Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.29 08:32:20

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 51 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Tamyia Terra Crusher
HozzászólásElküldve: 2006.06.04 21:05:00 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.04.29 22:22:14
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Kérnék minden olyan modellautó tulajdonost akinek ilyen autó van a birtokában írja le tapasztalatait, véleményét és egyéb dolgokat az autóhoz.

Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: re terra
HozzászólásElküldve: 2006.06.05 09:34:46 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.01.26 17:34:46
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Székesfehérvár (Nyíregyháza)
Ahoj!
Nekem van egy, igaz most csak darabokban.A tamilyának ez egy eléggé félre sikerült autója lett, de nem menthetetlen:D ha kicseréled a motort mondjuk egy os 18-ra, a kerekeket a hot bodies nagy kerekeire, és megcsinálod a szervót+ a váltót, hogy a féknél ne húzza a hátramenetben a gázt, akkor egy egész pofás gépet kapsz.Persze ezzel versenyezni nem lehet, szigorúan hobbi autó, csakis játtszásra.Ja, igen, még a rezót is érdemes kicserélni vagy a választott motor gyárijára, vagy vmi hangolt rezóra.Na, ha ezt megcsinálod, akkor egési fain géped lessz(na már persze, ha van most egy ilyen)kb ennyi, amit tudok mondani, meg azt, hogy amit én vettem használtan, annak a kardán hajtás, a difiknél eléggé kopott már,szal az is csere, ha egyszer hazajutok

_________________
tel: 0630 207 32 82


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.05 09:47:08 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.04.29 22:22:14
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Köszi a hozzászólásod. Én ma megyek az autóért én is használtan veszem.

Várom még a Terra tulajdonosok tapasztalatait.
Előre is köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: terra
HozzászólásElküldve: 2006.06.05 15:05:53 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.01.26 17:34:46
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Székesfehérvár (Nyíregyháza)
Gratula a gépsashoz.ha azokat kicseréled rajta, amiket írtam, akkor egész helyes kis darab lessz:D Ez az első autód?MErt annak nem ajánlanám.....Ami nálam van, azzal folyton gond van, de lehet, hogy te ezt megúszod.A motor tartó bakot mindenképp csavarzárózd le, mer sak 3 csavar fogja a gyári bakot, és azok hajlamosak a motor rezgéseitöl kilazulni(5 perc alatt 2 spur).MAjd ha még vmi eszembe jut a vassal kapcsolatban, akkor még írok.Sok szerencsét a régi-új vashoz:D

_________________
tel: 0630 207 32 82


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: megint én
HozzászólásElküldve: 2006.06.05 15:22:52 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.01.26 17:34:46
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Székesfehérvár (Nyíregyháza)
majd el felejtettem:nekem az indító is vacakolt a gyári motoron, csúszottt a bendix.Mondjuk ez egy másik motorral nem lessz gond

_________________
tel: 0630 207 32 82


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.05 16:41:01 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.04.29 22:22:14
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Köszi szépen a tanácsokat. Majd igyekszek kijavítan az autó "hiányosságait". Ez tulképp nekem a 3. robbanós autóm. Az előző 2 az onroad volt.

Lenne egy olyan kérdésem az autóval kapcsolatban, hogy alu futóművet és egyéb tuning dolgokat lehet e hozzá kapni?

És még egy kérdés. Lehet, hogy hülyén hangzik de modellautóba lehet kapni "sper" difit?

Várom a további tapasztalatokat az autóval kapcsolatban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.05 19:07:19 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
spuri írta:
Köszi a hozzászólásod. Én ma megyek az autóért én is használtan veszem.

Várom még a Terra tulajdonosok tapasztalatait.
Előre is köszönöm


hát én csak rosszatt hallottam róla. sajnos ez a Tamiyának egy nagyon elfuserált és rosszul sikerült darabja. alapvető konstrukciós hibái vannak. egy barátomnak volt ilyen autója, de nagyon szidta és ahogy tudott túl is adott rajta

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.05 19:09:25 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
spuri írta:
Köszi szépen a tanácsokat. Majd igyekszek kijavítan az autó "hiányosságait". Ez tulképp nekem a 3. robbanós autóm. Az előző 2 az onroad volt.

Lenne egy olyan kérdésem az autóval kapcsolatban, hogy alu futóművet és egyéb tuning dolgokat lehet e hozzá kapni?

És még egy kérdés. Lehet, hogy hülyén hangzik de modellautóba lehet kapni "sper" difit?

Várom a további tapasztalatokat az autóval kapcsolatban.


torsen difit emg golyós difit lehet kapni, de sztem a terra crusherbe nem lehet csak sima bolygót.
az alu lengőkar szett emg ezek telejsen fölöslegesek, mert azok nem rugalmasak és így törnek mint a ropi. jó a rugalmas műanyag

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: terra crusher
HozzászólásElküldve: 2006.06.05 19:12:48 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.01.26 17:34:46
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Székesfehérvár (Nyíregyháza)
Hali
lehet kapni alu cuccokat, gyakorlatilag mindent,
(asszem a terracrushercentral,com, v. a terracrusher. com-on)de ha van egy jó esztergályos ismerősöd, akkor ő a töredékéért meg tudja csinálni, akár szénszálas anyagbol is, nekem is házi készítésü alu cuccok vannak hozzá(így vettem)de nehéz lett, szal én is megpróbálom majd a carbont.
Sper difi:én nem nagyon tudom, hogy ez milyen diffferenciál művet takar, olyanról már hallottam egy kyosho (talán mad force colt) diffiei egy bizonyos fordulat felett összezártak(ha ezt keresed??)Szal ha kyoshora gyártottak, lehet, hogy tamilyára is....én nem hallottam még róla, de ettöl még lehet.,sok szerencsét a keresgéléshez :-D

_________________
tel: 0630 207 32 82


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: terra crusher
HozzászólásElküldve: 2006.06.05 22:14:35 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
mikey lama írta:
Hali
lehet kapni alu cuccokat, gyakorlatilag mindent,
(asszem a terracrushercentral,com, v. a terracrusher. com-on)de ha van egy jó esztergályos ismerősöd, akkor ő a töredékéért meg tudja csinálni, akár szénszálas anyagbol is, nekem is házi készítésü alu cuccok vannak hozzá(így vettem)de nehéz lett, szal én is megpróbálom majd a carbont.
Sper difi:én nem nagyon tudom, hogy ez milyen diffferenciál művet takar, olyanról már hallottam egy kyosho (talán mad force colt) diffiei egy bizonyos fordulat felett összezártak(ha ezt keresed??)Szal ha kyoshora gyártottak, lehet, hogy tamilyára is....én nem hallottam még róla, de ettöl még lehet.,sok szerencsét a keresgéléshez :-D


erre gondolt. ha a kerekek szögsebessége nagyon eltér akkor zár a difi. nem hallottam még ilyenről, de hát midnent emg leht oldani. általában azért RC autókban, bolygó, golyós és torsen difi szokott lenni

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: sper difi
HozzászólásElküldve: 2006.06.06 04:24:26 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.01.26 17:34:46
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Székesfehérvár (Nyíregyháza)
Tehát , akkor nem tévedtem sokat.Azt a kyoshot, amiben ez a sper difi volt, azt itt láttam az rcor-en, talán az adok-veszekben,és talán a towertöl rendelte bele a cuccot.

_________________
tel: 0630 207 32 82


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.06 11:12:12 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.04.29 22:22:14
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Kösz szépen a tanácsokat meg, hogy leírtátok a tapasztalataitokat.

Múgy én úgy tudom hogy a sper difi az bizonyos nagyságú erő hatására zár össze. Pl.:BMW pályaautónál láttam 78%os sperdifit. Ami azt jelenti hogy, hogy a rugó erejének a 78%-át ha meghaladja a rá hatot arő akkor zár össze teljesen.

Lenne egy olyan kérésem hogy magyarázzátok már el nekem, hogy mi lenne az a bolygós, golyós és torsen difi. Hogy működik meg ilyenek.

Előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.06 11:24:38 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
spuri írta:
Kösz szépen a tanácsokat meg, hogy leírtátok a tapasztalataitokat.

Múgy én úgy tudom hogy a sper difi az bizonyos nagyságú erő hatására zár össze. Pl.:BMW pályaautónál láttam 78%os sperdifit. Ami azt jelenti hogy, hogy a rugó erejének a 78%-át ha meghaladja a rá hatot arő akkor zár össze teljesen.

Lenne egy olyan kérésem hogy magyarázzátok már el nekem, hogy mi lenne az a bolygós, golyós és torsen difi. Hogy működik meg ilyenek.

Előre is köszönöm.


magyarul, ha elktérő a kerekek szögsebesége, akkor összezár.

hát így elég nehéz elmagyarázni, próbálj nézelődni neten, meg összerakási útmutatókat nézni és az segíteni fog.
most nincs nagyon erre időm, de ha nagyon nem találsz, este segítek

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.06 13:47:09 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.01.26 17:34:46
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Székesfehérvár (Nyíregyháza)
Nah, akkor off(mert ugye ez nem diffi topic):
Bolygóműves difi:
ez van általában a legtöbb robbanós odffroadban, mert nagy a teherbírása, és kicsi az ellenállása(ha valaki jobban tudja, legyen szives kisegíteni/javítani)ez egy eléggé bonyolult difi a golyóshoz képest, és ezért drágáb is.Az egész úgy néz ki, hogy van egy diffiház, abban, a típustol függően 3 v. 4 kúpfogaskerék a ház közepén, ill a két végén lezáró fogaskerekek,amik szintén kúposak, valamint az egész házon kívül is van egy fogaskerék, ami a házhoz van rögzítve.a működési elvét nem írom most le, mert akkor tényleg hosszu lenne, de ha akarod, belekezdek.
Golyós diffi:
ez az egyszerűbb megoldás a differálás megoldására.
ez a fogaskerekek és a ház helyett 3 tárcsábol áll, a középső ált. műag, és a pereme mentén lyukacsos, ami lyukakban vannak a csapágygolyók(nem biztos, hogy csapágygolyók, de ehhez tudom hasonlítani)amit közbefog két ált. fém tárcsa, amin kis bordák vannak, amin felakadnak a golyók.Itt a differálás erősségét egy csavarral lehet állítani, ami a három tárcsát egybe fogja.Enek a diffinek nagyobb az elenállása,lévén, hogy ha a két szélső tárcsát nagyon kilazítod, akkor nem lessz hajtásod.Ezt a fajta diffit ált. elektromos pályaautókon szokás használni, a könnyű súja, és egyszerűsége miatt, szíjhajtással(ez persze csak általánosság, tudom, hogy ez nem egyedi, mert pl a tamilya is csinál bolygóműves-kardános elektomos on roadot)
A torsen diffiről nincs sejtésem sem(ill csak az van, mert még nem láttam olyat)de remélem jókat írtam le, ezt majd a modellező társaim bírálják.MErt ugye én sem tudhatok mindent.
Más:meg van a vas?neked hogy szuperál?Tapasztaltál már vmi olyat, amit én írtam?

_________________
tel: 0630 207 32 82


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.06 20:57:36 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
Szia mikey!

Nagyjából stimmel amit leirtál, csak aval a különbséggel, hogy a golyós difi sokkal jobb mint a bolygó. 1. azért mert állítható, kettő azért, mert kisebb a vesztesége.
én elektromos autózom is és ott csak a gagyi autókban van bolygó difi, köztük az én 2-ben is és mindneki arra megy, hogy golyósat ahsználjon, mert sokkal jobb. nem diferál el olyan könnyen, ugyanis a bolygónak az a hátránya, hogy elég könnyen le tud diferálni.
nem váletlen, hogy a profi elektromos autókban golyós difi van és a többiben meg bolygó. egyébként független a hajtástól, de szíjjas autóban már nem szoktak bolygót rakni, mert az már jobb kategória(mármint a szíjjas), de kardánosba raknak mind2-t.
én pl. most akarok venni a buggymba a téli kupára golyós difit, hogy ne tolja az orrát a gép.
szóval jobb az mint a bolgyó, csak nagyon érzékeny és nem bírja azokat a behtaásokat amik 1/8-ba vannak. ennek elelnére úgy tudom van golyós difi 1/8 robbanósba is.
torsen difiről kép:
Kép
.. http://.

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.06 21:04:34 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
kis kiegészítésképpen gyakorlatilag mindnegyik difi sper difi, ugyanis itt úgy változtatjuk azt, hogy mikor diferáljon le, hogy milyen sűrű zsírt/olajat rakunk bele. valaki feltöltei híg olajjal, valaki nagyon-nagyon sűrű zsírt rak bele, így változik, hogy mikor diferál. bolygó difit van, hogy textildarabokkal lezárják. ilyenkor nagyon sűrű zsírt és textildarabokat raknak a bolygó difibe, így szinte le se diferál a 2 kerék

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.08 09:14:17 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.04.29 22:22:14
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Köszi szépen, hogy elmagyaráztátok, hogy mégis hogy működnek ezek a difik.

Mikey Lama:
Meg van még az autóm csak sajna koleszos vagyok és csak hétvégén vagyok otthon. Sajna még nem tudtam kipróbálni mert nincs a starterhoz akkum. De majd pénteken kipróbálom.

Alkatrész árakról tud valaki valamit?
Kuplung (pofa, harang), alváz, hajtás, kaszni meg ilyenek.
Véletlenül nem tudja valaki, hogy az alu alváz mennyibe kerül rá? Mert azt viszont ki szeretném cserkélni. Amit korábban írtatok, hogy jobb a műanyag futómű mint az alu azt ahogy belegondolok igazatok van de én azt a műanyag vázat gyengének találom. Akitől vettem a gépet annak kb 1 éve van meg és mondta hogy ez a 3. váz ami rajta van.

Meg amit írtál Mikey, hogy féknél is húzza a gázt azt te már megoldottad?
Vagy tud erre a problémára valaki valami megoldást?

Köszi szépen mindenkinek aki idáig válaszolt a kérdéseimre.
Ha valami eszembe jut akkor még írok. Ha meg kipróbálom a gépet akkor mindenképpen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: terra
HozzászólásElküldve: 2006.06.08 15:53:00 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.01.26 17:34:46
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Székesfehérvár (Nyíregyháza)
Alkatrész árakrol annyit, hogy a modellzónába ha bemész,vagy ha nem jársz Bp-n, akkor neten írsz egy mailt nekik, tudnak majd felvilágosítást adni, de ahhoz kell a cucc cikkszáma, szl ha nincs meg a vasrol a robbantott ábra, akkor azt töltsd le a tamilya oldalárol.Az alvázon azt az alsó merevítőt érted??Ezen már én is gondolkodtam,és arra jutottam, hogy rendelni drága mulattság lenne(kb 250 usd+csom, és postakölts.)szal nem éri meg.Keresni kelll egy fain esztergályost, aki bármilyen anyagbol megcsinálja neked, a töredék árért.Én ezt tudom ajánlani, én is ezt fogom tenni.
Fékes probléma:
ezt én úgy oldottam meg, hogy kiszedtem az egész hóbelebancot a gáz szervórol, és raktam rá egy standard servoszarvat, amibe befogattam úgy a fék, ill gázrudat, ahogy az a buggyn van,a hátrameneti rudat pdig rögzítettem előremeneti pozícióban, mert eddig sem voltak az autóimban hátramenet, miért pont ebben legyen :-D :-D :?:
Asszem nagyjábol ennyi,várom a beszámolót a verdárol.

_________________
tel: 0630 207 32 82


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.09 10:13:08 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.04.29 22:22:14
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Oké, köszi szépen. Akkor sztem én is azt fogom tenni amit te, hogy keresek egy esztergályost aki meg tudja csinálni.
Igen az alvázon azt az alsó merevítőt értem.

Amúgy ma este viszem ki a gépet próbálni. Meg elvileg az előző tulaj rendelt bele egy új kuplungot mert a jelenlegi csúszik. Ha megjön az új akkor tudok igazándiból tapasztalatot mondani róla mert ezzel nem nagyon akar menni sehova. Annyira csúszik hogy nem akarja feltenni 2.-ba. Amúgy amit még a leg elején írtál az az OS 18-as motor az tulképp mi lenne? Köbcenti, gyártó meg ilyenek.

Mégegyszer köszönök mindent. Várom a további tapasztalatokat az autóval kapcsolatban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.09 10:41:03 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
a gyártó az OS, a 18, pedig köbinchre utal, 0,18 köbinch az kb. 2,94 köbcenti.
egyébként ilyen motor van a TNX-be és hát mit mondjak. imádom. mindig pöccre indul, nagyon strapabíró és elég erős. ilyen monsterekbe inkább 25ös és 28as mocikat raknak, de ez a kis 18as repíti a gépet

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 51 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség