Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.07 07:17:58

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 175 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.14 20:43:14 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.21 20:59:33
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: solymár
én csak hobbynakszeretném! de a hátramenet mind 1 jó ha van benne de az se baj ha nincs ! amúgy köszi a választ!

_________________
HSP brontosaurus+560 brushed motor
Tamiya Toyota Landcruiser 40 CR-01+futaba megatech 2pl+teu 302bk

email és msn: david96@index.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.14 20:59:05 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
knight007 írta:
ngy baj ha csak egy előre menet van benne és nem 2 sebesség előre? bocsi hogy értetlenekedek de nem kapok normáális válaszokat!


Normális választ csak normális kérdésre lehet adni.


knight007 írta:
én csak hobbynakszeretném! de a hátramenet mind 1 jó ha van benne de az se baj ha nincs ! amúgy köszi a választ!


A butaságoktól légyszíves kimélj meg minket, a köszönömöket meg küldheted pü ben.

F_Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.15 08:25:05 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.01.26 10:39:52
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Nagyatád
A specter V 25 nem 4,6 ccm hanem 4,01 ccm.

_________________
Mugen MBX 5T BL with Mamba Monster
LRP S8BXe
LRP Shark
MONO I,II,III
FSR-e-eco
F1v-3,5 powerd by Novarossi
F1e-1kg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.25 15:51:23 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.07.30 16:52:33
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Bolyai János Általános Iskola
Szia SYL!


Én egyszerűen képtelen vagyok úgy bekarburálni a Specteremet hogy amikor már fel van melegedve a motor megyek vele fél gázzal maxi gázzal (mértékkel) és amikor elengedem a gázt akkor nagyon magas az alapjárat és utána kb. 4 másodperccel később túl alacsony. Mit kell csinálni hogy ez ne legyen?


Üdv.: kutti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.25 16:07:37 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
igy a leirtak alapjan felul kicsit keveset kap, alul meg sokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.25 18:46:34 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.07.30 16:52:33
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Bolyai János Általános Iskola
Csacsi írta:
igy a leirtak alapjan felul kicsit keveset kap, alul meg sokat.



Ezt meg hogy érted? Tehát a fődúsítón keveset kap, az alapjáraton meg sokat? A többség nekem azt mondta hogy a trimmen kell állítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.25 19:17:26 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.18 18:57:10
Hozzászólások: 421
Tartózkodási hely: Nagykáta
trimmet állítsd középre és úgy karbuláld be! akkor bizti jólesz! ;)
aztán ha picit még az időjárás miatt állítani kellene akkor trimmel ÓVATOSAN beállítod az ideálist...
javítsatok ha nem így van...


Nemes

_________________
LOSI 8IGHT 2.0 EU BUGGY KIT
RB SHARK
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.25 19:28:05 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.01.26 10:39:52
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Nagyatád
Figyu ha felül nincs vész a beállítással akkor nincs nagy gond! De te a trimmet csak trimmelésre használd ne "karburálásra"! Tehát ha felül ill. magas fordulaton mész vele pár kört és nem meleszik akkor a teteje rendben van! Ezután az alján adj neki egy kis naftát eztán jó lesz. A végén lődd be hozzá az alapjáratot és nem lesz gond!
Ha force motorod van akkor nagyon egyszerű a dolgod a beállítással hisz csak 2 tűs porlasztó van rajt! :shock:

_________________
Mugen MBX 5T BL with Mamba Monster
LRP S8BXe
LRP Shark
MONO I,II,III
FSR-e-eco
F1v-3,5 powerd by Novarossi
F1e-1kg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.25 19:43:19 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Srácok a trimmet nem is tudjátok karbulálásra használni (lehetetlen).
Ezt a butaságot nem kellene terjeszteni.
Olvasgassatok egy kicsit, az hasznos lehet!

http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php


F_Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.25 19:46:49 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.07.30 16:52:33
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Bolyai János Általános Iskola
[quote="Pepi"]Figyu ha felül nincs vész a beállítással akkor nincs nagy gond! De te a trimmet csak trimmelésre használd ne "karburálásra"! Tehát ha felül ill. magas fordulaton mész vele pár kört és nem meleszik akkor a teteje rendben van! Ezután az alján adj neki egy kis naftát eztán jó lesz. A végén lődd be hozzá az alapjáratot és nem lesz gond!
Ha force motorod van akkor nagyon egyszerű a dolgod a beállítással hisz csak 2 tűs porlasztó van rajt! :shock:[/quote


ÖÖÖÖÖ nem melegszik túl és nem is fullad le és mi van hogyha nem lesz jó így se? Mert engem már nagyon idegesít hogy nem tudom beállítani az alapjáratot 1 hete és szerintem éppen az ellenkezőjét akartad mondani hogyha force motord van akkor nehezebb a beállíatás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.25 19:52:16 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31 10:44:32
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Pécs
Szia Kutti!

Én a helyedbe azt tenném hogy!
Kivenném a Force 21 et! Vennék egy nagy levegőt, és egy fülig érő mosolyt muhaha majd ahogy tudod vágd földhöz, utána felmész az egyik általad kedvelt webshopra ahol kapsz O.S, vagy LRP, STS márkájú 21 es motort és veszel egyet ;) Ha jól tudom voltak ezzel a Force motorral nem kis problémáid!!

Én ezt tenném ;) ! 8)

_________________
Traxxas E-Revo 1:16


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.25 20:14:08 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.01.26 10:39:52
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Nagyatád
A gyári alapbeállítás lehet a megoldás a problémádra! Az mindíg egy jó kiinduló pont ha már nagy a gebaasz! De tényleg nekem volt force motorm nem is egy és egyikkel sem volt gondom!

Kedves Gyuri a beállítás ill a bekarburálásra ez a mondat adta a hozzászólást "A többség nekem azt mondta hogy a trimmen kell állítani."
Egyébként igazad van hülyeséget terjeszteni nem ér! Mert biztos lesz aki csak azt jegyzi meg! :-D

_________________
Mugen MBX 5T BL with Mamba Monster
LRP S8BXe
LRP Shark
MONO I,II,III
FSR-e-eco
F1v-3,5 powerd by Novarossi
F1e-1kg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.25 21:34:09 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.20 20:25:06
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Budapest IX. Haller 40.
MIKOrcboy írta:
Szia Kutti!

Én a helyedbe azt tenném hogy!
Kivenném a Force 21 et! Vennék egy nagy levegőt, és egy fülig érő mosolyt muhaha majd ahogy tudod vágd földhöz, utána felmész az egyik általad kedvelt webshopra ahol kapsz O.S, vagy LRP, STS márkájú 21 es motort és veszel egyet ;) Ha jól tudom voltak ezzel a Force motorral nem kis problémáid!!

Én ezt tenném ;) ! 8)


Jobb ötlet: vágd a tenyerembe, vagy a zsebembe, hátha jó hasznát veszem még :D

_________________
-HPI SAVAGE XL SH28 motorral
-GS Vision drifter
-TowerPro MG996R szervók
-Futaba 2PL AM 40mHz
Tel: 0670 604 3736


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.26 14:45:49 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.07.30 16:52:33
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Bolyai János Általános Iskola
Nem, nem, nem. Amúgy is 1-2 hét múlva úgyis szerintem beindul a szezon és majd Győrbe elmegyek mert van ott egy jó pálya Győr után és ahova eddig elvittem szereltetni az autómat ő be tudja karburálni. Most annyit tudok várni, addig én próbálgatom beállítani. És MIKO te meg előtte nem gondolkodnál minthogy te is ügyeskednél nem egyből földhöz vágod meg minden.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.26 15:43:07 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31 10:44:32
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Pécs
Szia ;)

Én csak ezt jó tanácsnak mondtam! Férre ne érts, de előbb vagy utóbb (ami előbb lesz) a Force meghal!! Az egyik modellező társamnak is Force-t vett az megpukkadt a járatás után!...(a Force előtt is Force volt!!!) És vett bele egy LRP 21 es motort hát a különbség (az elmondása szerint) nagyon nagy volt!!!

Csak annyit mondanék erről a dologról hogy másrészt a Force a többi (HPI,LRP,STS,HN,stb..)21 es motor mellet eltörpül lóerőben stb- ben! De ha neked tetszik az hogy kb minden 2. héten viheted vissza, és amennyit rákölthetsz abból már egy sokkal jobb motort tudnál venni!(Hozzáteszem, ha jól emlékszem ahogy MSN en mondtad, már olyan 25-35 ezer Ft-t költöttél rá!!)

Csak segítség -képpen szerettem volna mondani ;) !

_________________
Traxxas E-Revo 1:16


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.26 17:53:30 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.07.30 16:52:33
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Bolyai János Általános Iskola
Akkor meg a carson is miért csinál ilyen pocsék motorokat hidd el mostmár én ki is terveltem hogy vennék vennék egy LRP-t de apukám nem engedi hogy vegyek egyet vagy eladjam a azt a sz..r motort belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.26 20:04:40 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
MIKOrcboy írta:
Szia ;)

Én csak ezt jó tanácsnak mondtam! Férre ne érts, de előbb vagy utóbb (ami előbb lesz) a Force meghal!! Az egyik modellező társamnak is Force-t vett az megpukkadt a járatás után!...(a Force előtt is Force volt!!!) És vett bele egy LRP 21 es motort hát a különbség (az elmondása szerint) nagyon nagy volt!!!

Csak annyit mondanék erről a dologról hogy másrészt a Force a többi (HPI,LRP,STS,HN,stb..)21 es motor mellet eltörpül lóerőben stb- ben! De ha neked tetszik az hogy kb minden 2. héten viheted vissza, és amennyit rákölthetsz abból már egy sokkal jobb motort tudnál venni!(Hozzáteszem, ha jól emlékszem ahogy MSN en mondtad, már olyan 25-35 ezer Ft-t költöttél rá!!)

Csak segítség -képpen szerettem volna mondani ;) !


Azért elég bátrak (vagy jól tájékozottak (?) vagytok) hogy kishazánkból megitélitek egy bizonyos (világ)márka termékeinek minőségét, azok alapján hogy kinek a haverja állitólag hogy járt valamivel :lol:

Én pl HPI motort nem vennék már szivesen, de ettől még nem mondom hogy az mindenhol tök szar, mert nekem nem vállt be..

Hogy ON is legyek, karburálni meg kell tanulni kutti neked is, és nem apukádnak..[már ha Te akarsz modellezni]

Egyébként ha a carson nem tetszik, van drágább és olcsóbb megoldás is, nem biztos hogy szar attól hogy: 1. neked nem tetszik, 2.mások szerint szar

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.26 21:39:34 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.01.26 10:39:52
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Nagyatád
Bármilyen modellmotor sokat kibír ha meg van vigyázva! Be kell tartani a bejáratási procedúrát és a motor meghálálja! Továbbá amit a gyártó leír ( hőfok, gyertyák stb...) azt nem azért teszi mert az a flash érte utól hanem azért mert úgy a jó!
Ha dobálni akarod a Force motort szólj és odamegyek elkapni! Nekem is van Force 21-es motorom ( az igaz hogy nem verseny motor ) több mint 18 literrel a torkában. Egy szivatás és indul. Jól be lett állítva és karban van tartva és a mai napig megy! :-D

_________________
Mugen MBX 5T BL with Mamba Monster
LRP S8BXe
LRP Shark
MONO I,II,III
FSR-e-eco
F1v-3,5 powerd by Novarossi
F1e-1kg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.27 15:49:20 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.07.30 16:52:33
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Bolyai János Általános Iskola
Most mondom én is próbálom és meg kértem az apukámat hogy ne segítsen és hogy én egyedül próbálkozzak beállítani és ehez igazatok van tényleg sok időt igényel csak azért nem tudom most beállítani mert nálunk minden tiszta víz. De mostmát sikerülni fog és tényleg nagyon jó motor nagyon gyorsan megy csak az a panaszom hogy nehéz beállítani. (már akinek) Azért akarom csak egyedül beállítani hogy én is jó modelles legyek és hogyha még majd veszek valamiilyen modellt (nem annyira komolyan gondoltam) akkor úgyanígy próbáljam majd be karburálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.27 16:13:39 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Kutti, azért vigyázz ezzel a beállítással. Azért ne "tagadd" meg a segítséget mert mások azt mondják, hogyha nem Te magad állítod be akkor nem vagy "igazi" modelles. ;) Ha nem vagy bisztos magadban akkor inkább még segítsen Apukád. Mert pl. ha sikerül szegényre karburálni és nem veszed észre? Jól pörög megy mint a disznó és nem mérsz rá mert olyan jól megy. Egyszercsak megáll mert megszorul. Ha nagyon az elején vagy ennek az egésznek akkor inkább kérj segítséget. ;) Nekem is az első mocimat a modellezőstársak mentették meg mert "csöppet" szegényre sikerült állítani (170°C-ig felment a "hője", de nem lett baja). Megmutatták, hogy hogy kell.

Üdv: Dodge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 175 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség