga ÚJ sf11mg szervóval mind a 4 en ugyanazt tapasztaltuk jobbra rángatózva gyenge,ha leválasztod a kormány mechanikáról és kézzel terheled jobbra-balra,egyből fogod tapasztalni hogy mi a helyzet...Gondolkoztam a FET cserén de szerintem a a hiba sokkal bonyolultabb ,mert nem létezik h csak a jobbra szabályzó FET a sz@r minden sfl11mg szervóban,tehát a többi vezérlő alkatrészel is gond lehet.Ezért is volt kár jobban belemenni,gyárilag sz@rbol nem lesz vár :? .Ha az adó vevőn is megfordult a gondolat hogy a vevő a hibás,,,hát nem 3 féle adó vevővel próbáltuk már jobb belátásra birni,távban a poti sem volt gyíkos,,Akkor volt olyan opció is hogy nem kap elég áramot ahoz hogy megfelelően működjön erős legyen,,2x vastagabb átmérőjű vezetékkel kötöttem direktbe egy vevővel,, semmi!Nem is fogaskerék probléma volt mert fém fogas vadi új szervókkal tapasztaltuk a hibát többen is...
KONSTRUKCIÓ HIBÁS tipus!

Kihozhatod belőle a legjobbat,de jobbra nem lesz az igazi,5T nél meg pláne nem,vagy 3kg al nehezebb mint az 5B.Akkut mindig töltsd 7,3 ra ,a szervókaron alsó furatban legyen a gömbfej,az erő kar miatt,könnyebb legyen a szervónak,a kormány erő szabályzó se legyen tulságosan erős,mert ha a szervó kitért egy pontba ott megis tartja,az erő szabályzó segiti egy kicsit ha lágy.És nagyon meg kell szokni h jobbra gyengusz,,mindig számitani kell rá.Nagy kárt lehet okozni miatta...
Igy hobby szinten el lehet lenni vele...

A kasztnirol csak anyit hogy rugalmas alkatrészekből álló gépezet,képes meglepetéseket okozni,hogy oda ér valami pedig sok cm re van pl egy torony tőle,,,én nekem bevált szokásom modellezés terén,hogy feláldozok egy új bicikgli belső gumit és veszek egy palmatexet ha épp nincs ithon:
http://kepfeltoltes.hu/130701/P7010535_ ... es.hu_.png
Amikor még úja a kasztni,ráfektetem a gépre és megnézem a lehetséges pontokat ahol hozzá érhet a kasztni bárhova,esetlegesen olyan pontot is ami cm-rekre van mert egy borulás következtében egy 10 kg os gépnél áti s ütheti a kasztnit bármi,,oda megfelelő méretü gumit vágok és ragasztom...A kasztni szegeknél is alkalmazható mint gumi alátét,akár 1-1 irányból,robbanós gépeknél pláne elengedhetetlen.Rezonancia miatt szinte önpusztitó lehet egy kasztni!!!

Remélem segitettem!

Ü.:Tomi

_________________
Baja 5B 2.0 RG design
Xut Pro SH4.6
Firestorm 10T SH 18R05 tuning
E-Firestorm 10T (15T firebolt full csapágyazva)!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.07.01 12:56:03 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2012.03.30 11:31:16
Hozzászólások: 18
Üdv

Valóban sz@r dolog ez a megszokás jobbra,, azt gondoltam hogy:á, hobby-szint jó lessz,beállítottam a szervókitérést amennyire lehetett stb,1 tank szokás után,mikor is egy kisebb parkolóban(15-15 autó méretű,állomás mellett) játszottam,szépen köröztem,mellék utca, aztán be a parkolóba,és így tovább,csak jó lessz így. Gondoltam 1-et,, kiálltam a mellék utca szélére hátha jobban rálátok,többek közt hogy az úton nem-e jön valaki,de ekkor jött a gond,,jövök az utcáról,jobb kanyar be a parkolóba,viccből sem állat módjára,ugyanazzal a kormány kitéréssel,amivel azelőtt,csak 1 körülménnyel nem számoltam mégpedig hogy a parkoló lejt befelé,sikerült telibe kapnom 1 suzuki vonó horgát alulról,,félig alászorult,gép leállt abban a pillanatban=gyertya félbetört porcelán résznél (ez volt a szerencsém,meg a meleg motor,így a menet erősebbnek bizonyult)tetőlemezem behorpadt,rogyás a müa kereten.

A kormányszervó kitérése jobbra szakadozva,azt sem olyan erővel mint balra,ez okozta a galibát,mindazok mellett hogy egyenes placcon rászámoltam,még a lejtőnél hiába,, kiegyenesítette gyönyörűen!

ja:szervócsere ahogy tehettem,a régit ami az új 2.0(sf11) olyan messzire vágtam kínáig hogy csernobilnál is nagyobbat szólt!

Aki megunta a szenvedést annak megoldás lehet 1 Sawox-0236 mg,én ezt vettem,1,5-2 liter óta van benne,még működik :o ,ennél nem érzem azt hogy eltérne a kormány, egyforma a fordulókör,gyorsabb a gyárinál,egy picivel nyomatékosabb,5T-be is minimum ez KELL!
Amúgy igaza van RCtamás-nak,én is mindent megpróbáltam,de ne nekem kelljen már 1 majd 30ezres szervót stoppolnom,forrasztgatnom,cserélnem benne bármit is, hogy jó legyen,és esetlegesen ne csak 1 homokos, kavicsos talajon tudjon kanyarodni a gép,amellett hogy tisztában vagyok vele hogy Hobby gép!

üdv/Babajenks

_________________
> Hpi Baja 5B 2.0 blue<
> GS Xut Pro rtr <
> Hpi Firestorm 10T <
> Hpi E-Firestorm Flux <


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI Baja 5B - 1/5 buggy
HozzászólásElküldve: 2013.07.01 13:19:28 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.08.25 11:51:00
Hozzászólások: 168
Tartózkodási hely: Bölcske
Baba Jenks írta:

ja:szervócsere ahogy tehettem,a régit ami az új 2.0(sf11) olyan messzire vágtam kínáig hogy csernobilnál is nagyobbat szólt!

üdv/Babajenks


Az SFL 11 nek igazából mindene megegyezik a SFL 10 el kivéve a nyáklap elektronikát.Tudom mert van mindkettő.
Remélem a használható részeit nem a kukába dobtad.Különösen a fém fogaskerekei nagyon jók az SFL 10 be.
A 10es pedig egy remekül használható darab.

_________________
psjani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség