Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.28 15:56:25

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Duratrax Overdrive ST
HozzászólásElküldve: 2004.06.06 13:51:19 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Hi all.

Remélem nem gond hogy új topicot nyitottam, de ilyen típus még nincs... pár dologban eltér a Maximum ST-től.
Rögtön lenne egy kérdésem is. Sajnos nem fogadtam meg a M&H nál kapott jótanácsot és nem húztam meg a csavarokat a gépen. A váltónál... a két meghajtott fogaskeréknél kihúllottam a csavarok... az egyik (a nagyobbik) lötyög a tengelyen.
Az vóóna a kérdés hogy ilyen csavarokat csak modell boltban lehet venni vagy esetleg csavarboltban? Ezek ilyen nagyon picike csavarok... a durások biztos tudják. Ezért kérem aki infóval rendelkezik segítsen. Előre is köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.06 15:08:41 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Hi!

Hát igen. A modellekben igen kis csavarokat használnak, amik a kereskedelmi forgalomban elég ritkák. De azért nem lehetetlen. Nézz körbe egy-egy nagyobb csavarboltban, vidd be, és kérdezz rá, hátha rendelni tudnak ilyet. Ha pl. csak nagy tételben menne, akkor beszélj össze pár dura-s, vagy más emberrel, akik szintén hiányát érzik néha a kis méretű csavaroknak.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Duratrax Overdrive ST
HozzászólásElküldve: 2004.06.06 16:48:36 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
SeRoK írta:
Hi all.

Remélem nem gond hogy új topicot nyitottam, de ilyen típus még nincs... pár dologban eltér a Maximum ST-től.
Rögtön lenne egy kérdésem is. Sajnos nem fogadtam meg a M&H nál kapott jótanácsot és nem húztam meg a csavarokat a gépen. A váltónál... a két meghajtott fogaskeréknél kihúllottam a csavarok... az egyik (a nagyobbik) lötyög a tengelyen.
Az vóóna a kérdés hogy ilyen csavarokat csak modell boltban lehet venni vagy esetleg csavarboltban? Ezek ilyen nagyon picike csavarok... a durások biztos tudják. Ezért kérem aki infóval rendelkezik segítsen. Előre is köszi.


Szia!
A spur-gear-ra gondolsz? Mert nekem olyan van. Csak nekem St PRO-m van. Ha az neked jó én szívesen odaadom ha elugrasz értük. :lol:

Üdv: Dodge :integet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.06 16:56:52 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Hát Dodge... nagyok faja lenne! :lol:
Nekem csak ez az egy verdám van így nem tudok semmit adni érte... esetleg kesst.
Mikor tudnánk talizni? És hol? Pü.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.18 21:09:24 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Hali! :integet

Egy csavar elhagyása , és ezáltal a kényszerpihenő miatt úgy döntöttem szétszedem és megtakarítgatom a verdát... Minden szépen is ment addig amíg nem jutottam el a kerékagy csapágyazásáig... a csapágyak nagyon retkesek és nem akarnak gördülni. Éppen ezért szükségem lenne egy öreg róka tanácsára... hogy tudom megtakarítgatni, mivel és hogy szedjem szét (ez nem ilyen műanyag porvédős fajta).
A másik kérdés az lenne hogy ugye jó a "magas hőmérsékletű helyekre ajánlott pipec, nagy viszkozitású zsír a difikbe... (teljesen fém az egész difi)???
És végül de nem utolsó sorban...
Hogyan és mivel tudom megtakarítani a motort kívülről úgy hogy ne érje károsodás?
Remélem valaki tud mondani nekem valami okosat, előre is köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.20 20:40:20 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
SeRoK írta:
Hali! :integet

Egy csavar elhagyása , és ezáltal a kényszerpihenő miatt úgy döntöttem szétszedem és megtakarítgatom a verdát... Minden szépen is ment addig amíg nem jutottam el a kerékagy csapágyazásáig... a csapágyak nagyon retkesek és nem akarnak gördülni. Éppen ezért szükségem lenne egy öreg róka tanácsára... hogy tudom megtakarítgatni, mivel és hogy szedjem szét (ez nem ilyen műanyag porvédős fajta).
A másik kérdés az lenne hogy ugye jó a "magas hőmérsékletű helyekre ajánlott pipec, nagy viszkozitású zsír a difikbe... (teljesen fém az egész difi)???
És végül de nem utolsó sorban...
Hogyan és mivel tudom megtakarítani a motort kívülről úgy hogy ne érje károsodás?
Remélem valaki tud mondani nekem valami okosat, előre is köszi.

Szia
Én azt ajánlim, hogy ne szedd szét a csapágyakat. Itt gondolok a porvédőre. Addig porvédő akár a műanyag akár a fém amig nem szeded szét.
Mosd ki benzinben. Jó az rendes autóbenzin csak egy kicsit büdös ezére a szobába ne csináld mert balhé lehet. Ha lehet tegyél a benzinzinbe egy kis olajat. Hagy ázni.
A motort előbb száraz ecsettel amit lehet. Aztán benzines ronyggyal a bordák között. Sziszi fuszi de menni fog. EGY A LÉNYEG. a KARBURÁTORBA POR, POSZOK NE KERŰLJÖN.

Üdv
Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.21 07:35:20 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
SeRoK írta:
Hogyan és mivel tudom megtakarítani a motort kívülről úgy hogy ne érje károsodás?


Modell es Hobbynal lehet kapni RC tisztito spray-t. Kb egy ezresbe kerul es nagyon franko. Rafujod a motorra es csak ugy folyik le rola a dzsuva, meg csak kapargatnod sem kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.21 08:03:51 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Godzilla írta:
SeRoK írta:
Hogyan és mivel tudom megtakarítani a motort kívülről úgy hogy ne érje károsodás?


Modell es Hobbynal lehet kapni RC tisztito spray-t. Kb egy ezresbe kerul es nagyon franko. Rafujod a motorra es csak ugy folyik le rola a dzsuva, meg csak kapargatnod sem kell.

Na ez a jobbik variáció.

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.27 14:22:15 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Hali!

Ha tudja valaki hogy hogyan kell a Dura motorját beállíani az segítsen.
.17-es moci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.27 20:02:29 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
dehulyevagyok Még két kérdés eszembe jutott...

Starterpad használható Durához? És a másik hogy hogy és mire használható az RC tisztító spray?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.28 08:35:26 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.27 22:17:55
Hozzászólások: 1656
Tartózkodási hely: Budapest, Lehel u. 62.
SeRoK írta:
dehulyevagyok Még két kérdés eszembe jutott...

Starterpad használható Durához? És a másik hogy hogy és mire használható az RC tisztító spray?


Szia!

Az Overdrive-hoz használható a starterpad. Az RC tisztító spray az egész autó tisztítására használható. Én az autó alvázát függöleges helyzetbe állítva szoktam fentről lefelé végigfújni, így szépen lemossa a szennyeződéseket és pár perc alatt elpárolog.

A motor beállításában szívesen segítek. Hétközben minden nap 10-18-ig az Lehel utcai modellboltban vagyok, ha be tudsz jönni akkor elmondom és megmutatom a beállítás alapfogásait.

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.29 11:42:27 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Hmm... Most tuti mindenki magához nyúl... :ongyilkos

Egy újabb napra ébredtem és gondoltam ez lessz az a nap amikor végre beállítom fajára a kis Durám motorját... Elég jól haladtam már sikerült elérnem hogy ne fulladjon le alapjáraton...erre egy beköpés miatt levettem a gyertyát és rángattam a gépet. Mikor visszatekertem, egy pattanást éreztem és leemeltem a kulcsot. Igen srácok mindenki jóra gondol... beletörtem a gyertyát (ez ilyen ragasztott cucc lehetett mert nincs törés egyszerüen levált a fém rész a rézről)
:roll:

Nos remélem tudtok segíteni mert nemtudom mitévő legyek! Mással is előfordult? Aki tud valami okosat az írjon... remélem megoldható a probléma konyorgok

_________________
RcOffRoadCenter
SeRoK's Savage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.29 11:49:35 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Szia!

Elsokent. Javaslom, hogy ne meleg motornal huzd meg a gyartyat ezerrel, mert aztan azt a kihult motorbol nem tekered ki tobbet. Es meg kell huzni a gyertyat, de esszel.

Javaslom, hogy vedd le a nehgerfejet, es akkor ovatosan egy fogoval (gyertyanak mar mindegy) tekerd ki belole "alulrol".

Ha ez megvolt, hengerfej vissza (kosz nem menjen a motorba!) es uj gyertya beteker.

udv,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.29 11:55:40 
Offline
Személyi titkár
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.05 20:50:43
Hozzászólások: 602
Tartózkodási hely: Madeira
Motorcsere!!%!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Neeem nyugi csak ilyesztelek!!

Szedd le a hengerfejet és ott van egy rész amobe belecsavarodik a gyertya!! Na onnét próbáld meg valahogy fogóval vagy valami ezközzel kicsavarni Ha nem megy akkor szerintem lehet ilyet kapni külön!

Vagy ez :http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXPG52&P=0
Vagy ez :http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXAXT0&P=0

_________________
Sponsored by: UNICO MODELLSPORT
Losi 8ight 2.0
JP Racing & RB Concept Engines
Sanwa M11 DSSS Radio
Sanwa ERG-WX Servos
Proline Tires & Accesories
RB Revolution R2 Fuel


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.29 11:58:08 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Köszi a gyors választ.

Ebből adódik mégegy problem...A hűtőbordát 4 csavar tartja... ezek imbuszfejű csavarok a négyből eggyen el van kopva a vége és nem tudom kitekerni... (az imbuszkulcs koptatta szét) Hogy a rákba vegyem most le a hűtőt?

_________________
RcOffRoadCenter
SeRoK's Savage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.29 12:01:56 
Offline
Személyi titkár
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.05 20:50:43
Hozzászólások: 602
Tartózkodási hely: Madeira
Hát ez mér gázos nemtom szerintem vidd be antihoz és hátha tud valamit!!
Mert az itt a gáz hogy nagyon kis helyen van ez a négy csavar! És nehezen lehet hozzáférni!! megorulok megorulok megorulok

_________________
Sponsored by: UNICO MODELLSPORT
Losi 8ight 2.0
JP Racing & RB Concept Engines
Sanwa M11 DSSS Radio
Sanwa ERG-WX Servos
Proline Tires & Accesories
RB Revolution R2 Fuel


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.29 12:18:06 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Hát asszem mostmár télleg ellátogatok a lehet útra... :roll:
Remélem meg tudjuk oldani...

_________________
RcOffRoadCenter
SeRoK's Savage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.06.30 08:31:03 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
SeRoK írta:
Hát asszem mostmár télleg ellátogatok a lehet útra... :roll:
Remélem meg tudjuk oldani...


okos ötlet,antinak nagyon spéci imbusza van...bármit kiszed

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.07.08 14:32:55 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Nos uraim... Higgadt fejjel nekiálltam hogy lekapjam azt a qrva hűtőt a motorról. Hál istennek összejött. hurra
A gyertyát kiszedni már szinte gyerekjáték volt.
Ezúton szeretném megragadni az alkalmat hogy elmondjam a M&H nál (Anti ajánlásával >>ezúton is köszi<<) vásároltam egy imbuszt ami életem egyik legjobb üzlete volt hiába kerül 3000 ft-ba. Ezt én mindenkinek ajánlani tudom, profi kis kütyü.
esedezem

_________________
RcOffRoadCenter
SeRoK's Savage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.07.11 15:41:02 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Szevasztok fejek... megint lenne egy kérdésem. Szóval azt mondtátok hogy nyállal faján meg lehet nézni a moci hőmérsékletet. Szal ha kicsit azért sistereg az baj? Akkor leállítás? Nemtudná esetleg valaki leírni hogy pontosabban hogyan lehet behatárolni? Köszi

_________________
RcOffRoadCenter
SeRoK's Savage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség